3

9 stycznia 1984 roku (teoretycznie) urodził się Kim Dzong Un, obecny przywódca Korei Północnej. Nominowany został na to stanowisko w 2009 roku (jako następca), a władzę realnie przejął w grudnia 2011 roku po nagłej śmierci Kim Dzong Illa.

Edukował się w Szwajcarii jako syn kierowcy ambasady (oczywiście pod zmienionym nazwiskiem), gdzie poznał zachodnie wzorce kulturowe (np zamiłowanie do koszykówki). Po jego przejęciu władzy pomagał mu jego wujek. Wprowadzał go w tajniki zarządzania aparatem państwowym i wojskowym (tam wojsko jest niemal wszechwładne).
Do dziś pamiętam jak experty tvn24, polsatu i innych wieszczyli jaka to odwilż będzie w KRLD. Co z tego wyszło? Ano uwno krótko mówiąc. Sam Un niedługo po przejęciu pełni kontroli kazał aresztować i zabić wuja, który mu pomagał, samemu koncentrując pełnie władzy, a w kraju jest gorzej niż było, kult jednostki jest większy niż był (np wmawia się ludziom, że przy narodzinach wodza były niesamowite zjawiska, w tym pogodowe na które do dziś ma wpływ i inne cudaczne rzeczy), a polityka zbrojenia nuklearnego jest kontynuowana bardzo mocno i wykorzystywana do lawirowania z zachodem, aby ten dostarczał pomoc humanitarną.

Dlaczego jego data jest "teoretyczna"? Bo propaganda KRLD jest mało wiarygodna. Jako jego datę urodzin można równie dobrze znaleźć datę 8 stycznia 1983. W każdym razie urodził się 8/9 stycznia 1983/4.

Czego mu życzyć? Zacytuję słowa Włodiego "Niech będzie przeklęty każdy agresor zawzięty. Czy on kocha wojne, pokój jest mu wstrętny"

@Comentateiro oto dlaczego wspomniałem Cię z rana w kontekście Korei.

0

Lapcio obiecujący Araujo podwyżkę przy poprzednim kontrakcie.
https://youtube.com/clip/UgkxUUUOgeu33Wfv-kZctmGViOgYPN296k6d?si=v8rCZcSlPt8gAyWC

1

@Comentateiro to w sama pore wspominasz o koreanskiej biedzie. A dlaczego to opowiem pozniej :)

17

De Jong to znakomity piłkarz. Decydujący w wielu meczach, nie narzeka, w Barcelonie tez wiele dał i był bardzo użyteczny, należy mu się szacunek. Natomiast Frenkie de Jong...

9

Bez kitu, Lewandowski chyba cos z glutenem dzis zjadl.

1

@maroon muzułmanie w obozie to osoby tak wycieńczone pracą, głodem i/lub chorobami, że były to w zasadzie duchy, zombie, bezwiedne istoty snujące się po obozie, bez życia, myśli. Takie na parę godzin życia w zasadzie. Więźniowie nazwali ich tak dlatego, że niektórzy nie byli utrzymać nawet ciężaru własnej głowy, przez co padali na kolana, a głowa na ziemie. W tej pozycji przypominali modlących się muzułmanów.

Gajowniczek przeżył wojnę, był nawet na mszy beatyfikacyjnej Kolbe. Zmarł w 1994 roku.

11

8 stycznia 1894 roku urodził się Rajmund Kolbe, bardziej znany jako Maksymilian Kolbe, polski franciszkanin, święty Kościoła katolickiego. Był również misjonarzem, a podczas swojej misji pracował w Japonii.

Więziony w obozie KL Auschwitz, od 1941 z obozowym numerem 16670. Najpierw trafił do ciężkiej pracy przy wycinaniu drzew. Z tego kommanda zakatowany trafił do "szpitala" gdzie więźniowie po doprowadzeniu go to względnej sprawności wypchnęli go do innej grupy pracowników (w "szpitalu" mógł tylko umrzeć).

W lipcu 1941 z obozu zbiegł więzień. Wówczas w obozie stosowano odpowiedzialność zbiorową i za ucieczki z obozu wybierano 10 innych na śmierć. Tak było i tym razem, wśród wybranych był żołnierz o nazwisku Gajowniczek, który prosił o litość, ze względu na swoją rodzinę. Wówczas stał się 4 krotny cud.
1. Z szeregu na apelu wystąpił bez pozwolenia więzień. W zasadzie każdy ruch był wówczas karany przez ss, tutaj nie stało się nic.
2. Więzień szedł między ss`manami i nikt go nie zastrzelił na miejscu.
3. Więzień podszedł do zastępcy komendanta obozu i odezwał się do niego. Przejście kilku kroków zasadniczo powinno się skończyć zakatowaniem go na miejscu, a sam komendant widząc go przy sobie zapewne też od razu by go zastrzelił, ale jednak tak się nie stało.
4. Więzień poprosił, aby iść za wskazanego Gajowniczka na śmierć głodową i tu kolejny cud, bo Karl Fritzsch się po prostu na to zgodził.

Owym więźniem był oczywiści Rajmund Maksymilian Kolbe. Zamknięty w celi przeżył ponad 2 tygodnie, po czym został dobity zastrzykiem z fenolu w serce.

