5

@neeed Kolejny bezbek. Messi ma swoje lata i chec zarobku nie jest niczym dziwnym biorac pod uwage ze Barca nie moze mu dac gwarancji.

0

Szkoda tego Messiego bo mógłby troche poczekac. Nie dał czasu Barcelonie.

Oby chociaz Gundogana ogarneli.

0



Zawalisty kanał. Gosc ma mega skilla w tym co robi

0

@barcelonaLM Konto do utylizacji

2

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTOFuYPVuaemXbLGSuAEiVUXcII2c63iRiJpQ&usqp=CAU

Pamietacie takiego batona? Mozna gdzies go kupic? Za dzieciaka 90 gr kosztował i był w opór dobry..

5

Zimna Perełka w taka pogode wchodzi jak złoto.

Zdrowie LaBamby

0

A podobno Wisełka uwzględniła w budzecie kase z praw tv z ekstraklasy xD

Jesli to prawda to jest to jeszcze wieksza kompromitacja

10

Uahahaha 4-1 Kompromitacja xD

5

I cyk kompromitacja Wisły xd

2

Puszcza no nie zesrajcie sie metr przed kiblem...

0

@FcPortoFan1999 No to sa dziady co poczniesz a kokejny sezon nie musi byc prostszy xD

0

@FcPortoFan1999 Brak awansu do ekstraklasy juz jest blamażem a co dopiero porazka w półfinale barazy xd

0

Dajesz Puszcza!

0

@Antajbandaj Miejsce gdzie sa żubry

1

@pacjentzchoroszczy Do choroszczy zapraszam

5

Podobna erupcja do Tambory była by dzis gigantycznym kataklizmem i to nie tylko lokalnie.

Tambora w 1815 zebrała potężne żniwa w ludziach i to nie tylko w najblizszym sasiedztwie bo w skutek roku bez lata gineli ludzie z głodu na całym swiecie.

Ale to jest nic przy tym czego mozna sie spodziewac po VEI 8.

Tambora VEI-7 Ponad 100km3 materiału.

Yellowstone/Toba VEI-8 2500-3000km3

Ludzkosc nie jest na to gotowa i nigdy nie bedzie. A predzej czy pózniej do takiej erupcji dojdzie. Oby nie za naszego zycia.

Tym optymistycznym akcentem koncze na dzis :]

@barcelonaLM @AssisMoreira @Comentateiro @Kessie @Kidd

3

Wisła w 1 lidze? Biore w ciemno xd

1

@Karzel Szczerze to tez uwazam ze to za mało ale ciezko znalezc gdzies informacje które mozna by uznac za wiarygodne

8

Tambora

Jeden z najbardziej znanych stratowulkanów na ziemi. Położony jest w Indonezji na wyspie Sumbawa. Jego wysokosc to 2850m n.p.m ale przed erupcja miał ponad 4000m wysokosci.

Tambora zasłynał swoja kolosalna erupcja w 1815 roku o sile VEI-7. To najsilniejsza erupcja której swiadkiem byli współczesni ludzie. Wulkan wyrzucił ponad 100km3 materiału a jego eksplozje słychac było 2000km od wulkanu. Najwieksza kolumna erupcyjna wzniosła sie na blisko 50km. Popiół wulkaniczny rozrzucony został na 1300 km a wyrzucony do atmosfery unosił sie kilka miesiecy ograniczajac dostep swiatła słonecznego czego skutkiem był tzw rok bez lata a to z kolei spowodowało głód na swiecie.

Skutki erupcji Tambory:

12 000 zabitych bezposrednio po erupcji a kolejne tysiace ludzi umierało w skutek głodu i innych konsekwencji wybuchu. Szacunkowo erupcja mogła zabic ok 80000 ludzi.

Erupcja wygenerowała tsunami o 10m wysokosci

Trzesienia ziemi w miejscach oddalonych nawet o 500km

Rok bez lata

Spadek temperatury na swiecie o nawet 0.5 stopnia.


Kaldera wulkanu Tambora powstała w wyniku erupcji z 1815:
https://dynamic-media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-o/0b/cf/18/f8/view-on-the-caldera.jpg?w=1200&h=1200&s=1

@barcelonaLM @AssisMoreira @Comentateiro @Kessie @Kidd

0

Komentarz usunięty

1

Przed mozliwyn urlopem bynajmniej nie z powodu bana wrzuce post o erupcji Tambora i roku bez lata.

0

@FCB_dimiC Jak widac moderacja spojrzała chyba łaskawszym wzrokiem

4

@Kluivert_P Palone włosy

0

No to teraz Barca tez powinna opuscic SL. Raz ze ten projekt zdech a dwa moze Tebas lekko sie ugnie ;)

1

@barcelonaLM Ah shit here we go again xD

1

@Nazio87 A co ma zrobic? Piłkarzy na siłe nie wypchnie.

Problem Barcy jest taki ze to cudowne miejsce do zycia i piłkarze nie pala sie do odejscia

6

https://volcanodiscovery.de/uploads/tx_volcanoes/nz_i31442.jpg

Ten o to wulkan to najmłodszy ze stozków kompleksu wulkanicznego Tongariro w Nowej Zelandii. Nosi nazwe Ngauruhoe i ma wysokosc 2291 m n.p.m

Co ciekawe ten stratowulkan odgrywał role Orodruiny we Władcy Pierscieni Petera Jacksona.

@barcelonaLM @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Comentateiro

0

https://gol24.pl/komiczny-sektor-gosci-na-polskim-stadionie-znicza-pruszkow-klub-w-przyszlym-sezonie-bedzie-gral-w-1-lidze/ar/c2-17607931

Co jest xD?!

Nie no kur powinny byc jakies standardy i znicz nie powiniem w ogole licencji dostac

0

@macio_944 To ile on ma matek i ojców?

Chyba wole nie wiedziec

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?