YoNoEntiendoNada
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2019
London/Chicago/Pomorze
7 obserwujących
4 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Sulimo Boromir ;( Pamietamy! { * }
1
@PatrykBarca Pan Pilkarz. Bez Neymara, bez Di Marii, to postanowil, “OK, pociagne ten wozek.”
1
@JohnA Klasa przez wielkie K. Nikt nie moze powiedziec, ze nie dostarcza bramek na najwyzszym poziomie - a jednak!
4
“Mbappe jest przereklamowany.”
0
@FCB24 Moim zdaniem, realistycznie, Kimpembe, Marquinos, Veratti, Gueye, Icardi (Barca nie ma lepszej dziewiatki) i oczywiscie Mbappe z miejsca wskoczyliby do 1 skladu Barcy - zreszta, Florenzi tez na obecna chwile, a i Paredes by o niego walczyl.
1
@Yosemite Spojrzmy prawdzie w oczy - jesli nawet dzisiejsze PSG nie wyglada kosmicznie, to jak wyglada Barca jesli nie bedziemy sie kierowac kwotami, jakie placono za pilkarzy?
Niemniej jednak, na pewno dla Barcy kluczowe bedzie to, ze wypadli Neymar z Di Maria. Dla PSG mniejsza roznice robi to, kto nie zagra po drugiej stronie, ale z pewnoscia nadzieje robia im problemy obronne Barcy.
2
@Chakalaka O’Sullivan vs Jimmy White, miod fla moich uszu i oczu!
3
@głardiola Zmyslil to, nigdzie nie pisalo o zadnej odpornosci wirusa na szczepionke. Tak sie wlasnie roznosi fake newsy - wystarczy dodanie czegos od siebie, a dalej ci najglupsi lykna i beda powielac posrod reszcie najglupszych. Tak sie wlasnie to kolo kreci.
1
@DonMatteo901 Klasyczni zawistni Janusze Cebulaki.
2
@Yosemite Magia, po prostu magia.
Moj najlepszy kumpel to kibic Arsenalu, Bergkampa uwielbial jak malo kogo.
Co ciekawe, ma na scianie oprawiona okladke Guardiana po meczu Arsenal-Barcelona dokladnie 10 lat temu zaraz obok okladki o “Invincibles” ;D
1
@macio_944 Jeden z moich ulubionych questow w grze— ba, jeden z najlepszych w historii gier, zdecydowanie! Dialogi na wysokim poziomie, temat dajacy do myslenia, no i swietne wykonanie oraz wstrzasajace pomimo madrej decyzji o uniknieciu tego, by wizualnie pokazac sam moment wbijania gwozdzi w calej swojej krwawej okazalosci.
1
@Yosemite Doktor dyscypliny, prawdziwy dominator! Facet pokonywal praktycznie wazystkich najlepszych w tej dyscyplinie, to raz, i przez niego wielu swietnych motocyklistow nigdy nie zdobylo mistrzostwa, a do tego pomimo wieku dalej konkuruje, co jest naprawde rzadkie.
1
@kuz Mam Fendera CD-60, jestem strasznym casualem, aczkolwiek ciagle sie ucze.
4
@Rust_Cohle “Ze studia, serdecznie pozdrawia Dariusz Szpakowski.”
1
@jeyx77x A Francja-Argentyna na MS2018? Najpierw wywalczyl karnego. Pozniej, przy stanie 2-2, Mbappe strzelil 2 gole. Dwa gole w wygranym 3-2 meczu w Dortmundzie z faworyzowana w cwiercfinale Borussia. Otwarcie wyniku z City w rewanzowym meczu w LM w barwach Monaco po porazce 5-3 w 1 spotkaniu.
Trzeba pamietac, ze poki co, nie mial wielu okazji do tego. W LM gral dopiero 4 razy (teraz po raz 5 gra), z czego w tym pierwszym roku robil ogromna furore. Na jedym turnieju reprezentacyjnym gral do tej pory i strzelil gola w finale (ilu graczy w historii tego dokonalo?). Zobaczymy, jak bedzie gral jutro, w lato dopiero 2 wielki turniej w postaci Mistrzostw Europy.
