5

Przyłapałem sie na tym ze juz przestałem googla uzywac i jak mam problem to szukam rozwiazania na LaBambie xd

0

@Compadre Fakt jest słodka no ale w opór dobra

3

Milka Karmelowa? Top

0

@Emhyr Kozak ale łatwo ryja rozwalic

8

@Marcelinho99 No ta bo Perez na nas sie nie wypiał xD

Laporta robi co musi i czy to sie komus podoba czy nie jest to dobra decyzja

0

@Rl9k1nG Wulkany i Tolkien

1

@K4tsuuu Dokument o Saint Helens i Pompejach mnie wciagnał. Wiec zacząłem temat zgłebiac. Najpierw etna sie zainteresowałem a potem historia Yellowstobe i innych superwulkanow

Dzis obserwuje z 20 róznych stron i blogów w tym USGS czy Volcanodiscovery

0

@Aragorn33 No na ten momemt tak to wyglada. Real wypiał sie na nas w sprawie Negreiry to teraz czas na rewanz i przyokazji moze dostaniemy nieco taryfy ulgowej

0

@barcelonaLM Dajesz

0

@Sau_Ron W lublinie wreszcie pada. Moze nie mocno ale pada xd

1

@abram3k Hahaha beka w uj

2

Jutro wrzuce post o Yellowstone i jego wybuchowej historii która ukształtowała ten park

Trzeba jednak pamietac ze wulkanizm w tym rejonie jest zwiazamy z tzw hot spotem a nie jak np w wulkanach z gór kaskadowych,które bedac czescia pacyficznego pierscienia ognia sa zwiazane z subdukcja.

1

@Lucerfi Oj kiedys zrobie post o jego 3 kolosalnych wybuchach

0

@Deviler Zgadza sie. Ale tez przepraszał za to

1

@Deviler Statystyka bywa złudna. 85% to sporo ale 15% na pomyłke to tez wysoki %

1

@FcPortoFan1999 Obserwuje blogi,czytam sporo i wyciagam wnioski. Tak na serio to hobby trwa dopiero od 2 lat.

Staram sie poszerzac wiedze obserwujac strony poswiecone wulkanom jak Volcanodiscovery czy USGS

1

@FcPortoFan1999 Niestety nie. Nie bardzo mi zdrowie pozwala na podróżowanie

9

Krakatau

Jest to jeden z najbardziej znanych i niebezpiecznych stratowulkanów na ziemi. Leży on pomiedzy wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji. Zasłynał on z potężnej erupcji w 1883 roku o sile VEI 6 nieco słabsza niz Tambory lecz nie mniej zabójcza. Obecnie wulkan ma 883m n.p.m a po erupcji z 1883 roku powstały 3 wysepki a 4 która sie wyłoniła w 1927 nazwano Anak Krakatau(Dziecko Krakatau) na której obecnie znajduje sie aktywny stożek wulkaniczny.

Erupcja w roku 1883:

Wulkan wybuchł w sumie 4x niszczac przy tym 3 stożki wulkaniczne. Kolumna popiołu w peaku erupcji wzniosła sie byc moze nawet 50km. Huk eksplozji słyszano ponad 4000km od epicentrum. Siła ekplozji na skali miała 6 stopien co oznacza ze była 10x silniejsza od Saint Helens i 10x słabsza od Tambory. W skutek zawalenia sie 2 stożków i po czesci 3 powstało tsunami dochodzace do 40m wysokosci. Eksplozja zabiła conajmniej 40000 ludzi.
W najbliższej okolicy wulkanu krajobraz przypominał apokalipse i panowała zupełna ciemnosc.
Fala uderzeniowa wygenerowana przez wulkan przemieszczała sie z predkoscia ponad 1000km/h

Żeby wam uzmysłowic jak głosna była erupcja przytocze pewne dane

Eksplozja z 27 sierpnia 1883 roku miała 172 decybeli w okolicach ok 200km a granica ludzkiej wytrzymałosck to mniej wiecej 130 decybeli. Na statku w okolicach 60 km od wulkanu huk eksplozji zniszczył bębenki załogi.
W 1927 roku wyłoniło sie dziecko krakatau którego stozek czesciowo zapadł sie po erupcji z 2018 roku.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/49/Krakatoa_eruption_lithograph.jpg/942px-Krakatoa_eruption_lithograph.jpg

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie

0

Panowie alkoholicy polecacie jakies nietypowe piwo? Ide ruszyc dupe i wypiłbym cos nowego.

@macio_944 @TheNekro94

0

@Gaz Do choroszczy.

3

@takisobiektos To juz nie jest pizza. Nawet nie ma o czym dyskutowac

2

@NeKenI Tyle jezusów a zmartwychwstac to nima komu

2

Komentarz usunięty

0

@Mazi Powtarzasz sie

2

Jestem po 2 odcinkach Gotham Knights

Jasne ze to raczej serial skierowany do młodzieży ale nie jest to taka tragedia jak sugeruja różne recenzje.

Podoba mi sie przedstawienie postaci córki Jokera i relacja z przybranym synem Batmana.

Jezeli tak wyglada cały serial to w 1 noc sobie go skoncze bo serio mi sie podoba

Dzieki @Majczel97

0

@koziar Zobacze tych rycerzy gotham

0

@comtedurgell O nie nie. SW jest za duzo. Rzygam juz tym

0

Kurła brakuje jakis porzadnych seriali przygodowych.

Ktos cos poleci bo mam czasu duzo a nie mam za bardzo co ogladac.

Ostatnio sobie łowców skarbów odswieżyłem.

1

@626 25 mln rubli jak juz bo nie jest warty połowy tej pensji a o zdrowiu nie wspominajac

0

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?