24

@kynio302 Czemu nie dostał bezpośredniej czerwonej? Alba wyleciał za to, że otworzył mordę, Ferran 2 mecze zawieszenia za lekkie i obopólne zapasy a Ceballos po prostu sobie ciągnie typa za łeb nawet nie w grze i bez kartki.

0

@marcin62Już leciały od debili którzy nie zauważyli, że latynos gra Joela więc głupio jakby miał córkę w ogóle do siebie nie podobną.

A nawet widziałem już, że musieli wsadzić tam czarnoskórą gdzie ta dziewczyna jest metysem a kręcone włosy ma po matce Tajce.

2

@SteuerFreiMoney Raczej trzeba mieć niskie IQ żeby szybko nie załapać jak to działa, nawet jak ktoś jest za młody żeby pamiętać telefony z klawiszami.
Ale na obrazku i tak jest błąd bo powinno być 0 w miejscu spacji a nie ma więc wychodzi "chujciwdupe"

0

@Bisz Ja też uważam, że Real ultra mocny nie jest i naprawdę mają pakt z diabłem bo sporo wyników mają ponad miarę swojej gry, ale dalej to jest coś czego brakuje Barcelonie, czyli umiejętności prokurowania błędów u rywali.
Tak przeszli całą zeszłoroczną LM, gdzie rywale wypuszczali niemal pewne wygrane w tak idiotyczny sposób, że aż trudno uwierzyć, że ktoś tak w Lidze Mistrzów może grać.
W lidze też jadą często na farcie, jak choćby pamiętny sezon 19/20 gdzie w ostatnich 10 spotkaniach karny im 4 razy ratował wynik czy nawet ten sezon, gdzie Real w ostatnich 10 spotkaniach zaliczył bodajże 7 karnych gdy Barcelona od sierpnia miała tylko jednego karnego jeżeli mnie pamięć nie myli.
Oni właśnie coś w sobie mają co daje im się wylizać z gówna w ostatnich minutach meczu, my tego nie mamy.

2

@Nano22 To kogoś pogrzało ostro.
Semedo w 124 meczach zdobył 11 asyst, Balde w 20 spotkaniach ma już ich 3.
A i tak rozbijało się wszystko o to, że Semedo nie miał kompletnie jaj, umiał tylko biegać ale gdy trzeba było biegać to mu się nie chciało wrócić do obrony i człapał.
Bał się blokować dośrodkowań i notorycznie krył się od piłki zamiast ją wybić.
A w ofensywie nie potrafił podjąć żadnej decyzji i nie umiał zagrać z pierwszej piłki tylko zawsze musiał przyjąć, zatrzymać się i najczęściej odegrać do najbliższego bo zanim się namyślił to wszystkie drogi był już zamknięte.
Balde ma dużo więcej polotu, nie boi się piłki, nie boi się trudnych decyzji a gra pierwszy sezon.

4

Jednak upokorzenie było i to nie jest brak szacunku.
Po pierwsze, Ancelotti przegrał finał co mu się nie zdarzyło od bodajże dekady.
Po drugie, przegrać grając w piłkę a przegrać snując się po boisku to dwa osobne byty.

A co mi się rzuca w oczy gdy Real tłumaczy się z porażek to to, że zawsze jest gadanie o ogólnikach a nie o piłce nożnej.
Realowi zawsze brakuje intensywności, skupienia, nastawienia. Czemu nie analizują tego taktycznie? Busquets wczoraj w wywiadzie pomeczowym powiedział więcej o niuansach taktycznych niż jakikolwiek trener Realu przez ostatnie 5 lat.
Czy w Realu nie chcą powiedzieć czy nie wiedzą skąd wynika zła gra poza tym, że jest zła intensywność?

1

@Survier Jurgen może być.
Przyjdzie, wyda z miliard euro żeby poskładać ten dom emerytów do swojej mocno fizycznej gry, potem ze 3 sezony będzie ich męczył, żeby nauczyli się biegać.
Wygra jeden puchar i spier**li ich poza strefę pucharów europejskich.
Idealny układ.

1

@Boro79 Nie chodzi o kanał tylko o aplikację TVP Sport.

0

@gaucho104 Tak, jeżeli oferują usługę reklamodawstwa to nie mogą odrzucić współpracy z klientem tylko dlatego, że prezes jest bandytą i cwaniakiem.

