0

@Lionel_Messi10 Czyli pierwsze info zmyślone?

0

@Lionel_Messi10 To dlaczego napisałeś wczoraj, że ogłosi skald wyjściowy skoro to nieprawda?

Wymyślasz to czy źródło do niczego?

1

@mekston Szkoda, że opuszcza WRC. Najpierw roczna przerwa, a teraz koniec kariery. Mógł zostać GOAT-em WRC.
Jeśli jednak zacznie jeździć w F1 to także fajnie, mógłby znaleźć miejsce w jakimś dobrym teamie.

0

@DonCarletto Ok, mimo wszystko jakoś wyjazd, wakacje czy inne tego typu rzeczy to chyba utrudnienie? Mimo wszystko warto zrobić, nie ma nic lepszego niż nie być uzależnionym od kogokolwiek.

1

@mekston Tak Lamine Yamal na pewno może być kandydatem ale póki co jeszcze za wcześnie by stawiać go w gronie takich jak Haaland czy Mbappe, którzy nie dość, że mają sporą bramek to i średnią świetną.
Zobaczymy jak Yamal będzie wyglądał za 3-5 lat ale na pewno w przyszłości może być zagrożeniem dla rekordów Ronaldo.

1

@DonCarletto Nie żebym krytykował bo to twoje życie i twoje wybory ale jak można nie mieć prawo jazdy? Przecież nigdzie ruszyć się nie można. Ja sobie tego nie wyobrażam.

Oczywiście jak wyżej zaznaczyłem nie krytykuję tylko pytam bo jednak wszędzie busem, autobusem czy innym tramwajem (nie mam pojęcia gdzie mieszkasz) nie pojedziesz, a samochód to jednak duża wygoda i nie oglądasz się na nikogo tylko kiedy chcesz to wsiadasz i jedziesz gdzie chcesz.

0

@Lionel_Messi10 "Lionel Scaloni wygłosi przemówienie za 4h.

On przedstawi skład wyjściowy."

13 godzin temu napisałeś to - teraz piszesz o przewidywalnym składzie.
To w końcu przedstawił ten skład czy o co chodzi?

Po co wymyślasz te bzdury?

3

@LeoMessiiBarcaPepa Moim zdaniem oba rekordy nie do pobicia przez bardzo długie lata.

U nas narzeka się na Roberta Lewandowskiego, narzeka się, że sporo bramek strzelił słabszym drużynom ale problem w tym, że cała reszta razem wzięta nawet połowy tej liczby nie zrobi, a co dopiero żeby pobić ten wynik.

Wynik Cristiano Ronaldo jest jeszcze większy. Oczywiście Portugalia to też mocniejsza drużyna ale nie sądzę żeby ktokolwiek pobił ten rekord w najbliższych latach, może nawet za naszego życia żaden Portugalczyk nie będzie wstanie tego zrobić.

Jeśli ktokolwiek pobije rekord Cristiano Ronaldo to Erling Haaland lub Kylian Mbappe ale w innych reprezentacjach. Poza nimi nie widzę kandydata na pobicie rekordu Cristiano Ronaldo.

0

@Criss18Barca Poprzedni sezon PŚ w narciarstwie alpejskim Austriacy mieli mocno średni żeby nie powiedzieć słaby. Co prawda MŚ mieli jednak udane - złoto i srebro Raphaela Haasera, a także srebro Vincenta Kriechmayera ale jednak widoczne głosujący uznali, że wyniki na przestrzeni całego sezonu Daniela Tschofeniga bardziej należy docenić niż pojedyncze medale Haasera. I ja w sumie się z tym zgadzam bo Tschofenig mimo mniej udanych MŚ zrobił mega sezon, szkoda żeby przegrał z kimś komu udały się dwa starty w sezonie.

Też sobie nie przypominam żeby Austriacy w dyscyplinach zespołowych mieli jakieś większe sukcesy w ostatnich latach.
W lekkoatletyce tak na szybko także nie przychodzi mi żaden większy mistrz z ostatnich lat, a jednak LA oglądam dosyć często. Pierwszy z brzegu to Lukas Weisshaidinger ale mimo że to medalista IO, MŚ czy ME to jednak bez złotych medali. Victoria Hudson rok temu była mistrzynią Europy ale po pierwsze to był rok IO, a po drugie ME to nie jest tak wysoka ranga jak właśnie IO czy MŚ.

