YoNoEntiendoNada
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2019
London/Chicago/Pomorze
7 obserwujących
4 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Criss18Barca Wspominajac, mysle o tym, jak Wielki Klemens Muranka powiedzial wtedy przed telewizorem: “kurla, ja bym 153 zrobil!”
1
@Zoker Widac, ze znalezione w internecie, bo wiekszosc to bzdury, ktore byly tutaj wielokrotnie walkowane i obalane, ale pelikany dalej znajda w sieci pierwszy lepszy tekst, lykna i beda przeklejac.
0
@4drian0 Niektorzy to moga sobie pomarzyc o takich liczbach w wieku 20, 24 czy 28 lat xD
4
Gamestop i ruch ‘Diamond Hands’ na reddit.com/r/wallstreetbets:
Z ciekawosci - pomijajac juz jak powaznie pogrywacie na gieldzie, bo nie o to chodzi w tym przypadku - to z ciekawosci zapytam, ilu z was dolaczylo do Wall Street Bets na reddit’cie, gdy GME sprzedawalo sie za nic (badz teraz, gdy pojedyncza akcja kosztuje ledwie 100$) po to, by dokopac tzw. ‘establishmentowi’? Sa tutaj tacy, ktorzy ‘walcza’ badz ci, ktorzy zweszyli szybki zarobek i porzucili akcje gdy przekroczyly 300-400 dolcow po raz pierwszy?
Osobiscie sledze akcje i mam ubaw, bo ta chaotyczna sytuacja to dowod na to, ze ludzie faktycznie moga wiele zrobic ramie w ramie, a gielda moze manipulowac kazdy - pod warunkiem, ze zbierze wystarczajaco wiele osob do krucjaty.
Jako gracz pokera, nie moge nie porownywac obecnej sytuacji doswiadczonych graczy, maklerow i funduszy do tej, gdzie z sezonowymi pokerzystami siada amator i zaczyna wygrywac - nie dlatego, ze ma ‘szczescie’ czy dlatego, ze ci bardziej doswiadczeni karciarze graja zle, tylko po prostu jego ruchy sa nieprzewidywalne, bo on sam nie wie co robi i nie podaza za schematem, wiec gra zostaje ‘zlamana’.
2
@szymonbarca10 Masz Trumpa w avatarze, wiec de facto, caly czas promujesz swoje poglady na Rambli.
< facepalm >
1
@klopx Bylyby, bo mowimy o Polsce, a kryteria Akademii nie dotycza kategorii mierzynarodowej ;)
Cytujac Eminema:
“Know your facts before you come at me lil’ goof.” :*
2
@Chakalaka Na szczescie biale nikomu nie przeszkadzaja, najgorzej jakby byly kolorowe!
2
@Yosemite Specjalista od efektownych goli. Ciekawe jakie mial conversion rate, badz procent strzalow celnych, bo mam wrazenie, ze malo pudlowal/marnowal, aczkolwiek kiedys takich dokladnych statystyk nie prowadzili.
4
@Yosemite Jeden z najlepszych na pozycji napastnika i jeden z najlepszych bez Zlotej Pilki (zlwaszcza wtedy, gdy praktycznie co roku dostawal ktos inny). Mogles go wsadzic do kazdego zespolu i bylby gwarancja bramek.
4
@NaFazieHitman Mowienie, ze czarni popelniaja wiecej przestepstw, to klamstwo.
Tutaj masz jeden z przykladow:
https://www.ojjdp.gov/ojstatbb/crime/ucr.asp?table_in=2&selYrs=2019&rdoGroups=1&rdoData=c
https://www.statista.com/statistics/191261/number-of-arrests-for-all-offenses-in-the-us-since-1990/
Na 10 milionow aresztowan w Stanach w takim 2019 roku (dane za 2020 jeszcze nie zostaly podsumowane), aresztowano 7 milionow bialych i 2.6 miliona czarnych. Figury sa podobne za ostatnie 5, przynajmniej, wiecej nie chcialo mi sie sprawdzac.
Czarni nie popelniaja wiekszej ilosci przestepstw, ale sa skazywani za wieksza ilosc ‘violent crime’. Statystycznie, sedziowie sa im mniej przychylni, rzadziej daja im zawiasy badz prace spoleczne.
0
@Colon Zawsze mozesz 2x overgrip nalozyc ;D
2
@Colon Whoa, Tecnifibre? Oldschoolowo.
1
@tomek8756 Prolife xDDDDDDD
3
@tomal17 Ten sam cytat powtarza, zamienia kluby. Mowil tak juz o Arsenalu i Tottenhamie, a wtedy zamiast przykladu OM, podal przyklady Barcy i Espanyolu. Pozniej lasil sie na robote w Realu, wiec przypominal, ze nigdy nie poprowadzi Barcy. Kiedy Barca szukala nowego trenera - uwaga! to zle go zrozumiano, a “w futbolu nic nie jest niemozliwe” i kolacja z Bartomeu byla spoko. Teraz ma duza fuche, to powrarza frazesy, i jeszcze lasi sie do kibicow PSG gadaniem o Marsylii.
Jak wiatr powieje...
