1

Warto jeździć busami, dzięki temu można poznać wspaniały historie ludzi. Moja z dziś:
Siedze sobie, busik prawie pusty. Wsiadają dwie osoby kobiece, z urody jak słynne "aktywiszcze", tylko że te dwie dość szczupłe. Jedna zaczyna opowiadać jak to inny osobnik chłopięcy (onegdaj nazywany chłopakiem) nieudolnie ją podrywa. Mimowolnie słyszałem niektóre fragmenty opowieści więc cieszyłem się, że trasa nie jest długa. Na szczęście mój przystanek był blisko więc wysiadam, ale na szczęście puenta mnie nie ominęła. "Na szczęście teraz kiedy śmierdze to dał mi spokój" - rzekło dziewczę puentując historię.
Piotr Bałtroczyk kiedyś rzekł, że jemu głupie historie przydarzają się w standardzie, więc jako jego fan chyba mam podobnie :)

0

@July_6_BcN u mnie w podstawowce ksiadz narzekal, ze dziewczynom cycki nie urosly i razem z woznym pchali lapy tam gdzie nie trzeba. Jak zglosilismy dyrektorce to wozny dostal nagane, ksiadz nic. Do ministra chyba nie doszlo, nie wiem.
Obarczanie wina, ze wsrod tysiecy nauczycieli znajda sie dziwadla jest conajmniej bez sensu, szczegolnie bazujac na jednej pomylce w wypowiedzi, ktora juz sama naprostowala.

1

@July_6_BcN z tego co kojarze to edukacja odbywa się w ramach podstawy programowej, a nie piania internetowych prawilnych trolli nad przejęzyczeniem ministra. Co prawda mogę się mylić, ale tak być może.

@JoeBlack skoro mówi (a nie przejęzycza się) to poproszę jeszcze o conajmniej jedną wypowiedź gdzie mówi o polskich nazistach. Taki merytoryczny gość z pewnością dostarczy taką wypowiedź.

1

@Kidd i po tej tragedii w calym kraju wszystkie dachy zaczeto odsniezac. Klasycznie - polakowi to sie musi tragedia stac, zeby sie czegos nauczyl.

1

@Jakchcesz @wpwelement ciekawe czy robi to hobbystycznie czy zawodowo. Są pewne przypuszczenia https://streamable.com/ettjkl

0

@RoberDzik ostatnią i zarazem największą pracę magisterską pisałem w życiu to o marketingu politycznym, a badania robiłem na temat tego, jakiego wizerunku partii/polityka chcą polacy (i porównywałem z ówcześnie kandydującymi). Z tego punktu widzenia (jak na polskie warunki) Trzaskowski to bardzo dobry kandydat. Pracę co prawda pisałem 9 lat temu, ale preferencje polaków co do badanych zmiennych raczej się diametralnie nie zmieniły.

0

@Kgorecki2500 mogę się mylić, ale to chyba nazistowskie niemcy zrobiły obozy, więc chyba bardziej potrzebują pojeddnania od niemiec.

0

@dadan1990 na cda sa wszystkie odcinki.

1

@Uukasz_93 Wiec jednak sie zgadza, w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wyksztalceniem, ale w innym sie znalazla :)


0

@Kinginiesta sympatyczna dziewczyna z niej byla. Jest na tej grupie, ale prym wiedzie Lidia - pierwsza miss polonia.

0

Pamiętacie reality show Wyprawa Robinson? To gdzie wysłali ludzi na bezludne wyspy do Malezji. Okazuje się, że po 20 latach jest grupa, na której opisuje kulisy programu, jak również są tam pozostali uczestnicy programu. Ale takie małe pierdoły robią dzień nawet po tych 20 latach, a oglądałem namiętnie nawet wiele lat później i do dziś mi się marzy taka bezludna wyspa z 40 stopniami upału :)

0

@GigiAmoroso uwielbialem ich mecze. Sila serwisu vs gracja Fedzia.

14

To już 4 lata jak go nie ma.
W nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku na covid zmarł Ryszard Kotys. Aktor filmowy i teatralny, który karierę zaczynał... rok po śmierci stalina, czyli w 1954 roku. Grał w filmach Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland, Kazimierza Kutza, Juliusza Machulskiego i tak by można wymieniać i wymieniać. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Sławę na przełomie wieku przyniosła mu oczywiście rola Mariana Paździocha w Świecie Według Kiepskich. Początkowo miał być odtwórcą roli Ludwika Kiepskiego (tak to nie pomyłka), ale producenci uznali, że jest zbyt stary jak na ojca nastolatki i młodego chłopaka. Przyznano mu rolę sąsiada, a główną rolę dostał A. Grabowski, który zmienił imię bohatera na Ferdynand ("Skoro był Ferdynand Wielki to dlaczego teraz nie ma być kiepskiego"). Reszta jest już historią, ale za to jaką.

Tak zagrać mende i wrzoda na zdrowym organizmie narodu, aby go pokochał cały kraj to trzeba być gigantem.



