Szklaner
Dołączył/a: maj 2013
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Rastafarnianin albo kotlowy u geslera https://streamable.com/n9xk52
2
@GigiAmoroso ja to mam wszystkie odcinki kiepskich kiedy chce i jak chce i to za darmo panie, a to nie sa tanie rzeczy :)
Marian Janusz Heinrich Gottlieb Paździoch von Bibersztajn
13
Pochwale się, a co mi tam.
Oficjalnie: Szklaner oficjalny transfer z bezrobocia po prawie 2 latach i życia na dochodzie pasywnym i sprzedaży gadzetów dragon ballowych został zakontraktowany przez branże ubezpieczeniową.
Po handlu i bankowości, czas na kolejną durną branże. :)
0
@JohnA idac ta logika to oddzialy ginekologiczne sa w rownym stopniu dla kobiet co mezczyzn.
0
@JohnA z ta roznica, ze z samego zalozenia kosciol nie jest dla wszystkich, a muzea z zalozenia sa dla wszystkich
1
@comtedurgell to chyba dawno w kosciele nie bywales
@pt9 chyba nie rozumiesz co znaczy dla wszystkich. To, ze sie nie podoba to nie znaczy, ze nie jest dla wszystkich. Kosciol z zalozenia jest dla katolikow, a nie np muzulmanow, a do muzeum mozesz wejsc jako ktokolwiek, i raz sie wystawa moze spodobac, raz nie.
1
@KamQiX z ta drobna roznica, ze:
A) Muzea sa dla wszystkich, a koscioly nie
B) fundusz koscielny to nie jedyne wydatki panstwa na darmozjadow
I na kapelanow i katechetow ida miliardy, a nie miliony.
2
@Kgorecki2500 po co sie powstrzymywac? Cale stany wezmy.
Nju Jork, Czikago, Teksas, dolina krzemowa.... Podlasie, Sosnowiec, Radom.
2
@CLS63AMG i to w momencie, kiedy do kościoła nie chodzi już nawet 30% dominicantes.
1
Ciekawe czy Biden już wie, że nie wygrał :)
0
@NeroTFP1 jak ktoś mi pisze w sprawie najmu pokoju "muj nr to..." - blokuje odrazu.
0
@damianex10 wyslij filmik Jamesowi Sakarze. Gość koło 2-3 lat temu zakopał się w ziemii i mówił, że wstanie po 3 dniach jak Jezus (Sakara był/jest pastorem w Afryce). Może dlatego nie wychodzi, bo nie wie jak? Nie wiem co się mogło stać, naprawdę nie wiem :D
9
- A korupcję też pan potępia?
- Co?
- Co?
0
@Ojciec5tkidzieci nie chciałbym być w skórze i emocjach tych gości, jakby nie udało się go uratować i musieć jakoś to "przekazać" ten biednej psiej mamie.
1
@Comentateiro @Borneo no ja jestem dziecko transformacji, z lat 90. Praca i analiza danych dotyczyła okresu 1985-1995, czyli upadku gospodarczego prl, dołka transformacji (np upadku pgr, innych zakładów pracy), no i na danych statystycznych tego okresu bazowałem. Porównywałem m.in spadek konsupcji owoców, warzyw, mięsa, ale też kupna książek, butów, spodni, jak też towarów luxusowych jak samochody (tam to była gruba statystyka 0,00x spadek na 0,000x :D)
Jak to było też w kiepskich "Kiedyś nic nie było, ale wszystko było, a teraz wszystko jest, ale nic nie ma"
Ps. Wspomniana statystyka - za PRL nie byla wysoka (miałem parę odniesień porównawczych do konsupcji na zachodzie), ale przez transformację padła jest mocniej, stąd wniosek o miesięcznej głodówce statystycznego polaka.
3
@Luciano99 taki pracownik to skarb. Czuje się mocno związany ze swoim obozem, to znaczy zakładem pracy.
9
19 stycznia 1947 roku na świat przyszedł Leszek Balcerowicz, polski polityk i ekonomista, minister i wicepremier w kilku rządach, prezes Narodowego Banku Polskiego (2001–2007). Założyciel think tanku Forum Obywatelskiego Rozwoju. Kawaler Orderu Orła Białego.
Znany jest oczywiście z tak zwanego planu balcerowicza, czyli transformacji gospodarki socjalistycznej w gospodarkę wolnorynkową, co było ewenementem w skali światowej. Plan i działania z jednej strony chwalone, z drugiej ostro krytykowane. Jednakże finalnie jego reformy jak i pozostałych rządów wprowadziły Polskę na drogę rozwoju gospodarczego. Narzekamy, że jest źle, tu brakuje pieniędzy, tam są źle wydawane, ale fakty są takie, że od 1990 roku jesteśmy w światowym TOP3 rozwoju gospodarczego. Jaki w tym udział planu balcerowicza? Swoją cegiełke dołożył, ale jestem zwolennikiem twierdzenia, że to bardziej zaradność polaków, aniżeli jego planu.
