Szklaner
Dołączył/a: maj 2013
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
analiza ligowej tabelii po meczu
https://imgflip.com/i/9h71i9
0
Real Madryt w meczach z Atletico i Barcelona - punktów sztuk 1.
Leganes w meczach z Atletico i Barcelona - punktów sztuk 6.
To są właśnie te detale :)
Fakty, nie opinia.
1
@tomek8756 sa
2
@ViscaBarca123 słuchaj wieszcza i jego wyznawców. @gumaz dobrze radzi, bo potem będzie, bo nie wyszło
https://streamable.com/o3dkcm
@Marian_Pazdzioch dobrze, gadam tak czy nie?
1
Dragon Ball Daima zakończy się 28 lutego na 20 odcinkach.
Nie miałem dużych oczekiwań, a i tak mnie póki co zawiodło to przedstawienie. Co prawda lepiej było niż w superce, ale to i tak dla mnie max 4/10.
2
@malicinho https://demagog.org.pl/fake_news/do-kogo-nalezy-sprzet-wosp/
Polecam przeczytac od polowy, tam masz wszystkie odpowiedzi.
0
@Marian_Pazdzioch znieczulica spoleczna
1
@Kazragore wosp na swoje administrowanie przeznacza ok 8%. Inne fundacje ok 10. W europie i stanach srednia jest ok 15% na administrowanie. Nie mam teraz linkow, ale ostatnio robilem research.
6
@D10SLEO ale piekna zalosna manipulacja made by niezalezny dziennikarz kanalu zero (nazwa nieprzypadkowa).
Porownuje budzet calego systemu, do zbiorki na jeden wycinek. Jakby mial gram mozgu, a nie byl zalosnym manipulatorem (chociaz moze w pelnym filmiku to robi) to by porownal budzet wydawany na sprzet ze zbiorka wosp, a tutaj tak kolorowo to nie wyglada. Z danych busines insidera np w 2022 budzet panstwa przeznaczal na sprzet 630 mln, a wosp zebral 161. W ostatnich latach zatem wosp zbiera na sprzed miedzy 20, a 33% tego co przeznacza budzet panstwa.
0
@GigiAmoroso no kurde, w morde jerza, jak to z jakiego. Smak życia normalnie :)
4
17 stycznia 1962 roku urodził się James Eugene Redmond Carrey, czyli poprostu Jim Carrey. Absolutna gwiazda początku XXI wieku znana z filmów komediowych takich jak Kłamca Kłamca, Ace Ventura Psi Detektyw/Zew Natury, Maska, Bruce wszechmogący, Głupi i Głupszy. To tylko jedne z wielu jego filmów, dzięki którym stał się absolutną ikoną komedii, a warto dodać że brał udział w wielu produkcjach gdzie parodiował celebrytów (
Jak to często w życiu komików bywa jego życie nie było usłane różami. Jako dziecko przez jakiś czas był bezdomny, musiał przerwać szkołę, a już w życiu dorosłym przeżył kilka nieudanych epizodów w związkach, z czego najbardziej jest tragiczny ten Cathrioną White, która niedługo po rozstaniu popełniła samobójstwo(sam Carrey był jednym z tych, którzy nieśli jej trumnę), a jej rodzina oskarżyła go o doprowadzenie do tego (oczywiście chodziło o wyłudzenie odszkodowania).
Jim na jakiś czas zniknął co po 2 latach wytłumaczył leczeniem depresji. Wówczas Jim zmienił się diametralnie, przez co wielu uznało go za mało poczytalnego, ponieważ w wielu wywiadach zaczął mówić o sobie jako osobie trzeciej, że tak naprawdę on ani nikt inny nie istnieje naprawdę i wiele innych filozoficznych kwestii, a sam przeprowadził się na odludzie, aby być bliżej natury. Na ekranie pojawiał się coraz rzadziej (ale zagrał np z Agatą Kuleszą i Robertem Więckiewiczem w jednym filmie). W 2022 roku przy okazji premiery Sonic 2 Jim ogłosił zakończenie kariery i skupienie się na innych, bardziej duchowych rzeczach, które jak sam stwierdził przez lata zaniedbał.
