Szklaner
Dołączył/a: maj 2013
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
No to czekamy aż ten wielki Gundu wyjdzie do dziennikarzy, pokaze charakter i wszystkie cudowne cechy, ktore tu rzekomo pokazywal i powie "Nie wrocilem do manchesteru, aby przegrywać takie mecze" :)
1
@Luciano99 ale ma szczeke na bazarze, i sprzedal kilka razy te same buty boczkowi.
3
@Comentateiro moj jeden z 2 ulubionych goli. Mam dosc podobne przemyslenia. na 2:0
Przyjecie idealne, aby zaczac pelny bieg. Mijasz Ramosa w idealnym momencie.
Potem zwod w taki sposob, ze obronca idealnie zlapany na wykroku, nawet nie ma fizycznej mozliwosci, aby zareagowac. Drugi obronca za daleko, Iker brak czasu i miejsca na reakcje. Gol jakby zaprogramowany przez AI, z dokladnym wyliczeniem tak, aby nikt nic nie mogl zrobic. Miodzio.
0
@FcPortoFan1999 oprocz cudu trzeba bylo miec giga szczescie.
Kazimierz Tokarz, czytalem jego ksiazke, gosc z mojego miasta, po wojnie nauczyciel mojej sasiadki. W obozie raz przypalany na kradziezy ziemniakow (zazwyczaj to wystarczalo do strzalu w glowe), ale ss`man sporzadzil notatke, mial byc proces. Na drugi dzien sytuacja identyczna ale z innym ss`manem. Miec tyle szczescia, ze 2 ss`manow nie bylo w nastroju, zeby go zabic to jak w lotto wygrac. A ze notatki obu ss`manow potem splonely w przypadkowym pozarze budynku, to jak wygrac 3 razy w lotka nie grajac ani razu :)
0
@SeWo77 "Po wojnie funkcjonariusz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego (PUBP) w Będzinie w latach 1945-48. Przez 16 lat kierownik oddziału przedsiębiorstwa handlowego, a w latach późniejszych hodowca lisów. Od 1972 rencista, następnie przez 15 lat kierowca taksówki bagażowej. "
Nie każdy urząd bezpieczeństwa za PRL to ruscy i bicie opozycji, wtedy tez byly przestepstwa i tez trzeba bylo dbac o bezpieczeństwo.
4
15 grudnia 1922 roku urodził się polski żyd Henryk Mandelbaum, jeden z bardzo nielicznych więźniów, którzy przeżyli obóz będąc w Sonderkommando.
Dla mniej obeznanych, było to grupa robocza, składająca się niemal wyłącznie z żydów, która była w obozie odpowiedzialna za przygotowanie przywiezionych do gazowania, a potem spalanie zwłok pomordowanych. Członkowie tych grup byli co jakiś czas eliminowani i zastępowani przez nowych. Sam Mandelbaum miał dużo szczęścia, bo trafił do obozu 7 miesięcy przed ewakuacją i uratował się dzięki sprytowi, bo wmieszał się w tłum w marszu śmierci z którego uciekł.
Po wyzwoleniu wielu uważało, sonderowców za kolaborantów, dlatego też zdarzały się przypadki zemsty żydów na byłych członkach sonderkommando, dlatego też ci co przeżyli wiele lat nie opowiadali o swojej roli w obozie.
Sam Pan Henryk jest opisywany przez osoby, które go znały jako bardzo ciepły i życzliwy człowiek, mimo tego (jak określano byłych członków tej grupy), że jego oczy widziały coś, czego żadne ludzkie oczy nie powinny widzieć.
Krótki filmik o HM:
Sonderkommando:
13
Panie i Pany, dziś przedostatni dzień Nakarm psa na olx.
https://nakarmpsa.olx.pl/
Głosujemy. Proszę o głosy na kogoś z trójki Merlinek - Benji - Lasso. Pieseły od początku akcji dodane, a tu raptem 90%.