@Marian_Pazdzioch

3

80 lat temu wyzwolono kompleks obozowy nazywany Konzentrationslager Auschwitz - otworzono bramy no właśnie czego?
Piekła? Piekło jest z założenia zasłużone dla złych ludzi. Ciężko nazwać to co tam się działo. Szlomo Dragona nr 30359 sam relacjonował, że był tak zdezorientowany, że już nie wiedział czy jest jeszcze człowiekiem, i czy to jest piekło. Czesiu Sowul, jeden z członków obozowej orkiestry nie miał złudzeń jak to się wszystko skończy - komin lub do piachu. Jak nie wystrzelają to zakatują.
Obóz ewakuowano około 10 dni wcześniej. Załoga ss wywoziła stopniowo od stycznia mogących pracować więźniów do rzeszy, lub wychodziła z nimi w tzw. marszach śmierci. Do wyzwolenia obozu panował w pewnym sensie okres bezkrólewia w obozie. Jednakże patrole ss często nawiedzały obóz nadal mordując więźniów, którzy nadal starali się przeżyć.

Sam szukając inspiracji obejrzałem na potrzeby pisania własnej książki o obozie wszystkie dostępne filmy o obozie, ale dopiero czytając książki byłych więźniów (jak się okazało dużo z nich pochodziło z moich rodzinnych okolic na podkarpaciu) zrozumiałem nieco bardziej co tam się naprawdę działo. W skali od 1 do 10 najgorszy film pokazał max 2, książki od 2 do 10. A co się działo? Proponuję sprawdzić (jest troche na yt, aż dziwne że nie zdjęli) filmy z wyzwolenia i sprzątania obozu. Postacie tak wyniszczone, że nie idzie ustalić jakiej płci były za życia. Nagromadzone w ilościach takich, że sprzątano je ciężkim sprzętem. Czytając niektóre opisy (np opis ciał zagazowanych ludzi, czy ran w obozowym szpitalu) miałem odruch wymiotny.

Dziś kominy Auschwitz już dawno nie dymią, więc w tym sensie KL Auschwitz już nie ma. Ale czy nie ma go w ogóle? Czy dzieci w Afryce pilnowane przez strażników i zmuszane do pracy nie wyglądają jak w obozie? Czy w Gazie Izreal miał więcej humanitaryzmu niż heinrich himmler tworząc obozy? Czy w Korei Północnej nie ma obozów? Czy możemy coś z tym zrobić? Raczej nie. Czy jest jakaś organizacja, która temu zapobiegnie? No cóż "Gdzie było ONZ kiedy płonął Tybet?
Zbrodnie obserwowane przez kuloodporną szybę
Ludzie giną, a zagrożenie żywe
Realne stają się czyny niemożliwe"

Pozostaje nam tylko dbać oto, aby nam nowe Auschwitz nie wyrosło obok.



2

@NeroTFP1 Alex Kwaśniewski
Lech Kaczyński

Od bidy Bronisław Komorowski
Dalej szkoda meczyć klawiatury,

5

@KamQiX raz juz tutaj wklejalem. Wosp na administracje przeznacza ~8% datkow. Srednia w Polsce to ok 10-12%. Srednia w europie i USA to ok 15%. Owsiak nie zarabia jako prezes wosp, ale na firmach (zloty melon i jakas druga), ktore m.in sa wspolorganizatorami wosp.

5

@Kapitan hawk #Patrioci.

1

Może i ja jestem stary zboczuch... ja na pewno jestem stary zboczuch, ale dobrze wiedzieć, że nie ja jedyny mam takie myśli :D


Nalepsze od 2 minuty. Także @July_6_BcN proszę na mnie więcej nie narzekać :D

1

@Safrani kurde, w złe miejsce przelew wysłałem. Da się to jakoś cofnąć?

1

Laczek Ferdynanda Kiepskiego najlepszym środkiem wychowawczym lwów.


0

Jak tu Wojtka nie kochac :D

3

@Eklerek dożyliśmy czasów kiedy dziwniejsze jest to, że w ciągu 30 minut gry mają sytuację niż że jej nie mają.

0

@Encore moze wydaje mu sie, ze spi i dlatego robiac coraz glupsza siare tutaj stara sie obudzic, o tak https://youtube.com/clip/UgkxB6TWzt80PnuDAeVCYYPYeqFTGrj2n4db?si=UOyk9SfcYSDrva4b

2

@Blantozaur https://youtube.com/clip/UgkxZ1hLDD_TuBO1uMdHa_IAlDMzr6tCYcpr?si=75lEz3hkUChVSNaq

3

@blakkudium @Katalończyk 99 a co jeśli to skan jakiejś recepty od lekarza, a info jest od czapy?

1

@tomek8756 a skarby sie.....
epickie :D

0

@July_6_BcN ten wpis sugeruje mi, ze albo musze isc po nowe okulary, albo do pewnego lekarza od psychiki :D

0

Czytam te wasze historie i myślę, że jesteście mięczaki.
Jutro wyjdę na zakupy i jestem pewny, że do takiego koksa i przystojniaka jak ja, nikt nie odważy się podejść i mnie zaatakować.

3

@Criss18Barca przeciez raz chcieli zrobic kontr zbiorke na caritas tego samego dnia. No srednio pyklo.

1

@Comentateiro mam nadzieje, ze go zbajerowales i zaprosiles do siebie, skoro juz tyle zainwestowales w ten zwiazek?:D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?