Sadze, ze jak na swoj mlody wiek, robi niesamowite liczby i wyroznia sie. W PSG grali Ibrahimovic, Cavani, wlasnie Neymar, a kto powoli ich zjada liczbami? Wlasnie Mbappe, ktory w 3 i pol roku jest nieduzo ponad 30 bramek za Cavanim, ktory potrzebowal 7, by byc najlepszym strzelcem w historii klubu. Poki co, zaden z tych pilkarzy nie pociagnal PSG w LM (chociaz Neymar ma ciagle czas, wraz z Francuzem sa stosunkowo krotko w Paryzu) - w tym Ibra w swoim absolutnym prime time!
Zobaczymy, co bedzie jutro i jak potoczy sie tegoroczna LM, ale jeszcze niedawno, to Mbappe byl motorem napedowym PSG i tak jak wspomnial @PatrykBarca, to o nim pisano najwiecej, a nie o Neymarze.
Zobaczymy, czy to ‘wypalenie’ (bo bramki wciaz strzela i dalej asystuje, nawet jesli nie gra tak jak wczesniej) bedzie sie poglebialo, czy po prostu tak zmeczyla go praca z Tuchelem i zobaczymt, czy latem nie dojdzie do transferu. Na pewno gra w klubie typu Real, Bayern, Barca, Juventus, moze City/United/Liverpool/Chelsea (bo teoretycznie stac je na niego) to ostateczna weryfikacja - szczegolnie w Anglii, Hiszpanii, Wloszech - ale w tej chwili i tak gra dla czolowego klubu na swiecie i finalisty poprzedniej LM. Facet w swoje 4 sezony w tych elitarnych rozgrywkach ma juz na koncie polfinal z jedna druzyna i final z kolejna.
0
@Joe_Barbaro John Terry. Na boisku nie tylko skala, ale tez prawdziwy lider, a do tego malo osob zdaje sie pamietac, jak wielkie zagrozenie sprawial z przodu. 71 goli w przeciagu calej kariery (68 w klubowej pilce, 3 w kadrze Anglii) to naprawde duzo jak na srodkowego obronce - nie jestem pewien, ale przez te ostatnie 20 lat chyba tylko Ramos strzeil wiecej. Do tego konskie zdrowie - duzo mniej podatny na kontuzje niz taki Rio, dla przykladu.
1
@JohnA W punkt, bo widac ze czesc tej niecheci do niego wywodzi sie z tego, jak wypowiada sie o Realu i ze w kuluarach od dawna mowi sie, ze predzej czy pozniej, wyladuje w Madrycie. Nie znajduje sie podobnego hejtu w stosunku do Haalanda, ktory na duzej scenie pokazal jeszcze mniej, niz Francuz, ale jako ze Norweg publicznie nie okazal jeszcze szczegolnej sympatii zadnemu klubowi poza Leeds, to widac jest ryba, ktora kazdy moze zlapac.
Mbappe jest teraz widziany jako nowy Cristiano Ronaldo, stad duzo negatywnych odczuc wobec niego posrod pewnych grup kibicowskich oraz tez generalnej niecheci, jaka ludzie zywia do Paris Saint Germain i ich petrodolarow.
0
@Azi @PatrykBarca @escarabajo Wydaje mi sie, ze ludzie co do kolejnych talentow maja teraz dziwne oczekiwania, bo patrza na nich przez pryzmat Messiego i Ronaldo - przy czym zapominaja, ze ci gracze to ewenementy i ich rekordy pewnie beda staly za kilka dekad.
Wsrod mlodych jest Mbappe. Dalej, wydaje sie, ze Halaand. Gdzies troche ponizej jest Sancho, a potem cala reszta pilkarzy U-23, ktorzy sa utalentowani, graja dobrze, ale nie pokazuja sie az tak jak ta trojka. I Mbappe, Halaand, Sancho wlasnie z innymi pilkarzami U-23 powinni byc porownywani, bo kto z tej grupy wiekowej kreci takie liczby, jak oni? Moze Rashford, ktory ma 23, ale mimo wszystko sadze, ze w przyszlosci bedzie klasowym graczem, ale jedna polke pod nimi. Nie latwo znalezc takie przypadki, wiec sam takt, ze oni sa o krok, dwa, piec przed swoimi rowiesnikami pokazuje, jak dobrzy to pilkarze.
