ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Herato przecież w Niemczech czy Anglii przy tym najwyższym progu, w który wpadają zawodowi piłkarze w mocnych ligach+ jakieś składki różnica względem Hiszpanii to będzie może 2-4% łącznie, a dyskusje w sieci częsta są jakby to miało być 10% na minus w Hiszpanii względem takiej Anglii czy Niemiec.
2
@blakkudium ciekawe ile ta mityczna kara za brak wykupu wynosi
1
@Arkon nie wiem co sam Rodrygo kombinuje. Gdzieś mi mignęło, że narazie jego wymagania finansowe odstraszają kluby choćby np. Arsenal, który był zainteresowany. W sumie bym wolał żeby Real za niego nie dostał dobrej kasy.
0
@Arkon @Lanosss @Walpiano oni chyba zwyczajnie szukali zawodnika jak najbardziej podobnego do Isaka, którego Newcastle nie chce puścić i faktycznie Ekitike jest najbardziej zbliżona profilowo opcja na rynku. Nie szukali samego worka goli bo te da im choćby Salah, Wirtz czy Diaz/Gakpo, a napastnika w konkretnym typie pod pomysł Slota, a że rynek jest kompletnie rozwalony to jest cena jaka jest. W sumie Isaka jak kilka lat temu Newcastle kupowała za €70m to był jeszcze mniej rozwiniętym piłkarzem(jak chcemy ustalić bramki i asysty jako jedyna miarę jakości piłkarza to w sezonie przed transferem do Anglii zdobył 10 bramek i 3 asysty w 41 spotkaniach), a widać na jakiego zawodnika wyrósł. Czas się oceni i ryzyko jest zawsze, ale na papierze to przynajmniej nie jest odejście od swojej wizji o 180 stopni tylko wycięcie opcji B z listy. Cena chora, ale kto bogatemu zabroni. Kluby z PL prawie zawsze przepłacają.
2
Dla fanów United całkiem fajnie omówiony transfer Mbeumo, jego plusy, potencjalne ryzyka i jakim jest fitem taktycznym dla drużyny Amorima.
@Encore @DonCarletto
1
@Hawajczyk to bardziej argumenty stricte emocjonalne. Starzy mistrzowie to różne legendy, wzloty i upadki, a Usyk przyszedł i wyczyścił ringi amatorskie i zawodowe przebijając się przez różne kategorie wagowe, ale zrobił to tak sprawnie, że wyglądało to wręcz jakby było łatwe i dlatego dla laika nudne(nie jego wina, że nikt mu się nie potrafił postawić). Brak dramaturgii, która by się aż tak zapisała w pamięć jak w przypadku takiego Ali’ego, który przegrał z Frazierem żeby potem w ikonicznej walce z Foremanem odzyskać tytuł. Takie historie budują legendę, a u niego masz jeszcze historie pozaringowe gdzie Usyk jest wzorowym profesjonalistą bez skandali. W każdym razie ja się zgadzam, że Usyk ma pełne prawo, żeby być w dyskusji o miano najlepszego w historii i nawet ma wiele argumentów żeby ją wygrać jeśli już naprawdę chcemy kogoś wyłonić.
0
@Pawlak1992 Parker lub Kabayel choć właśnie bardziej tego Parkera teraz widzę. Sportowo chyba najmocniejsza kandydatura. Wtedy też widziałem tak 50/50 jego walkę z DDD a teraz nie wiem czy by jednak Dubois nie wyjaśnił jakby doszło do tej walki. Co do rywala dla Usyka szkoda też, że Itauma nie jest trochę starszy i bardziej doświadczony:D
1
Weselniaczek i dobranoc xD
2
@4drian0 z drugiej strony byli najlepsi w swoim czasie ze wszystkimi możliwościami jakie wtedy były i wiedzą. Niektórzy bokserzy też jak Ali zahaczali o wybitnych mistrzów z wielu epok. Ciężko to tak zerojedynkowo rozstrzygnąć.
3
@michal26 Amigos FC
5
Hmm…jest coś w tym, że mamy tendencję do idealizowania mistrzów z przeszłości. Ali na pewno też ma duży bonus za charyzmę i mimo, że to nie sportowy atrybut to zawsze będzie go trochę podbijać. Ja bym chyba jednak nie porównywał pięściarzy z tak różnych epok i został przy tym, że jeden był najlepszy w swojej epoce, a drugi w swojej i obydwaj są w tej ścisłej topce największych w historii.
2
@olejtm nowy nabytek do zakładu @Luciano99 ?
