2

@directedbyfcb Też mnie to rozśmieszyło. Miały być młodziki, a tutaj Leo Messi i cała masa piłkarzy z podstawowego składu.

2

@MirusAmisz Uważam, że reprezentacja Szwecji jeszcze z Henrikiem Larssonem, Frederikiem Ljungbergiem czy właśnie Zlatanem Ibrahimoviciem miała mocniejszą drużynę niż Robert Lewandowski ale mimo wszystko ciężko było wymagać od Szwecji Mistrzostwa Świata lub Europy.

Jak dla mnie to żadna rysa bo nie wina Zlatana, że nie urodził się w Brazylii czy Hiszpanii.

2

@Lionel_Messi10 Grał "tylko" w reprezentacji Szwecji więc ciężko było wygrać MŚ i ME ale nie powiedziałbym, że to jakaś rysa.

Złota Piłka i nagroda FIFA w czasach Leo Messiego i Cristiano Ronaldo praktycznie nierealne więc też uważam, że trafił na "zły" czas.

Ligę Mistrzów mógł i powinien wygrać bo grał w świetnych klubach. Oczywiście ciężko go winić bo to zespół musi wygrać, a nie sam Zlatan ale tak, tutaj jest minus.

Złotego Buta także nigdy nie zdobył - z jednej strony mógł powalczyć bo jest starszy od Leo i CR więc skoro choćby Diego Forlan do zdobył to i Zlatan mógł - piłkarzem w sumie był lepszym - ale z drugiej ciężko rywalizować z Leo Messim i Cristiano Ronaldo od 2010 roku.
Moim zdaniem pechowo trafił na czasu dwóch piłkarzy, którzy odjechali każdemu.

9

Jeszcze się okaże, że przerwa Lamine Yamala będzie dłuższa niż zgrupowanie reprezentacji, a tutaj już szampany wystrzeliły jak w sylwestra z radości, że nie pojedzie na kadrę.

0

@tbas Bo natknąłem się na post Kowalczyka i przyznałem mu rację? To ok, niech będzie.

0

@ali3gator Wszyscy się cieszą, a ja tylko mam nadzieję że to rzeczywiście zagranie, a nie że po zgrupowaniu reprezentacji okaże się, że problem jest większy.

3

Ostatnio czytałem, że Thibaut Courtois jest pierwszym bramkarzem w Lidze Mistrzów z minimum dwoma asystami (Chelsea, Real) i dopiero drugim bramkarzem w historii Realu Madryt, który zaliczył asystę w tych rozgrywkach (pierwszym był Santiago Canizares).

Teraz takie moje pytanie, szczególnie do @Danny Gaucho masz może listę wszystkich bramkarzy z asystami w Lidze Mistrzów (plus w jakim klubie grali)? Obstawiam, że taka lista po prostu długa być nie może więc co to dla ciebie - jeśli nie masz - na szybko taką listę stworzyć?

@mekston

3

"Lech, Jagiellonia i Raków zarobiły wczoraj po 400 tys euro premii od UEFA za wygranie swoich meczów.

Legia zarobiła wpi***ol, grając drugim składem.

Dodatkowo część kibiców jest wk***iona.

Nie samym wynikiem, a tym, że zapłaciła za droższe bilety na mecz - a nikt im nie powiedział, że będą grały rezerwy.

Cena biletów na mecz Ekstraklasy to ok. 40-80zł
A na Ligę Konferencji UEFA - 95-160zł"

Wojciech Kowalczyk

Muszę przyznać, że ma gość rację. Już mniejsza o wszystko ale dali rezerwy, a bilety dwa razy droższe niż w Ekstraklasie. Ja to bym szedł po zwrot.

8

@tbas Bez względu jakie to były strzały - obronić 3 karne w 5 minut to duży wyczyn.

1

@gumaz Ja już 5 dni nie pije i co ciekawe w weekend nic nie będzie także chyba zostałem abstynentem.

3

"Na papierosach jest napisane, że papierosy zabijają.

Czemu na wódce nie jest tak samo napisane?

Czemu na wódce ma być napisane, że papierosy zabijają?"

0

@Pedri16Future Nie oceniam bo po prostu tamtych dwóch bramek nie widziałem. Chodzi mi tylko o to, że jeśli wszystkie trzy były bardzo podobne, a skoro musieli coś wybrać z niczego to wybrali taką.

1

@Pedri16Future Dużego wyboru tam nie mieli więc może pozostałe dwa były jeszcze "gorsze"?

0

@kanver_ Nie chce mówić co było by w porządku bo jednak dużo będzie zależeć od tego jak będzie układał się mecz i jaki będzie wynik.
Oczywiście zgadzam się, że Lamine Yamal mógłby nie grać w obu meczach po 90 minut.

