0

@Luciano99 patrz pan, panie @Marian_Pazdzioch 1 dzien pontyfikatu i juz mu sie w dupie poprzewracalo z tego dobrobytu https://streamable.com/msjvy5

4

Los Angeles. Miasto aniołów wyglądające, jakby stado diabłów tam maszerowało.


5

@Marian_Pazdzioch @Katalończyk 99 @Luciano99 negocjacje trudne i skomplikowane, ale o 8 rano nadszedł przełom. Nie takich ludzi lucek łamał przy stole negocjacyjnym. https://streamable.com/cikuz5

1

@GigiAmoroso za rok robimy content, kto lepiej skomentuje dana sytuacje kiepskimi :)

10

@Luciano99 po wygraniu.
https://streamable.com/j6c2ba

Oczywiście nie był bym sobą jakbym tego w swoim stylu nie skomentował :D

1

@Safrani jak pisowiec mowi, ze cos zrobi to cos zrobi, nie ma sensu mu tego co 10 i kilkaset milionow wypominac https://demotywatory.pl/5263182/Wiecie-moze-gdzie-kupie-bilety-do-Muzeum-Bitwy-Warszawskiej

0

@mekston W rzeczywistości: Nigdzie.
W takich "umysłach" jak ona: Wszędzie.

9

@RoberDzik nikogo. Trzeba przyoszczedzic. Jest Garcia, jest Chrinstensen + szkółka.
A w lecie zrobić rozsądniejsze transfery bez cyrku FFP.

4

@Luciano99 tak zwany "black mailing". Zupelnie nie wiem skad ta nazwa.

1

@mrboom to tak jakby miec przed soba gola babe.... a z reszta, i tak nie zrozumie :D

1

@July_6_BcN uff juz sie przestraszylem. Slyszalem o czyms takim na tvp historia, ale myslalem ze to minelo. To takie calkiem fajne, ale na wszelki wypadek schowam sie pod kocykiem z herbatka.

0

@Transu96 moj jest zolty, to nie to :(

0

Strasznie sie boje. Za oknem pada mi cos bialego, od lat tego nie widzialem. Wszystko jest tym pokryte, co to moze byc?

16

@MesQueUnClub96 widze, ze potrzebowales konkretnego komunikatu, ale sie domysliles. Lepiej pozno niz wcale.

0

@Criss18Barca ciezki to temat


1

Kiedyś Mariusz Max Król z Szafy pod schodami Kolankoo wspomniał (ale to dawno było), że fundacje w USA przeznaczają koło 10% zebranych środków na swoją administracje, a wosp tylko 2%. Jako że nie znalazłem wiarygodnych artykułów na ten temat to zapytałem AI o tą kwestie.
https://zapodaj.net/plik-60DNQhSld5
https://zapodaj.net/plik-lkxF2iDB7z
https://zapodaj.net/plik-5lAYZeekBL
https://zapodaj.net/plik-t7NcvY8OMf
Morał jest taki, że organizacje w Polsce znacznie więcej dają na cele statutowe, a z wybranych przykładów akurat wośpowa wypada dużo lepiej powyżej średniej na świecie i europie.

0

@Marian_Pazdzioch czarodziej zasrany :D


0

@Walker ah ostatnio mnie zlapalo wlasnie na ta piosenke :D
A co do tego co napisales - polecam kanal


0

@BARCA1899Messi zasluzyl opuszczajac sezon w sezon 20+ meczy?

0

@BARCA1899Messi sprzedanie gracza z rocznym kontraktem, ktory nie chce przedluzyc to nie blad, a koniecznosc.

0

W wypożyczenie Rashforda to akurat wierze. W transferach na pól roku Laporta jest dobry.

2

@don'T.R.I.P.e widzę panie kolego, że z wszystkich języków świata wybrał kolega język faktów.

0

0

Czas na ostatnią kartkę z kalendarza na dziś
Poprzednie https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15177121#comment-15177121
9 stycznia 1958 roku urodził się Mehmet Ali Ağca - turecki zamachowiec, zabójca dziennikarza 13 maja 1981 na placu św. Piotra w Rzymie dokonał nieudanego zamachu na papieża Jana Pawła II.

