Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Przyłapałem sie na tym ze juz przestałem googla uzywac i jak mam problem to szukam rozwiazania na LaBambie xd
0
@Compadre Fakt jest słodka no ale w opór dobra
3
Milka Karmelowa? Top
0
@Emhyr Kozak ale łatwo ryja rozwalic
8
@Marcelinho99 No ta bo Perez na nas sie nie wypiał xD
Laporta robi co musi i czy to sie komus podoba czy nie jest to dobra decyzja
0
@Rl9k1nG Wulkany i Tolkien
1
@K4tsuuu Dokument o Saint Helens i Pompejach mnie wciagnał. Wiec zacząłem temat zgłebiac. Najpierw etna sie zainteresowałem a potem historia Yellowstobe i innych superwulkanow
Dzis obserwuje z 20 róznych stron i blogów w tym USGS czy Volcanodiscovery
0
@Aragorn33 No na ten momemt tak to wyglada. Real wypiał sie na nas w sprawie Negreiry to teraz czas na rewanz i przyokazji moze dostaniemy nieco taryfy ulgowej
0
@barcelonaLM Dajesz
0
@Sau_Ron W lublinie wreszcie pada. Moze nie mocno ale pada xd
1
@abram3k Hahaha beka w uj
2
Jutro wrzuce post o Yellowstone i jego wybuchowej historii która ukształtowała ten park
Trzeba jednak pamietac ze wulkanizm w tym rejonie jest zwiazamy z tzw hot spotem a nie jak np w wulkanach z gór kaskadowych,które bedac czescia pacyficznego pierscienia ognia sa zwiazane z subdukcja.
1
@Lucerfi Oj kiedys zrobie post o jego 3 kolosalnych wybuchach
0
@Deviler Zgadza sie. Ale tez przepraszał za to
1
@Deviler Statystyka bywa złudna. 85% to sporo ale 15% na pomyłke to tez wysoki %
1
@FcPortoFan1999 Obserwuje blogi,czytam sporo i wyciagam wnioski. Tak na serio to hobby trwa dopiero od 2 lat.
Staram sie poszerzac wiedze obserwujac strony poswiecone wulkanom jak Volcanodiscovery czy USGS
1
@FcPortoFan1999 Niestety nie. Nie bardzo mi zdrowie pozwala na podróżowanie
9
Krakatau
Jest to jeden z najbardziej znanych i niebezpiecznych stratowulkanów na ziemi. Leży on pomiedzy wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji. Zasłynał on z potężnej erupcji w 1883 roku o sile VEI 6 nieco słabsza niz Tambory lecz nie mniej zabójcza. Obecnie wulkan ma 883m n.p.m a po erupcji z 1883 roku powstały 3 wysepki a 4 która sie wyłoniła w 1927 nazwano Anak Krakatau(Dziecko Krakatau) na której obecnie znajduje sie aktywny stożek wulkaniczny.
Erupcja w roku 1883:
Wulkan wybuchł w sumie 4x niszczac przy tym 3 stożki wulkaniczne. Kolumna popiołu w peaku erupcji wzniosła sie byc moze nawet 50km. Huk eksplozji słyszano ponad 4000km od epicentrum. Siła ekplozji na skali miała 6 stopien co oznacza ze była 10x silniejsza od Saint Helens i 10x słabsza od Tambory. W skutek zawalenia sie 2 stożków i po czesci 3 powstało tsunami dochodzace do 40m wysokosci. Eksplozja zabiła conajmniej 40000 ludzi.
W najbliższej okolicy wulkanu krajobraz przypominał apokalipse i panowała zupełna ciemnosc.
Fala uderzeniowa wygenerowana przez wulkan przemieszczała sie z predkoscia ponad 1000km/h
Żeby wam uzmysłowic jak głosna była erupcja przytocze pewne dane
Eksplozja z 27 sierpnia 1883 roku miała 172 decybeli w okolicach ok 200km a granica ludzkiej wytrzymałosck to mniej wiecej 130 decybeli. Na statku w okolicach 60 km od wulkanu huk eksplozji zniszczył bębenki załogi.
W 1927 roku wyłoniło sie dziecko krakatau którego stozek czesciowo zapadł sie po erupcji z 2018 roku.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/49/Krakatoa_eruption_lithograph.jpg/942px-Krakatoa_eruption_lithograph.jpg
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie
0
Panowie alkoholicy polecacie jakies nietypowe piwo? Ide ruszyc dupe i wypiłbym cos nowego.
@macio_944 @TheNekro94
0
@Gaz Do choroszczy.
3
@takisobiektos To juz nie jest pizza. Nawet nie ma o czym dyskutowac
2
@NeKenI Tyle jezusów a zmartwychwstac to nima komu
2
Komentarz usunięty
0
@Mazi Powtarzasz sie
2
Jestem po 2 odcinkach Gotham Knights
Jasne ze to raczej serial skierowany do młodzieży ale nie jest to taka tragedia jak sugeruja różne recenzje.
Podoba mi sie przedstawienie postaci córki Jokera i relacja z przybranym synem Batmana.
Jezeli tak wyglada cały serial to w 1 noc sobie go skoncze bo serio mi sie podoba
Dzieki @Majczel97
0
@koziar Zobacze tych rycerzy gotham
0
@comtedurgell O nie nie. SW jest za duzo. Rzygam juz tym
0
Kurła brakuje jakis porzadnych seriali przygodowych.
Ktos cos poleci bo mam czasu duzo a nie mam za bardzo co ogladac.
Ostatnio sobie łowców skarbów odswieżyłem.
1
@626 25 mln rubli jak juz bo nie jest warty połowy tej pensji a o zdrowiu nie wspominajac
0
https://www.filmweb.pl/serial/Sekcja+paranormalna-2018-783012
Ogladał ktos? Warto poswiecic czas?