0
@Cobra303 Na jakiej podstawie wywnioskowales, ze nie za dobrze gra bez Neymara? On srednio pol sezonu gra bez Brazylijczyka, a ma na koncie 108 goli i 59 asyst w 152 meczach - w kanadyjce, 168 goli w 152 spotkaniach, czyli udzial przy bramce ponad raz na mecz. Malo tego, kosztowal 168 milionow euro bodajze, wiec jake sobie to przeliczymi na bramki i asysty, to splacil kazdy milion juz teraz, w nieco ponad 3 i pol roku.
Powiedzialbym, ze jako, ze gra polowe meczy bez Neymara, to radzi sobie wysmienicie.
3
@PatrykBarca @escarabajo @fart @JimMorrisonFCB No wlasnie. Mi sie wydaje, ze w tej chwili, kazdy klub na swiecie przyjalby go z otwartymi rekoma. Zobaczcie, co w City gra taki Sterling - jakby tam trafil Mbappe, to bylby potworem prawie nie do zatrzymania, zwlaszcza przy ilosci okazji do zdobycia bramki, jakie tworza i z powodu faktu, ze jest skuteczniejszy niz wlasnie wspomniany przeze mnie Anglik.
40
Czemu tyle tutaj pisania o tym, jaki to Mbappe jest ‘przereklamowany’? Ja rozumiem, ze mozna nie lubic PSG, ale zeby umniejszac jednemu z najlepszych mlodych pilkarzy na swiecie? Ze tak powiem, przesadyzm. Praktycznie od wylosowania Paryzan przez Barce, pelno tutaj takich opinii, a w ostatni tydzien to juz codziennie mozna znalezc takie stwierdzenie.
Ja rozumiem, liga francuska jest najslabsza z top 5 lig europejskich, ale ta slaba liga miala 2 polfinalistow LM w zeszlym roku - malo tego, odkad Pep Guardiola jest w City i wydal miliard euro na transfery, francuskie druzyny... 3 razy znajdowaly sie w polfinalach Ligi Mistrzow, a takie City ani razu (odpadajac, miedzy innymi, z... Lyonem, czyli francuska druzyna). A Mbappe nie strzela i nie asystuje jedynie we Francji. Swoja droga, patrzac na ostatnie 105 meczy klubowych, bodajze tylko Lewandowski strzelil wiecej bramek od Mbappe.
A Mbappe w samej Lidze Mistrzow? 22 lata - 21 goli i 17 asyst w 40 meczach, czyli praktycznie udzial przy bramce na mecz. Traci 13 bramek do Gerda Mullera, czyli w obecnym tempie, w 2 - gora 3 - sezony bedzie w top 20 strzelcow. W kadrze ma 16 goli w 39 meczach, operujac glownie ze skrzydla - w tym 4 strzelone na Mistrzostwach Swiata, ktore Francja wygrala.
Jakby Mbappe dzisiaj zadeklarowal, ze jest kibicem Barcy albo zainteresowany graniem dla niej, to podejrzewam, ze ludzie prawie sikaliby ze szczescia - tym bardziej porownujac to do hype’u, jaki byl po transferze pilkarza w polowie tak dobrego jak Francuz, czyli Coutinho.
Jeszcze od siebie dodam, ze umniejszanie Mbappe nie pomoze Barcy w dwumeczu - dwumecz juz zalezy od pilkarzy i tylko oni moga sie spiac na to, by jakos powstrzymac Zolwia Ninja i spolke. Twierdzenie, ze Mbappe nie jest takim zagrozeniem jakim bylby np. Neymar jest niepowazne, bo PSG duzo bardziej polega na Francuzie zwazywszy na to, ze Brazylijczyk opuszcza polowe meczy (i to nie jest “polowa” na wyrost, bo bodajze 53% mozliwych meczy zagral w stolicy Francji Neymar).
Oznaczam paru panow, zeby poznac ich opinie o tym niezwykle utalentowanym - bo jak mozna tak o Mbappe nie napisac? - mlodym graczu.
@Chakalaka @Yosemite @Janiama @Encore @JimMorrisonFCB @JohnA @DaPi
0
@pax Tylko transfer Isco sie udal (nawet pomijajac jak chimerycznym graczem on jest oraz jego ostatnie 2 lata) i ogolnie, nie mozna powiedziec, ze nie wyszlo z Asensio, bo kosztowal grosze - reszta juz sie tak nie sprawdzila.
0
@FDJ Serio, zaczynasz tak glupia dyskusje z oznaczeniem mnie, bo spytalem, czy az tak piecze cie tylek po Bayernie i Liverpoolu? LOL.
