Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@mich_l Co? Kibicowanie jakiejś drużynie oznacza bezkrytyczne łykanie jak gównianej gry by nie było? Przecież to nie są w ogóle połączone tematy. Wspieranie drużyny i kibicowanie jej nie oznacza, że nie można krytykować.
0
@Sapos93 No właśnie za to odpowiedzialni byli Pique z Garcią gdzie jeden powinien być tylko rezerwowym a drugi powinien być na emeryturze. Araujo i Kounde w zdrowiu i formie by nie dali sobie takich rzeczy zrobić 3 razy.
Żyje się dalej i nie płaczę, ale to jest irytujące, że zawsze wiatr wieje w oczy.
0
@Gaz No to też dodatkowy czynnik naszego pecha, że wszystko nałożyło się na siebie.
1
O ile wiele razy nie graliśmy nic dobrego w tym sezonie, tak coś co bardzo frustruje, to to, że nam zawsze wiatr w oczy wieje.
Jak Real grał gówno i miał kryzys po Ronaldo to wchodzili chociaż do tej 1/8 bo realnie ciężką grupę to mają dwa razy na dekadę.
Jak już trafiliśmy do tej ciężkiej grupy, to oczywiście kiedy mogła nam się posypać cała defensywa? No oczywiście, że w październiku gdzie mieliśmy 2x Inter, Bayern i Real.
I mimo, że graliśmy gówno w rozpadniętym składzie w być może najtrudniejszej grupie LM, to szanse na wyjście z grupy zabrał sędzia w pierwszym meczu z Interem...
0
Spalony Fatiego?
10
@Kwiatek67 Absolutnie nie, jemu się należy odpadnięcie w 1/8 bo na odpadnięcie w grupie już za późno.
I nie o Messiego chodzi tylko o drużynę w której gra, oni mają nigdy nic nie wygrać.
4
@esem91 Nie wolno tak mówić, bo to rasizm!
1
@maroon nie, Ostrołęka jest martwym tematem. A powinien być ultra gorący bo to była defraudacja czystej postaci. Elektrownia budowana za czasów PO ale przez zmiany na rynku uprawnień emisji CO2 projekt zarzucony przez nierentowność. A potem wszedł PiS cały na biało, wznowił budowę, wydał minimum 1,5 miliarda i zburzył budynek bo okazał się nierentowny o czym wiedzieli przed wznowieniem budowy...
3
@michal26 Problem w tym, że nasza sieć padnie za mniej niż 10 lat idąc tylko liniowym wzrostem zużycia energii. W 10 lat wybudujesz jedną elektrownię jądrową a nie jesteś w stanie budować kilku na raz bo to za duże przedsięwzięcie i koszty.
W skrócie jesteśmy w dupie i to od kilku lat, bo nie mamy pola manewru i powinniśmy stawiać więcej węglówek, żeby zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie a jeszcze ciekawiej się robi, że wzrost zapotrzebowania nie rośnie jednostajnie, tylko się zwiększa z każdym rokiem co skraca czas. Polski rząd rozpieprzył gospodarkę i zaraz nie będzie za co budować czegokolwiek, a my nie budujemy nic i niedługo blackouty będą powszechnie znane.
Jednym słowem jesteśmy w dupie przez krótkowzroczność i opieszałość polityków.
3
@Encore Nie naciągany tylko do interpretacji bo przepisy są zagmatwane i tyle. Nie ma określonej wagi konkretnego zapisu, więc jak ocenić, czy zagranie od klatki piersiowej które uderza w wyciągnięty nienaturalnie łokieć, stopując piłce drogę do bramki to karny czy nie? Co jest ważniejsze, to że było nienaturalne ułożenie i spodziewana piłka czy to, że rykoszet? Nie ma na to żadnej odpowiedzi.
32
Gdyby nie sędziowie Barcelona byłaby teraz na fotelu lidera La Liga, byłaby także w grze o wyjście z grupy Ligi Mistrzów.
I mimo oburzenia to nie było takiego płaczu, żeby na oficjalnych stronach wypisywać o jakichś kradzieżach.
Real zagrał totalne gówno, kontrowersji jak dla mnie nie było żadnej a jedynie sytuacja pół na pół z karnym, bo to zależało od sędziego, jednak zagranie ręką jest oczywiste.
Można powiedzieć, że tak samo kontrowersyjne było anulowanie bramki Pedriego po rece Fatiego z Interem, bo połowa zapisów przyzwala na dotknięcie a połowa nie i tu wchodzi interpretacja sędziów. Ale tam nie było tematu, media stwierdziły, że mogliśmy grać lepiej.
Więc i komunikat do białych, nieście tą mądrość na swoich domowych mediach: Było strzelić więcej bramek, to byście się nie zastanawiali czy sędzia wam pomógł czy nie.
