1

@Barwindg Ale nie ma znaczenia kiedy opóźniali tylko że opóźniali. Teraz od może od 80 minuty, w następnym meczu będą tak grać przez 40 minut.
Oglądasz mecze Barcelony to powinieneś widzieć wielokrotnie jak rywal gra na czas czasem od samego startu meczu.

1

@FCB24 Co to ma do rzeczy od kiedy grali na czas? Statystyki są jasne dla całego piłkarskiego świata, średni czas gry aktywnej kręci się koło 60%, rekordziści potrafią zejść do niemal 50% i to jest problem, bo to nie rośnie tylko maleje czyli z każdym rokiem jest coraz mniej piłki w piłce.
Dlatego La Liga wprowadziła na poczatku sezonu długi czas doliczony (po czym się wycofała), teraz na mundialu to stosują tylko to nie jest odpowiedź na patologię piłki czyli lecący na ryj aktywny czas gry.
Ze stoperem w ręku sprawdzałem doliczony czas, z 14 rozegranych minut grali 4 minuty 40 sekund, kładli się w kazdej okazji, wznowienie gry od bramki to minimum minuta a o regulaminowych 6 sekundach trzymania piłki w rękach to nikt nigdy chyba nie słyszał.

1

Tak wracając jeszcze do meczu Argentyny, był tam pokaz czemu doliczanie miliona minut nie ma sensu.
Arabia była pierwszym zespołem, który nie chciał grać w piłkę bo mieli korzystny wynik. Sędzia doliczył im 8 minut, plus 4 zmarnowane na zbieranie rannego ale w końcu grali niemal 14 minut.
Ile z tego czasu było aktywne? 4 minuty 40 sekund.
Nie licząc wypadku obrońcy grali 10 minut z czego tylko niecałe 5 minut aktywnie, procentowo 46% aktywnego czasu gry.
Więc takie doliczanie jest kompletnie bez sensu, z resztą mieliśmy tego przykład w La Liga na początku sezonu.
Jak ktoś grać nie chce to nie będzie a doliczanie minut to tylko zwiększanie frustrujących przerw w grze.

Jedyną skuteczną metodą jest zmiana regulaminu na obligatoryjne kartki za absolutnie każdy przejaw opóźniania z premedytacją oraz wstrzymywany czas gry, albo całkowity albo selektywny.

2

Czy Argentyna gra słabo czy Arabia gra dobrze to bez znaczenia, bo obie drużyny wyglądają lepiej niż to co Polska zaprezentowała od ostatniego mundialu.

0

@Ibarbo69 Patrząc na to jak załatwili sobie ten mundial to podejrzewam, że mogą być lekkie popchnięcia w stronę wyjścia z grupy.

4

@michal26 Ta decyzja była po prostu skandalem i tyle. Hamiltona idealnie podsumował Alonso, on nie potrafi jeździć nigdzie poza liderem i każda sytuacja koło w koło to zawsze spięcie i nie ważne z kim, bo nie było roku żeby w kogoś tak nie wjechał. W tym roku przecież to nie jego pierwszy wybryk, dokładnie tak samo od zewnętrznej nie zostawił miejsca Alonso i po prostu w niego skręcił tak jak w Brazylii w Verstappena.
Co do werdyktu sędziów, to nie da się go zrozumieć. Verstappen został ukarany na podstawie wróżby, że za szybko jechał i by się dalej w zakręt nie zmieścił. Tylko nie doszło do takiej sytuacji, bo wcześniej Hamilton nie zostawiając miejsca skręcił prosto w niego...
Z resztą tak samo osądzono Monzę 2021, gdzie werdyktu nie rozumie kompletnie nikt bo w werdykcie jest, że Verstappen za szybko wjechał w zakręt T1, ale wypadek był w zakręcie T2 spowodowany znowu zamknięciem drzwi przez Hamiltona a sędziowie po prostu pierd**nęli idiotyzm, bo jak można wjechać za szybko w zakręt i się w niego zmieścić? Odpowiedzi brak. I tak samo brak było tutaj, ukarano Verstappena na podstawie przypuszczeń co by było gdyby, ale to gdyby nigdy nie nastąpiło.
Fani Mercedesa i Hamiltona się nie zgodzą, antyfani Verstappena się nie zgodzą bo brakuje wyobraźni by zrozumieć, że takie werdykty zażynają ten sport robiąc z niego wyścigi aut turystycznych. Jeżeli kierowcy będą widzieć, że za samo przypuszczenie, że zrobią coś niebezpiecznego już można dostać karę, to nie będą ryzykować i wykastrujemy całkowicie sport do wyprzedzania na przycisk na prostych...

