YoNoEntiendoNada
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2019
London/Chicago/Pomorze
7 obserwujących
4 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Komentarz usunięty
0
Komentarz usunięty
1
@FCB24 Ja mysle, ze jest. Pope to top 3 bramkarzy w Anglii, moim zdaniem, a kto wie czy nie drugi za Alisonem.
Lloris jest swietny; ale czesciej zdarzy mu sie popelnic blad. Ederson wcale nie jest az tak dobrym bramkarzem, ale u Pepa pasuje. De Gea to juz nie ten sam portero. Mendy tez bezbledny nie jest, ale rozwija sie. Pickford mega przereklamowany. Fabian mega solidny, rowna forma, mozna na nim polegac, ale w mocniejszym klubie nie radzilby sobie z presja.
Takze, byc moze Alison numerem jeden, a potem Pope.
3
@tomek8756 Nie zapomnij tych samotnych wyslac do “#Poznajmy sie”, gdzie ludzie podaja stan cywilny, wzrost i wage jakby to byl kacik ‘pan/pani szuka pana/pani’ (w jakiejkolwiek, jakby to Boniek powiedzial, konfiguracji)! ;D
4
@sebasek99 Skoro zle tlumaczy newsy (ostatnio nawet ‘De Jong mowi zachwycajacym hiszpanskim’ wg. jednego dziennikarza zmienilo sie we ‘wszyscy dziennikarze sa zgodni, ze De Jong odpowiadal na pytania wspanialym hiszpanskim’ xD z kredytem dla newsa wlasnie tego dziennikarza xD ), szerzy fake newsy, nazywa innych brzydkim hiszpanskim slowem na ‘m’ oraz bawi sie w szeryfa samemu lamiac regulamin, to sadze, ze juz jest wystarczajacym pseudo-prawdziwym samozwanczym zrodlem newsow by dodac i to brzydkie slowo na ‘z’.
@Foton BI non-stop wola moderacje i wpw, to naczelny donosiciel obok Rewolucji, wiec nie wiem czemu akurat w @Chakalaka tym uderzasz.
2
@Tomo1989 Ludzie tu regularnie czasem takie naszpikowane gwiazdami/wschodzacymi gwiazdami wypisuja, kiedy Barcelona w pierwszej kolejnosci musi oplaty sa prad i wode zrobic xD
7
@DaPi Nie wymagaj logiki od ludzi, ktorzy nie rozumieja, ze kopertowe glosy liczy sie ostatnie i dlatego wiekszosc glosow Bidena przyszla na sam koniec xD
0
@FCBMati10 Europejska pilka 20/21 w pigulce.
0
@xBoMBoWiECx Niezle, zeby sie radowac porazka Liverpoolu, kiedy trwa zacieta potyczka z trzecioligowcem.
2
Komentarz usunięty
0
@Dankhog To samo bys powiedzial, gdybys byl stalym klientem tej pizzerii i wtedy to obejrzal? ;D
4
@amanter Moze dlatego, ze madrzejsi i ostrozniejsi wyborcy Demokratow zdaja sobie sprawe, jak kiepsko wyglada sytuacja z wirusem i dlatego tak jak wtedy, gdy posluchali Bidena i glosowali z domu (co przy liczeniu glosow wymaga dosc prostej matematyki dla wiekszosci, ale juz nie dla Trumpa xD ), tak teraz tez ogladali zaprzysiezenie bezpieczni i odizolowani.
Za to ta nie az tak rozsadna czesc glosujacych na pomaranczowego blazna naturalnie, wyszla tlumami do niego. Podobni geniusze niedawno chmara zaatakowali Kapitol ;)
7
Joe Biden gotowy, by polaczyc podzielona Ameryke wraz ze swoja centrolewicowa administracja:
https://i.imgflip.com/4uo4dl.jpg
https://i.imgflip.com/4uo4qe.jpg
1
@Yosemite Dokladnie. Kadra, a klub to dwie rozne bajki i wrzucanie szkoleniowca bez jezyka, bez wiedzy o kraju i bez doswiadczenia w miedzynarodowych kadrach to duze ryzyko - ja wiem, ze duzo naszych graczy cos mowi i rozumie po wlosku, wiec to plus, oraz po angielsku czy francusku nawet, takze bierzemy czlowieka swiatowego. Super.
