ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zobaczymy czy nie zostanie królem treningów jak Ansu rok temu według dziennikarzy. Jak zagra chociaż 1k minut w pierwszym sezonie to będę zadowolony.
2
@Roobo wszedł faktycznie odrobinę wcześniej na ten topowy poziom, ale z drugiej strony już od 6-7 lat spokojnie jest daleko w tyle za Robertem. Ja generalnie skłaniam się do tej tezy, że w peaku Luis był bardziej wszechstronny i potrafił więcej indywidualnie zrobić w oderwaniu od gry całego zespołu(choćby ten sezon 2013/14 w jednak średnim jakościowo Liverpoolu to było szaleństwo, a nawet karnych nie wykonywał), ale całą kariera jednak Robert jest zdecydowanie najlepszą 9 w XXI wieku.
7
Pompujemy nowe nabytki
1
@Walpiano nie mówię, że źle. Szczególnie Leao to taki koń pociągowy z dobrą techniką, że w to mu graj. Szybsze akcje i mniej czasu na kombinowanie to wbrew pozorom też może mu wyjść na plus.
2
@Walpiano ale będą konterki na Leao grane przez Maxa w tym sezonie xD
3
Z tą naszą ambasadą to trochę tak, że jak nie jesteś z nimi to jesteś przeciwko xD
0
@MOLESTA powiedziałbym, że jest innym piłkarzem bo Alvarez też jest bardzo jakościowy natomiast jak ktoś chce sprowadzić tą „samotną” 9 to wybór jest dosyć prosty dla mnie.
2
Mikro porównanie statystyczne Alvareza i Isaka, ale tylko jeśli chodzi o aspekty gry piłka i tego gdzie grają czyli tej „mobilności”. Nie będę robił całościowego porównania bo zajęłoby to zbyt dużo czasu i byłby to już praktycznie artykuł.
Zacznijmy od ich jest heatmap czyli gdzie operują na boisku:
Isak
https://zapodaj.net/plik-IDZ6NvS5a0
Alvarez
https://zapodaj.net/plik-wfxMlZf9s8
Jako bonus klasyczna 9 czyli Lewy
https://zapodaj.net/plik-PFAX5InF4o
Różnice? Jak widać bez zaskoczenia, ale Lewy najczęściej z nich wszystkich przybywa w polu karnym i najczęściej w jego centralnych częściach, u Isaka widać, że to napastnik natomiast już trochę bardziej rozbiegany i atakujący pole karne z różnych przestrzeni, a Alvareza ciężko nazwać napastnikiem bo jego prezencja w polu karnym jest dosyć mała. Do heatmapa, która bardziej pasuje do podwieszonego napastnika czy ofensywnego pomocnika co jest dosyć zgodne z tym w jakich rolach najczęściej występuje.
Lecimy dalej i teraz kilka statystyk w przeliczeniu na 90min gry co do gry piłka z fbref wspieranego przez dane Opty. Nie będę tego jakoś rozwijał i tylko opcjonalnie dodam jakiś mały komentarz. Przy danych będzie podany jaki to jest centyl najlepszych napastników w top 7 ligach i europejskich rozgrywkach. To też będzie ostatnia część bo jak pisałem to nie jest artykuł :D
Isak vs Alvarez
Podania wykonane
22.50(70 centyl) vs 33.32(94 centyl)
*prawdopodobnie wynika z tego, że Isak gra bliżej pola karnego i jest najwyżej ustawionym zawodnikiem oraz częściej kończy akcje i nie ma już tylu opcji do podania
Procent celnych podań
75.3(77 centyl) vs 75.1(74 centyl)
Progresywne podania
2.87(87 centyl) vs 3.20(92 centyl)
Kluczowe podania
1.34(83 centyl) vs 1.48(92 centyl)
Podania w ostatnią tercję
1.14(67 centyl) vs 1.59(88 centyl)
*znowu kwestia tego jak wysoko grają średnio
Podania w pole karne
1.01(89 centyl) vs 1.37(94 centyl)
Progresywne rajdy z piłką
2.71(93 centyl) vs 2.79(94 centyl)
Rajdy z piłką w ostatnią tercję
1.37(88 centyl) vs 1.94(94 centyl)
Rajdy z piłką w pole karne
1.40(92 centyl) vs 1.01(78 centyl)
Wejścia w drybling
2.97(89 centyl) vs 2.43(78 centyl)
Udane dryblingi
1.37(92 centyl) vs 1.20(88 centyl)
Kontakty w polu karnym
6.17(86 centyl) vs 4.21(36 centyl)
*Alvarez to nie 9, a bardziej ktoś pomiędzy tym ofensywnym pomocnikiem, a podwieszonym napastnikiem
Otrzymane podania progresywne
7.09(88 centyl) vs 5.90(70 centyl)
2
@Stinger_ @Toretto największą jego wadą jest to, że nie jest Argentyńczykiem. Wtedy cena by była adekwatna:D
Też piszą o mobilności Alvareza co najmniej jakby Isak był mało ruchliwym klocem bez techniki podczas gdy to są jego mocne punkty, a do tego do gry jak SAMOTNA 9 czy na niskie bloki ma dużo lepsze warunki fizyczne i prezencje w polu karnym. Nawet jakby chcieli podważyć, że Alvarez miał ciężko w mało atrakcyjnym Atleti to Newcastle strzeliło dokładnie tyle samo bramek w tym sezonie ligowym, a Isak odpowiadał za większy ich procent. To jest topowa 9 na rynku aktualnie i to jest fakt.
