6

To był ciekawy sezon pełen emocji

Serie A jest pierwsza liga bodaj która w 1 sezonie przegrała 3 finały w pucharach

Messi przechodzi football zdobywajac Mistrzostwo swiata

Barca odzyskuje mistrzostwo i dokłada superpuchar

Napoli zdobywa upragnione mistrzostwo

City z potrójna korona


1

Pep Guardiola to typ trenera którego nie da sie nie lubic. Szanuje każdego rywala i po latach niewyobrażalnego pecha dostał ta upragniona LM

Szanuja go nawet w Madrycie a to wiele mówi o nim.

0

@mekston
@Tasde
Dzieki panowie

0

@barcelonaLM Teraz jeszcze Barca i moge umierac xd

0

@mekston kiedy f1 i gdzie teraz beda sie scigac?

0

@barteq Przy pomocy sedziego chciałes dodac.

Nie ujmuje im nic tylko stwierdzam fakty. Serie A w dupe 3 finały

2

Potężne Serie A

Inter? W czoko od Angoli
Fiorentina? W czoko od Angoli
Roma? W czoko od Hiszpanów

Kurtyna.

1

@talizmo Nie ma szans nawet po takim sezonie nie kiedy były MS

1

@takisobiektos dzisiaj sedzia tez drukował przeciwko Włochom?

1

Brawo Pepe panie dziobaku!

4

@Cobra303 Leszcz xDD

0

@pikass14 Na pewno włosy odżyły a i samopoczucie lepsze i rzadziej choruje

1

Komentarz usunięty

1

@ranger3120 Ja juz ze 2 lata tak jade :)

7

Zimny prysznic? Top.

0

@MarioVeB! Po co ma isc na kamien?

0

A ja nie chce zapeszyc i odpale se jakis dokument o wulkanie. Oby po meczu humor był gituwa

3

Ktos wygrywa dzis mecz

1

@Lucerfi Nope wszystko co wiem uczyłem sie z ogladania czytania etc.

11

Jesli ktos lubi tak jak ja wulkany to macie tu zestaw filmów które powinniscie zobaczyc.

1. Superwulkan scenariusz katastrofy(Symulacja erupcji Yellowstone)

2. Opowiesc o dwóch wulkanach. Erupcje kilauei i fuego
https://m.imdb.com/title/tt8989014/

3. Tuż przed tragedia: Montserrat. Dokument o erupcji Soufriere Hills

4. Góra Dantego z Piercem Brosnanem

5. 2012 dla samej erupcji Yellowstone

6. Wulkan z Tommy lee jonesem

7. Wulkan miłosci o dwóch francuskich wulkanologach którzy zgineli w japonii podczas erupcji.

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi

5

@MesQueUnClub96 Tak jak na to ze zmadrzejesz

0

Czo ta baba z pucharem uczyniła :(

0

Mental Igi? Top. Widac ze Madryciok :]

1

Iga jest ewidentnie packa na muchy :]

0

@ChampionLW No tak i to jest w sumie głupota.

0

Wisła uwzgledniała w budzecie pieniadze z canal plus liczac ze awansuja. Lechia robiła to samo liczac ze sie utrzymaja

Wtf jak mozna uwzgledniac w budzecie kase której sie nie ma?

Polskie piłkarskie bagienko...

31

Yellowstone

Jest to najbardziej znany ze wszystkich superwulkanów na ziemi. Na terenie parku znajduja sie 3 gigantyczne kaldery po super erupcjach 2.1 i 1.3 mln lat temu i ostatniej ok 600 tys lat temu. Co sprawia ze jest to tak wyjatkowy wulkan?

Zacznijmy od tego ze podobnie jak wulkany z Hawajów wulkanizm Yellowstone nie jest zwiazany z granicami płyt litosfery a jest zwiazany z tzw plama goraca. W Yellowstone ciepło wydobywa sie z wnetrza ziemi zasilajac 2 olbrzymie komory magmowe. O tym jak i czym sa plamy goraca powiem kiedy indziej bo do dzis trwaja spekulacje na ten temat

Wracajac jednak do sedna to obecny wyglad parku zawdzieczamy erupcjom:

Hucklerberry ridge 2,1 mln lat temu(VEI 8-2500km3 materiału-Island Park Caldera)

Mesa Fall 1,3 mln lat temu(VEI-7 280km3 materiału-Henry Fork Caldera)

Lava Creek 600 tys lat temu(VEI-8 1000km3 materiału-Yellowstone Caldera)

Komory magmowe pod parkiem sa 2 i sa one olbrzymie a ta wieksza ma rozmiar w przyblizeniu 40:80km


Yellowstone przez fakt posiadania 2 komór magmowych w tym 1 olbrzymiej ma bardzo duzy potencjał do erupcji VEI 8. Czy to wkrótce nastąpi? Raczej nie. Wulkan obecnie jest spokojny i poki co nie ma sie o co martwic. Jednak potencjalne VEI 8 zdewastowałoby znany nam swiat.
Ludzie nie sa przygotowani na skale takiego kataklizmu dlatego wrzuce tutaj pare ciekawych grafik

https://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/151/750x445/942504.jpg

https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qimg-09b126e4cc88dd89c53f9a60c4bed517-lq

https://images.fineartamerica.com/images-medium-large-5/yellowstone-magma-chambers-claus-lunau.jpg

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi

7

@Kapiczek Za to chwalenie ataku na kapitol juz jest na poziomie czy cisniecie po prezydencie USA? Wstydu za grosz nie masz o chipokryzji nie wspominajac.

O ile @Rust_Cohle bywa czasem irytujacy tak ty jestes mega wkur

0

@urbipl Neandertale szybciej w grobie wyladuja niz przejda do polski

5

Przyłapałem sie na tym ze juz przestałem googla uzywac i jak mam problem to szukam rozwiazania na LaBambie xd

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?