2

@Pedri16Future Zasadniczo według uznania sędziego.
Dla przykładu ze 2 lata temu Realowi w LM uratowali tak skórę, bo 20 metrów od bramkarza ktoś na spalonym zasłonił piłkę strzeloną z 40 metrów.
A i w zeszłym roku jeżeli mnie pamięć nie myli anulowano bramkę w meczu Realu bo ktoś zasłaniał w podobny sposób.

2

@eckov Nie w tym sezonie tylko od wielu sezonów a dokładniej potężny zjazd zaczął zaliczać jeszcze w Realu.
Playmakerem nie był nigdy, ale zawsze potrafił coś wyczarować z niczego, pociągnąć akcję, stworzyć zagrożenie, wspomóc zespół albo indywidualnie znaleźć rozwiązanie choćby sprintem przez pół boiska.
Już od sezonu 17/18 mu to nie szło i był przez większość sezonu niewidoczny a z każdym rokiem było coraz gorzej.
Od Juventusu jego gra polegała na tym, co mu dostarczą na nos koledzy. Jeżeli pomoc była zduszona i nie potrafiła czysto wyjść z połowy czy rozbić obrony i wykreować przewagi, to Ronaldo znaleźć można było jedynie w raporcie pomeczowym.
Największym problemem cały czas było ego i niebezpiecznie potężny PR.
On powodował, że trzeba było robić z niego gwiazdę i grać w całości pod niego, żeby sobie tam cyferek nabił, ale jak się oglądało te mecze z nim czy to klubowe czy kadrowe, to w oczy męczyło jakim utrudnieniem on jest dla swojego zespołu i jak niewiele wnosi na boisko.
Na szczęście United się nie bało, odsunęli go, przeżyli meltdown i medialny płacz Cristiano i jego fanbase i wysłali go na przymusową emeryturę w rejony odległe od poważnej piłki.

1

@Compadre Możesz mieć dowolne zdanie na ten temat, możesz się z tym nie zgadzać i tupać nogami, krzyczeć i obrażać każdego kto się z twoim poglądem nie zgadza.
Nie wpływa to w żaden sposób na rzeczywistość, a ta jest taka, że do 50% mężczyzn i do 40% kobiet dopuściło się zdrady choć raz w życiu.
I są powody takiego a nie innego zachowania.
Część trywialna i przyziemna jak po prostu rozrywka, część poważna jak nieodnajdywanie się w związku bo na przestrzeni lat zachowanie ludzi względem siebie się zmienia.
Możesz sobie poczytać masę przypadków jak psują się związki, bardzo chciałbym zobaczyć ciebie w sytuacji, gdy żona np. zaprzestaje z tobą utrzymywać jakiekolwiek relacje emocjonalne i od 3 lat jesz sam, śpisz sam, rozrywki organizujesz sobie sam a potrzebę fizjologiczną zwaną seksem zaspokajasz używając ręki pokątnie w kiblu.
Niemożliwe? A jednak dość powszechne, historia zasłyszana niedawno, sam znam podobny przypadek.

0

@Deviler Nie propsujesz zdrad i zasadniczo miałbyś rację, gdybyśmy tylko nie byli ludźmi.
Nikt nie będzie wiedział co się naprawdę działo między nimi ani powodu istniejącej zdrady a zdrada to nie jest rzecz czarno-biała.
Tak samo jak po prostu "skok w bok" dla zabawy, może to być pokłosie tego, że im się nie układało, może ona mu dawała raz na miesiąc albo rzadziej? Może nie czuł żadnego zaangażowania emocjonalnego z jej strony? Kobiety z dziećmi bardzo często mają tendencję do zmiany priorytetów i partner staje się przystawką.
Różne rzeczy mogły się wydarzyć więc ocenianie z góry nie jest na miejscu.

Natomiast, nie widziałem za bardzo, by Pique jakkolwiek drążył czy poruszał temat, ich sprawa prywatna to ich sprawa prywatna do póki Shakira publicznie go nie zaatakowała tą piosenką.
I tu należy propsować, że nie wmieszał się w głupie przepychanki słowne, nie zaczął wyciągać brudów tylko po prostu odbił tą infantylną zaczepkę.

