2

Martin jaki passik. Różne rzeczy można o nim mówić, ale pokazuje regularnie, że akurat potrafi dogrywać i zawsze robi to z podniesioną głowę, a nie na ślepo wrzuca.

4

Wyrok zapadł po trzech meczach towarzyskich. Ewidentnie trzeba się pozbyć Raphinhi. Bezużyteczny jest, a Flick nie wie co robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5

No teraz się Garcia trochę przeliczył xD

21

Moim zdaniem bez szans. Będzie zdecydowanie za drogi oraz mimo dużej jakości mam wątpliwości czy jest to profilowo dobry fit. Warto zacząć od tego, że nie jest to 9, a bardziej cofnięty napastnik/ofensywny pomocnik. Bliżej mu do Griezzmanna czy Marmousha niż 9.

3

@blakkudium daj Pan spokój xD

3

@blakkudium głównie w sumie zależy jacy są trenerzy w każdej z tych drużyn oraz jaka miałby konkurencję na swojej pozycji

2

Ale sobie Szwagry tak rzucają tymi nazwiskami do mediów i sondują kogo tu można opchnąć i jaka będzie reakcja kibiców czy trenera.


5

I dobrze. Jak już ktoś ma odchodzić to z bardziej przeładowanych formacji.

1

@blakkudium wszyscy nam pieniądze do kieszeni wpychają, a na rejestrację i tak brakuje xD

0

@LinekMichal dla mnie to również trochę utarte stwierdzenie ślepo powtarzane od dłuższego czasu i tutaj też się rozwinął w trakcie sezonu gdzie zaliczał szczególnie już w 2025 wiele przekonujących spotkań od pierwszej minuty jak choćby te z Realem, rewanż z Atleti w Pucharze, Valencia, Osasuna czy Celta, a nawet to pierwsze z Interem nie było złe. Oczywiście miał też takie gdzie radził sobie gorzej czy to ze skutecznością(pierwsze spotkanie w Pucharze z Atleti) czy w samej grze(rewanż z Interem), ale nie ma takiego zawodnika na świecie co by w 100% spotkań dowoził. Nawet prime Lewy, który był jednym z najlepszych napastników w historii nie miał 100% udanych spotkań. Statystki mają też to do siebie, że im większa próbka tym bardziej się wypłaszczają, a Ferran w drugiej połowie sezonu już miał dużo więcej tych spotkań również od pierwszej minuty.

3

@LinekMichal wcześniej owszem, ale w zeszłym sezonie nie zgodzę się, że skuteczność była jakimś problemem u niego. To dla mnie trochę takie utarte hasło z poprzednich lat bez poparcia w liczbach. Nawet jak zerkniemy w statystyki to we wszystkich rozgrywkach strzelił 5 bramek więcej niż wynosiły jego bramki oczekiwane i do tego w żadnych nie był poniżej tej normy. Ważna kwestia jak będzie głowa u niego pracować, ale nie odmawiam mu szansy jeśli przynajmniej utrzyma poziom z zeszłego sezonu.

1

@blakkudium Si, wyjdzie w praniu choć jeśli to nie będzie ukształtowany zawodnik bo taki może być poza zasięgiem to musi mieć odpowiedni profil i potencjał żeby ta topka zostać. Tu uważam, że Nusa i Ben Seghir mają, ale jakby mieli przyjść z tym co prezentują na dzień dzisiejszy to oczywistym jest, że nie są gotowi żeby odgrywać ważne role w takim klubie.

1

@blakkudium to musieliby się naprawdę niesamowicie wyróżniać i jednocześnie mieć wyjątkowo atrakcyjną cenę. Ja nadal mam bardzo wiele dystansu do gwiazd z tych lig, a szczególnie tych ofensywnych bo tych kapiszonów było zbyt dużo w ostatnich latach. Zawsze możemy ściągać kolejne talenty jak Roony czy Varela tyle, że to znowu nie są realne wzmocnienia na już, a takie też musimy robić.

2

Zobaczymy. Byłoby to bardzo logiczne następstwo z czasem, ale warunkiem jest co najmniej utrzymanie dyspozycji z zeszłego sezonu. Jestem dobrej myśli bo widać, że sam zawodnik jest pewny siebie i gotowy do zdrowej rywalizacji o skład. W każdym razie 9 mamy moim zdaniem narazie dobrze obsadzoną co cieszy bo na rynku brakuje dostępnych i mocnych kandydatur na następców Lewego.

5

Ciężka sprawa bo na jego pozycji w pierwszym zespole ciasno i co raz ciężej będzie się przebijać młodym jako, że zespół wraca na swoje miejsce w piłce. Niezależnie co zdecydujemy czyli sprzedaż, wypożyczenie czy pozostanie w klubie ważne jest żeby zachować kontrolę nad przyszłością zawodnika.