W obozie był nieco ponad 2 miesiące. Szybko zmuzułmaniał i zapewne dlatego nie zastanawiał się podejmując ten ostatni krok.

2

0

@Mitch_Atleta tak jak i te wielkie teorie jasnie oswieconych patriotow, jaki to spisek wielopoziomowy, i pieniadze kradna, i niemcy nas zajma i wszystko na raz. Tylko jakos dowodow brak.

0

@Mitch_Atleta ta, juz leci zeby mu szurowskie hejtery uwierzyly

0

@Hubert102

ferdheimer :D
Jest gta, harry potter, wszystko jest :D

1

@Blantozaur panie, a zasadzil panu ktos szpon beliara gdzies kiedys jakos?

0

FF8 przerobione przez AI. Oj grałbym w taki remake jak nic.


A taką Quistis czy Rinoe to by człowiek udomowił, pod kocykiem przytulił i herbatką poczęstował jak nic :)

0

@jacobFCB żadna teoria, żaden spisek. To jest palisada orków, za nią kryją się hordy. Jak Beliar da znak to ruszą na kontynent i ludzie mają prze..... trudności mają. Ja bym już teraz kuł broń z magicznej rudy. Takie są fakty.

0

@barcelonaLM Ok zginął, kiwnął głową prezydent Ameryki
Bedą gruzy, niszczyć pomniki
Aby mieć hajs i wtyki
Wprowadzą demokrację
Z podrowieniami od Myszki Miki.

0

@DonCarletto o ile sie znam na prawie to nie.
Srodek zapobiegawczy jest po to, aby ograniczyc negatywne skutki w czasie procesu, w trakcie ktorego uznaje sie ze jest domniemanie "niewinnosci" czyli tego ze barcelona moze miec racje. Wnioski sa wstepnie sprawdzane, aby wykluczyc oczywiste sprawy, aby nie sadzic oczywistych oczywistosci.

0

Olx ma najlepsza wyszukiwarke ever.
Wpisuje "Auschwitz, Monografia człowieka". 0 wyników, Nie znaleźliśmy żadnych wyników, ale poniżej znajdziesz ogłoszenia powiązane z ostatnio oglądanymi ogłoszeniami (dodam, że szukałem i oglądałem inne książki): opony, kurtka, kitka do włosów, perfumy, jakiś telefon samsung.

1

@mrboom glupi komentarz: ta dziewczyna w 2 rzedzie, 6 od lewej to chyba po zdalnych lekcjach gry na skrzypcach :D

3

@marcin62 "pelno jest tego na internecie" - ale spojrzec w paragon i zweryfikowac to za ciezki temat.

0

@Roobo widze, ze z czytaiem dalej mizernie. Proces sie ZAKONCZYL, to znaczy ze sad uznal ze nie jest to konieczne, lub wbrew temu co bredzisz dostarczyl. Jakby nie bylo sprawe zakonczyl PRAWOMOCNYM wyrokiem. ZADNEGO postepowania w tej sprawie przeciw Owsiakowi nie ma, wiec klasycznie bredzisz jak typowy szur.

3

@GigiAmoroso Nudne i gupie. Masz pan plytkie i ganiaj po flaszkie.

0

@Roobo proces o ktorym mowisz zakonczyl sie wiele lat temu prawomocnym wyrokiem, a jego wyniku nie ma zadnego innego dochodzenia wobec Owsiaka. Powielaj swoje szurowskie teorie dalej, bo widze to lubisz robic bardzo.

3

@Rastafarnianin o transparentności Wośp najlepiej świadczy fakt, że jako organizacja musi zdawać raporty, które są publicznie dostępne, organy państwa je muszą weryfikować, a żaden organ, hejter, krytyk, przeciwnik, whatever kto się za nie nie zabrał, i nie udowodnił nic złego, mimo że wszyscy od a do z mają do tego publiczny dostęp.

9

@mekston "oto lista zawodników, których bym sprowadził, gdybym miał miejsce w FFP
"

3

@tomek8756 no i to jest prawdziwy dramat kobiet. Wiesz jak gorąco jest w Tajlandii i Mauritiusie? Ile tam jest niebezpieczeństw? Na przykład komary.

0

@Kgorecki2500 rekonstrukcja: https://fb.watch/wXLiICA6VP/
Moze troche niedokladne, ale sie starali.

1

@blakkudium mialem pomysl, zeby sam sobie podobna wykonac na przyszly rok, ale mnie mendy uprzedzily. Teraz musze nowej inspiracji szukac :D
Ale mi sie podoba, mocne 8,5/10

0

Skoki od "naukowszej" strony. Ciekawy material, czy skoki są sprawiedliwe (lub sprawiedliwsze niż za czasów Adama Małysza). Z merytoryczną analizą na podstawie deluxe ski jump 2 :)


3

@jacobFCB likwidacja trwa i trwa mać jak mawia klasyk.

0

Barcelona: Frenkie, wcale cie nie wypychamy, chcemy zebys zostal i podpisal kontrakt.
Tez barcelona kiedy frenkie odejdzie:


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?