0

@pikass14 Ja wiem, że chodzi o FFP, ale niezależnie od powodu, efekt jest ten sam: koty w worku zakontraktowane do 2031 roku.
Dwa koty w worku nie do ruszenia z klubu do przyszłej dekady.

1

Tam w tym Chelsea to IQ200 muszą robić, żeby ściągać kogoś na 8-letni kontrakt a oni ściągneli dwóch takich w jedno okno.
Ja bym nawet Messiego na tyle nie zakontraktował, bo w tym sporcie można złapać kontuzje kończącą karierę w każdym meczu, a tu jeszcze dwa koty w worku podpisane do 2031 roku.

0

@SinMistico Bez przesady. W Anglii zawsze była duża kasa i niewielkie sukcesy.
Anglicy w ciągu ostatniej dekady europejski puchar podnosili 5 razy, Hiszpania 12 z czego 6 razy ten najważniejszy, gdy brytole LM za swoją grubą kasę z Premier League zobaczyli tylko 2 razy.
We Serii A nie ma już niczego, Napoli może ale zazwyczaj i tak się wysrywa na ostatniej prostej. Niemcy to tylko Bayern, Francja to PSG i długo nic.
A w Hiszpanii jest chociażby Real, który wygrywa LM nie robiąc żadnego poważnego transferu od 4 lat.

0

@Lukas82
A z kim mamy mieć wojnę? Poza bydłem z rosji reszta już dawno zrozumiała, że wojny zbrojne nie mają sensu i jeżeli teraz miałaby być w Europie wojna, to byłaby to wojna ekonomiczna do której czołgów nie potrzebujesz.
Dlatego też, od 80 lat w Europie nie było żadnej wojny, poza wojnami ruskiego bydła oczywiście. To jest najdłuższy czas w całej historii Europy, gdy nie było żadnej wojny.
Teraz jesteśmy do tego złączeni różnymi więzami z całym zachodem. NATO, UE, Schengen. Jakikolwiek konflikt z nami to rozwalenie gospodarki całej UE, zwłaszcza jakby chciały nas zaatakować Niemcy, dla których jesteśmy 3. największym partnerem handlowym.
To powtórzę pytanie: Kto miałby nas zaatakować?
Jedynym zagrożeniem są ruscy, ale tak się składa, że ruscy nie radzą sobie na jednym froncie i to z krajem zdanym tylko na siebie i ochłapy sprzętu zza granicy. Myślisz, że ruscy teraz sobie zaatakują od tak Polskę będącą w NATO, gdy nie radzą sobie z Ukraińcami?

A czy przekazanie sprzętu jest dobre, to nie nie trzeba czekać na żadną przyszłość. Naszym wrogiem jest rosja, zawsze nim była. Stanowili zagrożenie bo mają chore ambicje podbijania świata.
Celem naszego sprzętu militarnego było właśnie bronienie się przed kacapami, i teraz ten sprzęt tą robotę wykonuje a dla nas plus jest taki, że to nie my giniemy na tej wojnie.
Moglibyśmy Ukrainie nic nie dać, wiesz co by się wtedy stało? Cała wschodnia granica należałaby do ruskich.
My natomiast wymieniamy sprzęt na lepszy, będą Abramsy, F-35 a nie Migi, kilka przestarzałych F-16, pociotki T-72 i garsta Leopardów.

2

@Kidd Z tego co kojarzę, to nie. Mają wersje reżyserską ale nie ma planów jej wypuszczania, choć ostatnio o tym głośno było i bodajże reżyser pierwszej części na to nalegał z okazji rocznicy.
Przykładowo Kamień Filozoficzny okrojono o około 30 minut.

0

@Faro Takich zadłużonych klubów byś pewnie znalazł sporo, tylko w mniejszej skali. Wszak nie tylko Barcelona ma problemy z rejestracją zawodników, ale o tych klubach się nie mówi, bo nie są Barceloną i podpisały CVC (które nic im nie dało poza długiem na 50 lat).

6

@John_Doe Ale ty rozumiesz jak w ogóle działają takie systemy? Nie są nieskończone i można je przeciążyć.
Hamas wystrzelając ponad 1500 rakiet zdołał zabić 5 osób, Izrael jednym atakiem odwetowym zabił 40 osób, żelazna kopuła jednego dnia zestrzeliła 850 rakiet, ale nie mogą zestrzelić wszystkich, bo nie mają tyle amunicji.
Czy Ukraina dysponować będzie 1500 F-16? Nie, nie będzie, ruscy mają więcej OPL niż Ukraina będzie miała samolotów więc jak sobie wyobrażasz taki atak?

16

@John_Doe Co jak się ma w praktyce? Jak chcesz latać tam gdzie masz pełno broni przeciwlotniczej?

12

@John_Doe Ty nawet nie wiesz jak działała wojna... Wiesz gdzie się używa samolotów? Tam gdzie ma się kontrolę nad niebem. Zgadnij, czy Ukraina zdobędzie kiedykolwiek dominację na niebie w granicach rosji? Najpierw musieliby zniszczyć cały OPL jakim ruscy chronią własne niebo, dopiero później mogłyby tam wlecieć samoloty.