2
@natanvip Ale jakie rzeczy? Przecież Asensio odbił piłkę klatką piersiową prosto do swojej bramki co zblokował nienaturalnie wyciągniętym łokciem. Przepisy dotyczące ręki są chaotyczne ale to nie jest żaden przewał i jak dla mnie 100% słuszna decyzja. Nie wiem co wy tam widzicie niezgodnego, skoro zablokował piłkę dotykając ją ręką. Gdyby to jeszcze znaczenia nie miało, ale miało.
14
O, skoro Real już złamał swoją doktrynę nie rozmawiania o sędziach, to może jako mesjasze futbolu niech i zapytają się, czemu nie odgwizdano karnych na Lewandowskim po zapasach w meczu z Rayo, dzięki którym dziś byśmy byli na fotelu lidera.
A jak już dalej jadą i tylu fanów z białej strony pyta gdzie jest Barcelona w LM, to można też zapytać czemu anulowano bramkę Fatiego i nie odgwizdano karnego za zagranie ręką w meczu z Interem ;)
1
@Rewolucja123 Klasyczny Real "My o sędziach nie rozmawiamy" Madryt.
Nie rozmawiają tylko gdy sędzia daje im wygraną, a nawet jak sytuacja jest klarowna to darcie teraz będzie we wszystkich mediach.
0
@Criss18Barca Excel na androida nie polecam, ale masz przecież Arkusze Google. Za darmo a do tego zintegrowane z każdym urządzeniem.
0
@JordiAlbion Sędzia wiedział co robi. Z Kroosem byli mniej groźni niż jakby grali w 10.
4
@PatrychoO Marzy mi się drużyna złożona z Kariusa, 5 Maguirów i 5 Ronaldów.
2
@szymonekk No ten byjter ma rację. Barca nie gra w LM bo nie gwzdnęli nam oczywistej ręki w meczu z Interem oraz anulowano bramkę na podstawie tego samego zapisu na podstawie którego teraz podyktowano karny Gironie xD
1
@MAGNETO Nic dodać, nic ująć. Pokazali mental i ducha walki do końca, nie to co tfu Barcelona. Tylko sędzia im nie dał wygrać, powinien doliczyć 15 minut.
7
@michal26 Nie po to daje Realowi dodatkowe 9 minut na wbicie bramki, żeby po 10 minutach pozwolić im na przegraną.
2
Co ludzie tutaj mają jakieś spięcie w mózgu. Karny na dwoje babka wróżyła, ale ręka wyciągnięta zablokowała piłkę która leciała w światło bramki po odbiciu od klatki piersiowej.
Ale anulowany gol w 100% słuszny i tu nie było nawet dyskusji a kartka dla Kroosa w pełni zasłużona, przecież wjechał w nogi od tyłu, nie mając nawet piłki w zasięgu.
0
@Zoker Ale jak przesadzona? Gość spóźniony o dwa dni wjechał korkami prosto w łydkę, nawet nie miał w zasięgu piłki.
1
@DawidekFCB Za wjechanie w nogę od tyłu xD
2
@VamosVamos Za dwa idiotyczne faule.
0
@_Niko_ Tobie polecam stream lepszej jakości bo przetaczał chwilę wcześniej, w momencie jak Rodrygo ją kopnął to już nieruchomo leżała na ziemi.
0
Orłowski zaraz się udusi ze złości. Patrzy na akcje i wymyśla sobie coś czego nie było xD W momencie dobicia bramkarz ciasno trzymał rękę na piłce i niczego nie przetaczał.
0
@Aragorn33 Ruch zasłaniający nie jest naturalny. Naturalny ruch to ten który wynika z ruchu ciała a nie zasłaniania się.
0
Mówcie dalej, że Orłowski jest bezstronny bo kiedyś coś tam o Barcelonie. Głos po przyznaniu karnego jakby ktoś małego pieska kopnął.
0
@Aragorn33 Wyciągnięty nienaturalnie łokieć który zablokował piłkę odbitą od klatki piersiowej w światło bramki.
0
@okiemtypera_lucaxx95 Ja napisałem krótki wpisik po jego kolejnych wyskokach podczas klasyku, że jest celem ataków nie przez kolor skóry, bo w tej lidze każda drużyna ma po kilku czarnoskórych piłkarzy i ich nikt nie atakuje. Jest to efekt jego zachowania, prowokacji, nurkowania, darcia się na sędziów, prób wymuszania stałych fragmentów przy każdej okazji, a "rasizm" to wygodna karta wymówka.
Niestety ktoś uznał, że to prowokacja z mojej strony i spędziłem tydzień na wygnaniu.