Super, mam nadzieje, ze ulzylo, bo widze, ze kompleksow masz jednak wiecej niz to, co ci wypomnialem, bo ja dyskusje w ktorych biore udzial z reguly zamykam po swoim ostatnim poscie.
Wydaje mi sie, ze to normalne, by monitorowac, co sie dzieje u najwiekszego rywala, to raz.
Dwa, na Rambli dyskusje tocza sie o wszystkim - w artykulach mnie nie ujrzysz.
Trzy, bardzo duzo kibicow Barcy jest w porzadku, do podyskutowania o wszystkim. Merytorycznie, nie kazdy prezentuje tak niski poziom jak ty, wiec nie oceniaj reszty swoja miarka, bo strasznie krotka jest ;)
0
Komentarz usunięty
0
@socha Valencia pod rzadami Petera Lina to juz nie jest duzy klub i po tym masowym exodusie czolowych pilkarzy (ktorzy dzisiaj np. walcza o LM w barwach Villarrealu czy mistrzostwo Hiszpanii w Atleti) nie bez powodu sa 3 punkty nad strefa spadkowa.
Jak ktos nie wykupi od niego zespolu, to Valencia w przyszlym badz kolejnym sezonie bedzie grala w Segundzie.
1
@FDJ Nie smialbym sie z tego 7-2 i nie skreslal szans The Reds na wygranie LM na kilka dni przed meczem z PSG, tylko bym poczekal, czy Barca znowu nie zagra w ‘Liga Mistrzow parzy”.
W 3 najblizsze tygodnie moze sie okazac, ze Barcelona gra jedynie o miejsce w LM na przyszly sezon.
4
@MesQueUnClub96 Valencia wygrala z Realem 4-1 w tym sezonie.
8
@MesQueUnClub96 Tak, wszyscy rozkladaja nogi z Realem, tylko z Barca takie tuzy jak Alaves walcza jak lwy, dlatego tylko 1-5 dostaja.
1
@AlexDark00 Patrzac tylko na tych najmocniejszych rywali (wylaczajac Real) od 2008 roku, to: Alba, Villa, Griezmann, Arda Turan, Ivan Rakitic, Aleix Vidal, Clement Lenglet, Andre Gomes, Dani Alves, Paco Alcacer, Jeremy Mathieu, Adriano, Seydou Keita. 13 graczy.
Bayern: Tim Borowski, Mario Gomez, Luiz Gustavo (przyszedl z Hoffenheim, nie z powaznego rywala, ale za 16mln, wiec wlaczylem go do zestawienia), Manuel Neuer, Mario Mandzukic, Dante, Claudio Pizarro, Mario Goetze, Robert Lewandowski, Joshua Kimmich, Mats Hummels, Serge Gnabry, Niklas Sule, Leon Goretzka, Benjamin Pavard, Nubel, Michael Cuisance i Upamecano. 18 graczy.
W Bayernie wlaczylem Sule, ktory nie przychodzil z potentanta, tylko z Hoffenheim, oraz Pavarda, ktory walczyl o utrzymanie w lidze, a w Barcelonie nie wlaczylem Firpo, bo jak pisalem, patrzylem tylko na graczy z Sevilli, Valencii i Atleti, ktore w roznych latch nawiazywaly walke o czolowe pozycje (zwlaszcza, gdy Valencia miala takiego Albe czy Ville). Po dolozeniu Firpo i Claudio Bravo z Betisu i Sociedadu, odpowiednio, mamy 18-15 dla Bayernu.
Czyli zarzut w strone Bayernu o podkradaniu graczy rywali w lidze to troche mit.
Naciagane 18 takich transferow do 15 w ryealizacji Bayern vs Barca pod katem kupowania czolowych badz obiecujacych graczy ligowych rywali. W rzeczywistosci, mniej wiecej 15-13 dla Bayernu.
@Khajio Dokladnie!
2
@AlexDark00 Barcelona robi to samo, z tym ze w Hiszpanii dwa kluby maja marke by sobie na to powolic i dlatego Blaugrana nie wyciaga pilkarzy z Realu, a Krolewscy z Barcy (z reguly). Za to z Valencii, Atletico, Sevilli itp. juz tak. Gdyby nie bylo Realu - badz vice versa - to sytuacja bylaby lustrzanym odbiciem tej z Niemiec.