Reszta to ruletka. Dobry trener klubowy nie zawsze jest dobrym reprezentacyjnym, duzo mielismy takich przykladow i vice versa - wspomniany Nawalka, dajmy na to. Klubowo, jest slabo, nie ukrywajmy. Ale juz jako numer dwa gdzies, a pozniej w kadrze, to naprawde odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu - motywator, czlowiek od atmosfery, charyzma i posluch.
Trzeba bedzie trzymac kciuki, nic innego nie pozostalo, ale zgadzam sie w pelni, ze juz sam wybor obcokrajowca to swietna, radykalna zmiana perspektyw. Koniec prywatnych uprzedzen czy przekonan, zadnego kolesiostwa - czyste konto dla wielu graczy i szansa na udowodnienie swojej wartosci.
1
@Janiama Wlasnie dlatego mysle, ze srodek obrony Walukiewicz, Glik i Bednarek moglby grac razem lepiej, niz tylko 2 z nich, a wtedy nie musielibysmy sie martwic nasza nieudolnoscia na bokach obrony (tak jak napisales, wlaszcza po tej lewej, bo to nasza bolaczka od lat), bo zarowno Rybus (od biedy Grosik, ktory za Allardyce’a juz mial okazje zagrac w 3-5 jako ofensywny wing back i poki co, dwa razy z rzedu gral w 1 skladzie, wiec moze Big Sam nam go przygotuje na Euro!) jak i np. Bereszynski czuliby sie lepiej, majac mniej zadan defensywnych i troche wiekszej swobody u gory. Trzeba wykorzystac to, co mamy i czym mozemy zaskoczyc. Wole grac bez skrzydlowych z wysoko ustawionymi bocznymi niz grac przecietnymi skrzydlowymi, ktorzy maja przewidywalny drybling na zasadzie (rozpedzam sie i biegne), bo sprawdzil sie morning taki system w wielu srednich i slabych zespolach, a daje on tez dodatkowe zabezpieczenie z tylu. W tej chwili nasi skrzydlowi i tak wcale nie sa grozniejsi od naszych obroncow, co jest niesamowicie smutne.
8
Nie wiem, czy Sousa mnie przekonuje jako potencjalny trener kadry - nie dlatego, ze to zly trener, bo tak nie jest. Mimo wszystko, to trener klubowy, a nasza kadra ma pewne mankamenty, ktore ciezko poprawic w pol roku - a juz na pewno, nie ma szans, by diametralnie ta kadre pozmieniac.
Od Videotonu, prawie wszystkie jego zespoly strzelaly sporo goli - Videoton, Basel, Fiorentina. Wyjatkami sa Tianjin i Bordeaux, ale oba duzo tracily - tak jak i Viola, zreszta. I tutaj, obok braku doswiadczenia w kadrze, widze jego najwiekszy problem. Sousa nie jest managerem nastawionym badz specjalizujacym sie w bronieniu, co jest fajne w teorii, ale w praktyce moze byc dla niektorych zespolow katastrofalne. Np. dla Polski. Mamy dobrych pilkarzy i potencjal na dobry zespol, ale musimy mierzyc sily na zamiary i myslec o tym, jakie sa nasze silne i jakie sa slabe strony.
Hiddink, Advocaat, Scolari czy Capello to wszyscy ludzie, ktorzy teraz za milion-dwa miliony euro na rok byc moze chetnie objeliby nasza kadre, pokrzyczeli, mieli respekt oraz wykorzystali swoje doswiadczenie w zespolach narodowych, swoje nazwiska oraz nasz calkiem niezly, ale limitowany potencjal.
Sousa to dobry trener, a kiedys bardzo dobry pilkarz, - w przeciwienstwie do Brzeczka, gral i wygrywal na najwyzszym poziomie. Nie bedzie mial problemu z zyskaniem szacunku wsrod graczy, ale ja sie boje, ze Sousa przyjdzie i bedzie chcial grac ladna pilke, a tego sie w naszej kadrze nie da zrobic i to sa utopijne marzenia scietej glowy. Fajnie jest sobie wmawiac i wierzyc w to, ze bedziemy ogladac efektowne akcje i klepac jak Brazylia 2002, ale badzmy realistami - my musimy byc efektywni. Wole, zebysmy grali jak Grecja 2004, solidnie z tylu i kontratakami (albo jak gralismy na Euro ‘16) niz probowali nieudolnie grac rak, zeby sie otwierac i dostawac kilka bramek z tylu. Przeciez my jestesmy stworzeni do jakiegos wloskiego 3-5-2, bo mamy duzo graczy w ich lidze (w sumie duzy plus Sousy, ze gral i trenowal we Woszech) i wielu naszych pilkarzy jest bardziej uzdolniona defensywnie niz ofensywnie, a w polaczeniu z czescia naszych najmocnych stron ofensywnych naprawde wiecej mozemy zdzialac nie grajac do przodu.
