Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Czy szkoda mi Murańskiego? Nie, ani trochę.
Szkoda to ludzi którzy chcą żyć spokojnie a zabierze ich choroba czy wypadek.
Tutaj mieliśmy obraz człowieka upodlonego, zwyczajnego ćpuna o słabej psychice, którego ojciec wepchnął w wir szaleństwa.
Teraz będzie gadanie, że to ludzie go zabili, że hejt... Hejt to spotyka małą Basię którą dręczą rówieśnicy za to, że ma żółte buty.
Tutaj mamy pajaca na gali pajaców, sam wykreował sobie wizerunek postaci której nie da się lubić, wszystko podsycał jego chory ojciec i oto efekt, słaba psychika ćpuna i samemu sobie narzucona presja społeczna.
Wszystkiemu winne są dwie osoby: Mateusz Murański i Jacek Murański
0
@wasacz Ale i gra graficznie nie jest jakoś wygórowana a RT klasycznie źle zaimplementowane bo robi sieczkę nawet z mocnych kart.
Do tego przynajmniej na razie są błędy silnika gry i u bardzo wielu osób następuje nagły spadek do 5 fpsów w losowych momentach co wyklucza przyjemność z gry i to niezależnie do sprzętu, bo tnie na moim 2070 jak i na 4080.
7
@pax Tak, Koeman decyzją zarządu miał obowiązek wpuszczania Pedriego na boisko, to nie była jego decyzja...
Podpowiem, bo mówisz jakbyś nie wiedział: To trener decyduje. Jakby Koeman nie chciał, to Pedri by nawet na ławce nie siedział bo by nie został powołany. A zarząd o którym mówisz przestał istnieć w październiku a w marcu się zmienił na nowy a mimo to Pedrii dalej grał.
Po prostu się poddaj, bo nie masz żadnych argumentów, po co dalej bedziesz forsował tą swoją tezę której nie obronisz argumentami?
1
@dniel Jakby był normalny to by nie przyszedł, pytanie na ile mu się udzieliła jego rola i na ile steruje swoją psychiką, bo równie dobrze może być tak, że przyjdzie obrzucić wszystkich winą, choć to głównie sam jest winny.
9
@pax Ale chyba cie jednak emocje trochę niosą.
Trener nie decyduje o ściąganiu młodzików bo i skąd miałby wiedzieć, skautem nie jest. Ale to Koeman zagwarantował mu grę w pierwszej drużynie, bo to on ustalał składy.
Jakby go nie widział na boisku to by go do składu nie włączył i najwyżej grzałby ławę.
I stawiał na niego od samego początku, bo trzeba być bardzo niechętnym i mocno naciągnąć rzeczywistość, żeby próbować wmówić, że wyprowadzenie na boisko nowego zawodnika który ma 17 lat od 3 kolejki sezonu, nabicie mu 70 minut w 3 spotkanie i granie nim do końca sezonu to nie jest "stawianie od początku".
Messi potrzebował wziąć udział w 7 meczach żeby nabić swoje pierwsze 70 minut w lidze, Pedri zrobił to w 3.
I dobrym dobrym był zmiennikiem Coutinho jak po tych 3 meczach to już nie schodził z boiska wcześniej niż po 45 minutach.
0
Kurde tak czytam sobie te media, przeglądam Twittera i wszędzie widzę, że trwa zmasowany i ustawiony atak na Viniciusa, ale nie widzę za bardzo kto i czym go atakuje a za to ciągle przewijają mi się obronne artykuły.
Wczoraj Ćwiąkała znowu porusza temat, że nie ma dowodów na słowa Viniciusa o zarobkach piłkarza Majorki bo kamery cały czas patrzą a nic się nie znalazło.
To mi przypomniało historię z wiosennego klasyku po którym oczywiście poszła fala pomyj na Erica Garcie za słowa o złotej piłce Viniego a dokładniej o to, że według Garcii Vinicius też mu pyskował, ale telewizja tego już pokazać nie chciała.
Ale po co o takich rzeczach wspominać, wiadomo że ofiara jest tylko jedna i zawsze niewinna a wszystko co złe, to ktoś inny go sprowokował.
0
@SteuerFreiMoney No właśnie nie bardzo, zespoły nie mogą pracować nad rzeczami F1 poza budżetem F1, nie można zbudować bolidu od tak, z resztą kosztuje to ogromne pieniądze, niemal 2x więcej niż LMP1H.