5

@Encore Nie powiedziałbym jednak, że Paryż to dobre miejsce do życia.
Wysoka przestępczość, częste napady, miasto ładne tylko na zdjęciu bo ogólnie to tragedia, poza tym Francuzi są specyficzni, trudno dogadać się w innym języku niż francuski więc trzeba się go uczyć żeby tam żyć a to akurat dość mało przydatny język o ile nie masz zamiaru zwiedzać afryki.

14

Jak Ronaldinho może mieć 17-letniego syna? Przecież on sam ma dopiero trzydzie... O Boże, o kur....

3

@mekston Sądzę, że nie do zrobienia. Ronaldo poszedł na plantacje ogórków a jego PR nie pozwoli "nie liczyć" tych bramek, a że będą grali wszystko na niego, to statystyki będzie nabijał jak Pele z jego towarzyskimi meczami.

1

Co jest z nami nie tak, że my wywalczyliśmy bodajże 1 karny od początku sezonu a Real 7 w 10 meczach?

4

No i mamy powód takiego a nie innego obrazu tej ligi.
Kontrowersje są mile widziane? Jeżeli błąd jest niewielki to go nie zmieniaj bo stracisz autorytet?
Co to za pierd.... Docelową formą jest brak błędów i brak kontrowersji, aktorami są piłkarze, sędzia nie jest uczestnikiem wydarzenia, on ma tylko dopilnować piłkarzy, żeby grali zgodnie z regulaminem i nic więcej, na tym rola sędziego się ogranicza i w idealnych okolicznościach nikt nie powinien wiedzieć jak sędzia wygląda.
Ale jeżeli będziemy wychodzić z założenia, że sędzia buduje autorytet tylko na stanowczości nawet jeżeli każdy wie, że decyzja jest nieprawidłowa to ta liga może się zamykać bo będzie tylko gorzej.
Autorytet buduje się nieomylnością, żeby piłkarz wiedział, że sędzia podejmuje prawidłowe decyzje, że nawet jak się w kluczowej sytuacji lekko pomyli, to ta pomyłka zostanie wyłapana i naprawiona i konsekwencje nikogo nie ominą.
A nie tym, że jak ślepy debil nie zobaczy faulu, VAR mu powie że faul był to on go nie odgwiżdże, bo jego jest decyzja. Taka metoda zadziała na jeden mecz, po meczu piłkarze przeanalizują materiał, zobaczą błąd sędziego i na następny mecz przyjadą z myślą, że fajfus jest ślepy.

1

@BulaKG Ale to Probierz jest amatorem który wchodzi dopiero do sportu czy trenerem z 20-letnim doświadczeniem?
To człowiek dobrze znany, znane są jego metody i wizja, dawanie mu szansy to nie jest odkrywanie wschodzącej gwiazdy tylko wykorzystanie tego co potrafi, a ile potrafi? Czemu nawet w tak żenującej lidze jak Ekstraklasa gość nie ma żadnego osiągnięcia? A my chcemy mu dać pod wodzę kadrę narodową z międzynarodowymi gwiazdami którzy będą grali z międzynarodowymi przeciwnikami, gdy pan Probierz praktycznie gówno wie o europejskiej piłce, bo widział ją tylko w telewizorze.

7

@Cataloniec94 Ty wiesz chłopie tyle, co ci ruskie psy naszczekały i dajesz w każdym słowie tego potwierdzenie.
Wiesz co to były te 2 ofiary? Ofiary ostrzału Ukrainy przez ruskich, stąd wypadek przy pracy bo tak się może zdarzyć, gdy ktoś przy twoim płocie strzela.
A ta wojna jest naszą wojną, trzeba być głupim, ślepym lub sprzedajnym, by uważać inaczej.
Ruscy to nasz wróg od zawsze. Zabory, bolszewicy, potem atak w '39, następnie okupacja i utworzenie marionetkowego państwa na pół wieku.
W historii najnowszej masz zalanie kraju agenturą, wieczny szantaż gospodarczy, sabotowanie inwestycji jak choćby Gazport, ciągłe prowokacje militarne.
I to tylko nasze podwórko a ten ruscy syf rozlewa się po całej europie od lat.
Czemu każde ugrupowanie antyunijne jest jednocześnie zagorzałym zwolennikiem Kremla? Całkiem przypadkiem zwolennicy kacapów byli twarzami Brexitu, całkiem przypadkiem ruchy niepodległościowe Szkocji sponsorowane były przez ruskich, całkiem przypadkiem ruchy separatystyczne Katalonii sponsorowane były przez ruskich.
Jesteśmy pod ciągłymi atakami kacapów, te barbarzyńskie plemie nie umie robić nic innego poza agresją i przemocą, ale wojna na Ukrainie to nie jest nasza wojna, bo graniczenie z państwem, które średnio co 6 lat na kogoś napada a jednocześnie prowadzi agresywną politykę względem naszego narodu to NIE JEST NASZA WOJNA...
Jesteś onucą i co byś tu się nie napocił, nikogo nie przekonasz

