ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
XD
0
@Laminedependencia jak go Liverpool nie chce sprzedać to sobie mogą nawet i 200 krzyknąć. Bez znacznia. Narazie wiemy o ofercie podchodzącej pod €70m od Bayernu.
@Encore to tym bardziej jeśli topowe kluby wolą tego droższego zawodnika to wiele mówi
2
@Encore może i tak, a może będzie dalszy zjazd. Do tego nie wiemy jak się odnajdzie w tak intensywnym futbolu bo minut w nogach ma sporo na tym najwyższym poziomie trzeba przyznać. Może też szybko mu znowu poziom motywacji opadnie i zniechęci do siebie Flicka lub zacznie grać bezjajecznie. To jest piłkarz niespodzianka do odbudowy z potencjalnie atrakcyjnymi warunkami, ale nie bez powodu Diaza rynek klasyfikuje wyżej aktualnie.
13
Jak Rashford jest lepszym piłkarzem niż Diaz bo dwa lata temu ostatni raz miał topowy sezon to Fati dalej jest obiecującym talentem. Przecież dwa lata w piłce to mnóstwo czasu. Dwa lata temu ter Stegen zaliczył swój chyba najlepszy sezon ligowy w karierze, a dziś jest na wylocie. Dwa lata temu Dembele odchodził od nas z łatką niespełnionego talentu, a dziś może zdobyć Złota Piłke. Dwa lata temu Araujo był naszym najlepszym obrońcą, a dziś jest debata czy nie powinniśmy go sprzedać. W sporcie nic nie jest dane raz na zawsze. Nie oszukujemy się, że największą zaletą Marcusa w stosunku do Diaza jest aktualnie cena i ewentualna możliwość wypożyczenia bo sportowo Diaz jest lepszy aktualnie i jest dużo bardziej pasującym profilem przede wszystkim pod nasze potrzeby. Nawet Bayern, który się obraca przy podobnych zawodnikach też woli Diaza.
1
@Danny Gaucho no tak. Pamiętam jakby jeszcze „wczoraj” miał aferę z wykorzystywaniem osób niskorosłych na swojej imprezie urodzinowej xD
1
@Encore liczby to jedno bo tam się mocno haruje na Salaha gdzie i tak miał trzecią najwyższą kanadyjkę w zespole za ostatni sezon(Gakpo miał mniej minut), ale na pewno posiada profil którego oczekujemy więc nie dziwię się, że obok Nico to ulubiona opcja i jestem pewien, że sam Flick ją popiera. Potrafi mocno w pojedynki, a bez piłki i w pressingu też jest niezmordowany co przy naszym stylu oraz starzejącym się Lewym i Yamalu będzie istotne. U nas też każdy atakujący, który przyjdzie i będzie grał regularnie pewnie dostanie boosta co najmniej 20-30% do liczb ze względu na styl.
@Esteban_ ale to było 2 sezonu temu co w piłce jest mnóstwem czasu. Sam Rash też bywa leniuszkiem boiskowym i ma mniej optymalny profil.
2
To, że z Romeu da się tylko rozwiązać umowę lub wypożyczyć to dla wszystkich raczej oczywiste, ale trzeba chyba nakreślić sytuacje z Pena wobec plotek o możliwym rozwiązaniu umowy:
-jego aktualna umowa obowiązuje jeszcze tylko do 2026
-jako rezerwowy bramkarz w Barcelonie zarabia tak samo dobrze lub lepiej niż większość podstawowych bramkarzy klubów z La Liga
-ma bardzo specyficzny profil bramkarski i teoretycznie pasujący głównie do dużych klubów nie mając umiejętności bramkarskich na takie kluby
Tak naprawdę dwa pierwsze myślniki powinny wyjaśniać czemu na nim nie zarobimy. Przykładowo Alvaro Valles poza tym, że się uparł głównie na Betis gdzie go sprzedać Las Palmas rok temu nie chciało jako jeden z najlepszych bramkarzy w lidze za sezon 2023/24 nie został zasypany jakimiś niesamowitymi ofertami to na co może liczyć Barcelona, która do tego nigdy nie potrafiła sprzedawać niezależnie od zarządu i dyrekcji sportowej. Na to się zapowiadało od dłuższego czasu i tak to się pewnie zakończy, że rozwiążemy za porozumieniem stron i można mówić, że Real by coś z niego wycisnął bo sprzedał jakiegoś juniora za 5 baniek, ale liczy się też choćby perspektywa rozwojowa i zarobki zawodnika. Jakby to było bez znacznie to by się przykładowo z takim Mariano Diazem nie bujali 5 lat zanim mu kontrakt wygasł.
0
@Encore Robercik nawet sobie łańcuch ogarnął z inicjałem jak Yamal haha
4
@blakkudium chyba, że to znowu jakieś szachy 5-d na przeczekanie United żeby się zgodziło na wypożyczenie bez obowiązku wykupu. Może też mamy tak związane ręce dopóki oficjalnie nie zatwierdzą tych miejsc VIP, że nic nie możemy teraz zrobić.
4
Niech biorą tego Marcusa. Gorszy od Diaza, ale przynajmniej będzie tańszy i może nawet nie będziemy musieli go wykupić. Chyba, że nawet jego rejestracji się obawiają, a Diaz to taka zasłona dymna, że niby coś robią.
4
@blakkudium nie skończy bo nie jesteśmy w stanie tego zrealizować. Nawet jakby coś się miało zmienić po tym zatwierdzeniu VIP-ów to będzie zbyt późno i albo Liverpool całkiem zamknie drzwi do odejścia bo zacznie się sezon(co najmniej jakby teraz je chociaż uchylił) albo kupi go Bayern po zawyżonej cenie.