8
Give me freedom,
Give me fire.
Give me a penalty,
Or I retire.
0
@Marian_Pazdzioch jestem slepy, nosze pingle, ale z tego co widze to Hey Jude kopa zasadzil z laczka jako 1.
2
@tomek8756 @Kapitan hawk
0
@Maro84 przyjm me wyrazy wspuczucia :)
0
@Kr1zis89
1
@fcbarcafan19 "mondrze" gada.
Ps. Ile tego zlota z korei przywiozl, bo juz nie pamietam, a wiem ze obiecywal.
1
@Maro84
Kiedys gralem w jackpota i lotto, ale uznalem ze za duzo wydaje i zagralem raz tylko w jackpota. W zyciu nie zgadniesz czyje liczby wypadly w lotto. Dodam tylko ze 6 milionow :)
0
@AlphaNumeric Jesli ma to oznaczac wywalenie na zbity ryj FdJ to jestem za. Jestem za, nawet jesli Guerra nie przyjdzie, ale FdJ wyleci.
0
Komentarz usunięty
1
Rzut karny dla realu i conajmniej 2 czerwona kartki dla przeciwnikow. Innej opcji nie widze. Zawodnik realu ledwo z zyciem uszedl.
2
@Kgorecki2500 Chce zebrac swoja mala armie
Kazdy kto z nim zadziera konczy bardzo marnie.
Ciezka zbroja najemnika fajnie wyglada.
9
Moukoko wczoraj 20 lat, dziś już 24.
Spieszmy sie kochać dzieci, tak szybko dorastają :(
2
@MesQueUnClub_87 @Kgorecki2500 majestatyczny kot:
2
@Kgorecki2500 na szczesci jarek uratowal nas lezac do gory dupa do 12. Jak wiadomo o czym mowili jego wyznawcy on cierpial bardziej niz internowani. Pamietamy [*]
No i szkoda, ze stan wprowadzal zolnierz, ktory walczyl w WWII, dziadek w powstaniu styczniowym.
0
@MesQueUnClub_87 "A dupa tam" - Ferdynand Kiepski :)
0
@ranger3120 @MesQueUnClub_87 "Prawdziwie dobra historia, nie nudzi się nigdy" - Rafiki, Król Lew 3. :)
2
@Eklerek to pora umierac, bo to juz niewiele z zycia pozostalo w takim razie :D
3
Wszyscy zachwyty nad jakimis wiedzminami, mafiami i innymi nowosciami.
Tymczasem ja, stary dziad Gothic 2, Heroes 3, teraz mysle co by odkopac Theme Hospital (lub Two point hospital, czyli kontynuacje) itd.
Wesole jest zycie staruszka :)
1
@Kapitan hawk rocznica jak zbawiciel narodu lezal do gory dupa do poludnia i tym nas uratowal?
1
@Hosh tam juz byl i wyszedl, dlatego znalazl sie w mieszkaniu :)
1
@korni20 ja mam w santanderze i wedlug mnie najlepszy bank. Oferte walutowa rzeczywiscie srednia maja, ale na wszystko inne nie narzekam, szczegolnie ze darmowe przelewy natychmiastowe sa.
@Criss18Barca lokaty sie srednia oplacaja. Jak chcesz cos dlugoterminowego to obligacje skarbu panstwa.
zasadniczo mozecie sobie obadac wszystko na https://moneteo.com/
0
Jako, że ktoś tu nie lubi świąt, to ja powiem co jest fajnego (a raczej było).
Najlepsza reklama świąteczna ever, jedna z najlepszych reklam ogólnie.
Za dzieciaka zawsze czekałem aż będzie w TV.
"Najlepsze prezenty są w sercach".
1
@TheNekro94 dlatego napisałem na dzień 12.12.
@Hosh przypominam, kto komu nie wystawił patelni w meczu z Atletico. Pewnych rzeczy sie nie zapomina.