0

@Sewren122 Dostać czerwoną a dostać czerwoną i zawieszenie na 3 mecze to ogromna różnica.

0

@draxidox Zgadnij do kogo należą te okręty, dla kogo przewożą towary, kto decyduje żeby je rozbić na plaży i dać złomiarzom je zdemontować w najtańszy możliwy sposób zamiast przekazać do kogoś, kto zająłby się tym profesjonalnie i ekologicznie.
Podpowiem, że nie są to Pakistańczycy.

80

Za co? Za to, że się chłopaki wzajemnie poszarpali i rozeszli jak gdyby nigdy nic? Nikt tam nawet nikogo nie uderzył i krzywdy nie zrobił, niech się te pały odwalą bo to się już robi żenujące, że teraz nawet za dyskusje z przeciwnikiem można dostać kartkę a za przepychanki zawieszenie... Kastrowanie ligi trwa w najlepsze.

0

@tbas Ja sądzę, że wina Valverde.

0

@KrychaFCB Wprowadzanie młodych przez polskich selekcjonerów: Peszko i Mila u Nawałki, Błaszczykowski u Brzęczka, Grosicki czy Jędrzejczyk u Michniewicza.
To ja podziękuję i wolę zagranicznego trenera, który wybierze piłkarzy w najlepszej formie

0

@Kismeth Chyba sobie żartujesz. Setien to beton od jednego rozwiązania, on nie potrafi grać niczego innego i wystarczy, że rywal mu się dostosuje albo zagra lepiej technicznie i masz załatwioną stratę punktów, bo chłop nie potrafi w ogóle reagować na wydarzenia boiskowe.
Jak Villarreal zacznie grać dobrze, to rywale się dostosują, zaczną stawiać autobus i tyle z tego będzie a Setien nawet nie spróbuje się dostosować.
Był to schemat przerabiany już w Betisie, każdy kolejny sezon zamiast się rozwijac to Betis się zawijał i najpierw skończyli na 6. potem na 10. a potem na 15. pozycji w lidze.
Setien to trener jednego pomysłu i jak ten pomysł nie działa to go nie zmieni.

1

@kuz W defensywie nie ma obligatoryjnej ręki za jakiekolwiek dotknięcie. Tam była kontakt który nie zmienił niczego, akcja miała swój dalszy bieg, poszło podanie i strzał na bramkę po czym sedzia odwinął ile się dało, żeby to złapać.
A przypomnę, że według nowych wytycznych ma nie być karniątek dzięki czemu np. my zremisowaliśmy z Rayo bo pozwolono na zapasy z Lewandowskim.
To, że dotknięcie ręki było to nie ulega wątpliwości, dyktowanie karnego w takiej sytuacji to inna sprawa.

3

Nie ma karniątek, więc ręka obrońcy która nic nie zmieniła a akcja zakończyła się strzałem na bramkę będzie teraz karnym xD
I potem zdziwienie, że teorie spiskowe o Realu są, jak oni dostają 2x więcej karnych niż druga pod tym względem drużyna w lidze a Barcelona dostała w tym sezonie tylko jednego karnego xD

0

@Peciak gdybysmy nie byli Barceloną to przeciwnicy by się nie murowali w każdym meczu, a problemem Setiena jest to, że on nic innego nie umie i jak rywal dobrze rozpracuje ich grę to są w czarnej dupie i będą walić głową w mur.

1

@okiemtypera_lucaxx95 Oczywiście, że ma znaczenie w wymiarze politycznym. Jeżeli jeden z największych klubów Hiszpanii nie ma na boisku żadnego Hiszpana to pokazuje jak słaba jest obecna generacja zawodników a z drugiej strony powinno zamknąć ryj płaczkom, którzy narzekali, że to połowa Barcelony pojechała na mundial a z Realu prawie nikt.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?