Dlatego Red Bull do dziś w swoich promocyjnych rzeczach używa bolidu sprzed dekady a żaden zespół nie tworzy maszyn pokazowych do bicia rekordów jak to zrobiło Porsche ze swoim modelem LMP1.
Ciekawostką dodam fakt, że jedną ze składowych przekroczenia limitu budżetowego Red Bulla w 2021 były właśnie części zamienne wyprodukowane na potrzeby modelu promocyjnego, bo ktoś zmienił interpretacje przepisów w czerwcu 2022 (a ktoś to dokładnie koleżanka z Mercedesa) z datą wsteczną i wrzucił początkowo wyłączone koszty części do starych bolidów pod koszty produkcje aktualnych.
1
@marcin62 @PatrychoO I już mam
3
@kamil9040 Zwłaszcza PSG które jest w opozycji do Superligi.
0
Kur*a... Kupiłem nie tą wersję Hogwartu na Steam bez wczesnego dostępu, zleciłem anulowanie ale do póki tego nie zrobią to nie mogę kupić odpowiedniej wersji...
2
@allien18 Uszczelnienie auta, być może wadliwa klimatyzacja bądź nawiew z którego wydobywa się wilgoć.
0
@SteuerFreiMoney Wszystko fajnie i to naprawde mocne auto poza sporą manipulacją: pogromcą F1 mógłby być tylko pojazd konkurujący na takich samych zasadach.
A różnic jest sporo, jak chociażby to, że F1 nie może być tak szybkie jakby mogło być bo przepisy FIA zabraniają całej masy rzeczy, począwszy od tego, że silnik F1 jest skręcony do 13 tysięcy obrotów z 15 możliwych.
Pod przepisami FIA do WEC Porsche miało swój 919 Hybrid który był mistrzowską konstrukcją ale bez podjazdu do F1.
Druga sprawa to to, że możliwość jazdy bolidem jest ograniczona, więc jeździ się tylko w oficjalnych sesjach przez co nikt nie testuje maksymalnych możliwych zdolności bolidu, bo prędkości dałoby się wykręcić jeszcze więcej, ale bolid ma przejechać wyścig a nie jedno dobre okrążenie.
Te elementy sprawiają, że 919 EVO mógł przez chwilę konkurować z F1 (choć jego wynik na Spa został przez F1 pobity już w 2020 i to nawet nie przez Mercedesa a przez Red Bulla, Mercedes ich zdeklasował o 0,5 sekundy).
Ale jakby zestawić bolid bez ograniczeń vs LMP bez ograniczeń to Porsche by takiego marketingowego hasła nie mogło stworzyć.
0
@Anubis Chłopie, gdyby się potknął, on po prostu widząc lecącego Ter Stegena podkulił nogi jak typowy nurek i jeszcze z wielkim grymasem na mordzie upadał.
To, że Ter Stegen mu coś powiedział po tak żenująco wykonanym nurze to oczywiste, a ta pała zamiast się schować i w popłochu uciekać zadowolona, że kartki nie dostał, to jeszcze zaczął się burzyć i Pique musiał go odciągać, bo mu piana na pysk wylazła.
A prowokacje to inny temat więc po co to łączysz z przykładem o tym, że typ się zagotował, bo zrobił nieudaną symulkę?
0
@Barcaa12 Po pierwsze to 2 tysiące lat w skali ziemi to jak dla człowieka sekunda.
Po drugie, ten zamek był wielokrotnie restaurowany a obecnie zbytnio się go nie rusza od ponad 100 lat bo nie pełni żadnej roli poza turystyczną.
Po trzecie, trzęsienie trzęsieniu nie równe, to mogło być w takim miejscu że naruszyło podstarzałą konstrukcję ale dla Turków zwłaszcza w tamtym rejonie trzęsienia ziemi nie są niczym ciekawym, bo mają je dość często a w ciągu ostatnich 230 lat aż 7 razy mieli trzęsienia około 7Mw, ostatni raz w 2020 roku, 6.8Mw.
0
@Bulbulator Silniki v10 akurat brzmią tragicznie, v8 ma dużo lepszy dźwięk.