1

@ViscaelBarca2007 Prawdopodobnie nic więcej zrobić nie mogą ale w piłce nożnej najważniejsze są bramki, a najpiękniejsza gra ofensywna i to lubią oglądać wszyscy i to przyciąga kibiców przed telewizory czy na stadion.

"Niestety" nie da się nic z tym zrobić i piłkarze defensywni o tym wiedzą.

0

@Ghandi Ja myślę że Ansu Fati już dawno okazał się talentem (czy mega to ciężko stwierdzić bo nie wiem jak się waży talenty). Wejście do Barcy bodajże w wieku 17 lat, strzelał bramki. Do czasu kontuzji grał bardzo dobrze.

4

@4Fabregas4 Akurat ja jeszcze w niego wierzę. Byłem trochę wkurzony, że w końcówce poprzedniego sezonu Hansi Flick nie dawał mu szans bo uważam, że chłopak zasługuje na szanse. Nie wiem czy odpali ale mam nadzieję, że Ansu Fati wróci na najwyższy poziom i znów będzie o nim głośno.

Co do Ousmane Dembele to ciężko powiedzieć - przecież to nie jest tak, że ktoś wierzy czy nie wierzy. Myślę że mało osób w ogóle mogło wyobrazić sobie Dembele ze Złotą Piłką w czasach kiedy jest Kylian Mbappe, Erling Haaland i pojawia się Lamine Yamal. Ja zawsze wiedziałem, że Dembele ma talent ale Złotej Piłki i niego bym nie przewidział.
Tak samo jak wiem, że Fati ma talent ale wiem czy dojdzie na taki poziom żeby zdobyć Złotą Piłkę, osobiście w to wątpię choć bardzo mi kibicuje.

2

@mrboom Też tak mam, że jeśli za czymś nie przepadam to po prostu tego nie jem ale jeśli jestem głodny, a w pobliżu nie ma nic lepszego to zjem i jak się później okazuje - warto było.

0

@kanver_ Jeśli dany piłkarz jest po kontuzji i nie nadaje się na 90 minut to bez względu na to kto wejdzie w jego miejsce trzeba go zmienić, a nie go męczyć i ryzykować kolejnym urazem.

Kadra reprezentacji też nie jest w gumy i mimo że sam zgadzam się z tym, że selekcjoner reprezentacji Hiszpanii mógłby trochę odciążyć Yamala to jednak rozumiem, że go powołuje i że będzie grał. Dobrze by było gdyby właśnie nie musiał grać wszystkiego po 90 minut.

2

@Faro Jednak poczekał bym z ocenami trochę dłużej niż 4 mecze i łącznie 160 minut gry.
Oczywiście, mógłby w niektórych akcjach pójść w drybling czy coś ale moim zdaniem jak na powrót po jednak długim czasie bez gry wygląda całkiem dobrze, a do tego ma liczby czego oczekuje się od napastnika.
Zresztą, mecz z City był w październiku. We wrześniu Ansu Fati zagrał 3 mecze, łącznie 99 minut i strzelił 4 bramki. Do gry na pewno można mieć trochę zastrzeżeń ale koniec końców trzeba pamiętać o jego sytuacji i jeśli po tak małej ilości rozegranych minut wygląda tak jak wygląda to należy się cieszyć. Zobaczymy za miesiąc - dwa. Jeśli nie będzie poprawy to wtedy jakąś krytykę zrozumiem ale na dziś.

0

@kanver_ Zgadzam się, że młodych piłkarzy trzeba oszczędzać ale to samo dotyczy klubu.
Dlaczego Hansi Flick nie zdjął go w meczu z PSG tym bardziej, że było widać, że nie jest gotowy na 90 minut?

Przecież ja nie mówię, że Yamal ma grać każdy mecz po 90 minut tylko nie rozumiem osób, które krytykują selekcjonera za jego powołanie.
Źle zrozumiałeś mój post bo nawet sam wyżej napisałem, że jestem za tym by go oszczędzać ale nikogo nie powinno dziwić, że będzie grał.

5

@Faro On dopiero wrócił do gry. Zagrał może ze 160 minut więc czego oczekiwałeś?

Liczby ma bardzo dobre, a o to chodzi, w końcu gra w ataku.

Serio, mam wrażenie, że ty byś chciał od razu po jednym meczu żeby zaczął grać jak Leo Messi w prime.
Nic cierpliwości tylko albo grasz świetnie od razu po powrocie do gry albo krytyka. Dramat.

