1

@FutbolToMagia Mozna stwierdzic, ze dostal 12 minut wiecej w doroslej pilce niz w jego wieku mial niesamowity Rikinho Pucz.

1

@MesQueUnClub_87 Zgadzam sie, swietna obsada go ciagnie na dodatek!

4

@Chakalaka Nie ma argumentow, w duzej mierze, wiec latwiej rzucac bzdurami bez zadnych dowodow.

2

@macio_944 Kiedy ktos kogos nie lubi, to wtedy przymyka oczy na ‘co jest zle teraz’, tylko woli wracac do ‘co bylo’, czesto wyolbrzymiajac badz nie znajac uwczesnej sytuacji (podejrzewam, ze wiele osob mialo wtedy 8-15 lat i w d**** bylo oraz g**** widzialo, ze sie tam chamsko wyraze) i powielajac te same brednie.

Najglupszy argument to ogolnie jest ten, kiedy ‘bo ktos cos kiedys’, to nie moze rzadzic, wiec jestem np. za Konfederacja - pomimo tego, ze ich postulaty sa bzdurne - bo oni ‘jeszcze nie zrobili tego/tamtego’. xD
Glosowanie na cokolwiek tylko dlatego, ze jest inne/przeciwne - to jest dopiero ludzka glupota.

PS: Nie mowie, ze tak glosuja wszyscy wyborcy Konfederacji (dalem ich jako przyklad), ale serio, duzo przeczytalem tutaj, na Rambli, takich bzdurnych argumentow.

1

@MesQueUnClub_87 Co racja!


2

Paczkozercy! Uwazajcie dzisiaj na paczki z kremem od swoich rywali, sasiadow z ktorymi sie klocicie, swoich ex, bylych partnerow swoich obecnych dziewczyn/chlopakow, etc...



Jak z okazji Tlustego Czwartku dostaniecie paczusie z budyniem od kogos, z kim wam nie po drodze.. BEWARE.

4

@ksobi Tak wlasnie myslalem, ze to kolega @Gwyn :
https://m.imgur.com/0z89zub?r

3

@MesQueUnClub_87 Ale dzien seksu zostaw, taki Janusz co po pijaku z zona raz w roku przynajmniej bedzie mial wymowke, by namowic zone na jeszcze jeden raz ;D

3

@karci0 Niektorzy nie jedza paczkow zbyt czesto - tak jak i innych niezdrowych potraw - i lepiej sie czuja, kiedy maja od czasu do czasu wymowke do zlamania diety.

Poza tym, podczas roznego rodzaju uroczystosci, celebracji, Swiat, okazji... ludzie sa po prostu przyjemniejsi. Mowienie, ze moga tacy byc bez okazji, to utopijne myslenie i wymowka do narzekania.

Czy ktos moze jezdzic do dziadkow/przyjaciol bez okazji? Moze, ale jesli tego nie robi, ale robi np. w tlusty czwartek, to chyba dobrze, ze chociaz w ten dzien dziadkowie maja towarzystwo niz zeby nie mieli w ogole?

Narzekanie na jeden powod po narzekaniu na inny (ze mozna jesc cos bez obchodzenia dnia jedzenia tego czegos) to narzekanie dla samego narzekania. W sensie: “ jeden argument dalem, nie zgadzasz sie - dam nastepny”. Powiedz, ze ogolnie nie lubisz tego dnia, a nie podajesz miliony powodow, bo i tak nie zmienisz zdania tych, ktorzy lubia ;)

0

@ksobi Nie tak, jak Dylan McDermott:
https://i.pinimg.com/originals/2b/69/21/2b692143273e3d56963846ab6dda447d.jpg

Ale pasowac, a w ogole byc zainteresowanym rola to tez dwie rozne rzeczy. Tak jak i byc wybranym, w sumie n

3

@Ojciec5tkidzieci Tom Hanks jak najbardziej, on sobie przygotowal taki tatusiowi brzuszek z klasa, nie jak Janusz tylko jak glowa rodziny, co lubi sobie dobrze zjesc, ale nie chce, zeby mu pikawka wysiadla przed 65 rokiem zycia.

