Szklaner
Dołączył/a: maj 2013
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
United robiace krok do przodu za ten Haaga, potem zmiana i kolejne kroki w "przod"
https://giphy.com/gifs/1flCkssDyu520B36SB
0
@Comentateiro Przypominam: Ja mam ponad 30 lat.
Dzieli nas jedno zero w liczbie lat przezytych :D
0
@NeroTFP1 No a film mowi, ze to raczej przez dziewczyne. Jeden powie tak, drugi inaczej. Generalnie to ChGW https://youtube.com/clip/UgkxsIhqL7xL7ucUBjan2QkJYkCEOXz9P7B7?si=_1EnAod2XJl9uNc5
3
"Oddałbym wszystkie wersy za jeden Magika
Dla życia, za życia, by tym mógł rap oddychać
26 grudnia, bro, 2000 rok
I dlatego nienawidzę drugiego dnia Świąt"
Tego dnia odszedł od nas Piotr Łuszcz znany jako Magik - W latach 1993–1998 członek zespołu Kaliber 44, a w latach 1998–2000 członek zespołu Paktofonika, której był
współzałożycielem. Pośmiertnie nagrodzony, w 2001, nagrodą Fryderyka za album Kinematografia grupy Paktofonika w kategorii Album Roku – Hip-Hop.
O.S.T.R. wspominał go podczas jednego z koncertów "Pamiętajcie o magiku, on był najlepszy. Potrafił takie rzeczy, których my nie potrafimy do dzisiaj"
26.12.2000 roku, rankiem o godz. 6:15 Łuszcz wyskoczył z dziewiątego piętra przez okno swojego mieszkania w Katowicach. W stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, gdzie ok. godz. 6:45 zmarł. Domniemaną przesłanką jego działania, zasugerowaną przez „Rahima” [kolegi z zespołu] , była próba uniknięcia zasadniczej służby wojskowej poprzez symulowanie złego stanu zdrowia psychicznego, które w konsekwencji doprowadziło do rzeczywistego uszczerbku na zdrowiu. Jak było do końca nie wiadomo. O grupie w 2012 wydano film, który prezentuje życie grupy jak i ich problemy, chociaż film w dużej mierze pokazuje właśnie magika.
5
26 grudnia 2022 odszedł od nas Emilian Kamiński aktor teatralny i dubbingowy. Aktor głównie związany z teatrem, nie był mocno popularny w TV. W stanie wojennym Kamiński był jednym ze współtwórców oraz wykonawców Teatru Domowego, który był formą sprzeciwu środowiska aktorskiego wobec komunistycznego reżimu.
Emilian Kamiński przez lata był zaangażowany w pomoc innym, wielokrotnie zapraszając w progi swego teatru (Teatr Kamienica, którego był inicjatorem i twórcą) osoby wykluczone społecznie.
Szerszej publiczności dał się poznać dzięki rolom dubbingowym np w Toy Story. Najpewniej jego najbardziej znaną rolą jest Pumba z Króla Lwa, którego zagrał znakomicie (według mnie jedna z wielu ról lepsza niż oryginał).
0
W zasadzie finał historii jest taki, że nie musieli pisać że to podlasie :)
Do wspólnej kolacji wigilijnej zasiadło 14 osób: 10 dorosłych w wieku do 78 lat oraz czworo dzieci w wieku od 3 lat. Po spożyciu świątecznych potraw wszyscy zaczęli odczuwać niepokojące objawy, takie jak zawroty głowy, zaburzenia równowagi, bóle brzucha oraz wymioty u dzieci.
Na miejsce najpierw wezwano straż pożarną i pogotowie ratunkowe, bowiem rodzina zgłosiła podejrzenie zatrucia czadem. Strażacy jednak wykluczyli tę wersję.
Wszyscy członkowie rodziny zostali przetransportowani do pobliskich szpitali. Ku zaskoczeniu lekarzy u wszystkich członków rodziny badania wykazały obecność marihuany w organizmie.