0

@MESSIah16 Ale nad posłem Dałnem nawet nie ma się co zastanawiać. Wystarczy prześledzić jego karierę a zwłaszcza jego wypowiedzi o Ukrainie na przestrzeni lat. Pamięć polityczna niestety to pamięć złotej rybki, ale jak ktoś się interesuje, to łatwo znajdzie i połączy kropki.
W 2014 roku, jeszcze przed wyklarowaniem się sytuacji na Ukrainie Braun nalegał, że Ukraina powinna nie iść w stronę zgnilizny zachodu, nie łączyć się z UE i NATO. Powinna iść własną stroną i połączyć się z Polską poza UE.
Skrajność tamtych poglądów była taka, że nawet propagował otwarte granice z Ukrainą i łączenie się z naszymi wschodnimi braćmi.
Gdy obalono i wygoniono kacapów oczywiście zdanie się zmieniło i nagle Ukraina to fikcyjne państwo a teraz to już nasz wróg którego nie powinniśmy wpuszczać do kraju, pomagać ani współpracować.
Jego opinia wymawiana wielką polszczyzną dziwne zawsze zgoda z ruskim językiem była i jest.
Więc jak dla mnie, mimo że nieparlamentarne to nazywanie obślizgłej ruskiej onucy ruską onucą jest jak najbardziej na miejscu, bo to nie jest tylko "inne zdanie". To jest zdrada a poseł Braun jest zdrajcą. Z resztą jak każdy, kto jakikolwiek interes ma w kulturze rosyjskiej, narodzie bandytów.

0

Po tym meczu jakbym miał komuś z czystym sumieniem dać powołanie to jedynie Skorupskiemu. I to głównie dlatego, że nie da się zagrać na turnieju gorzej niż Szczęsny.

3

Przegrywamy taktycznie, fizycznie, technicznie. Nie ma pola na którym mielibyśmy przewagę, nie mamy żadnych argumentów przeciwko drużynie, która przegrała 9/10 ostatnich meczów. I to my jedziemy na mundial za tydzień.

1

@draxidox Ważna jest konsekwencja

0

@ArterkHD Ruscy w ślepym zmasowanym ataku zbłąkaną rakietą trafili w Polskę, zabijając 2 osoby. Jest to poważna tragedia dla rodzin i ogromny skandal dyplomatyczny wymagający ostrej reakcji.
A co my mamy zrobić? Zejść na zawał z przerażenia czy ubrać się na czarno i geście żałoby? Nie mamy nic poza śmieszkowaniem, zdając sobie jednocześnie sprawę z powagi sytuacji.

6

@Peszko07 Zapewne pilnowała ważnych miejsc a nie kawałku pola.

0

@Jankes94 No właśnie o tym materiale mówię bo w mediach latał.

0

@chavez Wiem, że nie ma jaj i będzie go to dużo kosztować bo już w Lidze Narodów było widać jak Ronaldo jest nie tyle bezproduktywny co przeszkadzający w grze bo tracił każdą piłkę nawet w najlepszej sytuacji a mimo to rozegrał 90 minut a drużyna przegrała z Hiszpanią choć wydawali się mieć więcej argumentów.

0

Już są ploteczki kadrowe, że Bruno Fernandes chyba trochę został dotknięty potężnym meltdownem potężnego mentala. Ciekawe ile w tym prawdy a ile medialnego kręcenia Małysza, ale jeżeli to prawda to Cristiano konsekwencje mogą dosięgnąć nawet tam gdzie nie za bardzo tego chciał.

1

@SteuerFreiMoney Wiem, zorientowałem się, tylko miałem takie WTF.

0

@antymadridista100 Nie żartuj, Tel nie ma kompletnie wspólnych punktów ani z Thurmą ani nawet z Ronaldo, który przed mundialem zaliczył przynajmniej zgrupowanie z reprezentacją, reprezentując poza tym dobry poziom gry i przed mundialem miał już nabite kilkanaście bramek w profesjonalnej piłce i pierwszy skład a ty wyskakujesz z Telem bo strzelił w całej karierze 4 bramki z czego jedną trzecioligowcowi i dwie w meczach w których Bayern i tak zgwałcił rywali.
To z czym do ludzi.

