Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@MesQueUnClub96 Żegnam
0
Komentarz usunięty
3
@Kidd Yellowstone.Ale ze stratowulkanów to Wezuwiusz lub Saint Helens
0
@DaPidejpi A ty sie nie zesraj przypadkiem. To żarcik był.
Czemu mam platforme bojkotowac bo jakies głupki nie popisały sie przy serialu? To nie wina platformy a twórców serialu
1
@Emhyr Co wrzucił? Wez zamiesc jak mozesz
4
https://www.researchgate.net/profile/Marek-Zabka-4/publication/289383206/figure/fig2/AS:450374181101569@1484388980327/The-view-of-Anak-Krakatau-in-1970_Q320.jpg
Troche surrealistyczny wyglad. Krakatoa w 1970.
https://www.cruisemapper.com/images/ports/5480-5a042c2387f.jpg
Troche bardziej współczesne zdjecie
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kidd
1
@Kidd No jest to bogaty pod wzgledem roslin i zwierzat terem. Mnóstwo zwierzat,roslin czy las tropikalny.
Niesamowity krajobraz jak na fakt ze to moze w chwile zostac zdewastowane przez erupcje
0
@MateuszDoniec Nie szanuje tej platforny za to co zrobili z moim uniwersum :(
2
@Kidd Ale Hawajskie wulkany poza kilauea sa stosunkowo niegrozne. Krakatau to jednak mocno nie przewidywalny i niebezpieczny wulkan
1
@Kidd Nie ale to dosc ciekawe ze flora tam kwitnie przy tak aktywny. wulkanie
Ofc wyspy wulkaniczne sa dobrym gruntem pod uprawe roslin ale interesujace jest to ze ta flora jest tak bogata. Kto wie czy nie dałoby sie zasiedlic wyspy gdyby wulkan wygasł.
4
Ciekawostka o faunie na wulkanie Anak Krakatau.
Na wulkanie rosnie conajmniej 21 roslin pionierskich.Te informacje potwierdzili botanicy a rosliny te umieszczam poniżej:
1. Palma kokosowa (Cocos nucifera)
2. Drzewo Tamanu (Calophyllum inophyllum)
3. Keben okazały (Barringtonia asiatica)
4. Drzewo Xylocarpus granatum
5. Migdałecznik właściwy (Terminalia catappa)
6. Tespesja topołowata (Thepesia populnea)
7. Nipa krzewinkowa (Nypa fruticans)
8. Wilec nadbrzeżny (Ipomea pescaprae)
9. Pandan połaciowy (Pandanus tectorius)
10. Rzewnia skrzypolistna (Casuarina equisetifolia)
11. Cerbera złocista (Cerbera odollam)
12. Trawa Ischaemum muticum
13. Trawa Spinefix littoralis
14. Leucaena leucocephala z rodziny bobowate
15. Morinda cytrynolistna (Morinda citrifolia)
16. Ketmia lipowata (Hibiscus tiliaceus)
17. Gnetum gnemon z rodziny gniotowate
18. Melastoma affine z rodziny zaczerniowate
19. Fikus Ficus septica
20. Kanawalia Canavalia maritima - rodzina bobowate
21. Scewola Scaevola taccada
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira
0
@Emhyr Nie no miałes racje teraz to nie mam watpliwosci xD
0
Komentarz usunięty
7
@Volk Klasy po nim oczekujesz? Przeciez to zwykły burak
12
Dobry wieczór. Widze ze The special bus wyjasniony przez Mendilibara no i cyk humor gituwa.
7
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.
2
@bartas97 To sa żarty? Przeciez było duzo ładniejszych np Podolskiego
Ale żenada. Pchanie na siłe piłkarzy Rakowa.
1
Oo ale kowal zezłomowany xD
17
@MesQueUnClub96 Żegnam
51
@krol211 Zróbmy rozbiór Bayernu i pomscimy Polske xd
2
@barcanawieki Kto?
1
@kamil9040 Dokąd nocą tupta jeż
0
@nwchades To ze mowa o elfach tolkiena. U tolkiena elfy były jasnej karnacji i nie było wsrod nich afroamerykanów czy azjatów.
9
Pare ciekawostek o Etnie
Etna to najwyższy i najaktywniejszy stożek wulkaniczny w Europie
Etna posiada 4 główne kratery a sa to:
Bocca Nuova
Voragine
Krater północno wschodni
Krater południowo wschodni
Na zboczach tego stratowulkanu jest ok 300 nieaktywnych mniejszych kraterów.
Wulkan jest w stanie permamentnej erupcji co oznacza ze jego wysokosc ciagle sie zmienia. Obecnie ma wysokosc ok 3340m n.p.m
Jak na stratowulkan to Etna jest stosunkowo łagodnym wulkanem
Etna ma jedna z najlepiej udokumentowanych historii erupcji a pierwsze wzmianki o nich siegaja ok 1500r p.n.e.
Obecnie stożek Etny nosi nazwe Mongibello i powstał w kalderze która powstała w wyniku erupcji i zapadniecia sie stożka Elliitico ok 25 tys lat temu.
@barcelonaLM @Comentateiro @AssisMoreira @NeKenI
2
Komentarz usunięty
1
@DonCarletto Azjate xD
2
@maroon To byłby rasizm według ich popierd myslenia.
31
Dzieki ci Peterze Jackson zes nakrecił Władce w czasach normalnych gdzie nie wciskało sie czarnych na siłe i nie zmieniało rasy postaci zeby udobruchac wielce pokrzywdzony czarny naród.
Serio kur czemu biali ludzie nie szanuja swoich dzieł kultury i na siłe zmieniaja je by przypodobac sie czarnoskórym?
Jak oni maja szanowac nas jak my sami siebie nie szanujemy i wchodzimy im w dupe bez wazeliny?
Dosc.
Czarna Syrenka,Czarne elfy,Czarny Aragorn co jeszcze nas czeka w tych chorych czasach?
3
@Death_voice Debile wszedzie debile. Niech juz cos dupnie w ta planete...
7
@MesQueUnClub_87 Albo czym sie podetrzec w razie w