Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Dembele kontuzjowany tak więc Raphinha musisz. Nie bez powodu kosztował aż tyle siana
0
Pierwsza primo to czerwona Savicia. Drugie primo, Molina nie ma tlenu na 120 minut co pokazał w finale z Francją.
3
Gdyby Dembele grał tak w każdym spotkaniu to spokojnie może walczyć o Złotą Piłkę. Przypominał momentami połączenie Messiego z Ronaldinho.
1
@Comentateiro
Ostatni czas nie jest dla niego najlepszy, ale facet jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii.
0
Wszyscy narzekają na Ferrana Torresa, ale facet ma wskaźnik G/A w Barcelonie na poziomie: 167.
Nie jest to jakiś rewelacyjny wynik, ale średnio w co drugim spotkaniu notuje bramkę lub asystę. Moim zdaniem jeśli zejdzie do poziomu 120 to będzie to niezły rezultat.
2
@KrwawiaceoczyVEB
Ale to, że zapomniał jak się gra to nie znaczy, że nie jest klasowy. Messi też miał gorszy sezon. Potencjał jest i to duży.
1
Tak patrzę na reprezentację Polski i jest naprawdę na kim budować tę kadrę.
1. Wojciech Szczęsny - TOP 10 bramkarzy w Europie
2. Matty Cash - jeden z najlepszych prawych obrońców w PL.
3. Jakub Kiwior - wielki talent, przyszłość Arsenalu.
4. Bartosz Bereszyński - solidny defensor z Serie A.
5. Piotr Zieliński - jeden z najlepszych rozgrywających w Europie.
6. Przemysław Frankowski - jedenastka rundy w Ligue 1.
7. Jakub Kamiński - wielki talent.
8. Robert Lewandowski - jeden z najlepszych piłkarzy na świecie.
9. Nicola Zalewski - wielki talent.
10. Sebastian Szymański - potencjał na dobrego pomocnika.
11. Arkadiusz Milik - pokazuje w Juve, że umie strzelać gole.
Uważam, że jak Fernando Santos to dobrze poukłada i dobierze do tych graczy kolejnych 4-5, to myślę, że będzie miał mocnych 15-16 zawodników do regularnej gry.
3
W moim personalnym odczuciu Raphinha rozgrywa dobry pierwszy sezon w Barcelonie. W chili obecnej jego odnotowuje 1 G/A co 113 minut.
Z kolei taki Riyad Mahrez robi to średnio 110 minut.
W swoim najlepszym poziomie Algierczyk zszedł do poziomu 89. Więc jak takie liczby będzie wykręcał Brazylijczyk to będę z niego bardzo zadowolony.
0
@PatrykBarca
Moim zdaniem Bale nie został przepłacony. 258. meczów, 106 goli, 67 asyst. A co więcej 5 razy Liga Mistrzów.
4
Lionel Messi nie dostał szpaleru po zdobyciu MŚ. To był mimo wszystko policzek w Argentyńczyka, który marzył o tym triumfie i chciał zaprezentować to trofeum przed kibicami.
Zwróćcie uwagę, że Lisandro Martinez w United został uhonorowany. A przecież Anglicy też byli jednymi z faworytów i odpadli w ćwierćfinale.
0
Dlaczego warto nie robić transferów powyżej 100 mln euro?
1. Neymar - 222 mln euro.
2. Dembele - 140 mln euro.
3. Coutinho - 135 mln euro.
4. Felix - 127,2 mln euro.
5. Griezmann - 120 mln euro.
6. Jack Grealish - 117,5 mln euro.
7. Cristiano Ronaldo 117 mln euro.
8. Eden Hazard - 115 mln euro.
9. Romelu Lukaku - 113 mln euro.
10. Paul Pogba - 105 mln euro.
10 z 12 zawodników nie było realnie wartych tych pieniędzy, które za nich zapłacono. Mam też wątpliwości czy 180 mln euro wydane na Mbappe było opłacalne w kontekście wyników sportowych czy marketingowych.
0
Patrząc na Fernando Santosa to najlepiej mu idzie gdy ma względnie słabszych piłkarzy. Więc brzmi optymistycznie
0
@KlonaZepan
14 lat temu Barcelona kupiła Ibrahimovicia za 70 mln euro i oddała Samuela Eto'o, którego wycena na transfermarkt wynosiła 42 mln euro.
To patrząc na ceny napastników droższi jako napastnicy byli tylko: Mbappe, Ronaldo, Griezmann, czy Lukaku.
0
@Medium
Wiem.
W 2014 roku:
1. Luis Suarez przeszedł do Barcy za 81 mln euro. 6 miesięcy temu Haaland do City za 60-75 mln euro.
2. James do Realu za 80 mln euro.
3. Di Maria za 75 mln euro do United.
4. A taki David Luiz za 50 mln euro do PSG.
0
Tak tylko przypomnę, że jak Fernando Santos obejmował Portugalię w 2014 roku to wartości poszczególnych zawodników na transfermakt wyglądały następująco (od największej do najmniejszej).
1. Cristiano Ronaldo - 100 mln euro.
2. Joao Moutinho - 30 mln euro.
3. Rui Patricio - 20 mln euro.
4. Pepe - 18 mln euro.
5. Nani - 16 mln euro.
6. Coentrao - 14 mln euro.
To jak spojrzymy na reprezentację Polski i przyrównamy zawodników z podobnych pozycji.
