Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Mario96w Wybic to wpizdziec
0
@Kgorecki2500 Nie bez powodu na te dziady mówi sie latajace szczury. Chorób roznosza wiecej niz te gryzonie
2
@Kgorecki2500 A wiesz jakie to szkodniki sa? Nie dosc ze choroby roznosza to sraja wszedzie i wkur wszystkich.
To jedne z tych zwierzat które chetnie bym zgładził
3
Gołebie to zaraza. Prawie 1 w nocy ide otworzyc okno bo duszno a tu sie okazuje ze jakis ptok nasrał mi na okno.
Gdybym mógł wybiłbym to dziadostwo w pi..
0
@MesQueUnClub96 Dodi a nie myslałes o wizycie w choroszczy?
0
Stream z ogladania ksiezyca jak ktos sie nudzi xD
0
O jaka fajna godzina na wyscig f1 :)
3
@tbas Wez rozbieg i wiesz co dalej. Mało nasi szczypiornisci wygrywali? Porazki sie zdarzaja i sa czescia sportu. Nazywanie ich frajerami to totalna żenada biorac pod uwage jak sie pŕzentowali w ostatnich latach. Szacunku troche
10
@tomek8756 Najładniejsza dziennikarka w polsce jak dla mnie
1
Kilauea. Zacna ta fontanna lawy
6
Pinatubo
Jest to aktywny stratowulkan położony na wyspie Luzon na Filipinach. Ma wysokosc 1486m n.p.m.
Wulkan zasłynał z potężnej erupcji z 1991 roku o sile VEI-6.
Podczas wybuchu Pinatubo wyrzucił conajmniej 10km3 materiału wulkanicznego. W wyniku opadu popiołu,spadajacych bomb wulkanicznych i laharów zycie straciło conajmniej 800 osób. Była to 1 z 3 erupcji o takiej sile w 20 wieku tuz obok Novarupty z Alaski i Santa Marii z Gwatemali.
Do erupcji doszło 15 czerwca 1991 roku i trwała tydzien a wulkan stał sie mniejszy o ok 260m wczesniej majac ponad 1700m wysokosci. Miedzy 1991 a 93 temperatura na globie w skutek wyrzucenia m.in dwutlenku siarki spadła o 0.5 stopnia.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6f/Pinatubo_Ausbruch_1991.jpg/692px-Pinatubo_Ausbruch_1991.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ9imbMGdQV9oj76ZAGgpV2MeiFejK9OKSXpA&usqp=CAU
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi @Kim Kallstrom
1
@Ksavix @macio_944 chyba takie rzeczy robi
2
@Hosh O jezu gruboo masz herba xDDD
6
@Rust_Cohle Für Deutschland powinines dodac
2
Für deutschland :]
3
@Deviler Turbodzban nie wział sie z niczego
0
@SenseiFCB Nie ma ratunku. Zrób futro z niego
6
Campi Flegrei(Pola Flegrejskie)
Campi Flegrei to superwulkaniczna kaldera położona nad zatoka Neapolitanska o szerokosci 13 km. Kaldera powstała w wyniki erupcji o sile VEI-7 ok 37-40tys lat temu o nazwie Campanian Ignimbrit Eruption. Wulkan wyrzucił wówczas od 250 do 300km3 materiału. Obecnie w kalderze znajduja sie 24 kratery i stożki wulkaniczne(większosc pod woda)oraz liczne fumarole.
Jedna z cech tej kaldery jest to że ona oddycha i czesto pojawiaja sie odkształcenia terenu. Raz teren tak sie podniósł ze sugerowano ze zbliża sie kolejna gigantyczna erupcja. Wulkan wprawdzie jest niespokojny ale przynajmniej na ten moment nic nie zapowiada zbliżajacej sie erupcji o sile porównywalnej do tej z przed 37 tys lat.
Campi Flegrei wybuchł poważnie przynajmniej 3x
1 Erupcja z przed 37-40 tys lat. Siła VEI-7 250-300km3
2 Erupcja ok 15 tys lat temu. Siła VEI-6 40km3
3 Erupcja w roku 1538. Siła VEI-3 i powstanie stożka Monte Nuovo
Pola Flegrejskie sa i beda poważnym zagrożeniem. Kaldera jest aktywna o czym swiadcza liczne deformacje terenu co wiaze sie z aktywnoscia komory magmowej wulkanu. Campi jest pod stała obserwacja a obecnie wulkan uznaje sie za niespokojny.
