1

Ogólnie jak ktoś jest ciekawy szerszej perspektywy co do transferu Gyokeresa, jego dokonań w Sportingu oraz potencjalnych obaw jak i mocnych stron to zachęcam do obejrzenia. Spora garść ciekawych statystyk i różnych kontekstów.

0

@Encore statystyki super, ale jednak są pewne wyraźne różnice w poziomach ligi(większość zespołów z Portugalii to poziom niższy niż Championship) jak i tym co oferują poza liczbami. Dopiero liga angielska obydwu zweryfikuje choć tu znowu Eketike jest 4 lata młodszy więc czasu ma więcej żeby odpalić.


1

@blakkudium oni chyba sami nie wiedzą skoro ten sam gość podawał rok temu, że w 2025 maja 50% xD

2

Za ile? Ciężko uwierzyć więc poczekajmy na więcej informacji z innych źródeł. Chociaż trzeba pamiętać, że Girona dostanie z tego połowę. Szkoda, że rok temu nie aktywowaliśmy opcji wykupu przed końcem sezonu za €3m bo dziś całość by poszła do naszych kas klubowych.


0

@takisobiektos @DonCarletto myślę, że jeśli Bayern byłby przekonany to pomiędzy €80-90m by się spotkali. Jak za samego Diaza chcą zaoferować €80m to byliby w stanie to dopiąć. Kwestia ruchu z ich strony. Problem w tym, że on pressuje gorzej niż Salah 33-letni, a sam Bayern chce grać agresywnym pressem.

0

@DonCarletto Bayern coś się kręcił, ale nigdy nawet nie przeszedł do konkretów i nie złożyli chyba nawet zapytania. Takie sondowanie bardziej aż poszli w innych kierunkach. Nikt więcej chyba nie rozważał nawet, a Milan podobno przy odpowiedniej ofercie jest otwarty.

0

@Crashynski *Isak
Nie wiem jakiego profilu będzie szukał Flick, ale wiadomo, że jeśli będziemy zwracać uwagę tylko na jakość sportową to największym pewniakiem jest Haaland. Julian nie wiem jak sobie poradzi jako pojedyńcza 9 bo to bardziej dla mnie taki podwieszony napastnik czy gracz do pary z jakąś większą typową 9, Isaka jestem fanem też szczególnie jeśli Hansi by wolał iść w taki typ napastnika, ale on też nie do wyjęcia jak Erling, a Gyokeres to największy kot w worku w zestawieniu. Oczywiście wszystko to luźne rozważania bo szans na żadnego nie widzę.

7

Tygodnie lecą, kilka topowych klubów szukało lub szuka skrzydłowych, szczególnie na lewą stronę, a Leao nadal nikt nie tyka. Nikt nie jest chętny żeby próbować go naprawić czy nauczyć pressingu xD

1

@Goralkov Bayern raczej jednak szuka bardziej sprawdzonej jakości na teraz niż zawodników do odbudowy lub eksperymenty, które mogą się udać lub nie. Sam Kompany też oczekuje od swoich zawodników mocnego zaangażowania w grę obronną i pressingu więc nie dziwi, że akurat na Diaza się teraz uparli. Do tego nie wiem jak Garnacho, ale Sancho ma jedną z wyższych pensji w United i wyraźnie wyższa niż Diaz.

3

@Kaktusek lepiej nie. Wolę żeby im niezadowolony siedział w drużynie niż odszedł za dobrą kasę.

0

@4drian0 ich strata

6

@Gaucho mały plusik ma na start, ale pamiętajmy, że dla zawodnika w jego sytuacji to też wielka szansa i wielu podobnych tylko na nią czeka jak Felix czy Cancelo bo w innym wypadku trochę by im odjechała ta wielka piłka. Dodając naszej problemy z transferami stajemy się dla takich graczy z problemami ostatnia szansa na elitarny poziom więc ich cierpliwość nie jest też taka znowu szlachetna. Mają w tym interes bo z resztą sam wpis Barcy w CV jest bardzo znaczący i ja to doceniam, ale bez odpowiedniego poziomu sportowego dostanie kopa w tyłek na pożegnanie za rok.

1

@Schoogs w sumie brakuje pewniaków na rynku na tą pozycję. Możesz szukać profilu odpowiedniego do systemu, ale gotowych goleadorów bez tego ryzyka nie ma dostępnych. Nawet Gyokeres strzelał dużo, ale można powiedzieć, że bez weryfikacji w topowej lidze jeszcze mimo 27 lat. Chyba, że ściągnąć kogoś pasującego ale trochę tańszego i nie z tej najwyżej półki ani aspirującego na przeczekanie. Coś jak Joselu w Realu.

7

@blakkudium z resztą będzie ciężko, ale w imię przyjaźni z bramkarzem możemy im pomóc :D

2

@blakkudium podbił ligue 1 i premier league, a na koniec jeszcze oscamował białych. Legenda xD

5

@Encore takie same robiłem w fifie w za gówniaka żeby jak najwięcej ofensywnych graczy upchać xD

1

@Schoogs tak go w sumie oceniałem jako właśnie bardziej bocznego napastnika niż klasycznego skrzydłowego. Coś jak właśnie Salah, Mbappe czy Fati jak wchodził do pierwszej drużyny Barcelony i jeszcze faktycznie był potencjał. Taki typ co nawet rzadziej przechodzi stricte rywala dryblingiem, a częściej gdzieś balansem zmyli rywala żeby zrobić sobie miejsce do oddania strzału czy podania.