@PatrychoO Ah, ano nie wiedzialem, pierwszy raz widze. ;D

6

@PatrychoO W Chicago polskie paczki sa cholernie popularne. Zwlaszcza na Tlusty Czwarter - wiec tak, wyobrazam sobie, ze ktos je polskiego paczka. Pomijam Bonda, bo Bond jakby zjadl donuta na ekranie, to wygladalby komicznie, wiec nie widze ani tego ani tego w filmach o 007.

0

@macio_944 Milion dolarow to i tak jakos malo w sumie.

Wydaje mi sie, ze ciezko bedzie powstrzymac jakikolwiek wyciek. Wszystko nie poleci, ale jakas czeac juz tak - zwlaszcza emaile, na przyklad.

9

@Chakalaka Niezwykle w punkt. Tak bardzo, ze az zaboli tych, ktorzy go nie lubia.

1

@Chakalaka Najlepszego dla Bondowego czarnego charakteru ;D

2

@Yosemite Mam slabosc do Aduriza, gral bardzo efektywna pilke. Co natlukl goli, to jego - do tego, zestarzal sie jak wino, gdyby nie kontuzje to pewnie dalej by gral ;D

Czlowiek jednego klubu i Bask z krwi i kosci - przez jednego, mam na mysli, ze tam idealnie lasowal i tam kumulowal bramki podobnie jak Di Natale w Udinese.

Nie poznali sie w Valencii na Adurizie - chociaz nie mial tam zlych statystyk - i oddali z powrotem do Bilbao, ale byc moze po prostu do Nietoperzy nigdy tak naprawde nie pasowal.

0

@Coutinho007 No, dzieki temu wygral Lige Europejska. ;D

3

W Anglii dzisiaj dwa fajne mecze (fajne z roznych powodow, oczywiscie):

1. Moder naprawde obiecujace spotkanie z Brighton, Karbownik calkiem niezle. Obaj po 90 minut.
2. Everton vs Tottenham mwga widowisko. 4-4 i wyglada na to, ze bedzie dogrywka, chociaz Spurs cisna ostatnie 15-20 minut. Polecam wlaczyc tym co maja angielska TV, w innym wypadku gdzies sa streamy pewnie.

2

@Coutinho007 Pewnie fakt, ze urodzil sie i wychowywal w Stanach, troszke mu pomogl ;D

3

@Yosemite Do dzisiaj ubolewam nad iloscia jego kontuzji. Zdrowy i w formie, Rossi mogl grac w prawie kazdym mocnym klubie i bylby gwarantem bramek. Jeden z najbardziej lubianych przeze mnie snajperow w La Lidze.

1

@LS Sa trywialne, bo wiekszosc jego historii to podstawa wszystkiego po nich i do dzisiaj chcac nie chcac wraca sie do Szekspira, bo wylozyl te fundamenty. Facet wyprzedzil swoje czasy i dzieki niemu sztuka pisana sie tak rozwinela.

2

@Janiama Mi to sie smiac chcialo, jak czytalem ile osob nie moglo sie doczekac jego powrotu do Barcelony latem, bo Bayern wygral potrojna korone, a Coutinho strzelil Barcy 2 gole... zapominajac, ze Coutinho byl jedynie rezerwowym w Bayernie, a w tamten dzien Barcelonie 2 bramki moglby nawet Sandro Wagner wbic, gdyby byl wowczas wciaz w Bayernie ;D

0

@Zip No tak, Ramosowe 12 milionow i zadanie 15 obciaza budzet klubu rownie mocno, jak 100+ Messiego.

1

@AV0CAD0 Na Rambli dzisiaj widzialem wystarczajaco duzo wpisow, by wywnioskowac, ze ten fakt nie byl dla niektorych az tak oczywisty, takze sa podstawy do tego, by uznac wpis Trzaskowskiego zarowno za odpowiedni, jak i potrzebny.