0

@bartulek98 Poczekaj bo czegoś nie rozumiem - jak przed meczem z Turcją było głośno, że Lamine Yamal potrzebuje przerwy? Po 4 meczach w sezonie już zmęczony? Ty tak na serio?

Oczywiście jeśli był uraz to nie popieram ale gadanie, że potrzebuje przerwy bo się zmęczył po 4 meczach to jest śmiech na sali.

0

@takisobiektos We Włoszech tylko AC Milan!
Także mam nadzieję, że Milan wygra z Juve i na przerwę reprezentacji pojadą jako liderzy Serie A, a w maju będą świętować mistrzostwo kraju.

0

@kanver_ Nie nazwałbym tego problemem. Po prostu Hiszpania gra mecze eliminacji MŚ więc grają najlepsi.
Tutaj nie ma co szukać dziury w całym.
Poza tym kibice - kupujesz bilety bo chcesz oglądać najlepszych i co? Jedziesz oglądać skrzydłowego numer 15?

1

@directedbyfcb Moim zdaniem Hiszpania nie będzie mieć problemów z awansem na MŚ ale nie jestem za odpuszczaniem meczów bo są faworytem na papierze. Poza tym trzeba się zgrywać, sprawdzać różne warianty gry, a kiedy mają to zrobić jeśli nie teraz?

Najlepsi piłkarze tylko na turniejach? Jeśli nie grali w eliminacjach (pomijam kwestię kontuzji), nie wywalczyli awansu to na jaki turniej mają jechać?
A nawet jeśli pojadą i co? Przecież będą niezgrani, to nie będzie miało prawa się udać.

Największym hitem jednak jest porównanie meczów i stawkę Hiszpanii to towarzyskich Argentyny. Nie no, sytuacja niemalże identyczna.

0

@chrissssty69 Dokładnie. Także nie chcę tutaj wychwalać Fatiego bo pewnie musiało być coś na rzeczy skoro nawet Hansi Flicka nie dawał mu za bardzo szans ale przykład Dembele pokazuje, że powody mogą być różne i jeśli nie wie się wszystkiego to lepiej wstrzymać się z jakąś potężną krytyką.
Myślę że odejście Ousmane Dembele ucieszyło prawie każdego kibica Barcelony i w tamtym momencie nikt nie wyobrażał sobie go ze Złotą Piłką, a tymczasem poprzedni sezon miał fantastyczny, pociągnął PSG do LM i sam zdobył ZP.
Nie mówię, że z Fatim będzie tak samo ale uważam, że skreślanie go w każdej sytuacji i każdym momencie to błąd. Mam nadzieję, że Ansu Fati udowodni, że mam rację.

7

Nie rozumiem osób, którzy mają pretensje do selekcjonera reprezentacji Hiszpanii o powołanie Lamine Yamala.

Hiszpania gra ważne mecze eliminacji MŚ, a Yamal jest liderem tej drużyny. Gra w klubie więc dlaczego miałby zostać nie powołany?
Oczywiście jestem za tym by go trochę oszczędzać (z PSG także uważam, że powinien zejść w drugiej połowie) - przy dobrym wyniku mógłby nie grać pełnych 90 minut ale skoro w klubie świeżo po kontuzji jedzie maksa z PSG to trochę nie na miejscu jest krytykować De La Fuente, a nie mieć pretensji do Hansiego Flicka.

Zauważyłem, że @Lionel_Messi10 napisał, że Hiszpania powinna grać młodzikami (może od razu dziećmi z gimnazjum?) tak jak prawdopodobnie zagra Argentyna.

Wszystko byłoby jeszcze do zrozumienia gdyby nie fakt, że Hiszpania gra oficjalne mecze eliminacji MŚ, a Argentyna mecze towarzyskie z jakimiś "plackami".

Nie no, brawo za takie porównanie. Nieźle się odkleiło.

7

Brawo Ansu Fati. Pierwszy krok do powrotu ma wysoki poziom zrobiony.

Mam nadzieję, że z miesiąca na miesiąc będzie tylko lepszy i w czerwcu pojedzie z reprezentacją Hiszpanii na Mistrzostwa Świata.

0

@Prorokk No właśnie pierwszy mecz bardzo ważny. Po pierwsze punkty do tabeli, po drugie punkty dla Polski.
Po trzecie podbudowanie morali i zbudowanie pewności siebie przed kolejnymi meczami. Mecz u siebie więc warto wygrać tym bardziej że że rywal spokojnie do ogrania.
No ja nie widzę plusów wczorajszej "akcji". Podziwiam ludzi, którzy widzą ale to pogadamy po sezonie - jeśli Legia zostanie MP i w rankingu UEFA uda się zrobić świetny wynik to ok, wyjdą że mieli rację ale jeśli nie? No zobaczymy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?