1
@Sulimo "Żywa lepsza".... choinka oczywiscie :)
0
@JimMorrisonFCB przyznaj sie, ze baba stala z tylu i musiales to napisac :D
1
@KamQiX https://besty.pl/3889166
watpie aby mial 14 skonczone :D
2
@MesQueUnClub_87 drobna roznica cisnien. To raptem prawie 4 kilometry pionowo w wode :)
0
@gumaz mini seria tryptyk slaski - latami mialem stracha przed czyms takim. Polecam, kapitalna historia inspirowana prawdziwym wampirem z zaglebia.
8
@tomek8756 z cyklu "Wypinalam 4 litery przed jednym frajerem, teraz szukam kolejnego, ktory poniesie tego kosekwencje".
3
Ciekawostka na wieczór:
Jeśli chcecie zobaczyć wrak Titanic na żywo (abstrahując od bezpieczeństwa takiej wyprawy) to musicie szybciej odkładać do skarbonki fundusze na taką wyprawę. Szacuje się, że za 25-30 lat z wraku nie zostanie już nic.
0
@RomanGroza dla mnie jest krótka piłka: jak u kogoś widze zaangażowanie to mogę mieć jego koszulkę. Także za ten sezon to raptem R11, Gavi, Pedri, i Yamal, w takiej kolejności.
4
@tomek8756 o fuuuu jaka ruda. Ja dopiero co jadłem i już zwracać bede.
0
@Foton też tak miałem, może nie w takiej skali, ale podobnie. Póki się dawałem wykorzystywać finansowo to istniałem, jak powiedziałem dość to jakoś średnio z tym istnieniem. Oczywiście kurtuazyjne zaproszenia ciągle są, ale jakoś nie korzystam.
4
Spełniłem obowiązek, tradycja zachowana i Kevin obejrzany i się załamać można. Nie dlatego, że jest zły czy przez jego morał, ale przez wspomnienia.
Te 20-25 lat temu w ten się wstawało z rana, oglądało powtórkę Kevina, cieszyło się prezentem, za oknem biało jak i w Kevinie, a potem zajadało się jednym z wielu placków świątecznych.
Dziś bieli nie ma, placków też nie i przychodzi zrozumienie słów "Pieniądz i czas to najwięksi terroryści, każdy z nich ogranicza, każdy z nich czyści(...)"
Ten upływający czas jest przerażający, a Kevin to świetnie obrazuje, jak brakuje wszystkich rzeczy i osób, który czas ze sobą zabrał.
https://youtube.com/clip/Ugkxy2WNHEN0lOoIuK5IzyoNiHQ6Two1BmUd?si=vYjyu28RnODPcKfV
1
@Marian_Pazdzioch wzialbym ale....
2
@Deviler ciekawostka: tytuł filmu jest bardzo mylący, bo w Nowym Jorku było dużo ludzi, więc Kevin nie był sam w tym mieści.
1
@Eklerek nie brak mi ksiezniczki, kiedy króla brak
2
@agaFCB @gumaz nie przejdzie. @Kessie wzialby ta sukienke i wycisnal wszystko spowrotem do kufla.
6
Po internecie krąży fałszywa plotka jakoby policjant i włamywacz z Kevin sam w Domu to była ta sama osoba. Pragnę ją absolutnie zdementować. Po co niby miałby ryzykować karierę w szanowanej i honorowej służbie policji amerykańskiej, aby włamać się do kilku domów i być ściganym? To zupełnie bez sensu. To na pewno jakaś pomyłka.
1
Najlepsze prezenty ukryte są w sercach :)
1
@Bulbazaur17 bo to dzielo wybitne.
Dialogi pasuja do niezliczonej liczby sytuacji.
Same odcinki niosa za soba swietny moral, ale do tego trzeba miec troche oleju w glowie, ale niektorzy traktuja kiepskich doslownie.
Ps. Dla rownowagi
1
@Katalończyk 99 w zasadzie z głównych ról - Ferdek, Marian, Boczek, Waldek, Babka, Edzio, Halinka to nie ma slabo zagranej roli. Wszyscy są co najmniej 10/10.
0
@ranger3120 dobrze mowiles, to spisek
https://streamable.com/mvgs4e
1
@Sulimo @Marian_Pazdzioch
1
@July_6_BcN @Marian_Pazdzioch https://streamable.com/kbncvi
z mikolajami i dziadkami to roznie moze byc. Sie kamufluja.
1
@MesQueUnClub96
@Miszak
0
Tymczasem na wigiliach
Co roku bawi :)