1
@Chakalaka Snooker, Tusk, ale tez i Barca. Hattrick hero.
3
@urbipl Z reguly jak na cos, czego maja ‘dosc’, widze duze checi dyskusji, wiec moze nie mow za ludzi, tylko za siebie ;)
16
@Chakalaka Nienawisc czesto nie ma konkretow i nie wywodzi sie ze znajomosci tematu. ;D
2
@TrzecieOko Szybsze rozprzestrzenianie nie oznacza, ze cos jest bardziej zarazliwe. Grypa praktycznie od razu moze byc przenoszona, Covid dopiero 2+ dni od zarazenia, ale zdolnosc reprodukcyjna Covida to 2 do 2.5 ludzi, a wiec wieksza niz grypy, przez co czyni go to bardziej zarazliwym. Pisze wyraznie na stronie WHO.
2
@lukaszbarca15 Wszystkie odpowiedzi masz w poscie, ale widac, ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
0
@kamilop “odroczyc zarobki” xD
https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/06/wstawaj-kamil_2018-06-03_17-13-03.jpg
7
@amanter Skoro ludzie siedza glownie w domach, a grypa jest przenoszona poprzez bezposredni kontakt i jest mniej zarazliwa niz np. Covid, to chyba oczywiste, skad mniej chorych?
1
@Fenelon Przeciez Ronaldo kiedys tlukl prawie po 10 wolnych na sezon. Zacial sie jak zaczal walic na sile, od tego czasu wszystkie w mur. Kiedy nadawal pilce rotacji, to przez dlugi czas nikt na swiecie nie stal kolo niego przy rzutach wolnych. Dopiero te ostatnie, mniej wiecej, 5 lat to tragedia.
1
@Chakalaka Trump ostatnio poza zasiegiem.
7
West Ham - Liverpool i piekny obrazek przy linii bocznej.
Klopp sciaga niezadowolonego z tej decyzji Milnera i chwilke o tym dyskutuja.
Chwile pozniej, wprowadzony Curtis Jones wywalcza pilke, ciagnie akcje do przodu, a pozniej asystuje Salahowi.
Klopp wola Milnera do siebie, oboje sie smieja i celebruja.
To jest wlasnie manager z topu, ktory wie jak zarzadzac pilkarzami i buduje relacje.
2
@TheNekro94 1660 z 2586 (na tej liscie moze brakowac 100-300 seriali) z tak zwanych sezonowych seriali telewizyjnych (zarowno kablowych jak i ogolnodostepnych) jakie powstaly w Stanach, mialo tytul Pilot.
W teorii, to kazdy pierwszy napisany/wyprodukowany odcinek zaczyna jako ‘Pilot’ - czasem zmienia sie tytul po daniu zielonego swiatla, niekiedy jednak Pilot nagrywa sie od poczatku i pod inna nazwa albo tez i zaczyna sie serial od zupelnie innego epizodu po zaakceptowaniu pilota i dodania go do ramowki, a sam pilot sie odsuwa na polke i nigdy nie pojawia sie on w TV (ale nie jest to czesta praktyka, chociaz sporo pilotow mialo zmieniona nazwe, a sezon zaczynal sie od zupelnie innego odcinka pod jeszcze innym tytulem, a pilot ladowal z nowa nazwa miedzy 2-25 odcinkiem pierwszego sezonu [czesciej z przodu, rzadko z tylu no chyba ze w przypadku sitcomow]).
W ostatnich latach wraz ze streamingiem i zwiekszona iloscia seriali, jakie robia Netflixy, Amazony, Hulu i Apple, zmienilo sie to jednak i to bardzo, zwlaszcza przez rozszerzenie miedzynarodowej oferty serialowej (w tym nawet inne anglojezyczne terytoria, ktore nie maja w zwyczaju produkowac Piloty jako takie) stad po dodaniu tych produkcji z ostatnich kilku lat, ta lista zwiekszy sie na niekorzysc ‘Pilota’, ale klasycznie, do dzisiaj scenariusz 1 laduje u producentow jako ‘Pilot’.
To tak jako ciekawostka.
14
@TheNekro94 Wiekszosc pierwszych odcinkow sie tak nazywa, gdyz to odcinki pilotazowe - czyli, nadajace kurs wydarzeniom.
0
Komentarz usunięty
3
@busquets5 Ludzie zapominaja, ze duza czesc sukcesow Barcelony stanowili pilkarze hiszpanscy, ktorzy wygrali dwa Mistrzostwa Europy I jedno Mistrzostwo Swiata w swojej zlotej generacji.
2
@sebasek99 Ja sadze, ze nie ma nic zlego w zarabianiu pieniedzy.
Tyle, ze trzeba sie zdecydowac - chce sie zarabiac, czy chce sie wygrywac? Bo jak sie walczy o jedno i drugie, to jest wlasnie czesciowe wpedzanie klubu w finansowe klopoty. Messi dostal oferte to podpisal, pewnie - i powinien byc szczesliwy. Ale czy jest teraz, kiedy sytuacja klubu nie pozwala na otaczanie go topowymi graczami? Nagle pieniadze to nie wszystko? Wczesniej, klub sie coraz bardziej obciazal, bo jakby mu nie sprowadzali graczy swiatowego formatu, to pewnie by sie denerwowal, jednoczesnie ciezko samemu obciazajac budzet klubu.