Osobiście Pan Balcerowicz jest dla mnie dość ważny, bo jedną z kilku prac magisterskich, której jestem autorem jest właśnie o transformacji (Skutki społeczne transformacji ustrojowej). W wyniku moich badań na dostępnych raportach z tamtych lat wyszło mi, że przeciętnie polak zubożał w wyniku transformacji na tyle, że przez około miesiąc każdy polak głodował (i to dosłownie, absolutne 0 jedzenia przez miesiąc). Mimo to jestem bliżej jego zwolenników niż przeciwników, co zawarłem w pracy, a głównym moim zarzutem wobec tego planu jest zbytnie otwarcie gospodarki na producentów zewnętrznych (którzy mieli wypełnić lukę w towarach), a nie było zbyt dużej inicjatywy w celu ochrony polskich przedsiębiorców.
Sam Balcerowicz był uosobieniem kapitalisty, który doprowadził to wielkiej biedy, i właśnie o tym powstał kultowy odcinek ŚWK - Balcyrewicz musi odejść, z wiele mówiącą piosenką
@Marian_Pazdzioch
3
@michal2007 "official store" z cenami 30 euro. "xD" to mało powiedziane.
Ps. jeden z fajniejszych fragmentów polityki firmy
SEKCJA 13 - ZRZECZENIE SIĘ GWARANCJI; OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI
Nie gwarantujemy, nie oświadczamy ani nie zapewniamy, że korzystanie z naszej usługi będzie nieprzerwane, terminowe, bezpieczne lub wolne od błędów.
Nie gwarantujemy, że wyniki, które można uzyskać dzięki korzystaniu z usługi, będą dokładne lub wiarygodne.
0
@MesQueUnClub96 to masz lajka i komentarz. Moze to ulzy Ci w niedoli, podbije atencje itp
1
@GigiAmoroso dobrze wiemy o co Ci chodzi, grubasie pornograficzny, erosomanie jeden :D
https://streamable.com/gia8ih
@Marian_Pazdzioch
0
@Encore masz racje. Dobrze, ze ta z prawie golymi cyckami nienajgorszej wielkosci odciaga wzrok od tego rudego potworka. Pelny stroj muzulmanski by jej lepiej pasowal, bo by zaslonil wlosy. Zgadzam sie w 100%, taki stroj jest niedopuszczalny.
14
@macio_944 podobnoo piesełki potrafią rozpoznawać dobrych ludzi. Może nie rozpoznał czy coś, no nie wiem.
1
@FcPortoFan1999 smutne, że tak traktują swoje legendy. Gość nie przegrał żadnego meczu, który jego drużyna wygrała, ma tylko 1 ZP mniej od Modricia. Szkoda.
0
@NeroTFP1 a że tak zapytam, piłkarza z jakim numerem lubisz najbardziej?:) If you know what i mean
1
Znalazłem swój garnitur z gimnazjum i z ciekawości założyłem (a minęło lekką ręką liczyć 18 lat). I jestem zaskoczony, że ŚWK nawet taką sytuację przewidział, bo jest 1:1
https://streamable.com/o1v6q7
0
@NeroTFP1 jaki masz zysk z 1 egzemplarza sprzedanego?
I czy grafiki/okladke etc robiles sam?
2
@tomek8756 mam tylko nadzieje, ze Pani Beata jak i inne Panie w Instytucie na którym pracują, tą ewcie to wyśmieją, bo inaczej
1
@BulaKG w lidze nie, ale wedlug mnie getafe gola zawalil.
10 metrow, nieczysty strzal, dosc lekki, a on odbija prosto w jedynego gracza, ktory mogl to z bliska dobic (drugiego jeszcze Araujo moglby zablokowac)
3
@BulaKG akurat spektrum było szerokie. Od ojca 14 letniej córeczki, której kupił telefon (był napisany na niego, także tu oczywisty przypadek), ale babci 70+ raczej bym oto nie podejrzewał. Dzwonili ludzie w zasadzie w każdym wieku.
Ps. to apropo takich akcji innym razem zadzwonił typ, któremu "samo pobrało" na jakieś OnlyFans (to był początek fejmu serwisu). Typ oburzony, że co to jest, jak to możliwe, morde rozdziabił, a za nim jego żona że to skandal, i pyta co to w ogóle jest. No to ja grzecznie mówię, że to portal z treściami erotycznymi. Grzecznie wykrzyczał, że on nigdy na coś takiego nie płacił i zanim zdąrzył dokończyć ostatnie słowo to się rozłączył. :D
1
@BulaKG "Są to na przykład imię i nazwisko właściciela telefonu, kontakty, informacje o kartach płatniczych." fragment artykułu z polskieradio24.
Odnośnie kart - jak pracowałem na infolinii jednego z banków, było takich kilka dni, gdzie klientom pobierało od kilku do kilkunastu dolarów na rzecz TikTok. Przez bite conajmniej 3 dni, po kilkadziesiąt reklamacji dziennie na płatność, której nie robili za pomocą karty w internecie. Oczywiście nikt się nie przyznał do takich płatności (ale tutaj trzeba mieć dystans, bo klienci "zawsze są świadomi, i nigdy nie dokonują takich dziwnych płatności), ale wszyscy mieli, lub mają (na tamten czas) zainstalowanego tiktoka, także się przekonałem na własne oczy, że coś w tym jest.
@Comentateiro