2

@blakkudium mnie tylko zastanawia po kogo będzie można iść na tego LS. Wiadomo, że przez rok ktoś może zaliczyć eksplozję talentu więc na ten moment głównie mi takie opcje do głowy przychodzą:
-Nusa(trzeba obserwować bo profilowo się wszystko zgadza, ale musi zaliczyć wyraźny progres)
-Ben Seghir(trochę jak wyżej więc też postęp jest warunkiem)
-Leao(jest jaki jest więc to już trzeba sobie odpowiedzieć czy możemy przymknąć oko na jego słabą grę bez piłki lub spróbować go podszkolić+za rok będziemy miał jeszcze dwuletnią umowę z Milanem i byłby to faktycznie zawodnik w najlepszym wieku)

Na ten moment trochę biednie, ale chyba tyle widzę sensownych opcji gdzie dwie pierwsze są mocno zależne od postępów w nadchodzącym sezonie. Opcji w stylu Barcola, Doue, Rodrygo czy szczególnie Williams nie biorę pod uwagę bo dla mnie są absolutnie nierealne.

2

@BORO_12 tak. Flick też potrafi świetnie mentalnie budować zawodników z czym różnie u Ferrana bywało i sprawić żeby każdy(prawie) poczuł się ważny i czuł zaufanie trenera nawet jeśli nie jest pierwszoplanową postacią. Co do samego Ferran myślę, że ten sezon pokaże ostatecznie do czego może aspirować czyli ekskluzywny rezerwowy czy jednak można go naprawdę poważnie potraktować jako tego następcę Lewego w przyszłości.

2

@BORO_12 Trzeba brać poprawkę na dwie rzeczy teoretycznie czyli niby gra w zespole, który jest maszyną do zdobywania bramek i tutaj ma łatwiej od pozostałych, ale z drugiej strony równoważy się to trochę tym, że rozegrał mniej minut. W końcówce sezonu dla mnie też pokazał, że może dawać niezłą regularność też nawet grając od pierwszej minuty. Ja cenię Ferrana i nie skreślam go w tej dyskusji na temat następcy Lewego w Barcelonie i uważam, że jest niedoceniany przez to jak grał przed Flickiem co najmniej jakby zawodnik się nie mógł rozwinąć oraz przez to, że mimo wszystko rywalizuje z Lewym, a nie jakimś bardziej obojętnym dla nas napastnikiem. Tutaj ogólnie zamiast szukać na siłę wad u jednego czy drugiego teraz warto docenić jaki luksus aktualnie mamy na tej pozycji i to różnych charakterystykach co ważne.

0

@KonopaaEagle to wszystko fajnie brzmi na papierze, ale im jest bardziej zacięta rywalizacja gdzie każdy punkt się liczy tym mniej trenerzy są skorzy do eksperymentów, a przypominam, że lista zawodników, którzy mogą wystąpić na PS żeby odciążyć Yamala jest dłuższa teraz. Musiałby naprawdę błysnąć Roony znacząco powyżej oczekiwań.

0

@Stinger_ ja myślę, że za rok nie będziemy się bawić w półśrodki i pójdziemy znowu po LS zamiast 9. Tutaj zostanie Ferran, Olmo jako F9, możliwe, że też wykupimy Marcusa i przedłużmy o jeszcze rok Lewego jeśli obniży wynagrodzenie.

0

@Cule1234 w sumie wygląda na to, że wszystkie obiecujące 9 jakie były teraz na rynku zmienia klub tego lata xD

0

@KonopaaEagle jak dla mnie ich pozycje są zbyt mocno obsadzone żeby już teraz się przebili, a mimo talentu widać w grze czasem, że jeszcze zbyt dużo chcą czasem zrobić w tym krótkim czasie na boisku. Moim zdaniem założenie, że Roony przekroczy 1000 minut jest mocno optymistyczne biorąc pod uwagę na jakim etapie rozwoju też jest i przede wszystkim z kim musi konkurować. Widać potencjał, ale pamiętajmy o co toczy się stawka i że już nie jesteśmy na etapie tylko rozwoju zespołu tylko realnie walczymy o trofea. Teraz ciężej będzie się przebijać niż wcześniej kolejnym młodym.

0

Ciekawy w sumie jestem kto z tych naszych młodych zawodników wywalczy sobie miejsce w pierwszym zespole i odegra jakąkolwiek rolę w trakcie sezonu(czyt. rozegra chociaż więcej minut niż Ansu i Victor razem wzięci). Ja na ten moment obstawiam Jofre i Roony’ego choć ten drugi będzie miał ciężko o minuty biorąc pod uwagę, że przy różnych rotacjach na prawej stronie może też zagrać choćby Rapha, Rashford czy Fermin/Olmo awaryjnie. Jak się zakręci koło tych 800-1000 minut w całym sezonie to już będzie świetny wynik.

1

Nie chce posądzać moderacji o rasizm, ale dlaczego dzienny moderator jest biały, a nocny ma jakby to powiedzieć trochę więcej pigmentu? Myślę, że warto się nad tym zastanowić.

1

@blakkudium dobrze. Zawsze trochę ciekawiej będzie w La Liga.

5

Klasyczek

0

@JohnKennedy @Encore @takisobiektos poza marką fakt, że United mimo słabych wyników nadal jest w top 3/4 najlepiej płacących drużyn w Premier League jest pewnie nie bez znaczenia. Newcastle jednak mniej generuje pieniędzy i mniej płaci nawet jeśli sportowo są aktualnie lepsi.

0

@Rastafarnianin podbijam. W co dziesiątym.

2

Jacy zawodnicy dziś najbardziej na plus wypadli, a jacy zawiedli trochę? Dopiero pewnie wieczorem nadrobię spotkanie.

6

Mogliśmy być znowu frajerami xD



Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?