34

@John_Doe Oderwanie od rzeczywistości albo czysty trolling...
Po pierwsze, o schronach temat wraca co kilka lat bo Polska ich po prostu nie ma i nic z tym nie robi. Schronu nie wybudujesz w tydzień a na obecną chwilę nawet jakiś kataklizm naturalny czy wypadek np. fabryki chemikaliów oznacza śmierć niemal wszystkich, bo do schronów dostęp ma może z 3% obywateli.
Po drugie: Co ruscy mogą sobie wyeskalować? Myślisz, że oni tam głupi siedzą i nie zdają sobie sprawy, że cały świat ma obecnie wycelowaną w nich broń jądrową a przy takim ataku nie będa mieli żadnego sojusznika, bo nawet Chiny dały jasny sygnał co o tym sądzą?
Innej eskalacji nie ma, bo nie potrafią nic więcej zrobić, użyli już wszystkiego co się dało na Ukrainie.
Ostatnia broń, to broń jądrowa, ale za jej użycie nie odpowiada putin, tylko ludzie którzy mają dużo więcej do stracenia.
Po trzecie: rakieta która uderzyła w Polsce była bronią do zestrzeliwania rakiet. Zgadnij czemu Ukraińcy musieli używać broni do zestrzeliwania rakiet koło polskiej granicy? Jeżeli nic ci nie świta, to podpowiem: Ktoś do nich strzelał koło polskiej granicy.
Więc pretensje miej do tych, co strzelali a nie do tych co się bronili, te rakiety same namierzają cel, ale jak to z ruską technologią bywa, czasem nie działa i zamiast się zniszczyć samoistnie, poleciała gdzieś w niebyt i trafiła w pole na którym nieszczęśliwie byli akurat ludzie.
Po czwarte: zbrojenia następują ponieważ:
1. Dużo sprzętu przekazywane jest na Ukrainę i trzeba uzupełnić zasoby
2. Dotarło w końcu do polityków, że życie obok rosji jest zagrożeniem i trzeba się zbroić, bo jeszcze rok temu o tej porze, większość rządów nie wierzyła, że ruscy wywołają wojne.

3

@Medium Isco to zmarnował sobie karierę przejściem do Realu. To nie jest gracz dla prześcieradeł i jestem przekonany, że jakby był u nas, to by lepiej zaprezentował swój potencjał. On nie grali nigdy na holowników, tylko na szybkie piłki zwłaszcza za czasów Ronaldo i Bale, którzy byli ultra szybcy i wymagali szybkiej gry a nie ataków pozycyjnych. To samo co z Isco stałoby się też z Hazardem, gdyby sam sobie wcześniej nie zniszczył kariery burgerkami, tak samo Kubo którego nam ukradli za dużą kasę i ani minuty u nich nie zagrał bo nie ma miejsca dla zawodnika o tym profilu u nich.

0

@cris2706 Przecież zostało udowodnione wieloma środkami, że to są teksty od ruskich botów i płatnych trolli.
Bardzo wiele stron anty-szczepionkowych na FB chwilę przed wojną zmieniło swój profil działania na szczucie przeciwko Ukraińcom. Wielu trolli też zmieniło swoją narrację nagle. Teraz czasem temat wraca, ale zazwyczaj w nasileniach.
A po co ruskie to robią? Żeby tworzyć niepokoje społeczne, bo wiedzą, że jest masa bezmózgów którzy będą to przekopiowywać za darmo.
I tak to działa, na FB, WP, Interii, Onecie, Wykopie a nawet na La Rambli.

A co do umierających piłkarzy, łatwo zwalić na szczepionkę, zwłaszcza gdy jest wiadomym, że może uszkodzić serce.
Problem w tym, że mechanizm uszkadzania serca szczepionką jest podobny do tego który mogą spowodować wirusy, ale działanie szczepionki jest kontrolowane i w bardzo niskiej dawce, więc większość chorych bez leczenia z tego wychodzi w ciągu kilku dni.
Wirus natomiast atakuje cały organizm, namnaża się niekontrolowanie, wywołuje stany zapalne wielu narządów, dostaje się także do szpiku.
Akurat koronawirusy nie są zbyt inwazyjne dla serca, ale to nie znaczy, że są niegroźne (a raczej są inne rodzaje wirusów które częściej uszkadzają serce).
Dla normalnego człowieka może to nie być problemem, dla sportowca to już problemem się staje i granie nawet z grypą jest już poważnym ryzykiem.
W 2021 wiele zgonów sporowców było mocno grzanym tematem, właśnie z powodu szczepionek. Sęk w tym, że jak się przyjrzeć terminom zgonów i termionom kolejnych fal zarażeń, to widać dziwną korelację, że najwięcej umierało ich na wiosnę i późną jesienią/zimą a nie latem, kiedy przypadała największa wyszczepialność wśród tej grupy wiekowej.
A np. Kimmich przez miesiąc pauzował w grudniu 2021, tego tematu nie poruszono, bo nie był zaszczepiony, przeszedł covid bezobjawowo a później wykryto u niego nacieki płucne. Ilu sportowców z mniej profesjonalnych klubów zrobiono takie badania?

