7

W sumie Mekambe podpisał krótką umowę z PSG, ale są pewne punkty wspólne xD

4

@RoberDzik i to na jak długiej umowie. Normalnie to by musiał się napocić co kilka lat na taką umowę, a tutaj do końca kariery będzie na topowym kontrakcie.

7

Zdrowy, kontuzjowany, w formie czy bez formy ponad 10 netto przez 10 lat będzie wpadać czyli pensja na poziomie top 5-8 w La Liga wg mediów. Perfekcyjnie to rozegrali.

Ps. To naturalny ruch, że jak chce odejść i nie otrzymam gwarancji rejestracji to dzień później decyduje się podpisać nowy wyższy kontrakt na 10 lat z klubem, z którego „rzekomo” chciałem już odejść żeby się rozwijać xD

51

Jeszcze bardziej doceniam odważną decyzję Garcii, który odszedł od rywala z tego samego miasta, który nas nienawidzi i którego był wychowankiem. To są te jaja, o których mówił Szczęsny. Takich ludzi potrzebujemy.

1

@daniel32778 ma zagwarantowany topowy kontrakt na następne 10 lat niezależnie od formy i nie musimy wychodzić ze swojej strefy komfortu dalej grając z bratem w swoim rodzinnym klubie. Może tego właśnie chciał. Dla każdego co innego jest ważne i tylko sposób w jaki to osiągnął budzi wątpliwości.

1

W sumie różnie w tym życiu bywa. Nico chciał zrobić krok do przodu w karierze i zagrać wielkim klubie, ale nie dostał gwarancji rejestracji od Barcelony w pierwszych dniach lipca więc odrzucił też Bayern i podpisał umowę na dekadę z Bilbao na rekordowych warunkach. No nie przekona mnie nikt, że zwyczajnie wszystkich nie rozegrał i naprawdę chciał przyjść xD

4

@Faro jak sobie myślę, że były nawet pomysły żeby poświęcić dla niego Fermina czy Olmo to mi się niedobrze robi xD

1

Jak tylko Yamal wróci z tych swoich „jachtów” i odstawi dupeczki to pokaże mu co stracił w następnym sezonie xD

0

@mekston teraz warunki są tak zaporowe, że musiałby chyba zrobić 20+20 bramek i asyst żeby jakiś szaleniec spróbował. 100 baniek płatne z góry+ już teraz zarabia jak jak absolutnie czołowi gracze topowych klubów. Za sam potencjał nikt tyle nie zapłaci.

1

XD

0

@Barca_Big_Moment Barca nieudolna, Bayern nieudolny, a Nico tak bardzo chciał odejść się rozwijać sportowo. No nic. Musi się rekordową pensją w Bilbao zadowolić na kolejną dekadę.

0

Nico druga podwyżka w ciągu 1.5 roku swoją drogą. Mógł chłop wynegocjować jeszcze mniejszą trochę klauzule jak €75-80m albo krótszą umowę to może po jakimś genialnym sezonie mógłby kolejny masterclass zrobić i znowu podbić pensje xD

8

@norbi77 ograli z agentem wszystkich i tyle. Jakby chodziło o nasze gwarancje to by z bomby 10-letniej umowy nie podpisał na samym początku okienka. Z resztą jak piszesz czekał już ten topowy również projekt Bayernu z nawet wyższa pensja niż u nas. Dobrze, że przynajmniej szybko się rozwiązało, a nie musieliśmy czekać do końcówki sierpnia.

5

Jakie czasy taki „Totti”



5

@tbas cała sytuacja w sumie rzuca też dodatkowe światło na sytuację sprzed roku

0

@nabial ja generalnie mam wątpliwości co do jego intencji. Najpierw otworzył się na negocjacje z Bayernem, potem zaprosił nas do stołu, a kiedy wszyscy myśleli, że jeśli nie do nas to i tak odejdzie bo chce robić karierę to cyk w najmniej oczekiwanym momencie podpisał „wieczny” kontrakt z Bilbao na jakiejś historycznej pensji podobno. Mam ogromne wątpliwości czy kiedykolwiek chciał odejść tak naprawdę. Wyzywać go nie będę, ale trzeba przyznać, że ładnie to z agentem rozegrali.

2

@Kgorecki2500 w sumie to on teraz pewnie jest w jakimś top 5 najlepiej zarabiających zawodników w La Liga xD

2

@blakkudium Fofana to chyba nie ten profil. Też bardzo mało wchodzi w pojedynki z tego co widziałem. Ogólnie opcje na skrzydło nie powalają na ten moment. Zobaczymy co Szwagry wymyślą, ale nie chciałbym też żebyśmy kupowali dla samego kupowania bo za rok czekają nas też duże wydatki.

1

@Pedri16Future Przyganiał kocioł garnkowi tutaj xD

3

@Bolton Garcia+backup LO+Rashford na wypożyczenie i dalej mamy okienko 8-9/10 z wzmocnieniem kluczowych obszarów, a zaoszczędzona kasę trzymać na kolejny rok.

