Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kapiczek Powiedział co wiedział. A ty czasem nie powinienes szukac fejków do wrzucenia na strone?
0
@dAvi_2 Wykop przeszukaj ale uwazaj bo tam duze rakowisko w komentarzach
0
@Medium Nie psuj chwili ;(
1
Oo ale oberwanie chmury u mnie. Wreszcie kurła deszcz!
3
Komentarz usunięty
1
@masq Za duzy? Dla mnie i tak za mały. Gosc musi miec swiadomosc ze obrazajac osobe publiczna a zwłaszcza dziennikarza który jest dosyc znana osobistoscia poniesie duze konsekwencje.
On powinien byc przykładem dla wszystkich innych. Dostaje 100k za głupote a reszta niech wyciagnie z tego wnioski.
Sa kur granice których sie nie przekracza. Teraz pomysl o tym ze cała polska o tym mówi i jak moze ta sytuacja wpływac na żone i syna Tomka.
Moim zdaniem tutaj nie powinno byc taryfy ulgowej o niech chłop do konca zycia ponosi konsekwencje swojej głupoty. On wiedział co robi. I zrobił to dla 200 obserwujacych.
8
@masq Ciekawe. Pokazesz post w którym ktos wyzywa kogos od pier karła a kur uzywa jak przecinek? A przyokazji obrazajac czyjas żone i syna oraz sugerujac zdrade?
Nigdy tutaj nie pojawił sie tak obrzydliwy post. Nawet trolle z madrytu maja jakies granice
Najgorsze jest to ze ten uposledzony typ zrobił to dla followów.
3
@macio_944 Takie 50k kary w sam raz
1
https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2017/09/e5ee7509b6d54270e2851f8e10569737.jpg
Ty bez kitu xD
5
Taupo
Jest to ryolitowy superwulkan położony w Nowej Zelandii i ostatni który wybuchł z taka moca. W kalderze Oruanui znajduje sie obecnie jezioro Taupo. Wulkan jest czescia wulkanicznej strefy Taupo do której należy także wulkan Ruapehu. Położony jest na wyspie północnej.
Taupo słynie z 2 potężnych erupcji w ostatnich 27 tys lat. Mowa o erupcjach:
Hatepe-Siła VEI-7 100km3 materiału
Oruanui-Siła VEI-8 1100km3 materiału
Erupcja Hatepe miała podobna siłe do erupcji Thiry(Santoryn-Erupcja Minojska). Obie te erupcje wyrzuciły podobna ilosc materiału. Jednak obie był 10x słabsze od Oruanui.
Erupcja Oruanui
Jest to najnowsza i zarazem ostatnia erupcja o sile VEI 8. Erupcja miała kilka faz i łacznie wyrzucił wulkan conajmniej 1100km3 materiału wulkanicznego. Popiół z erupcji mozna było znalezc nawet 5000km od epicentrum.
https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qimg-93d631b3752dd0c978d11572823c15a3-lq
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi
3
Dzis pod lupe idzie Taupo i erupcja Oruanui z przed ok 27 tys lat o sile VEI 8.
0
@Pewex No nadal mniej niz wtop
10
@Nazio87 Cafe Choroszcz
2
@Pewex Ilu juz takich było a konczyli na peryferiach piłki.
Poza tym zakupy z BVB niosa wysokie ryzyko wtopy. Dembele Sanczo Kagawa Goetze i jeszcze paru by sie znalazło.
3
@Kapiczek Tak jak do rozsiewania ruskiej propagandy czy walenia fejków bez sprawdzenia zródła? No i fajnie.
6
@Kapiczek Jus przyznałes mistrzostwo realowi czy jeszcze sie wstrzymujesz?
1
@Adamski69 Na każdego by sie cos znalazło na twitterku ;)
1
https://www.filmweb.pl/film/Wilko%C5%82ak-2010-322614
Polecam. Hopkins i Emily blunt oraz Hugo aka Elrond z Lotra. Bardzo dobry mroczny film o wilkołakach.