W dniu urodzin pozostaje mu życzyć spokoju ducha i podziękować za bycie totalnym gigantem komedii :)
PS. Ciekawostka, że w Masce użyto znacznie mniej efektów specjalnych niż zakładano, a to wszystko przez niesamowity talent Carreya, który twarzą potrafi zrobić naprawdę wiele.
2
@Bocheno1 był caly czas. Tylko oswietlenie macie za slabe :)
2
Hejt na sędziego niesamowity, a ten filmik wszystko wyjaśnia i pokazuje, że hejt całkowicie niezasłużony. Był zasłonięty, nie miał dobrego przeglądu tej sytuacji. Ewidentnie trawa mu wszystko zasłoniła.
Ps. I ten odruch bezwarunkowy "No przecież podskoczył, sam to czułem, nie ma faulu" :D
0
@D10SLEO pasuje jak w morde strzelil
https://youtube.com/clip/UgkxLadSyCp7Gsq0V6MoedgoOR8wav3o1zls?si=5cId9jm8ExSePyAW
2
@Nightraider to są właśnie te błędy sędziowskie o których tak dużo się mówi :)
1
@Miszak skoro masz problem ze sztuczna inteligencja to możesz się wykazać własną i udowodnić, że jest inaczej.
2
@Safrani @Eklerek zapytalem oto sztuczna inteligencje:
Tak, słowo "ministra" jest poprawne w języku polskim i odnosi się do kobiety pełniącej funkcję ministra. Forma ta jest zgodna z zasadami gramatyki języka polskiego i współczesnymi tendencjami do używania żeńskich nazw zawodów i stanowisk.
Kiedy powstało słowo "ministra"?
Samo słowo ma swoje korzenie w łacińskim "minister", które oznacza "służącego" lub "pomocnika". W polszczyźnie "minister" pojawił się już w XVI wieku,
Ps. Zastanawianie sie czy to takie wazne: pani minister czy ministra, skwitowałbym słowami wielkiego polskiego myśliciela:
3
@Nightraider myślę, że P2050 jest dużo bardziej liberalna, niż jej reszta, więc jakby dostali się do sejmu osobno, to było by to możliwe.
Aczkolwiek mam też nadzieję, na szeroką edukację w temacie AI, pracy zespołowej, weryfikowania informacji (ja np w swoim liceum profilowanym miałem taki przedmiot te 15lat temu) więc jakby to wprowadzili, to i religie bym przebolał.
@TheCule tym, że szkoła jest od zdobywania wiedzy, a nie wiary.
11
Ministra edukacji Barbara Nowacka podpisała rozporządzenie, które między innym ograniczy liczbę godzin lekcyjnych religii do jednej tygodniowo.
Ruch w dobrą stronę. Jeszcze tak zmniejszyć do 0 oraz wprowadzić obowiązkową naukę pierwszej pomocy, bez której nie można zdać do następnej klasy i ja będe z niej mocno zadowolony.
0
@TheNekro94 inaki williams kiedy mocno go laczono z united przedluzyl kontrakt z bilbao o 9 lat, a to juz pare ladnych lat temu bylo.
1
@Criss18Barca Juz to widze :D
https://streamable.com/km1cak
@Marian_Pazdzioch
0
Miejsce polski w świecie, w kontekście wyborów prezydenckich 2025
https://imgflip.com/i/9gzoux
@Marian_Pazdzioch
0
@marcin62 jej upa, niech se robi z nia co chce, co mnie to obchodzi.
@Tomason tyle czasu to łojoj, to trzeba mieć zdrowie, kto to widzioł tak długo :D
0
Drukowanie wyniku pod real? No ostatnio bylem tak zszokowany jak sie okazalo, ze po poniedzialku byl wtorek.
2
@pt9 1. Jak 0 ryzyka to obligacje 3 letnie. Odsetki sa doliczane co roku do danej kwoty, i w kolejnym roku liczone od kwota bazowa+odsetki. Calość wyplacana po 3 latach. Oprocentowanie jest stale przez caly okres 3lat, wiec wiesz ile dostaniesz, jedyna niewiadoma jest to czy usuna jakos ten podatek belki czy nie.