0

@marcin62 I właśnie to jest to co mnie ultra frustruje.
Jak dużą Real ma kartę nietykalności. Tutaj Vinicius nie dość, że poza grą to jeszcze przypadkowo bo przypadkowo, ale łapą trafił w gardło Kubo.
Każdy utrata piłki to położenie się na boisku i machanie łapami do sędziów. Ciągłe nurkowania i to często tak ostentacyjne, że bez kontaktu z rywalem, każdy gwizdek to leci z japą na sędziego. Ile żółtych kartek? Żadnej.
Real może wybijać piłkę po gwizdku, Real może latać do sędziego w każdej sytuacji, Real może wykonać faul łokciem na głowę i nie dostać kartki, jak Ceballos 4 dni temu czy wczoraj Cavaminga.
I potem w gazetach artykuły, że Real królem gry fairplay a Barca gdzieś na końcu, gdy Ferran dostaje kartkę za patrzenie się na sędziego a Vinicius wykona faul, leci z mordą do sędziego i nie dostaje kartki.

3

@Ptasior Bo Orban to po prostu dyktator który przejął władzę nad Węgrami zapewne z bardzo dużą pomocą ruskich, dlatego teraz lata na ich pasku mimo, że nie ma absolutnie żadnego powodu, by z nimi trzymać, bo to jakby z premedytacją trzymać z przegranymi, którzy nic ci i tak nie dadzą bo nic nie mają.
Orbana nie interesują Węgry, Orbana interesuje jego własny osobisty interes.

4

Biali mają myślenie życzeniowe, widząc że padniemy z wyczerpania bo mamy kilka "mocniejszych" rywali ligowych, tak jakby nie zauważyli, że oni też nie mają łatwego terminarza a rotują składem dużo gorzej od nas.
W ciągu najbliższych 2 miesięcy mają KMŚ, ligę, PK i LM, gdzie jeszcze mają kombo w 3 tygodnie zagrać 2x Liverpool. Atletico, Betis i Barcelona.
A Vinicius już 3000 minut w nogach po 18 kolejkach ligowych z 38.

1

@bartas97 No ok, zagrał 300 z 1170 regulaminowych minut.

3

@bartas97 A, sam ten puchar zdobył w finale? A no nie, bo zagrał 4 minuty.
Nie wiem jak oceniasz dobrą grę, bo chyba tylko przez pryzmat szumu jaki się robi, ale realnie zero konkretów.

1

@bartas97 Mógł np. asystować jak Balde który jest debiutantem, tymczasem Camavinga po 1,5 roku w Realu ma tyle samo asyst co Balde po pól roku w Barcelonie.

2

Ale mnie wkurza jak u nas pół drużyny dostało kartki za choćby patrzenie się na sędziego a z Realu nie przypominam sobie choćby jednej w tym sezonie, choć przy każdym gwizdku Vinicius leci z mordą na sędziego.

0

Canal+ Online się znowu zesrał?

4

@Salchent Bo Realowi się nie daje kartek za niesportowe zachowanie. Mogą odkopywać piłkę, blokować, dyskutować z sędziami, Vinicius może w kazdym meczu bez kontaktu z rywalem się kłaść i kartki nie dostają.

0

@Faro Taka jest patologiczna kultura polskiego komentarza, że komentator nie może zamknąć ryja nawet na sekundę, musi cały czas i nieprzerwanie gadać, przez co często nawet nie można się wczuć, nie słychać trybun tylko gadanie i rozpraszanie.
Największa patologią jest, jak komentatorzy tak się rozgadają o dupie maryny, że nawet nie oglądają meczu i jak idzie akcja bramkowa to nie przerywa swojej historyjki.

0

To jakaś nowa moda? Drugi raz w ciągu kilku dni widzę, jak ktoś próbuje wymusić karny łapiąc obrońcę za rękę.

1

Obrońca łapiący głupią kartkę w ataku, Nacho to jednak bystrzacha.

2

@TheNekro94 Nie trzeba komentować, życzenie dobrze PSG mówi wszystko.

3

@TheNekro94 Czemu "oby"? Won z tym katarskim śmietnikiem tam gdzie jego miejsce, każdy sezon bez wygranej PSG to sezon udany i pokazujący, że sypanie na pałę dolarami i korupcja urzędów nie da wyniku sportowego.

8

@kamil9040 Idiotyzm czystej postaci. A potem znowu będzie zdziwienie, że pracodawca woli zatrudnić mężczyznę i dać mu większą pensję.

0

Xavi to sprawdził. Nie zamkneli meczu a Girona ich nie skarciła.

0

@jedrek7000 Ja namniejszej wzmianki nie znalazłem, natomiast patrząc na ich IG to nie widać, by była w ciąży ani nie widać by mieli jakąś żałobę, skoro podczas mundialu prężyła się radośnie w bikini na plaży.

0

@SinMistico Bo się uczy. Tylko nie wiem czego, patrząc na tą grę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?