2
@Rust_Cohle Widac jak ogladasz LaLige. Smalling bez podjazdu do Christensena. O ile dyskutowac mozna z De jongien tak odkleiło ci sie z tym Angolem
6
@Rust_Cohle Ta Smalling lepszy niz dunczyk na piwno. Tak samo z Pellegrinim ci sie cos pomyliło
1
Znowu wyja za oknem..
17
@SenseiFCB To jest 18 latek ja pier... Wymagasz by w tym wieku ładował po 20 goli w dosyc wymagajacej lidze?
0
"Jasne wszystko na wilka nie ma to jak Rasizm!"
Piekna animacja mimo ze brzydka :]
1
Przyjdzie Mapet czy nie jesli Barca chce na dłuzsza mete rywalizowac z Realem to musimy zdecydowanie zainwestowac w atak. Obrona jest wzglednie bezpieczna ale koniecznie potrzeba kogos do ataku i rezerwowego napastnika +Gundogan do pomocy.
Boki obrony na next sezon jeszcze moga zostac ale i tak PO bedzie potrzebny i solidny zmiennik dla Balde.
Nic nie poradzimy na to ze Real jest w gazie i musimy najpierw zajac sie soba a nie realem.
Wierze ze w next roku bedzie szansa na wieksze transfery zwłaszcza w kwestii ofensywy
0
@Limit_l3ss Pedri do boku? Pijany czy głupi?
Ty ogladasz mecze? Widziałes jak gra wyglada bez Pedriego?
0
@kamil9040 Najblizej do erupcji jest Campi Flegrei z Włoch. Yellowstone jest spokojny i nic erupcji nie zapowiada a Laacher See z niemiec nie ma potencjału do super erupcji.
0
@kamil9040 Jak bedziesz nieopodal to nie bedziesz musiał :]
8
St Helens
Jest to aktywny stratowulkan położony w stanie Waszyngton w USA. Jest czescia pacyficznego pierscienia ognia i jest jednym z najmłodszych wulkanów w górach kaskadowych. Wulkan posiada charakterystyczna kaldere w kształcie podkowy która powstała po erupcji z 1980 roku. Obecnie wulkan ma wysokosc 2550m n.p.m
Nazwa czesto jest spolszczana na Góre Swietej Heleny co jest dużym błedem. Wulkan zawdzięcza swoja nazwe brytyjskiemu dyplomacie który był baronem St Helens.Wulkanowi nazwe ta nadał George Vancouver na czesc ww dyplomaty.
Erupcja 1980
Do silnej erupcji doszło w 1980 roku. Była to jedna z najwiekszych erupcji w nowożytnej historii USA. Skutki erupcji były widoczne az w 48 stanach. Wulkan wyrzucił wówczas 4km3 materiału i było to VEI-5
Zanim jednak doszło do tragedii wulkan dawał sygnały o zbliżajacej sie erupcji poprzez liczne trzesienia ziemi.
Feralnego dnia tj 18 maja 1980 o godzinie 8:32 wstrzas spowodował najpierw gigantyczne osuwisko a następnie doszło do potężnej erupcji.Kolumna popiołu wzniosła sie na 19km. W wyniku stopienia sie lodu powstały m.in lahary które zdewastowały najblizsza okolice. W wyniku erupcji zgineło 57 osób. W wyniku lawin zniszczono 380km2 powierzchni lasów. Straty szacuje sie na ok 1 mld dolarów.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a0/MtStHelens_Mushroom_Cloud.jpg/480px-MtStHelens_Mushroom_Cloud.jpg
https://media.defense.gov/2020/May/18/2002302128/2000/2000/0/800518-F-XX000-001.JPG
https://media.springernature.com/full/springer-static/image/art%3A10.1038%2Fs43017-020-0059-5/MediaObjects/43017_2020_59_Figa_HTML.jpg
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi
0
@ChampionLW Oh no,anyway
3
@Kapiczek Udaru dostałes chyba