1

Same marne komentarze, spadam stąd...

3

@Don-Corleone Zacne kompilacje, wróciły wspomnienia tych świetnych czasów. Na koniec naszła mnie smutna myśl, że za mojego życia już nigdy nie będę miał możliwości oglądania takiego teamu, a już na pewno takiego gracza jak Leo.

8

@krzak82 Pewnie dla rambli to glos eksperta, dla mnie jedynie szczenięcy post pod zielone.

2

Chłop w kilku kwestiach ma rację, jednak jest ostatnim, który powinien się na takie tematy wypowiadać...
To tak jakby złodziej narzekał, że wszyscy wokół kradną.

1

Ale historia :))))))

3

Na Grzmota to my możemy trafić, a nie Real.

2

@ziomal62 Nie zapomnę tego do końca życia...
Współczuję bogatego życia wewnętrznego.

8

W ostatnim czasie padło w jego stronę wiele inwektyw, a summa summarum zachował się bardzo przyzwoicie. Widać, że lata spędzone przy Puyolu nie poszły na marne. Na koniec pamięta się tylko te legendy, które odeszły z klasą jak Puyol, Iniesta czy Xavi, a nie jak choćby Figo czy Neymara.
Klasę się ma albo się jej nie ma. Ten Pan z pewnością ją posiada.

31

Ulżyło mi, że jednak przeważa tu normalność.

1

@ViscaBarca123 jedziesz po bandzie ;)

1

@DaPidejpi Poproszę jeszcze kompilację z kładzeniem obrońców. W roli głównej Boateng ;)

1

@Dembouz1899 A gdzie Mental? Reklamuje Coca-Colę?

1

@ramon59 Grę do przodu, podania z pierwszej piłki, brak głupich strat?
Edit: dopiero teraz zerknalem na Twój Avatari wszystko stało się jasne...

1

@rk przepraszam, ale co to za pierdy. Przez cały mecz wypracowali sobie dwa niepodytkowane rzuty karne i nieodgwizdane czerwo. Na takim poziomie to są decydujące kwestie. Wszyscy to przyznają, nawet niezależni sedziowie, ale kibice będą mieć wylew, że nie było dominacji i manity. Smutne mądrości kibica sukcesu.

1

Ładny gest w stronę Ukrainy, ale logistycznie to jest trochę bez sensu. Chyba, że u nich zagra kilka drużyn w fazie grupowej, a potem zwycięzcy będą kontynuować grę na półwyspie, bo słabo widzę pokonywanie takich odległości, żeby zagrać jeden mecz.

1

@aiven Ale wiesz, że on nie grał w tym meczu, wiec pretensje do niego trochę przesadzone

3

Tak
(piętnaście znaków)

3

@Redakcja poprawcie literówkę w L'Esportiu - powinno być niewidomy, a nie niewiadomy Isaac Padros.

1

Ale jak można oszukiwać w szachach? Przedstawia mu figury jak nie patrzy?

3

Słyszałem też, że miejsce w loży Antonelli miało mieć różową tapicerkę oraz podgrzewane podłokietniki, natomiast w barku samolotu tylko Single Malty. W przeciwnym razie Leo mógł jednostronnie zerwać kontrakt po każdym zremisowanym spotkaniu La Liga.
Zapewne agenci negocjują różne czasem dziwne rzeczy, ale przecież niektóre z tych wymagań są na tyle absurdalne, że uniewiarygadniają cały artykuł. Poza tym pamiętajmy że MD już nieraz szkalowało wybranych piłkarzy Barcy. Także tego... to co tam piszą trzeba czasem dzielić przez pół.

2

Nawet po tych ocenach znajdą się użytkownicy, którzy dopatrzą się dyskredytowania FDJ przez @pax
Ehhh...

2

@pax @JohnA
Prócz żony mam bardzo wielu znajomych pracujących w szkolnictwie i o wycieczkach szkolnych prawda jest taka, że jeżdżą na nie głównie nauczyciele, których, przy skandalicznie niskich zarobkach w resorcie, po prostu nie byłoby stać na samodzielny wyjazd zagraniczny. Więc wybierają "mniejsze zło", żeby zobaczyć w życiu coś więcej ponad Tatry i Bałtyk. Ale, jak sam się przekonałem na własnej skórze, nie ma to nic wspólnego z ogólnie pojętym wypoczynkiem. Po wspomnianej przeze mnie wycieczce bodajże w 2015 bądź 2016 roku, moja żona już więcej nie wybrała się na żadną. Na szczęście stać nas na samodzielne wyjazdy, ale nie każdy ma taką możliwość (vide małżeństwa nauczycielskie).

Co do przygotowywania się do zajęć, tu również widzę u kolegi słabą orientację w temacie. Moja żona, językowiec, po przepracowaniu 30 lat w zawodzie, nadal poświęca dużo czasu na pracę w domu. Tu nie chodzi tylko o przygotowywanie się do lekcji, ale przygotowywanie materiałów (własna drukarka, toner oraz papier), organizacja konkursów (dodatkowy czas, poczęstunek na komisji oraz drobne upominki z własnej kieszeni), udział w radach pedagogicznych, udział w zebraniach rodziców i dniach otwartych, przygotowywanie występów przy okazji różnych świąt, akademii ect., pakiet obowiązków związanych z wychowawstwem.

Na pewno są nauczyciele, który lekceważą te dodatkowe aspekty swojej pracy, podobnie jak zdalny programista, który może połowę swojego czasu przesiedzieć w Internecie, czy pracownik fizyczny, który poobija się w pracy i jeszcze piwko zrobi na boku. Ale to nie świadczy i charakterze pracy, lecz podejściu do niej.

Wakacje są super, ale mało kto ma pełne dwa miesiące. W szkole, którą znam, dyrektor rozpisuje dni dyżurowe dla nauczycieli, a ostatni tydzień sierpnia to już zapisy do grup językowych, rada pedagogiczna i ogólnie można zapomnieć o wyjeździe w tym czasie. Poza tym okres wakacyjny to najdroższe oferty wczasów.

Nie wiem, czy faktycznie wieloletnie najazdy PIS na środowisko nauczycielskie spowodowały w części społeczeństwa przejęcie takich zachowań? Moja rada: jeśli nauczyciele mają tak wspaniale, nie nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił w tym zawodzie, pojeździć na wycieczki, mieć ferie i wakacje. Na koniec dostać wypłatę 3000 - 3500 PLN i spróbować kupić sobie za to choćby 3 tony węgla na zimę.

3

Iga rządzi , wspaniały mecz. Sportowo świetny dzień. Jutro trzymamy za złotych siatkarzy!

1

Siatkarze ????
Barca ????
Vamos Iga!

4

Robert odpoczął, a i tak zrobił swoje. Dwójka w kanadyjce. Top transfer.

1

@Janas11224 odpowiadam, żeby oglądnąć

1

Ksawi - Tomek Hajto kontynuuje swoją głęboką analizę eksperta Polsat Sport

2

Kessie prawym obrońcą, kochamy cię Hajto

1

@Shear007 no niestety Hajto to trochę pół inteligent

1

@Bartas7VeB Wywołałeś uśmiech na mojej twarzy:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?