2

@Comentateiro Jak nie mówi? O następcy tronu Wielkiej Brytanii to od wieków się mówi, gdy jego dane adresowe to ejakulat.

0

@antymadridista100
Chwila, mówisz że dziwi cię brak powołania dla Mathysa Tela a nie wierzysz w wynalazki jak Bellingham, gdzie Anglik ma na koncie już 17 występów w reprezentacji a do tego gra świetny sezon w BVB będąc jednym z kluczowych zawodników a ten Tel w całej swojej karierze nie rozegrał nawet 500 minut w dorosłej piłce? xD Czy wy bierzecie te nazwiska z listy wonderkidów FM-a?

1

@SteuerFreiMoney Chwilę się zastanawiałem, co w tym niezwykłego, że prowadził stopą zanim dotarło do mnie, że kieruje się rękoma xD

0

@Ojciec5tkidzieci Z rzeczy jakie znaleziono przez ruskich dowódcach był mapy z lat '50, Zambia powstała dopiero w latach '60 więc jest duża szansa, że ruscy nie wiedzą o istnieniu takiego kraju.

0

@Aragorn33 W świecie bez kacapów jest jak najbardziej miejsce dla dwóch mocarstw, Xi zapewne patrząc co potrafią Ukraińcy przy użyciu tylko części narzędzi NATO zrobił kupę w majtki, zwłaszcza wiedząc, że jego potęga militarna jest gorsza od kacapskiej.
I dla świata to dobrze.

0

@DonAndresFCB Jakby trafił do City to Guardiola raczej by nie czuł mocy jego mentalu i nie zrobiłby z niego gwiazdy numer 1 zespołu, więc za słabą formę zapewne grzałby ławę od samego początku. Ronaldo już jest ciężarem dla drużyn w których gra a jego dobre wyniki indywidualne były kosztem reszty drużyny co udowodnił w Juventusie który po bardzo dobrym sezonie zaliczył zjazd, tak jest i z United które miało bardzo dobry okres do przyjścia Ronaldo.

1

@Rl9k1nG Jestem przeciw, bo cudowny rząd pana TFU Morawieckiego, jego poprzedniczki i zwierzchnika karakalnego sprawił, że kasa na te największe wydatki będzie pochodzić z drukarki NBP, czyli pchać nas w dalszy kryzys gospodarczy.

10

@mekston Minął rok a ten dalej odklejony.
Cała końcówka sezonu wyglądała jak drukowana pod to, żeby Hamilton dogonił punktami Verstappena a ostatni wyścig to było praktycznie już drukowanie pod Mercedesa, gdzie największy burdel wyniknął z faktu, że najpierw próbowano z niewyjaśnionych przyczyn nieoddublować aut przez co później zrobiło się zamieszanie jak chyba doszli do wniosku, że by przesadzili.
Gdyby cały wyścig w Abu Dhabi był uczciwy, to Hamilton dostałby 10 sekund kary za ścięcie szykany i wyprzedzanie poza torem a oddublowanie miałoby miejsce 2 okrążenia wcześniej.

0

Potężny meltdown wielkiego mentala...

1

@Destroyer_of_Worlds Może i bym brał pod uwagę taką możliwość, gdyby nie to, że już latem próbował odejść i kompletnie nikt go nie chciał a wtedy jeszcze miał za sobą jakiś argument w miarę dobrego wyniku strzeleckiego. Skąd nagle w środku zimy miałby się pojawić ktoś, kto weźmie już takie próchno po pół roku bez regularnej gry? Chyba, że gdzieś z Azji albo USA.

0



Analiza telemetrii przejazdu Pereza podczas kwalifikacji w Monako, widać wyraźnie, że na drugim okrążeniu kopnął w pedał gazu.
Wychodzi na to, że może być prawdą to, że specjalnie się rozbił widząc, że nie poprawia czasu.
Czyli by wyszło, że obaj siebie warci.

2

@yoodash Nie obrażaj. Verstappen jeździ zajebiście i nie dał się wyprzedzić gościowi, który by go nie dał rady wyprzedzić bez polecenia zespołowego. Ronaldo zaliczył potężny meltdown nie nie może się pogodzić z tym, że po prostu jest już za słaby i ma zły wpływ na drużynę.

0

@mekston A już nie pamiętam co tam dokładnie było.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?