1

@ini_barca uwierzyłbym, że poszło tylko o rejestrację gdyby się zgodził na Bayern, z którymi też flirtował i otworzył negocjacje, a nie podpisał nową „wieczną” umowę z Bilbao na rekordowej pensji(mówi się nawet o €20m rocznie) i klauzuli €90-100m. Zostaliśmy wykorzystani przez niego i agenta, który też jest pro Bilbao i pewnie zgarnął niezłą prowizję.

0

@Coutinho007 Doku to boiskowy głupek. Jeździec bez głowy i człowiek, który mimo bycia genialnym dryblerem ma najwięcej „bezproduktywnych” dryblingów w Europie. My nie potrzebujmy tak samo dobrego dryblera jak Yamal bo takiego nie znajdziemy tylko kogoś kto będzie więcej zwyczajnie się pojedynkował od Raphy i będzie mógł też odciążać tą dwójkę. Sam Yamal tyłu graczy ściąga na siebie, że temu drugiemu skrzydłowemu będzie łatwiej.

0

@Faro taki scenariusz to trochę takie rozgrzeszenie bo może pokazywać, że skoro podpisał tak długą umowę to znaczy, że może od początku nikt nie miał szans go wyciągnąć.

0

@Coutinho007 dlatego pisze, że „nie możemy być aż tak uzależnieni” od niego pod tym względem. Musi być ktoś kto da chociaż z połowę tego co Yamal bo na zbliżonego nie ma co liczyć. Szczególnie istotne to jest z tymi autobusami bo na zespoły co chcą z nami grać w piłkę nawet profil taki jak Rapha będzie pasował na LS. Nawet Nico Yamalowi ustępuje tutaj mocno gdzie zrobił w tym sezonie 68 skutecznych dryblingów przy 161 Yamala co przy uśrednianiu na 90min bo Yamal grał więcej daje 5.1 dryblingu Yamala przy 55.7% skuteczności prób oraz 3.1 Nico przy 39.5% skuteczności. Przyjdzie ten Rashford lub Diaz(w co wątpię) i już będzie krok do przodu.

1

@Pedri16Future a skąd pewność, że teraz naprawdę chciał odejść zacznijmy od tego? ;)

0

@Coutinho007 bez przesady. Trzeba się trochę oduzależeznić od Yamal, który odpowiada za większość pojedynków w drużynie, ale nie można powiedzieć też, że mieliśmy jakiś słaby atak teraz i był problem z kreacją. Dojdzie ten Rashford dodając głębi i odciążenie Raphy oraz Lamine i już nie będzie tak źle. Może mogło być lepiej, ale nie świrujmy.

@pioz123 no nie wiem. Dałby nam jeszcze bardziej ofensywnego PO i fizyczność, ale generalnie nie jestem jakimś zwolennikiem ruchu w tym momencie i czasem lepiej oszczędzić trochę pieniędzy tym bardziej, że za rok będą nawet większe potrzeby. Na dziś nawet żaden stoper nie chce odejść, a duet Kounde+Eric wystarczy na PO w zupełności.

1

Ten biedak Rashford czekający na nas może się w takim wypadku wypożyczenia doczeka i wzmocnimy w tym roku LO, a za rok znowu skrzydłowy lub wykupimy Marcusa jak się sprawdzi. Diaza Liverpool nie puści, a po wczoraj tym bardziej mimo, że to wbrew wielu opiniom świetny zawodnik i nawet lepiej ukształtowany i pasujący do nas niż Nico w tym momencie, Leao finansowo pewnie poza zasięgiem+to gracz, do którego musiałby Hansi dotrzeć i jest słaby w pracy bez piłki, a Lookman to już zupełnie inny profil niż szukaliśmy i może być też problem z pojedynkami. To trochę zbliżony profil do Raphy tylko prawonożny. Ogólnie chyba bym poczekał na następny rok aż nowa gwiazda się wykreuje lub ktoś ciekawy będzie dostępny bo nie wiem czy warto się czaić w naszej sytuacji na koty w worku w stylu Nusa gdzie tani pewnie też nie będzie. Rashford na wypożyczenie+LO+Garcia i dalej mamy okienko 8-9/10.

0

@PatWhat Luis Diaz byłby świetny, ale nie za cenę Liverpoolu

1

@Faro nie wiem jakie były jego intencje początkowe, ale dla kontekstu oprócz jego rodziny, jego agent też jest mocno pro Bilbao i ma z nimi świetne relacje więc prowizja pewnie też ładna wleciała. Ogólnie zostaliśmy wykorzystani moim zdaniem, ale teraz już przynajmniej mamy nauczkę i jak zawodnik z Bilbao to tylko jako wolny zawodnik jak Inigo. Musi chcieć odejść.

1

Jedno trzeba przyznać, że niesamowicie to ukryli i tego się nikt nie spodziewał. Nawet jak nie do nas to wszyscy zakładali, że odejdzie, a dziennikarze byli na „150%” pewni, że skrócił wakacje żeby podpisać te gwarancje, a on przyleciał nową umowę z Bilbao podpisać. Wszystko utrzymane w tajemnicy do samego końca. Im dłużej o tym myślę tym większe mam wątpliwości czy on kiedykolwiek chciał odejść i czy ta szopka to nie był tylko element negocjacji z Bilbao.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?