4

@blakkudium kombinacje, przesuwanie, a na koniec pewnie i tak będziemy grać na Montjuic. Chyba, że potrzebują jeszcze więcej czasu żeby w ogóle ten stadion dogadać to już całkiem masterclass.

10

ElJarek pozazdrościł i też sobie taką gablotę sprawił xD

0

@DonCarletto no nie wiem. Wystarczy sobie przypomnieć gdzie było Leverkusen jeszcze przed Xabim i to już nawet nie chodzi o ten najgorszy moment jak ich przejmował, a jeszcze wcześniej. Europejskie puchary owszem, ale o top 3 będzie ciężko bo sprzedali praktycznie połowę wyjściowej jedenastki w tym największe gwiazdy zespołu. Na ten moment odeszli choćby Wirtz, Adli, Frimpong, Tah, Xhaka, a mówi się jeszcze, że zaraz może odejść Boniface. Następstwa są choć jak dla mnie daleko im na ten moment do poprzedników i w większości to gracze do rozwoju dopiero.

0

@Czajka90 ciekawe. W sumie ma klub z LM tak jak chciał choć mam wątpliwości czy Leverkusen po takiej przebudowie i z nowym trenerem za rok dalej w tej LM będzie.

3

@Andi18 można krytykować jak jest słabsza forma(jak każdego zawodnika), ale całokształtem nie da się jego klasy podważyć

6

Pewnie to ironiczny wpis, ale kiedyś widziałem poważne tłumaczenie fana Ronaldo, że w porównaniu z Messim asysty się liczyć nie powinny bo w piłce liczą się tylko gole. Ciekawe jak ta piłka magicznie trafia do napastników xD

3

@Eklerek jak ma grać takiego bardziej odwróconego LS to przydałby mu się obiegający LB, a nie wiem czy macie gościa do takiego grania i Arteta chyba i tak woli jak mu boczny do środka schodzi przy tym co chce grać. Dla mnie bardziej alternatywna/konkurencja dla Martina, ale kto wie. W każdym razie opcji teraz macie wyraźnie więcej w ataku i pomocy więc pora faktycznie gablotę odkurzyć trochę.

2

@Roobo Lucho sam publicznie wyrażał chęć żeby kiedyś wrócić na naszą ławkę, a kontrakty kończą im się w tym samym roku więc kto wie ;)

2

@blakkudium sprytnie to ogarnął. Poflirtował z brzydszą koleżanką(Tottenham) żeby Arsenal się poczuł zazdrosny i wreszcie ruszył tyłek xD

Edit. Swoją drogą teraz już nie ma wymówek i chyba najwyższa pora zacząć Artete normalnie rozliczać z wyników. Okres ochronny się skończył.

14

@Lionel_Messi10 nie poznałem go bez tej koziej bródki i warkoczyków xD

0

@Czajka90 a miał się już wycofać Arsenal albo coś źle kojarzę. Strasznie męczą bułę z tym Eze, ale wierzący w proces wytrzymają.

1

@blakkudium zawołajcie mnie jak temat się wreszcie zamknie xD

1

@TaughtMule bez przesady. Takie mamy czasy. Inna sprawa, że nawet taki „mały” Davis powinien go zrobić na luzie jeśli to potraktuje jakkolwiek poważnie bo do tego mam wątpliwości szczególnie po jego ostatnich zachowaniach.

12

@Frimpong nieładnie mu napisałeś. Przez Ciebie będzie musiał kolejne konto założyć.

2

@pt9 może nie płaci, ale za to pracować mogą xD

0

@DonCarletto 22:00- Matteo Borneo: Barselona przyimie ylko sadyzfakcjonuiącom owerte za Marka Cassado

1

@Faro sezon jest tak długi, że pewnie nie raz zobaczysz. Cierpliwości.