0
@Lucyffffer1922 pewnie tak. Z resztą jak zaczął wymieniać Joshue i Fury’ego właśnie to już czuć co się świeci, ale ma prawo za taką karierę sobie wybrać zakończenie. Nikomu już nic udowadniać nie musi, a wiadomo, że Parker i Kabayel tak się nie sprzeda nawet jeśli sportowo mają teraz więcej sensu.
0
Teraz Parker lub Kabayel i koniec tym bardziej, że chyba zapowiadał tylko jedną jeszcze walkę. Szkoda, że Itauma nie jest kilka lat starszy i bogatszy w doświadczenie bo też byłby ciekawy, ale do tego nie dojdzie już.
1
Parker na ostatnią walkę? Zasłużył na pewno i trochę niedoceniany moim zdaniem. Ewentualnie Kabayel, ale no mistrz jest bezdyskusyjny i tylko czas może go pokonać.
0
No nie ma uja na niego. Zbyt wolny jest Dubois xD
1
@blakkudium właśnie temat był, ale jakoś miesiąc temu ucichł choć pewnie masz rację i są po słowie. Myślałem, że pójdzie oficjalka i wypożyczenie do Dinama do 2026, ale pewnie po prostu inaczej się to zdecydowali rozegrać tym bardziej, że każdy milion w FFP na wagę złota dla nas dalej :D
4
Marcus to jedno, ale mam nadzieję, że tutaj nad przyszłością też popracuje Deco żeby za rok przyszedł ten chłopak tym bardziej, że temat był niedawno dosyć mocno grzany.
2
@PatrykBarca można by się czepiać jakby był obligatoryjny wykup, ale tutaj był to no-brainer w naszej sytuacji gdzie nie mamy zbyt dużych możliwości, a rynek jest mocno ograniczony.
1
@blakkudium to ja też chętny bo coś mi ten nowy potoczek z X nie działa xD
1
@PatrychoO czemu mieliby to zrobić? Nawet nie masz gwarancji, że Rash tu zostanie po tym sezonie. Niech wybiera z tego co zostało.
11
@Encore Nico Williams ogólnie jakoś dużo nie strzela xD
1
@PatrychoO pewnie i tak, ale potrafi być równie ważny jeśli chodzi o wyniki szczególnie w pucharach. Coś o tym wie nasz „somsiad”. Inna sprawa, że nasz system jest bardzo niewdzięczny dla bramkarzy i często stawia ich z góry na straconej pozycji.
2
@PatrychoO Panie…a co z Joanem Garcia? Już się znudził? :D
7
@Encore nie jestem fanem takiej postawy. Sam się zgodził na warunki współpracy z aktualnym pracodawcą i ma ważny kontrakt. Mógł pomyśleć podczas negocjacji i uprzeć się na klauzule wykupu nawet kosztem innych ustępstw jeśli chciał mieć pewną drogę wyjścia, a nie teraz nóżka tupać.
0
@Esteban_ nie no było tanio, ale nie żartujmy. Chęci mu starczyło na jakieś kilka spotkań. Leniuszek potem stracił motywację jak inni wygrali z nim rywalizację. Finansowo bez większego znaczenia, ale ogólnie pobyt do zapomnienia. Z resztą każdy kolejny klub pokazuje co to za piłkarz.
1
@Esteban_ na każdego Aube przypadnie też taki Felix…ale przynajmniej jest w miarę tanio xD
0
@4drian0 tak. Załączył do CV i listu motywacyjnego.
1
@Rewolucja123 teraz to już chyba nie da się na kogokolwiek postawić przeciwko Usykowi kto by tam nie stał. Tylko czas może go raczej pokonać.
1
@misterio ciekawe. Też rozmawiałem z analitykiem oraz młodym trenerem, którzy znowu twierdzili, że jeśli nie rozsypie się przy intensywności Barcy Flicka to swoją rolę powinien spokojnie odegrać nawet w tym gorszym scenariuszu gdzie w pełni nie odpali w nowym środowisku i z lepszym trenerem. Sam jego atletyzm powinien mu dawać przewagę w pojedynkach z obrońcami w Hiszpanii. Nie jest to idealna opcja, ale najlepszą jaką oferuje nam teraz rynek ;)
@Values tu ma rację, że dużo więcej atakujemy środkowymi strefami niż w poprzednich latach, ale ta izolacja na skrzydle przez Yamala czy Marcusa powinna właśnie też trochę rozszczelniać ten środek