Szczerze? Może obecnie tak jest, że skoczek nie musi wygrać plebiscytu przeglądu sportowego ale wcześniej czy to Adam Małysz czy Kamil Stoch zawsze po TOP sezonach jednak wygrywali dość łatwo. Oczywiście poza rokiem 2018 kiedy to Kamil Stoch przegrał z Bartoszem Kurkiem, wtedy to się tak naprawdę zmieniło choć akurat Kamil uważam że nie do końca został pokrzywdzony bo rok wcześniej wygrał ten plebiscyt mimo że nie był największym faworytem, a wygrał też m.in. dlatego że akurat wtedy kończył się TCS 2017/2018, który nie powinien mieć znaczenia ale wiadomo jak to jest z głosowaniem przez smsy.

Czy Sport w Polsce stoi wyżej? Też mi ciężko na to odpowiedzieć. Na pewno sporty zimowe stoją wyżej w Austrii, myślę że jednak sporty zespołowe, lekkoatletyka czy żużel stoją dużo niżej w Austrii. Nawet tenis skoro my mamy mega gwiazdę Igę Świątek.

5

Paweł Wszołek z asystą. Znów Ekstraklasa ratuje wynik meczu.

1

Gdyby polscy piłkarze strzelili 6 bramek to mieliby taki sam wynik do przerwy jak Austria z San Marino.

1

@Sysia11 W 2013 roku Gregor Schlierenzauer z PŚ i TCS ale też musiał uznać wyższość Davida Alaby (tryplet z Bayernem) czy Marcela Hirschera (PŚ i MŚ).

Po prostu Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft mieli trochę pecha w tym plebiscycie. Zresztą rok, a rok to różnica. W jednym roku jest mega konkurencja, a w drugim może być dużo mniejsza.

1

@Sysia11 Stefan Kraft rok temu mógł wygrać ale przegrał z jedynym austriackim mistrzem olimpijskim - gdyby nie to to zdobyłby ten tytuł.

W 2017 roku był potężny Marcel Hirscher choć nie uważam aby wtedy osiągnięcia Krafta były (dużo) mniejsze.
* Stefan Kraft - PŚ, PŚ w lotach, Raw Air, 2 złota, srebro i brąz MŚ
* Marcel Hirscher - PŚ, 2x mała KK, 2 złota i srebro MŚ.

W 2020 roku zajął 3 miejsce - Dominic Thiem wygrał za US Open, a drugi był David Alaba z trypletem Bayernu.

Z Gregorem Schlierenzauerem też ciekawa sytuacja bo choćby w 2009 roku zdobył Puchar Świata ale plebiscyt skończył na 2 miejscu za Wolfgangiem Loitzlem, który akurat wtedy wygrał TCS i został MŚ.

@Rastafarnianin

15

Daniel Tschofenig sportowcem roku w Austrii!

Daniel Tschofenig jest siódmym skoczkiem narciarskim z takim wyróżnieniem. Wcześniej sportowcem roku zostawali: Thomas Morgenstern (2008, 2011), Wolfgang Loitzl (2009), Andreas Goldberger (1993, 1996), Andreas Felder (1987), Armin Kogler (1979, 1981, 1982) i Toni Innauer (1980).

Co ciekawe nigdy tego tytułu nie zdobyli tak wielcy skoczkowie jak Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft.

@Criss18Barca @July_6_BcN @VegetaPolska @Pnog37 @tadzik447 @Almogaver @mekston @JanneAhonen @NeroTFP1 @Sysia11

2

@mekston Dlatego wspomniałem, a na boisku byli piłkarze Ekstraklasy - Benjamin Kallman (Cracovia), Robert Ivanov (Warta Poznań) w barwach Finlandii i Paulius Golubickas (Radomiak), Artemijus Tutyskinas (ŁKS), Justas Lasickas (Jagiellonia), Edvinas Girdvainis (Piast) w barwach Litwy.

Można się poczuć jak na Ekstraklasie.

2

Na Polsacie Sport 1 mecz Finlandia - Litwa, a więc drużyny z polskiej grupy.

10

@Andi18 Ja bym go do domu nie wpuścił.

0

@Lanosss Tak samo jak @Lionel_Messi10 czuje się Argentyńczykiem. Serio, wyśmiewać kogoś, a samemu jest się nie lepszym.