Ogolnie, jestem podekscytowany nowym kierunkiem kadry i bede mu kibicowal, bo moze cos fajnego z tej gliny ulepi, ale cynicznie, mam tez swoje obawy.
Jak myslicie?
Paru panow otaguje:
@Chakalaka @Yosemite @Janiama @Coutinho007 @Arkon @arasz1819
3
@macio_944 Czekam na portal narodofffcy.pl (tylko polskie domeny!), gdzie bedzie mozna dzieki wolnosci slowa ustawic sie na rozwalanie przystankow, okopanie kogos za zle barwy, moze naplucie na jakas kobiete za egzekwowanie swojej wolnosci slowa i protestowanie o wolnosc wyboru. Ewentualnie jakiegos dziadka przewrocic, bo zwrocil uwage.
Userzy, to oczywiscie nie tylko ‘elita’ robiaca burdel na MN, ale tez drobne i drobniejsze karki, kibole, pseudo-gangsterzy i osiedlowe ziomeczki.
3
@kamil9040 Donald Trump za to w ogole podazal tylko droga moralnosci, dlatego obsadzil samych lobbystow na najwyzszych stanowiskach srodowiskowych, medycznych, socjalnych xD
0
@ShawnC I co z tego, jak niewykorzystane sytuacje to wina City, a bledy sedziowskie nie sa czyms, za co odpowiedzialna jest Villa? Co to za tlumaczenie kontrowersyjnych decyzji?
2
@Stoiczkow Biden to najmniej lewicowa twarz Demokratow i tak naprawde, to moze sie sprawdzic jako czesciowy kompromis, bo bardziej centralna postawa jest w stanie przechylic na swoja strone czesc wyborcow Republikanskich.
To, ze blisko pracowal z Obama na pewno pomoze mu w roli, bo jest dzieki temu do niej przygotowany, a sam Obama mial duzy approval ranking, wiec Biden bedzie najlepiej wiedzial, co pomagalo jego kolezce.
I zgadzam sie, ze sytuacja z Chinami to jeden z kluczowych i definiujacych problemow. Jesli Biden sobie poradzi i pokaze, ze moze byc silnym przywodca, a nie tylko dobrym wujkiem, to zyska szacunek wielu wyborcow, a to tez klucz do uspokojenia napietych relacji miedzy niebieska i czerwona pula obywateli.
1
@macio_944 Glowna roznica jest taka, ze w tanszym latwiej je spalic, ale w smaku nie ma ogromnych roznic.
Ale wiesz co dla mnie bylo najlepsza inwestycja? Kupilem taki grill kanapkowy - podobny do tego, jaki mial glowny bohater w filmie ‘Chef’, tylko ze mniejsza, przenosna wersje do domu. Moge w nim robic takie ‘cubanos’, ale moge tez klasyczne tosty, a nawet i sam bekon. Super sprawa, polecam, chociaz teraz tak czesto nie uzywam, bo mniej wegli jem.
0
@BigDaglas Mings nie mial nawet kontroli nad pilka, miedy Rodri ja przejal, biorac czynny udzial w akcji na spalonym. Takze, ofsajd, bo Mings interweniowal, a nie kontrolowal sytuacje, gdzie City zyskalo bezposrednia przewage. To tyle w kwestii 11, bo do tej zasady sie odnosisz.
1
@Zip Prezydenci Stanow dostaja najlepsza opieke medyczna na swiecie.
Skonczy kadencje i na druga kandydowac nie bedzie, ale bedzie kandydowac Kamala, chociaz jej wygrana u Demokratow tez nie jest formalnoscia. Teraz faworytka Demsow byla Warren, a wygral Biden, wiec roznie sie moze potoczyc.
4
@itmustbejoke Ale jest wielkie Leicester City!
