0

Czyżby szamańskie modły Francuzów odmieniły losy klątwy mistrza na mundialu? Pogba z Umtitim wymodlili do Loa, że Francja wyjdzie z grupy kosztem wicemistrza i mistrza z 2014 roku?

0

@AmigoBlancos Nie wiem, mnie się wydaje że Hazard od przyjścia był już zapuszczony i nie błyszczał ani razu. Zaczął od znacznie widocznej nadwagi po wakacjach, a potem od razu kontuzja i zjazd do boksu.
Z resztą obiektywnie patrząc, Hazard to był nietrafiony transfer już z samego założenia i wygląda jakby Perez kupił go tylko po to, że potrzebowano gwiazdy a nie wzmocnienia.
Przecież profil Hazarda kompletnie nie pasuje do gry Realu, on jest holownikiem od przetrzymywania piłki i spowalniania akcji a Real gra szybkie ataki, nawet jakby nie miał kontuzji, to byłby problem jak z Isco.
Do tego Real po odejściu Ronaldo potrzebował na zastępstwo kogoś od strzelania bramek a sprowadził gościa od asystowania gdzie pół składu było od asystowania a nie było nikogo do wykończenia.

1

@maniak33333 Nie, bezpośrednie starcie niczego nie pokazuje bo puchar ligi to turniej tylko trwająca rok kampania z tak dużymi różnicami jak okienko transferowe w trakcie.
Jeżeli o wyniku ligi decyduje wynik na przestrzeni całego sezonu, to czemu przy rozstrzygnięciu remisu punktowego z całego roku nie decyduje postawa z całego roku tylko dyspozycja chwili?

1

@Bartula To nie wiem o czym mówisz, bo ja od dawna nie widziałem meczu Ronaldo, gdzie dałby cokolwiek drużynie.

0

@Bartula No ta, gol i asysta to je to samo co tracenie piłek przez cały mecz i bramka z karnego po nurze którego nie powinno się odgwizdać.

0

Dobra, teraz Meksyk się otwiera a Argentyna ich gwałci wysoko. Wtedy dla nas wilk syty i owca cała.

0

Ale słaby ten Messi, nic nie daje drużynie ;)

1

@Awtameok_Klana I jak nam poszły dwa sezony bez niego ;)

0

Arbiter pijany?
Nie rozda żółte kartki i skończy tą grą na faule, bo tego się oglądać nie da.

0

@Janas11224 Można powiedzieć, że ma gość formę, ale nie chwalmy dnia przed zachodem.
Od 2012 nie udał mu się żaden turniej a jego najlepszy występ to był w 2016, gdy bez potrzeby rzucił się na Piszczka i na szczęście sam siebie wyeliminował dzięki czemu grał Fabian i ratował nam dupę.

0

@Barca1992 I tak obejrzysz

38

Lewandowski wszystkie swoje bramki na mundialu zdobył za czasów gry w Barcelonie.
Grając w Bayernie nie zdobył żadnej.
Factos.

2

@GuerillaAthletic Terapie genowe to nowość i jest to dość drogi proces, praktycznie każda istniejąca terapia genowa to koszty idące w milionach dolarów.
Nie ma tu żadnego drugiego dna, bo niestety przez koszta upadło już kilka terapii genowych.

0

@FCBeSeM Co im da że wygrają? Anglia ma praktycznie pewny awans, żeby przegrać Walia musiałaby wygrać minimum różnicą 4 bramek.

0

Komentatorzy gadają głupoty. Nie ma możliwości, żeby był VAR a sędzia z niego nie skorzystał bo to byłaby automatyczna dyskwalifikacja sędziego z dalszego turnieju.
Marciniak na C+ tłumaczył jak to działa, i jeżeli VAR powie, że jest karny albo że są wątpliwości i główny ma to zobaczyć to główny idzie to zobaczyć.
Jeżeli byłby wezwany do monitora albo dostałby informację z VAR a podjął inną decyzję, to z miejsca praktycznie się likwiduje bo to wszystko jest nagrywane i każdy mecz jest weryfikowany.