3
@macio_944 a to nie było do Ferrana na wiosnę 2022/23? Już się gubię z tymi zarzutami. Natomiast ważniejsze pytanie to czy został legalnie zarejestrowany? Bez tego się nie liczy xD
17
Nawet sportowo co wydawało się mało prawdopodobne wygrał więcej pucharów niż Bayern w tym samym czasie i to w bardziej konkurencyjnym kraju.
5
Jakie są jego prawdziwe zarobki to pewności nigdy mieć nie będziemy, ale do wszystkich informacji na ten temat podchodziłbym z dystansem. Szczególnie teraz kiedy ruszyła machina medialna i klub chce go wypchnąć. Już kiedyś były jaja z De Jongiem w tym temacie, a samego Marca jeśli dobrze pamiętam nawet chwalił Laporta za współpracę przy ostatnim przedłużaniu i rozbiciu pensji po Bartku więc trochę by na siebie kwity wyciągali.
1
Pewnie niewielu decyzji kadrowych na przestrzeni kariery Pep żałuje jak wypuszczenia Palmera
0
@fenix1983 moim zdaniem postąpiliśmy racjonalnie Jedynie kwestia warunków. Równie dobrze Inigo może zostać kolejny sezon, a Andreas też przedłużyć jak zdrowie dopisze. Nie wiemy też jaka jest wola zawodnika. Może zwyczajnie chciał odejść, grać i zdobywać doświadczenie niż czekać na właściwą konstelację gwiazd. Juniorów nawet wybitnych też wiele przepada w zderzeniu z dorosła piłka, a jak się sprawdzi to mamy % praw do niego.
0
Jeszcze bym dodał:
-klub znacznie chętniej będzie stawiał na rozwój zawodnika zakupionego niż wypożyczonego. Wypożyczony musi wnosić wyraźnie wyższą jakość sportową niż Ci w klubie na jego pozycji, a młody zawodnik musi się uczyć i popełniać błędy. Nie każdy będzie Yamalem czy Cubarsim.
-mamy w tej chwili oprócz samej jakości aż 5 stoperów i nie zapowiada się żeby, któryś odszedł teraz nawet z ostatecznością gdzie Kounde mógłby wrócić na ŚO w przypadku dramatu
1
@BORO_12 nie zgodzę się do końca. Jak odpali na topowy poziom to mając % zawodnika go odkupimy po zaniżonej cenie, a jak nie odpali na ten najwyższy poziom to żadna strata. Szczegółów i wszystkich klauzul też nie znamy, a kluby chętniej stawiają na SWOICH zawodników niż wypożyczonych bo to jest w ich interesie zamiast rozwijać graczy innym, na których potem nic nie zarobią.
3
@th@les zamierzone czy nie wyszło majestatycznie trzeba przyznać :D
2
Fermin?
2
@Kgorecki2500 kulinarna abomiancja xD
1
@Encore Ja to rozumiem i każda ze stron czyli Barca/Rash/United będzie tu dbała o swoje interesy, a co z tego wyjdzie to zobaczymy. Dużo zależy od tego jak bardzo zdeterminowany będzie sam Marcus żeby tu trafić.
2
@lithotripter najczęściej jeśli jest warunkowy to za rozegrane spotkania/minuty i to też jeszcze jakiś sens ma bo zawodnik musi odgrywać ważną rolę żeby zostać wykupionym(choć kontuzje innych czasem mogą to ułatwić). W każdym razie w jego przypadku tylko opcja, a nie obowiązek.
5
Żaden obowiązkowy wykup. Trzeba ich wykorzystać, a Rashford jest zbyt niepewny jeśli chodzi o formę i zaangażowanie żebyśmy się zgodzili na obowiązek wykupu. Też ludzie wytykają wiek Diaza, a Marcus nie dość, że ten sam rocznik to minut na tym najwyższym poziomie ma nawet więcej, a co za tym idzie potencjalnie bardziej wyeksploatowany może mieć organizm na tym etapie kariery, a nasz system jest cholernie wymagający fizycznie. Tylko wypożyczenie z opcją wykupu.
https://x.com/ReshadFCB/status/1943650131749798264
8
Możemy się chociaż ponabijać z tego bo cóż więcej nam pozostało? xD
0
@escarabajo wkrótce otwarcie sportowej sekcji pokera w Barcelonie?
3
@Luciano99 @blakkudium no jakby takiego Grimaldo jeszcze wrzucili to dałbym im nawet takie 8-8.5/10 w naszych warunkach, ale to już musiałby Martin pewnie jeszcze odejść za te kilka milionów i nie wiem czy by wtedy starczyło nawet. Nie wiem kiedy te VIPy zatwierdzą i ile będziemy mieć przestrzeni wtedy w FFP oraz jak pójdzie to największe odejście czyli MAtS i na jakich warunkach.
0
@tomek1656 tak, ale jako opcja, a nie obowiązek.
1
Do pierwszego zespołu przychodzi:
-Joan Garcia
-Rashford(wypożyczenie z opcją wykupu)
Odchodzi:
-Fati
-Torre
-Pau Victor
-Romeu
-Lenglet
-Pena
-MAtS
Jaka ocena hipotetycznie takiego okienka?
4
Pewnie się ostatecznie dogada z Liverpoolem co do warunków kontraktu i zostanie. Po tragedii i jak Nunez lada dzień może odejść nie wypuszczą tak ważnego zawodnika, a pewnie nawet kogoś jeszcze sprowadzą do ataku. Też we współczesnym futbolu opartym na fizyczności i pressingu tak niezmordowani i waleczni zawodnicy są na wagę złota dla trenerów.