Ağca twierdził przez pewien czas, że był członkiem Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny, ale Palestyńczycy zaprzeczyli tym wypowiedziom. Później stwierdził, że spotkał w Sofii agenta wywiadu bułgarskiego, który za zamordowanie papieża oferował mu 3 mln ówczesnych marek niemieckich. 2 maja 2008 pojawiła się informacja, że Ağca wystąpił o nadanie mu polskiego obywatelstwa. Prezydent Lech Kaczyński odmówił tej prośbie

Przez lata Agca zmienial wersje co do zamachu conajmniej kilka (jak nie kilkanaście razy). W ostatnich latach (a od kilkunastu jest już wolny) zapewnia, że jego udział jest elementem boskiego planu na ziemii, wymyślając kolejne niewiarygodne historię

2

W ŚWK jest wszystko, odzwierciedlenie całej rzeczywistości, a zatem jest i rambli, która przypomina chatke wielkiego władka.
Są ci co uczciwie świrują pawiana za dnia @Luciano99 i jak zauważył @gumaz są mendy jedne niemoralne co zgłaszają posty, aby innych zdeminowywać :D Jak i on wielki władek :D
https://streamable.com/z95lji

2

Kartka z kalendarza

9 stycznia urodzili się:
Radosław Kotarski 1986 Twórca kanału Polimaty w serwisie YouTube. Jeden z pierwszych popularnonaukowych kanałów na polskim youtubie. Świetny był to kanał, który zapoczątkował modę na takie treści w internecie.

Weronika Anna Rosati 1984 - aktorka, absolwetka szkoły filmowej w Nju Jork Siti. Znana w Polsce z filmów Pitbul, Obława i M jak Miłość, a także związków z Królem i Prezydentem Polski na uchodźstwie Mariuszem Max Kolanko, raperem Tede oraz papieżem Piotrem Adamczykiem. Jest córką swego ojca, czyli polityka Dariusza Rosati.
Za dzieciaka uważałem ją za najładniejszą polską aktorkę.

Katarzyna, księżna Walii 1982 żona Wilhelma, księcia Walii, następcy brytyjskiego tronu.

Pozostali dzisiejsi solenizancie:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15175970#comment-15175970
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15175888#comment-15175888
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15176379#comment-15176379

Pozostał jeszcze jeden, bardzo ciekawy.

0

@PatrykBarca jest jeszcze cos tak malo istotnego jak wola samego pilkarza. Ot szczegol, ktorego nie uczy fifa.

2

Kartki z kalendarza na 9 stycznia ciąg dalszy 3/7

9 stycznia 1981 urodził się Euzebiusz "Ebi" Smolarek syn Włodzimierza Smolarka.
W latach 2002–2010 reprezentant Polski, uczestnik mundialu 2006 i euro 2008. Wychowanek Feyenoordu Rotterdam, gdzie grał również jego ojciec. W 1 zespole grał od sezonu 2000/2001, z którym kolejnym sezonie zdobył Puchar UEFA (jednak sporą część sezonu w tym finał stracił przez poważna kontuzję.

W 2005 roku trafił do BVB na półroczne wypożyczenie (wówczas trenerem był
Bert van Marwijk, który trenował go także w Feyenordzie). Zagrał na tyle dobrze, że został wykupiony na stałe. Byl to zdecydowanie najlepszy okres jego kariery, bo i w klubie i w reprezentacji (pamiętne mecze z Portugalią czy Belgią w eliminacjach) strzelał regularnie. W 2008 przeniósł się do Racingu Santander i to był początek końca. Zadebiutował z Barceloną wchodząc w 55 minucie i schodząc w 67 z czerwoną kartką. Potem kluby w Grecji, Katarze i w 2013 roku koniec kariery w Jagieloni.

Wielkiej kariery nie zrobił, zrobił solidną z której mógł wyciągnąć więcej. Ale tych momentów w eliminacjach euro nic mu nie zabierze i za to dziękie.

Pozostałe kartki z dziś:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15175970#comment-15175970
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15175888#comment-15175888

2

Nie wiem co się dzieje w marcu, ale lista osób z urodzinami dzisiaj jest długa 2/7

9 stycznia 1952 w Łodzi (to wiele wyjaśnia) urodził się Marek Marian (to też wiele wyjaśnia, bo jest prawie jak @Marian_Pazdzioch ) Belka. polski ekonomista i polityk, profesor nauk ekonomicznych. Premier w latach 2004-2005, minister finansów w latach 1997, 2001-2002. Prezes NBP w latach 2010-2016.

W okresie swojego urzędowania wprowadził podatek od dochodów kapitałowych, nazwany później „podatkiem Belki”. Za ten podatek to bym mu napierdział w twarz, a jakby co grubszego wyszło to i też bym się nie powstrzymywał. Miesiąc w miesiąc musze bulić po kilka stówek, do kilku tysięcy podatku (za pieniądze, od których już raz przecież odprowadziłem podatek).

Jedyne co o nim i jego podatku rzec mogę to słowa mojego ulubionego fizjolofa: https://streamable.com/7amfi5

1

@wojopancer jesli na ludzi tez to tak dziala, to pod domem viniciusa chyba jest tak


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?