2
@Arkon Dzisiaj dostali mega prezent, gdy po 20 metrowym spalonym odebrali pilke na akcje bramkowa.
3
@barcelonaLM Problem administracji Bidena? Co, Biden od przysiezenia w rekordowym czasie do tego dopuscil dzisiaj? xD
To jest problem calej Ameryki, ktory tylko sie rozwijal za Trumpa nie radzacego sobie z pandemia.
Biden prezydentem jest od dzisiaj, a specjalnie formulujesz to tak, zeby zmieniac narracje i jeszcze dokladajac emotke. Dobrze wiesz, jak wielu ludzi odbierze to jako cos, co jest problemem spowodowanym za Joe, a nie Trumpa, ty manipulancie.
Trump i jego administracja sobie nie poradzili, Joe i jego ludzie beda sprzatac balagan.
2
@SithRM Super post, bardzo odwazny i ladnie przedstawiajacy sytuacje i niesprawiedliwe stereotypy, z jakimi ludzie trans musza czesto sie spotykac badz walczyc.
Takie sytuacje jak ta z fryzjerka sa dla mnie bardzo rozczarowujace, bo gdyby nie twoja decyzja do ujawnienia tego, ze jestes w trakcie terapii i zmiany, to pewnie by sama nie wydedukowala tego, obciela ci wlosy, a pozniej dalej twierdzila, ze to ‘tylko damski fryzjer’, chociaz sama praca nad fryzura czy styl bylyby pewnie takie same jak na codzien. Juz nawet nie wspomne o tym, ze to durna wymowka do odmowy obslugi - zanim mialem brode, to nie chodzilem do klasycznego “barbera” i czesto korzystalem z uslug damskiego salonu w poblizu, bo te panie robily duzo lepsza robote i byly niesamowicie przyjemnym towarzystwem. Wiec serio, wymowka do odmowy obslugi.
Zycze ci, by spotykalo cie coraz mniej takich sytuacji wraz z rozwojem u ludzi empatii (chociaz tej brakuje kazdej stronie pogladowej, czesto dla przeciwnikow) i tolerancji. Pozdrawiam!
1
@Chakalaka Pieknie, pieknie! 3 to juz nie lada wyczyn!
3
@Chakalaka W punkt, ze zacytuje klasyk!
1
@amanter Brednie?
- Zwiekszenie deficytu handlowego do historycznych rozmiarow.
- Zwiekszenie dlugu federalnego pomimo obietnic o wyczyszczeniu go.
- Obietnica podwyzek i podstawowej pensji 4k dolarow, ktora juz po jego pierwszy trzech latach byla nizsza badz rowna tego, co zarabiali przed nim z powodu inflacji (gdzie to lepsze zycie?)
- Ulgi podatkowe dla korporacji, ktore mialy tworzyc posady dla amerykanow. Zamiast tego, korproacje porozdawaly bonusy najwyzej postawionym ludziom oraz akcje, ktore byly w stanie odkupic za znizki. Fabryki? Coraz wiecej poza Stanami, a nie w USA - w tym od gigantow typu ‘Harley Davidson’ ktorzy zawsze jechali na sloganie “American-made”.
- Wojny handlowe - kolejny z powodw, dla ktorych Harley, Polaris i wielu innych amerykanskich potentantow rozszerzylo produkcje poza USA.
- Ulgi podatkowe obiecane klasie sredniej to kolejne klamstwo. Do 2027, z powodu ulg podatkowych i incentyw dla najbogarszych, srednia klasa w USA bedzie placila wiecej.
- Obietnice “wysuszenia bagna” w Waszyngtonie z lobbystow, ktorych interesy gryza sie z pelnionymi funkcjami xD Zamist tego, postawil ich na najwyzszych pozycjach, przez co ucierpials sluzba zdrowia, ochrona klimatu, bezpieczenstwo i dobrobyt obywateli. Juz nie wspomne, ze czesc z tych decyzji wplynela na ilosc zgonow na Covid.
Najgorszy.
Podzial kraju, ktory jest na skraju wojny domowej.
Nawolywanie do zamieszek.
Przeklamywanie rzeczywistosci i wyborow, co tylko podjudzalo tlumy.
Dwa impeachmenty.
Wywieranie wplywu na przywodcow innych krajow i politycznych przeciwnikow.
Szczucie rywali i przeciwnikow.
Najniebezpieczniejszy.