0

@partymaker nie jest to mój pewniak i trochę zbyt pragmatyczny/reaktywny w swoim stylu, ale jednak wtedy to był młody trener dalej i w wielkim klubie choć mało stabilnym jak PSG czy w kryzysie jak Arsenal to był lata temu ostatni raz. Moim zdaniem zasługuje na kolejną szansę choć niekoniecznie u nas.

@AlphaNumeric jakby Hansi do końca umowy wytrwał to Lucho po nim, który wyrażał chęć do powrotu w przyszłości. Co do reszty to już zależy co rynek zaoferuje i jak będą się rozwijać kariery tych młodych trenerów jak Iraola czy Fabregas. Ciekawi mnie też Inzaghi i jakby wyglądał w zespole z większym potencjałem ofensywnym. Może nawet Klopp poczuje znowu głód trenerki…kto wie.

1

@Nightraider dobrze, że chociaż już wracamy na nowe Camp Nou od września zgodnie z obietnicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@FCB24 jedno nie wyklucza drugiego tutaj i jest kilka powodów żeby tak sądzić. Obie strony są Siebie warte.

4

Real Madrid and Penalty.

Name more iconic duo

5

@APTAPT to już kolejny po takich słynnych wychowankach jak Vinicius czy Rodrygo xD

2

@barcafan1789 nie wiem czy to spotkanie jest wystarczająco prestiżowe dla Mambeppe. Może nie chcieć grać w czymś takim i sobie weźmie wolne, a koledzy niech się męczą.

1

@Barca_Big_Moment Luz. Co do Balde i Nico musiałbym sprawdzić bo mogli się spokojnie spotkać i grać razem w młodzieżówkach bo to zbliżony wiek. Na zgrupowaniach też razem kilka razy byli więc mogli ten koleżeński vibe złapać co nie znaczy, że musi być też na boisku. Z tego co skrupulatnie sprawdziłem to jednak w dorosłej kadrze razem nie grali na jednej stronie tym bardziej, że te wszystkie spotkania są dosyć dokładnie zapisywane teraz w bazach różnych stron.

Co do Virgili’ego sprawdzę później, ale to dosyć specyficzny przypadek. Wiele osób z dobrą znajomością rezerw i szkółki zakładała, że ma największe szanse przy naszych oczekiwaniach żeby się przebić do kadry, a tu Flick zrobił wszystkim psikusa i wybrał zawodnika o zupełnie innym profilu czyli Dro i sam mam wątpliwości czego ostatecznie szuka Flick na tą lewą stronę bo to wygląda jakby jego oczekiwania z tymi kibiców nie do końca się pokrywały choć faktycznie przydałoby się żeby jedne zawodnik nie odpowiadał za 1/3 wszystkich wejść w pojedynki całej drużyny. Paradoksalnie najlepiej profilowo pasował chyba ten najbardziej niechciany tutaj Diaz.

Ps. Ten „Miś” to był pstryczek na oskarżenie o bazowanie na AI bez podstaw. Jak jestem traktowany z szacunkiem to również szanuję rozmówców :)

Ps2. Fajne i merytoryczne materiały robi ten twórca. Polecam sprawdzić. Głównie o PL nagrywa, ale z tego co kojarzę prywatnie jest kibicem Barcelony więc o niej też czasem coś wpada.


0

@Barca_Big_Moment AI? Proszę Cię… ;)

Nie będę udawał, że mam aż tak dobrą pamięć jak Ty i doskonale pamiętam wszystkie spotkania kadry Hiszpanii z turnieju, który odbył się ponad 2.5 roku temu, ale specjalnie dla Ciebie Misiu sprawdzę żeby zobaczyć czy bajek nie opowiadasz choć nadal warto pamiętać, że w tamtym okresie Nico nawet w klubie grywał głównie na prawej stronie więc jeśli pojawił się na lewej to może w ramach wymienności pozycji na chwilę, ale wątpię, że grał tam cały czas w Katarze. Dopiero od sezonu 2023/24 Valverde na stałe zaczął wystawiać go na lewej i to akurat pamiętam już bardzo dobrze. Natomiast to nadal będzie ultra mała próbka bo maksymalnie 100-parędziesiąt minut bo tyle jeden i drugi zagrał na tym turnieju. Z łysym się mylisz bo masz czarno na białym, że nigdy jednocześnie na boisku nie przebywali. Nikt też nie mówi, że absolutnie nie da się ich połączyć na 100% choć była to jedyna taktyczna zagwozdka przy nich i możliwe, że zwyczajnie trzeba by trochę zadaniami ograniczyć Balde.