A te silniki od kosiarek to może i brzmią gorzej, ale są bardziej wydajne a przy okazji bardziej wytrzymałe. W czasach v10 FIA musiała zabronić wymiany silnika w po kwalifikacjach, bo te silniczki traciły moc po jednej sesji a przy okazji bolidy były wolniejsze o około 1-2 sekundy i to przy dużo niższej wadze.
5
@esem91 Folia i debil. Miasto położone bezpośrednio na łączeniu płyt tektonicznych, w niedalekiej odległości od trójstyku. Silne trzęsienie ziemi na nim NIE WYSTĘPUJĄ.
0
@zenoowity Ale rozumiesz, że nie chodzi o trash talk tylko o to, że ten łeb najpierw sam zaczepia ludzi a potem jest płacz w mediach że go obrażają?
Sam zaczepia a potem robią z niego ofiarę ataków i tym tłumaczą jego bydlackie zachowanie "bo się irytował i był prowokowany" gdzie to on sam prowokuje.
Tak już było w listopadzie jak zrobiono aferę że chłopaki z Cadiz go obrażali w tunelu i oczywiście kręcenie małysza, że znowu atak pewnie rasistowski a się okazało, że to Vinicius pierwszy na boisku gadał do nich, że są gównem i powinni grać w drugiej lidze.
0
@Bobo25 Nie o polu karnym.
Gdy sędzia wręczy kartkę niewłaściwej osobie, to VAR ma prawo interwencji żeby wskazać właściwego zawodnika.
A co się dzieje, gdy sędzia się pomylił i nie powinno być w ogóle kartki bo nie było faulu ale już podyktował żółtą kartkę a VAR wskazuje mu że pomylił zawodnika do ukarania?
0
Zagwozdka dla specjalistów od przepisów VAR:
Przykładowa sytuacja, napastnik robi symulkę ale nabiera sędziego przez co obrońca dostaje kartkę, ale sędzia się pomylił i dał kartkę nie temu co trzeba.
Wtedy według przepisów do gry wchodzi VAR, ale czy w takiej sytuacji VAR widząc symulkę może anulować karę, czy nawet widząc że obrońca jest niewinny ma obowiązek tylko przekazać sędziemu, że pomylił osoby?
0
@Kengo No ja nawet nie muszę liczyć ilości posiłków i mogę ich zjeść i 3-4 ale jest autoregulacja bo przez te 16 godzin żołądek się obkurcza i potem nawet te 4 posiłki nie będą tak obfite jakbyś jadł 5 posiłków dziennie pilnując się co do 1kcal przez co dostarczam wystarczającą ilość energii, nie czuje głodu a wagę mam stabilną.
Wiadomo, że jeżeli ktoś utrzymuje wagę przy jednoczesnej pracy fizycznej czy sporcie to trochę inaczej musi rozkładać sobie godziny, ale ta dieta jest elastyczna i zamiast 16:8 można zrobić sobie 14:10, żeby mieć więcej czasu na uzupełnienie dodatkowych kcal.
1
@Kengo Jest kilka metod tak zwanej Intermittent Fasting włącznie z całkowitą głodówką co któryś dzień, ale ja stosuje tryb 16-godzinnego postu czyli przez 16 godzin nic nie jem, potem przez 8 godzin można jeść wszystko.
Dzięki temu przy małej ilości ruchu i mocno siedzącym trybie życia (taka praca) nie muszę liczyć kalorii ani kompletnie się pilnować czy stopować a utrzymuje stałe 90 kg wagi (przy +190cm wzrostu, czyli waga prawidłowa).
Jeżeli do tego dołożyć ćwiczenia, to osiągniemy redukcję wagi a jednocześnie jest to dużo mniej podatne na efekt jojo, bo łatwiej po prostu nie zjeść śniadania niż jeść regularnie ale pilnując diety.
8
Nie dajcie się nabrać na te łzawe gadania, że Vinicius jest prowokowany bo jest faulowany i jakieś rekordy bije... Jest faulowany z częstotliwością nie odbiegającą od fauli wykonywanych na piłkarzach o takiej specyfice, czyli drybling i długie prowadzenie piłki.
Do rekordu Neymara to Vinicius się nawet nie zbliża, mówi się o jakichś statystykach 4 faule na 90 minut choć realnie bliżej temu do 3,5, Neymar miał grubo ponad 4 łapiąc po ponad 200-220 fauli co sezon.