6

@LOPEZ16 Mnie - nie wiem czy najbardziej ale po prostu denerwują tzw. mistrzowie kierownicy, a więc ci którzy myślą że droga jest tylko dla nich i jak jedzie taki mistrz to trzeba mu zjechać, najlepiej do rowu bo jak nie to zacznie trąbić i mrugać światłami. Zazwyczaj to same ofermy.

Druga grupa to idioci myślący że jeśli jadą wolno i ktoś ich wyprzedza to nagle przypominają sobie, że im się śpieszy i przyspieszają nie dając się wyprzedzić mimo że samochód ich wyprzedzający jest już na drugim pasie i zrównuje się z nim.
Tacy także do utylizacji.

4

@Criss18Barca Pamiętam jak przed sezonem większość osób tutaj pisała, że kadra kompletna, mocna i szeroka bo przyszedł Marcus Rashford, a więc chyba normalne, że oczekujemy teraz trofeów i to tych najważniejszych.

I jeszcze brak gry na KMŚ to miał być duży plus. Brak zmęczenia i kontuzji.

2

@Kgorecki2500 Zapewne prawdziwy alkoholik i pomyśleć że są osoby które myślą że podwyżki setek, dwusetek czy ogólnie alkoholu cokolwiek zmieni.

Taki człowiek zrobi wszystko aby się napić. Dziecku jeść nie da ale sam się napije.

7

@Dzejkob97 "Wypłata na czas", zawsze się z tego śmieję jak czytam różne oferty pracy.

Jakiś gość wstawia ofertę, a tam:

"Oferujemy:

* Bardzo dobre zarobki - 4-5 tys brutto
* Wypłata na czas
* Noce w domu
* Dwie soboty w miesiącu wolne"

No dramat totalny. Oni myślą że wypłata na czas to jakiś rarytas. To jest obowiązek.
Druga sprawa to zarobki - 5 tys brutto to nawet nie jest 4 tys netto. Kpina z ludzi.
Za takie pieniądze to wymagania powinny być jasne - przychodzisz do pracy, podpisujesz listę, kręcisz się 8 godzin, trochę popatrzysz w telefon, zjesz śniadanie czy tam obiad i do domu, a oni jeszcze mają pretensje o wszystko i wymagania większe niż gdybyś zarabiał z 10 tys netto, a jak czytasz listę obowiązków i czego od ciebie oczekują to końca nie ma. Książkę 100 kartkową szybciej przeczytasz niż to.

W tych ogłoszeniach żeby chociaż te 5 tys dawali ale na rękę to idę o zakład, że większość ludzi by przyjęła takie oferty ale brutto? Niewiele więcej niż minimalna. A potem się dziwią, że ludzie nie chcą pracować za takie pieniądze - no ja się nie dziwię, przecież to jest śmiech.

6

@s0nar11 "Inna sprawa, że oferowanie dzisiaj pracy z jakimikolwiek wymaganiami za 4000zł to lekka potwarz biorąc pod uwagę koszty życia, a także minimalną krajową, która wynosi ~3500zł netto i gdzie nic nie trzeba umieć."

Dokładnie, oferują około 4 tysięcy zł miesięcznie i jeszcze wymagania z kosmosu, masa godzin i ciągłe pretensje. To jest dopiero dramat.

1

@Sysia11 Świetne statystyki Luisa Suareza ale wolałbym gdyby tych asyst miał mniej, a więcej bramek szczególnie w Lidze Mistrzów w sezonach 2016/17-2018/19, a więc wtedy kiedy Barca najbardziej ich potrzebowała.

0

@MesQueUnClub_87 Tak w ogóle to śmieszne te talerze są teraz. Talerz wielki, a w środku jedzenie nie chce się zmieścić.

2

@Frimpong Płacz ambasady byłby niemożliwy.

33

@Uukasz_93 "oni by chcieli od razu bez żadnego doświadczenia w pierwszej pracy dostawać 10 tysięcy podstawy ze służbowym samochodem"

Ja też bym tak chciał ale nie wiem co to jest pokolenie Z.

0

@Herato Nie. Lamine Yamal to przyszłość i nie wyobrażam sobie jego sprzedaży.

3

@Faro A jak już są nowi to i tak są starzy.

6

@lajcior Chwilę strachu jak mawia @Kessie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?