Mozesz ewentualnie wcisnac 4 letnie, 1 rok znasz %, pozostale jest marza (teraz jeszcze 1,5%+ inflacja podana na miesiac przed koncem danego okresu - jeden okres to 12 miesiecy.) Jest troche ryzyko, za pisu to bylo korzystne, bo raz mialem 17%, rekordziści mieli prawie 20%.
2. Ja wrocilem do gieldy, ucze sie na nowo, zaczalem od akcji bankow, bo
A) one w miare stabilnie rosnal,
B) niektore banki daja solidne dywidendy/akcje
3. o tych funduszach ostatnio czytalem, bo sie przygotowuje do nowej pracy, gdzie bede je obslugiwal. Wedlug mnie sa nic nie warte. Zasadniczo wieksze kwoty ja bym pakowal w nieruchomosci, bo:
A) jeszcze nie slyszalem aby jakies stanialy,
B) najem przynosi zyski, a sam wynajmuje swoja i przez 2 lata zylem z dochodu pasywnego
C) zawsze to zabezpieczenie osobiste
D) Jest co prawda ryzyko zlego najemcy, ale jak sie dobrze umowa zabezpieczy to bedzie git.
Ja osobiscie nie mysle o zadnych produktach emerytalnych, bo jakie one by nie byly, za te x lat emerytura bedzie i tak mizerna, a ja nie zamierzam zostawiac swego losu jak bede zgarbionym siwym dziadom, jakims imbecylom kaczynsko-morawiecko-tuskowo-memzenowym, tylko sam ja sobie organizuje.
@Blantozaur
3
@PanMietek https://moneteo.com/ porównywarka wszelkich produktow bankowych i promocji. JAk coś to lepiej konto oszczędnościowe, lokata to najgorszy mozliwy produkt. Ale jak juz bys sie uparl, to pamietaj robic jak najwiecej lokat, na male kwoty (o ile bank daje taka mozliwosc), tak aby w przypadku jakbys potrzebowal mniej, to zrywasz jedna mala, a nie calosc.
1
Wielkie cytaty wielkich ludzi:
"Hehehe" - Piotr Żyła
16 stycznia 1987 urodził się nasz złotousty Pieter.
Zdobywca siedmiu medali mistrzostw świata – dwóch złotych (2021 i 2023) i brązowego (2017) w konkursach indywidualnych oraz złotego (2017) i trzech brązowych (2013, 2015 i 2021) w konkursach drużynowych.
Jeden z naszych trzech muszkieterów skoczkowych, z pewnością najbarwniejszy z naszych skoczków, ulubieniec dziennikarzy, który dostarcza im contentu. Z okazji urodzin pozostaje mu życzyć, aby zamknął morde takim pesymistom jak ja i wrócił do dalekiego skakania.
1
@Ojciec5tkidzieci U mnie to zawsze byl powoz z końmi (pomińmy z czym to się wiązało). Jak dziś na to patrze to rozumie słowa Bałtroczyka: Ja myślę, że część rodziców po cichu liczyła, że jednak nie wrócimy :) Cały tydzień bez cywilizacji, 0 telewizji, tylko domki w lesie, a my szczęśliwy wracaliśmy i to względnie w jednym kawałku :D
2
@Ojciec5tkidzieci u mnie przed feriami zawsze brali nas na kulig (bo wtedy byl snieg). Az sie zastanawiam jakim cudem my przezylismy tamte czasy. Teraz o byle zadrapanie robi sie afere. Na jednym kuligu kolega na nie wyrobil na zakrecie i polecial niefortunnie w kosz na śmieci na takim stojaku, tak że wbił się męskością w ten słupek. Pól biedy jakby na tym się skończyło, bo ja też nie wyrobiłem, i wleciałem w niego. Całe szczęscie, że skończyło się na tym, że tylko jeszcze jeden kolega się w nas wbił. Wyglądało to jak w tej scenie nad kanionem :D
0
@Xavi6:) Kroniki z Auschwitz - 5 odcinkow po 20+ min, dostepne na yt.
Świetny lektor Adam Ferency.