11

@Chakalaka Zaraz sie wlaczy bol dupy, bo Trzaskowski smie powiedziec cos madrego i na wazny temat na czasie, a przeciez w tym czasie snieg pada w Warszawie i w ogole jest on reprezentantem PO, wiec Pisowcy i Konfederaci nie sa w stanie zaakceptowac tego, ze napisal z sensem.

4

@Armandi W jaki sposob jego wpisy sa pozbawione sensu? Wiesz, co w ogole oznacza slowo ‘sens’? Pytam, bo sposob w jaki go uzywasz sprawia, ze albo nie rozumiesz tego slowa albo twoj problem lezy w tym, ze nie rozumiesz wpisow @Chakalaka, ale wtedy meritum problemu lezy w twoich zdolnosciach do przyswajania informacji, a nie jego wypowiedziach, argumentach, wklejanych artykulach/tweetach.

Idz przemysl to i pracuj nad soba. Ktoregos dnia sie uda!

9

Fajne podsumowanie dzialan poszczegolnych managerow oraz klubow na rynku transferowym.

Ten post jest ogolnie, on wydawaniu, ale skupi sie - w formie przykladu - na Guardioli. Post jest tez o najbardziej dochodowych rozgrywkach na swiecie, czyli Lidze Mistrzow.

Kibice regularnie popadaja w Football Managerowa fantazje i co mecz wymieniaja pol druzyny, wywalaja managerow, kupuja pilkarzy ktorych na klub nie stac badz ktorzy mimo wszystko sa kotem w worku. Tylko, czy ciagle transfery gwarantuja sukces w najbardziej prestizowym pilkarskim turnieju klubowym? Czy to takie proste? Jak wiekszosc klubow spoza szejkowej utopii ma sobie radzic z wydatkami i brakiem zyskow ze sprzedazy - i czy faktycznie, duze transfery = najmocniejsza DRUZYNA.

Ostatnio szczegolnie duzo bylo ochow i achow nad rzekomym geniuszem Guardioli i tym, co “zbudowal” w City. W 10 ostatnich okienek transferowych, czyli 5 sezonow - od lata 2016 - City pod jego sterami wydalo miliard euro.

Otoz, kiedy sie kupuje 2 albo 3 zespoly w 5 Lat, to nie wiem, jak mozna to nazywac budowaniem, predzej wymienianiem... ale zdecydowanie powinno sie wowczas wymagac wynikow oraz mniejszej ilosci zawodow w LM.

To budowanie Guardioli tak naprawde jest wylacznie kupowaniem.

https://football-observatory.com/IMG/sites/b5wp/2020/wp324/en/

Miliard euro, ani jednej ligi mistrzow.
Wiecej wydala tylko Barcelona, ale w przeciwienstwie do City, troche wiecej zarobila. W tym czasie LM wygrywaly zespoly z miejsc 18, 23 i 30 (2x). W finalach graly za to zespoly z miejsc 14, 23, 12 i - wyjatkowo poki co - 4. Rok przed tym, wygrana tego z 30, ktory gral z tym z 27.

Polfinaly?
16/17 - 14, 27, 30, 95
17/18 - 18, 23, 30, 81
18/19 - 3, 12, 23 + bedacy poza transferowa banka top 5 Ajax, ktory od 2017 do lata 2020 zarobil 307 milionow na jedynie 8 pilkarzach, a ktorego najdrozszy transfer w historii wyniosl... 22.5 miliona euro i odbyl sie tej zimy.
19/20 - 4, 16, 18, 97

Czyli w 5 lat, tylko 2 zespoly z top 10 wydajacych i praktycznie nie sprzedajacych graczy weszlo do polfinalow LM. 2.
W finalach, 1!

Wniosek? Kupowanie nowych gwiazd za potrojne cyfry badz gorna polowe podwojnych, ciagle wymienianie calej linii obrony czy tez kupowanie sobie zespolu B za grube miliony nie zawsze idzie w parze z sukcesami.

@Chakalaka @Janiama @Yosemite @Encore @Coutinho007 @Jakchcesz @JimMorrisonFCB @Arkon @Don-Corleone

1

@Yosemite Falcao z Atleti to niespelnione marzenie kazdego klubu i kazdego kibica ♥️

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?