0

@MESSIah16 Nie do końca, bo gdyby po prostu czekał aż ktoś w niego wbiegnie to coś innego. Ale on sam zrobił ruch, odpuścił piłkę tylko po to, żeby rzucić się pod nogi obrońcy, to nie jest oczywista sytuacja na karnego.
To tak jakbyś wymagał odgwizdania faulu bo rzuciłeś się pod nogi sprintującego typa.

0

Z jednej strony napastnik polował na tego karnego i nie był zainteresowany piłką tylko podłożeniem się pod obrońcę.
Z drugiej obrońca po prostu staranował typa na pełnym sprincie.
Trudna decyzja czy to karny czy nie.

0

@Medium Czyli to była próba podania czy nieudany strzał po której ktoś zbłąkaną piłkę zamienił na bramkę?

0

Czyli dobra forma Viniciusa w zeszłym sezonie to był czysty przypadek.

0

@FCB24 I kto za niego? Tworzy większe zagrożenie niż Vinicius.
Gość ma świetne podejście pod bramkę, ale kompletnie brakuje mu precyzji, powinien po każdym treningu zostać 2 godziny i trenować strzały.

3

@-barca4ever- Chyba nikt.

25

Obejrzałem Stanowskiego i jaki to jest obrzydliwy typ.
Pamiętam po pierwszych meczach w Lidze Narodów Brzęczka, cisnęli po nim aż miło, choć Polska zaprezentowała się tam bardzo dobrze a wynik ustawił indywidualny wylew Błaszczykowskiego. Za Sousy wyniki nie były zbyt dobre, ale też zgarnęliśmy kilka remisów w ciężkich meczach w tym z Anglią i to po bardzo ciekawych meczach które wyglądały naprawdę dobrze dla oka.
Euro 2020 mimo że dla nas było tragiczne, to dało największy strzał emocji od 2016 roku.
A co u Stana i kolegów? Walenie od góry do dołu za dosłownie wszystko.

A teraz jedziemy na mundial, gramy tak fatalnie, że trudno to nawet opisać, ostatni tak słaby mecz widziałem chyba w z Japonią w 2018, i to gramy fatalnie nawet na tle Meksyku, który ma najgorszą kadrę od lat i na papierze jest półkę niżej od naszej kadry.
I pan Stanowski fikołasy trikasy, że kręgosłup by sobie złamał, gdyby nie to że go nie posiada.
Obniżanie oczekiwań prawie do zera, tłumaczenie że remis to dobry wynik i taki był cel, tłumaczenie tego grubego błazna, że on gra o życie więc robi bezpiecznie...
Serio, jakbym o piłce nic nie wiedział i posłuchał takiego Stanowskiego, który zrobi wszystko żeby jego Czesio nie wypadł źle, to bym uwierzył, że my jesteśmy kadrą na poziomie San Marino, że nasi piłkarze to są amatorzy, którzy trenują po godzinach pracy chodzą trenować na orlik...
Że my jesteśmy bladym punktem na tle nawet Arabii, Japonii czy Australii, więc nam nie wypada się starać grać w piłkę, bo jesteśmy za słabi i musimy przegrać a remis z takim kiepem jak obecny Meksyk to szczyt naszych możliwości...
Po Sousie za taki remis na MŚ pojazd trwałby przez miesiąc.

3

Te przystopowanie się robi po to, żeby zobaczyć w którą bramkarz się rzuci a nie "zmienić rytm". Trudna sztuka która po opanowaniu jest niezwykle skuteczna.
Co ciekawe, Lewy zmarnował 2 karne pod rząd stosując inną technnikę.

1

@Medium Przyjmowanie do nogi lag granych z własnego pola karnego na drugi koniec boiska w gąszcz obrońców... To nie piłkarze dali dupy tylko Czesiek, lagi nie miały prawa działać przy tym, że w naszym ataku najwyższy jest Lewandowski 1,85m wzrostu i Zieliński 1,8m gdy po drugiej stronie było 5 osób o wzroście >1,83m

1

@wojopancer Pewnie wstrząśnienie, raczej nic poważnego bo jak go znosili to już pokazywał, że jest ok.