Jaka była opinia o Neymarze? Płaczek, piz*a i symulant co kładzie się po każdym kontakcie, a Vinicius to ten co go chcą połamać.
Tylko jak wyglądało te wczorajsze 10 fauli?
Akurat miałem świetne porównanie bo jeden po drugim najpierw widziałem mecz Realu a potem mecz City i w Anglii by połowy tych morderstw nie odgwizdali.
Vinicius kładł się od absolutnie każdego kontaktu, kilka razy nawet w tak oczywisty sposób, że i ten przewrażliwiony sędzia nie chciał gwizdać bo na powtórkach było widać, że upada bo mu ktoś zewnętrzną częścią dłoni przejechał po ramieniu.
W ten sposób nabił sobie 10 fauli a teraz media madryckie kręcą aferę polowania na kości jako usprawiedliwienie dla bydlęcego zachowania naszej brazylijskiej gwiazdy.
0
@tristan87 Dziwne, bo dużo dziennikarzy uważanych za fanów Barcy od jakiegoś czasu nie brzmią jak fani Barcy. Ćwiąkała jak wczoraj odpaliłem trochę spóźniony na mecz Realu to słyszałem peany pochwalne pod adresem każdego, a Real przegrywał i nic nie grał na boisku... Orłowski też ponoć fan Barcelony a jak komentuje Real który przegrywa, to człowiekowi łzy cisną się na oczy ze smutku jaki idzie wyczuć z głosu komentatorów.
7
@Kidd Coutinho poszedł do Bayernu -> Barcagate
0
@Kondziubarca Dla mnie to jest zabawa wywiadu który zapewne wie wszystko, ale bawi się i udostępnia to medialnie, żeby ruscy czuli oddech i próbowali zmieniać plany.
0
@IronSanHybrid Widziałem informacje o tym, że o 19 start, dopiero teraz doczytałem że na konsolach da się to zrobić normalnie bez pajacowania ze strefami czasowymi.
0
@IronSanHybrid A na konsolach to tak, na PC start jest o 19.
0
@IronSanHybrid Nikt dziś nie ogrywa Hogwart Legacy po połnocy, ponieważ nie będzie można go uruchomić.
1
@Sulimo Ja od dawna powtarzam, że jest wielu zawodników a tylko koło Viniciusa jest problem. Rodrygo jakoś nikt nie zaczepia, Camavingi czy Tchouaméniego też, Valverde nie ma żadnych problemów, o starej kadrze Realu już nawet nie wspomnę.
A kto jest tutaj zawsze tym poszkodowanym? Vinicius.
Jeżeli problem się powtarza z wieloma zespołami to gdzie jest tego źródło, w we wszystkich ludziach czy w Viniciusie?
Żeby to nie poszło za daleko, to należałoby karać Viniciusa bo on jest specjalistą od niesportowego zachowania, robi to w praktycznie każdym meczu. Może w końcu jemu zacząć pokazywać kartki za symulki i dyskusje? Wyrzucić go w końcu z boiska a nie dawać immunitet? Wczoraj mógł dostać 4 żółte kartki, dostał jedną. Za gesty do sędziego kto inny by sobie odpoczął przez najbliższe przynajmniej 2 kolejki a tu nie ma nawet takiego tematu by go zawiesić.
Za zrobienie cieszynki w kierunku sektora przeciwnej drużyny można dostać kartkę jako prowokowanie a ten dzban schodząc do szatki pokazywał jakieś gesty w stronę trybuny gospodarzy a potem "olaboga, atakujo go".
0
@kamil9040 z UEFA było zupełnie co innego, ogólnie UEFA z City się nie lubi i chcieli ich ukarać jak za zbrodnię a chodziło tam o pierdoły bez wpływu na obszar sportowy.
Gdyby im dali mała karę to by City ja dostało ale że UEFA poniosły emocje i dali nieadekwatne rygory to im to sąd odrzucił.
Tutaj chyba śledztwo jest grubsze i zarzuty poważniejsze więc mogą już się nie obronić.
Pytanie tylko jaki wymiar kary będzie się im opłacało nałożyć, czy podejdą do tego honorowo i np. ich zdegradują jak w serii A Juventus czy biznesowo zedrą z nich kasę i tyle