0

@Barca_Big_Moment @BORO_12 nie chce wchodzić w całą dyskusję bo długi wątek sobie tutaj rozwinęliście Panowie więc obalę tylko jedno stwierdzenie, które jest nieprawdą. Faktem jest, że za równo w klubie jak i kadrze Nico współpracuje z zupełnie innymi typami bocznych obrońców. Przeważnie są to zawodnicy mocno skupieni na asekuracji, którzy nie wchodzą w strefę Nico jak Berchiche czy Cucurella, ale…skoro już napisałeś, że grali razem w kadrze to postanowiłem sprawdzić wszystkie występy Balde w kadrze i w ilu faktycznie przebywali razem na murawie. Na szczęście dużo tego nie było bo Balde ma tylko 7 występów w kadrze. W każdym razie tak to wygląda:
-pierwsze 4 występy to WC 2022 za Enrique gdzie Williams grał dalej na prawej stronie zgodnie z jego pozycja w klubie w tamtym okresie i tak go wystawił również Enrique przez co jak łatwo się domyślić…biegali po przeciwnych stronach. Obydwaj też byli na tamtym turnieju zmiennikami.
-następne spotkanie Balde w kadrze to 25.03.2023 i 90min w spotkaniu z Norwegia. Nico nie wystąpił w tym spotkaniu mimo, że był dostępny w kadrze. Tutaj selekcjonerem był już de la Fuente.
-12.09.2023 spotkanie z Cyprem. Nico gra pierwsze 45 minut, a Balde wchodzi na ostatnie 29. Znowu bez minut razem.
-12.10.23 spotkanie ze Szkocją. Balde zagrał 45min, a Nico nie było na zgrupowaniu przez kontuzje.

Wnioski zostawiam wam.

2

@blakkudium Si, ale to zadziała tylko jeśli faktycznie ogarniemy temat i kupimy topowego LS, a nie jakiegoś Jaśka z odpustu gdzie profil lub jakość będzie z czapy. Tutaj też rynek jest trochę aktualnie ubogi i albo trzeba będzie się z tym Leao przeprosić oraz liczyć, że nauczy się pressować za wolną Katalonię lub liczyć, że przykładowo ten Nusa z Lipska odpali bo też profil ma dobry, ale musi zrobić krok do przodu w tym sezonie.

To ma sens bo topowe 9 jeszcze droższe i bardziej przebrane oraz mniej pewne moim zdaniem. Do hajpowanego Alvareza nie jestem przekonany bo dla mnie ciężko go nawet 9 nazwać co jakiś czas temu udowadniałem więc jego fit budzi wątpliwości, Isak zaraz przejdzie do Liverpoolu, a jedyny gość co 1:1 może Roberta zastąpić jeśli chcemy worka z bramkami czyli Haaland jest poza jakimkolwiek zasięgiem.

Co do ŚO Schlotti kozak i do wyjęcia w promocji tylko to zdrowie. Ewentualnie jest Bastoni(zbyt drogi) lub Hincapie(szok…również drogi).

1

@blakkudium ale się dzieje na tym rynku bramkarzy i nadal wiele niewiadomych jak choćby Donnarumma czy właśnie Ederson. Jak jacyś młodzi bramkarze jak właśnie Garcia, Chevalier, Trafford mieli się przebić do topowego zespołu to najlepsze okazje w tym okienku się otworzyły chyba od lat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?