4

@Matheu12 Bo grubas jest leniwy i a do tego skrajnie niekompetentny.
Granie lagi to granie lagi, kompromitacja na skalę światową że ktoś tak gra, ale gdyby jeszcze były podstawy do czegoś takiego...
Tymczasem, Lewy 185cm, Zielu 180cm, reszta pomocy 175cm. Przeciwko nim w linii obrony i pomocy 5 zawodników powyżej 185cm wzrostu.
Przecież granie lagi przy takiej dysproporcji wzrostu to idiotyzm czystej postaci, jakby gość w ogóle w metrykę rywali nie spojrzał.
I efekt był idealnie do przewidzenia, 58 długich podań spod naszego pola karnego, tylko 25 celnych co i tak w 80% przypadków kończyło się stratą piłki, a to przełożyło się bezpośrednio na to, że Lewandowski otrzymał tylko jedno podanie w odległości mniejszej niż 35 metrów od bramki Meksyku.

2

@PatrykBarca Ponoć Anglii za te 6:2 z Iranem mają przyznać wszystkie mistrzostwa od 1970 włącznie

0

@FcBarcelonaFanMSN Tyle, że Mbappe nie potrafi kompletnie grać pod presją. Jak nie zostawisz mu miejsca to gość umiera na boisku. A odciąć go nie jest trudne bo zrobiła to nawet Barcelona w rewanżu, gdzie Firpo grający na prawej stronie gasił go jak peta, potem to samo zrobiło City to przez 180 minut nie potrafił oddać nawet jednego strzału, za to zaczyna się irytować i gotować.
Ego też ma wybujałe i przez to praktycznie się nie rozwija, bo go w tej Francji tak utulali, że gość myśli, że już jest gwiazdą na poziomie CR czy Messiego, więc obserwując jego grę nie widać by piłkarsko się rozwinął przez ostatnie 3 lata.

1

@Pedri16Future Czyli Lewy po mundialu będzie jedyny w formie, reszta standardem barcelońskim zaliczy zjazd tak ostry, że zbierać się będziemy do lutego.

1

Jakieś liczenie punktów tutaj... O czym my dyskutujemy, jak my gramy bez trenera i w całym meczu z bardzo przeciętnym przeciwnikiem nie stworzyliśmy żadnej klarownej sytuacji.
Pierwsze 45 minut to my w kółko graliśmy lagę. Czesiek nawet nie zareagował, widząc że praktycznie żadna nie dochodzi bo Meksykanie zdominowali nas w powietrzu a mimo to 45 minut robienia tego samego bezskutecznie.
W drugiej połowie, zwłaszcza pod koniec trochę ciaśniej zaczęliśmy podchodzić i nagle się okazało, że Meksyk się gubi... Tylko co z tego, skoro te ataki nie były taktycznie przygotowane tylko chaotyczną próbą gry pozycyjnej.
Środek pola nie istnieje u Michniewicza, bo środek pola wymaga sporo pracy w prawidłowym ułożeniu, dlatego pół składu wyglądała jak dzieci we mgle bo nie wiedzieli co robić z tymi lagami, mając po 1,75m wzrostu przy rosłych obrońcach Meksyku.
Efekt tego taki, że Lewandowski w całym meczu otrzymał tylko 5 podań od kogoś na połowie Meksyku, cała reszta to piłki z naszej połowy, większość spod naszej bramki.
Ogólnie Lewandowski w całym spotkaniu otrzymał jedną piłkę w polu karnym Meksyku po rzucie rożnym, cała reszta nawet nie w okolicach pola karnego tylko gdzieś w odległości 35-45 metrów od bramki.

Co nam taka gra dała? Jeden celny strzał na bramkę z gry i to w '90 minucie.
Z taką grą my nie mamy co liczyć punkty na wyjście z grupy tylko życzyć bezpiecznego powrotu do domu, bo nawet patrząc na mecz Arabów to mieli oni dużo lepiej ułożoną drużynę i plan na grę mimo dużo silniejszego rywala.
My pojechaliśmy grać na pałę a może wpadnie, tylko nawet nie ma co wpaść gdy naszą główną taktyką jest nie oddawać strzałów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?