Neapol i okolice siedza na 2 bombach zegarowych z opoznionym zapłonem bo równie niebezpiecznym wulkanem jest Somma-Wezuwiusz
https://upload.wikimedia.org/wikiversity/en/2/27/Campi_Flegrei_caldera.jpg
@barcelonaLM @Comentateiro @AssisMoreira @NeKenI @Kidd @Kessie @Lucerfi @Kim Kallstrom
21
@Death_voice Brac te 5 mln i adios...
Jak mozna mu było dac 10 baniek ja ebie...
0
@KlonaZepan A to tylko kogutom mozna go sprzedac? A no tak przeciez zaden inny klub nie jest w stanie dac 10 baniek za niego.
Niesamowite ze jest 16 czerwca a ty masz juz ból dupy o to ze nie sprzedali nikogo. Okienko mea culpa jest otwarte 2 dni...
1
@KlonaZepan No wróci bo koniec wypożyczebia a opcji wykupu podobno nie było. Teraz rozmawiaja kluby by go wytransferowac. Co w tym dziwnego? Przypominam ci ze oko nawet sie nie otworzyło jeszcze
Brawo. Miałem podejrzenia ale tera juz mam 100% pewnosci. Twoje wypociny sa az nazbyt podobne do znanej tu szerzej persony.
Po 2 piszesz do @Emhyr z dupy w watku który nijak sie ma do sprawy Lengleta. Serio nic a nic sie nie zmieniłes.
9
@doc Zapakowac i wysłac poleconym
1
Komentarz usunięty
2
@FcPortoFan1999 Tragedia. On nie ma pojecia o trenerce. Gdzie nie przychodzi tam zaraz do katastrofy dochodzi
9
@Artysta9 Nie sprzeda bo nie moze ale moga byc sponsorem
0
@SuperPatsonFCB Ja nie mówie ze to był słaby sezon. Zrobili wynik ponad stan ale na koncu wszystko sie sprowadza do pucharów.
Czy ktos bedzie pamietał o tym ze doszli do finałów? No nie. Zapamieta sie to ze wszystkie przegrali.
Kadra tez dała dupy po całosci
0
@Esteban_ Może nie słaby ale fakty sa brutalne i ludzie beda pamietac o tym ze przegrali wszystko co mogli a to ze doszli do finałów nikogo nie bedzie obchodzic.
0
@Esteban_ To ze Serie A jest lepsze do ogladania nie podlega dyskusji ale koniec konców licza sie puchary a Serie A w 1 sezon przegrała 3
12
Włochy sezon 22/23
Brak kadry na mundialu
Porażka w półfinale LN z Hiszpania
Inter-przegrany finał LM
Roma-przegrany finał ligi europy
Fiorentina-Porażka w finale LKE
Piękny sezon dla Makaroniarzy
Koniec koncow słaba LaLiga konczy z 1 trofeum a Włosi z 3 porazkami w finałach.
5
Lascar
Jest to stromy aktywny stratowulkan położony w Chile. Jest czescia centralnej wulkanicznej strefy Andów. Poza stromizna wulkan charakteryzuje sie duza wysokoscia 5592m n.p.m
Jest to jeden z najaktywniejszych wulkanów w tym rejonie.
Obecnie jego aktywnosc jest zwiazana z zachodnim kraterem wschodniego stożka. Wulkan jest aktywny od conajmniej 50 tys lat chociaz zakres moze byc znacznie wiekszy do nawet 250 tys lat. Nieopodal Lascar lezy jedna z kalder superwulkanicznego kompleksu altiplano puna.
Wulkan miaļ conajmniej 3 duze erupcje w tym o sile VEI 6 o nazwie Soncor z przed ok 26 tys lat. Ostatnia duza erupcja nastapiła w 1993 o sile VEI 4 a bardziej współczesna pochodzi z 2022 roku o stopniu 3.
Lascar jest zbudowany głównie z andezytu i dacytu
Komora magmowa wulkanu znajduje sie na głebokosci od 10 do nawet 40 km a druga jest nieco wyżej. 2 komory oznaczaja ze wulkan ma magme mieszana co oznacza ze erupcje moga sie znaczaco różnic m.in siła.
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd @Kessie @Lucerfi @Kim Kallstrom