1. Robert Lewandowski - 45 mln euro (ale ma już 34 lata).
2. Piotr Zieliński - 40 mln euro.
3. Wojciech Szczęsny - 13 mln euro.
4. Jan Bednarek - 18 mln euro.
5. Nicola Zalewski - 15 mln euro.
6. Cash - 22 mln euro.
Moim zdaniem nie odstajemy piłkarsko zbyt mocno od reprezentacji Portugalii z 2014 roku.
1
@michal26
Jak obejmował ich w 2014 roku ich w 2014 roku to największą gwiazdą był Cristiano Ronaldo. Ponadto dobrzy byli Moutinho oraz Pepe. Niezły Nani, ale najlepsze za nim.
0
@Deviler
Bo nie doceniasz reprezentacji Maroko. Deprecjonujesz ich. A ja uważam ich za mocną reprezentację. Odprawili Hiszpanię i Portugalię. Zagrali dobre mecze z Francją i Chorwacją.
3
Tak tylko przypomnę, że Fernando Santos ze średnią wówczas Portugalią zdobył ME w 2016 roku. A w 2018/2019 roku Ligę Narodów.
Nie wyszło idealnie na ostatnim mundialu, ale ćwierćfinał to nie był wcale zły wynik.
1
@Tabaluga37
Nie zmienia to faktu, że dopóki ktoś nie ma prawomocnego wyroku to jest niewinny.
Nie znam sprawy w detalu. Ale historia pokazuje, że pomówienia w XXI wieku są na porządku dziennym.
2
Największy problem Daniego Alvesa i wszystkich oskarżonych polega na tym, że media czy ludzie w momencie oskarżenia widzą już winnego.
Musimy jako społeczeństwo nauczyć się tego, że póki nie ma prawomocnego wyroku mamy człowieka niewinnego. Trochę logiki i empatii.
Ostatnio Michał Materla został uniewionniony w głośnej sprawie z rzekomą gangsterką. Niedawno Benajmin Mendy został uniewinniony z 7 na 9 zarzutów.
Niczego Was to nie uczy?
4
@emjot
Problemem jest to, że oskarżamy i oceniamy człowieka zanim padnie wyrok. Michał Materla ostatnio uniewinniony. Media wtedy też głośno szczekały. Benajmin Mendy uniewionniony z 7 na 9 zarzutów, media też tak nie szczekają.
Dani Alves na ten moment jest niewinny. Człowiek pozostaje niewinny dopóki nie ma prawomocnego wyroku.
0
"z ofiarą" - powinno być z rzekomą ofiarą.
4
@Kondziubarca
Bo mamy inne interesy niż Niemcy. Tutaj nie ma przyjaźni. Jest tylko biznes. Tak więc nową koalicję w Europie trzeba budować bez naszych zachodnich sąsiadów.
1
Dani Alves zmienił zeznania. Moim zdaniem to facet nie miał świadomości jak sprawa może być poważna a ma żonę. Nie zdziwę się wcale jeśli nie ma intercyzy. Pomówienie o gwałt to jedno, ale może się okazać, że przez taką wpadkę straci połowę majątku.
1
@KacperWisnia
Dopóki nie zapadnie wyrok jest niewinny i należy go tak traktować.
PS. Raczej traktowałbym zmianę zeznać ze względu na żonę.
1
Weryfikacja to była mundialu przez Messiego jak chłop zagrał fantastyczne zawody w każdym meczu. Poza Polską zawsze coś strzelił, miał jakąś asystę a jego drużyna wygrała turniej.
Jeśli City nie zdobędzie mistrzostwa to jego gole będą miały taką samą wartość jak rekord strzelecki Kane'a.
0
@fart
Tak weryfikuje, że jego City ciągle jest drugie a jak nie strzela to nie wygrywa.
0
Wszyscy zachwycają się 25 golami Erlinga Haalanda, ale weźcie pod uwagę, że jego City jest drugie w tabeli i w 2. punkty do Arsenalu, który ma zaległe 2 spotkania.
Warto też zwrócić uwagę, że w 3 z 4 spotkań, w których nie strzelał bramek jego City przegrywało. Więc lepiej, aby rozkładał siły na pojedyncze mecze.
0
@JarekS
Pamiętaj, że on gra w defensywnym Atletico. I jako LP a nie LN.
0
15 mln euro za Carrasco to promocyjna cena. Przypominam, że 28-letni Trossard przyszedł do Arsenalu za 24 miliony euro na pół roku przed końcem kontraktu.
Pamiętajmy, że Carrasco grałby w Barcelonie znacznie wyżej i miałby zupełnie inne zadania niż w Atletico. Tam gra jako skrzydłowy i ma sporo zadań defensywnych.
Facet w przeliczeniu na minuty ma naprawdę dobry wskaźnik G/A.
Ponadto jest sprawdzony w La Liga i Lidze Mistrzów. Biorąc pod uwagę, że jest Ferran i Fati to potrzebny ktoś kto wniesie doświadczenie i jakość.
Pamiętam lament przed przyjście Auby i Paulingo a rzeczywistość okazała się zupełnie inna.