1

@BORO_12 tak, to wiem bo już się z nim zapoznałem jakiś czas temu. Wiadomo, że po przyjściu Rashforda zostało maks jedno miejsce dla zawodnika, który może ewentualnie występować na LS, a w jego przypadku możliwość gry na 10 to również dodatkowy atut jeśli by został na sezon w co mimo wszystko wątpię choć byłoby ciekawie. W każdym razie wygrał w tym momencie zdaniem Flicka lepszy czy bardziej pasujący do koncepcji i nie ma co drążyć dalej.

0

@Encore może tak się skupia wszyscy na Wirtzie, że będzie miał spokoju trochę. Z resztą serwis od Salaha i Flo będzie miał raczej dobry :D

2

@Encore Tu masz w sumie rację, ale z drugiej strony jest na tyle atletyczny, że przy typowym bocznym obrońcy z La Ligi jest mega szybki na pierwszych metrach i jak znajdzie ciut miejsca za plecami to teoretycznie na samej szybkości może ich łykać na pierwszych krokach(coś w stylu tej akcji z PSG gdzie zrobił asystę). Pod tym względem taki mini Leao trochę i na to liczę.

0

@Encore w sumie skoro go oglądałeś sporo to mógłbyś coś o nim napisać poza tym co znajdziemy w statystykach czy analizach? np. jak sobie radzi jako też bardziej klasyczny skrzydłowy czasem przy linii, a nie tylko boczny napastnik oraz jak u niego z pojedynkami kiedy jest w formie oczywiście z czym też bywały problemy?

0

@Faro ta, pewnie trochę zbyt chaotyczny na ten moment przynajmniej. W każdym razie i tak ta lewa stronę pewnie Raphinha z Rashfordem zabetonują jeśli nie będzie wielu kontuzji. Cieszy, że przekonuje narazie Jofre czyli konkurencja dla Martina.

0

@HypeR tu bardziej chodziło chyba o profil zawodnika gdzie to był jedyny taki „klasyczny” skrzydłowy z motorkiem w tyłku i wchodzący w masę pojedynków.

0

Ciekawe czyli jednak ten najbardziej „typowy” skrzydłowy jakiego mieliśmy teraz w szkółce i rezerwach albo nie jest jeszcze gotowy na pierwszą drużynę albo nie przekonał dostatecznie Flicka mimo początkowych bardzo optymistycznych przecieków medialnych(może miały jakiś inny cel), a zamiast tego wyżej notowani są fałszywi skrzydłowi czy hybrydy ofensywnych pomocników ze skrzydłowymi jak Pedro Fernandez czy Toni(choć to trochę inna bajka bo on występuje raczej z prawej strony gdzie i tak zgaduje, że jeśli ktoś zostanie na sezon być zmiennikiem Yamala to będzie to ten nowy Roony).

0

@Walpiano nie wiem czym go karmią, ale teraz już nawet przy Dubois nie wyglądał na „małego” i na tle tych ciężkich wydaje się mieć nawet bardziej znaczącą siłę ciosu z czasem niż jak był kategorie niżej gdzie bardziej musiał skumulować uderzenia żeby kogoś skończyć przed czasem. Fenomen.

0

@Faro a tak było jak podpisywał kontrakt z Villa. United jednak potrafi człowieka przetyrać xD


12

@Matiasio jednak ktoś nad nami czuwał wtedy xD

2

Cena oczywiście grubo przesadzona, ale jeśli chodzi o samą strategię Liverpoolu to była bardzo logiczna jeśli Isak nie był dostępny to poszli po najbardziej podobnego profilem napastnika na rynku. To pokazuje u nich jakąś spójność i strategię pionu sportowego. Finalnie to kto bogatemu zabroni przepłacać? Takie mamy realia rynku niestety.



0

@cules100pro myślę, że jeśli porównujemy wszystkie topowe ligi najlepiej z Anglią, która najbardziej wygląda na oderwaną od realiów reszty to największymi różnicami są zarobki z praw telewizyjnych, modele własnościowe i możliwości właścicieli co do finansowania swoich klubów czy różnice w regulacjach FFP pomiędzy każdą z lig. Potencjalne różnice podatkowe to już jest ten wierzchołek i owszem w długiej perspektywie to się kumuluje jak reszta, ale gdyby tak faktycznie wywracało rynek to te hiszpańskie kluby nie byłyby w stanie rywalizować też np. z Włoskimi na rynku, a nie tylko Anglikami. To jest różnica, ale nadal się upieram, że nie wywracającą rynek bo najpierw jest kilka innych problemów do rozwiązania.

0

@cules100pro dla klubu się zgadzam choć bardziej w perspektywie długoterminowej jak wymieniłeś szczególnie jeśli mówimy o dużych klubach, ale nie jest to też na tyle duża różnica żeby drastycznie zmieniać rynek.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?