0
@KrwawiaceoczyVEB tam na szali nie było jeszcze kilkudziesięciu baniek do końca kontraktu. Taka drobna różnica.
2
@qbsonFCBarca bardziej osobowość, która też pokazuje choćby na boisku kiedy nam nie idzie jak na początku spotkania pierwszego z Interem. Z resztą fajnie kiedyś o tym Lewy mówił, że rola kapitana i to jakie musi mieć teraz cechy jest trochę inna niż myślą kibice i wbrew pozorom to musi być taki typowy wielki mówca i napinacz żeby mieć osobowość odpowiednią :D
0
@blakkudium osobowości mu nie brakuje na pewno, ale ja bym jeszcze poczekał. Pewnie za rok góra dwa Inigo lub Lewy odejdzie to będzie mógł być pewnie poważniej brany pod uwagę.
@Bolton cbyba tylko jednego dokoptuja bo juz sa kapitanami De Jong, Pedri, Rapha i Araujo.
5
@Kengo Laporta w sumie też chyba mówił kiedyś, że jesteśmy rodzinnym klubem więc nic dziwnego, że najważniejszy projekt w nowej historii klubu powierzył innej rodzinnej firmie xD
2
@Comentateiro jedyny „słuszny” skrzydłowy poza Yamalem w drużynie. Co on sobie myśli? Zachowuje się jakby przed chwilą co najmniej krajowy tryplet wygrał i otarł się o ten klasyczny. Myśli nagle, że wszystko wie, wszystko mu wolno i sam sobie może kadrę wybierać.
3
@malypuzon równie dobrze Virgili na ten moment może być zbyt „zielony”. Biorąc też pod uwagę jakie zadania boiskowe pełni u nas LS to „Dro” może faktycznie bardziej pasować. Z resztą Virgili jest ciekawym talentem, ale hype był niewspółmierny przez profil jako posiada i czego kibice oczekiwali na skrzydle co nie znaczy, że ma więcej talentu choćby od tego „Dro”, który za niego pojechał i że jest dokładnie tym czego Hansi od swojego skrzydłowego oczekuje. Sam wiatr to nie wszystko na skrzydle.
1
@Frimpong stary mu jedynki wybił? I skąd miał pieniążki na koszulkę? Ukradł?
2
@JohnKennedy naiwny ja wierzy, że jak już naprawdę wrócimy na stadion, a nie tylko będziemy o tym mówić to będzie trochę lepiej. Ofc nadal nie sprowadzimy gracza za 100 baniek pewnie, ale może chociaż kogoś w budżecie Nico/Diaza xD
1
Okaże się, że zaraz wszystkie najciekawsze 9 będą za rok niedostępne na rynku i wykupimy Rashforda żeby z Ferranem i Olmo jako F9 obstawili tą pozycję, a ruszymy znowu na rynek skrzydłowych.
5
Chcieliśmy wydymać Freda, a to Fred wydymał nas xD
1
@DonCarletto pewnie tak, ale sam fakt, że jescze im nie mało. Inna sprawa, że NU nie tylko chciało Ekitike za Isaka co nawet tak jak Liverpool chciało obydwu.
3
Jasny gwint xD
4
@blakkudium jeśli mam znaleźć jakąś zaletę tej sytuacji to mniej wyczerpujących podróży i więcej faktycznego trenowania choć trochę to może mieszać w cyklu treningowym, który sztab miał zaplanowany.
15
Ogień xD
21
Cyrk na kółkach. Może chociaż o jakieś odszkodowanie się możemy ubiegać.
1
@blakkudium podobno się obrazili po tym jak zadzwonił do dyrektora sportowego Liverpoolu i powiedział mu, że jego komputer ma wirusa i musi szybko podać swoje hasła po czym wyczyścił mu konta bankowe.
6
@ToWinaSedziego Nico Williams Bilbao 2050! Fichado xD
6
@Faro ale podjarany widać jest. Żeby mu tego ognia starczyło na dłużej niż kilka/kilkanaście spotkań.
17
Si, kluczowy rok dla jego kariery na tym etapie. Powrót na szczyt i do kadry albo za rok jakaś Turcja czy inny egzotyczny kierunek.
3
@Lanosss dobrze, że Liverpool wtedy więcej nie strzelił bo zabrakłoby im bramek Antony’ego w barwach United do tej kompilacji xD
3
@blakkudium powodzi się. Buduje się ekipa na 3 miejsce w lidze.