Gdyby Messiemu wystarczylo to, co jest w klubie, i wtedy doil Barce, to w sumie nie byloby sie o co doczepic. Ale Messi chce wielkich pilkarzy wokol, chce wygrywac trofea i jednoczesnie, chce pieniedzy. Dlatego jest jak jest.
Dam przyklady spoza futbolu, ale tylko po to, zeby pokazac, jak wygrywanie i zarabianie czasamo nie idzie w parze.
W amerykanskich sportach, zespoly sa w swietnej kondycji finansowej, bo maja salary cap, wiec o dlugach nie ma mowy i nie o to mi chodzi.
Jesli przekroczysz limit placowy, placisz podatek od luksusu, dlatego zespoly uwazaja, by tego limitu nie omijac. To oznacza, ze przy duzych zarobkach niektorych gwiazd, szanse na sprowadzenie kolejnych sa nieuduze.
Tom Brady, futbolista Tampy, a wczesniej przez 20-lat grajacy w Patriots, od lat dawal zespolowi z New England ‘hometown discount’. Kiedy inni podpisywali maksymalne umowy i doili zespoly, Brady godzil sie na np. 10-12 milionow zamiast 20+, bo jak sam mowil, ‘chce wygrywac’, ma juz ‘wystarczajaco pieniedzy’, ma ‘bogata zone’ itp. Dzieki temu, Pats zostawali konkurencyjni, bo potrafili zatrzymac najlepszych zawodnikow w druzynie. Dlatego Tommy Terrific ma 6x SB i walczy teraz o 7 pierscien mustrzowski (aczkolwiek po raz pierwszy w innym zespole).
Drugi przyklad dam z NBA. Dirk Nowitzki poswiecal bardzo duzo pieniedzy, by Dallas pozostawalo konkurencyjne. Niemiec wolal byc otoczony dobrymi koszykarzami i grajac w druzynie z glebia skladu, niz zarabiac grube miliony, bo jest wystarczajaco bogaty, by poswiecic czesc potencjaknego wynagrodzenia dla wzmocnien. Nie zawsze to dzialalo, zwlaszcza pod koniec kariery #41, ale byla to proba nawiazania walki o mistrzostwo. Dirk ten tytul zdobyl wlasnie w Dallas, bez tworzenis superzespolow badz uciekania by zarabiac i wygrywac w innym miejscu. Oddawal wiele na parkiecie i poza nim, bo kochal ta druzyne i jeden tytul w Dallas znaczyl wiecej, niz 3-5 znaczylyby w jakims przepakowanym team’ie.
Dla przykladu, w NHL, moi unochani Blackhawks stworzyli w 1 polowie poprzedniej dekady dynastie, ktora miedzy 2010-2016 zdobyla 3x Puchary Stanley’a (mistrzostwo w NHL). A potem? Ogromne kontrakty dla Seabrooka, Keitha oraz przede wszystkim Kane’a i Toewsa sprawily, ze Hawks nie mieli duzej mozliwosci manewrowania przy placach i ostatnie sezony (zwlaszcza poprzednie dwa) byly juz ciezki, a zespol ciagnal bedacy w szczytowej formie swojej kariery Kane, ktory nie mial wokol odpowiednich graczy do konkurowania z najmocniejszymi zespolami. Zawodnicy naleza do najlepiej zarabiajacych na swoich pozycjach i oczywiscie, niezwykle zasluzonych i utytulowanych... ale kosztem sukcesow. Czy mieli takie prawo? Jasne. Tak jak i Messi. Czy mogli zrobic inaczej? Prwnie, ale nie musieli.
Leo Messi ma prawo do zarabiania jak najwiekszej ilosci pieniedzy, ale jednak nie mozna udawac, ze to nie jest problemem klubu i nie dolozylo do kiepskiego zarzadzania swojej wlasnej cegielki.
W futbolu znajda sie tez takie przyklady w innych miejscach. Duzo zespolow, ktore mialo fajne sklady, rozpadlo sie, bo zawodnicy woleli isc w inne miejsce dla kasy. Duzo zespolow nie moglo sprowadzac graczy pewnej klasy przez zarobki pilkarzy, a niektore kluby upadly przez wydawanie ‘ponad stan’ (naszpikowana gwiazdami Parma pod koniec 90-tych i na poczatku XXI wieku).
Nikt nie mowi Messiemu co ma robic, ale udawanie, ze on nie ma udzialu w tym, co sie finansowo i sportowo dzieje w klubie, to zbyt duzy fanatyzm.
4
@macio_944 Musk musi miec sporo udzialow u Redow i w jakis sposob, wydaje mi sie, ze zwietrzyl mozliwosc zarobku na kooperacji.
Nie zdziwilbym sie, gdyby w nastepnym dodatku duza role odegralo np. auto od Tesli, zupelnie jak w przypadku Porsche Johnny’ego... albo rakieta SpaceX?