1

Dzięki. Tej wiedzy zabrakło w artykule :)

6

Wprowadziłbym w Twoich rachunkach kilka istotnych korekt:

1. 12 mln pomnóż to z grubsza przez 4 (kurs euro) i następnie przez 2 (kontrakty reklamowe).

2. Ilość dni pracy w roku to ok. 250 dni więc całość dzielimy przez 250, a nie 365.

3. Poza tym licząc stawkę godzinową kalkulowałbym ją dla 8h a nie 24h na dobę.

Wychodzi mi, że zarobki Leo wynoszą odpowiednio:

- 48 000 zł / godzinę

- 800 zł / minutę

- 13,33 zł / sekundę

1

Jakby nie liczyć, 43% to nie jest ponad połowa, więc w jaki sposób oddają fiskusowi ponad połowę? Kant arytmetyka :/

0

Jeśli mówisz o trenerze, to też ją mam przed oczami :]

2

Emocje jak na rybach...

0

To wyższa sztuka opanowana jedynie przez najwyższych rangą rycerzy Jedi lub osiągalna po prostu przez reminiscencję ;)

2

Ronaldo odbierając Złotego Buta powiedział:
"Dla mnie to kolejny wielki moment w karierze. Otrzymanie czwartego Złotego Buta to wielki zaszczyt i powód do dumy"
A pomyślał:
"Dla mnie to najpiękniejszy moment w karierze. Mam więcej złotych butów niż Messi, ponieważ nienagannie nurkuję, kłócę się z sędziami o każdą jedenastkę i nigdy nie oddaję karnych Bale'owi. A poza tym jestem piękny, bogaty i możecie mi skoczyć. Dziękuję."

0

Fajnie czyta się stare komentarze w kontekście tego, co stało się na wiosnę. Ale kto mógł się spodziewać ;) Pozdrawiam!

2

Z aktywnych graczy dorównujących powyższym poziomem sportowym oraz klasą dorzuciłbym Casillasa.

1

Kurde, zapomniałem o Bergkampie! Bardzo lubiłem go oglądać. Z tego co pamiętam, to chyba on miał lęki przed samolotami i jak Arsenal grał gdzieś dalej na wyjeździe to go brakowało w składzie :]

2

Ewentualnie parisanżermen "0

0

Z tego co kojarzę, Samper nie jest pierwszym wychowankiem w historii, który przeszedł wszystkie szczeble szkolenia w La Masii- przykłady: Montoya, Xavi... Popraw mnie jak się mylę.

0

Nie wiem kto wygra, ale jedno jest pewne: będzie to piękne spotkanie.

3

W historii piłki, nawet z tych czasów, które śledzę, czyli mniej więcej od Espania '82, a baczniej od Mexico '86 przewinęło się tylu świetnych piłkarzy, że bardzo ciężko wybrać tych pięciu najlepszych. Może byliby to:
bramkarz: var der Sar - za to, że grał przez wiele lat na wysokim poziomie, a to sztuka
obrońca - Maldini - jak wyżej
pomocnik - Xavi - za wszystko, za co go kochamy, czyli wspaniałą technikę, timing, przegląd pola, asysty i gole, a zdobyte trofea to efekt pracy całej drużyny, której przez lata był dyrygentem
napastnik - Ronaldo Luis Nazario de Lima za piękno jakie wniósł to piłki. Żałuję, że łapał kontuzje niejednokrotnie wykluczające go z gry na długie miesiące.
Messi - bez komentarza, po prostu najlepszy z najlepszych :P

0

Zgadza się. Poza tym gdy słucham South... lub Seasons... to tęsknię za Lombardo.
Ale nowy krążek 'Repentless' jest naprawdę niezły. Jeśli nie słyszałeś to polecam!

1

Mógłbyś napisać to jeszcze raz zachowując zasady interpunkcji, bo za cholerę nie łapię Twojej myśli?

0

Mówię tylko, co sądzę o jego grze, a Ty nadal o statystykach (podałem przykład Pique, którego ocena się z nimi znacznie rozmija)... Nie jest to żadna psychologia tłumu, jak sugeruje Pax, tylko moja prywatna ocena postawy zawodnika w tym konkretnym meczu. A uważam, że zbyt często podejmował mało odważne decyzje, co było irytujące. Reasumując, cenię Twój pogląd, ale się z nim kompletnie nie zgadzam.

1

Dlaczego? Kierując środkiem pola, z reguły posyłał piłki do tyłu. Zamiast regulować tempo gry, zabijał je. Był tak irytujący, że gdy podchodził do ostatniego dośrodkowania, pomyślałem: wszyscy tylko nie on. Jak się skończyło, wszyscy widzieli.
W poprzednim poście napisałem między wierszami, że w jego przypadku nie kieruję się statystykami. To tak jakbym stwierdził ,że Pique zagrał świetne zawody i był najlepszym z obrońców bo miał aż 7 przechwytów.

1

Statystyki statystykami, ale trzeba jasno powiedzieć, że Rakitic zagrał po prostu słabe zawody, a jego podania do tyłu były od pewnego momentu wręcz irytujące.

1

Niewątpliwie jeden z najlepszych artykułów jakie się tu ukazały od momentu, gdy śledzę tę stronę (czyli od niespełna 3 lat). Bardzo dobrze napisany tekst dowodzący tezy, z którą się zgadzam, poparty głęboką analizą procesów biomechanicznych zachodzących w ludzkim ciele.
Gratuluję talentu i włożonej pracy!

0

Jeśli już dyskutujemy o nierealnych transferach typu Veratti, to zdecydowanie najlepszym wzmocnieniem środka pola byłby Luka Modric.

0

Miałem to samo ;)
Tak jak piszesz, okazało się, że to tylko zapojka...

2

Piwko na stole... taka konferencja to rozumiem ;)

0

Mamy młodego przyszłościowego stopera, tylko problem w tym, że grzeje ławę lub gra z ogórkami...

0

To witam ziomka :D

0

Staram się nie być ;)
A propos Twojego nicka, w Jaworznie mamy fajne rondo:
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3328211,rondo-jeffa-hannemana-w-jaworznie-to-propagowanie-satanizmu,id,t.html

2

Gdy sprzedawaliśmy Ronaldinho to też świat się walił, a potem okazało się, że był to początek złotej ery tego klubu. Ale bez Leo faktycznie to będzie inna bajka. Miejmy nadzieję, z biegiem czasu Ney wskoczy na wyższy poziom i pociągnie ten wózek...

14

Obserwując codziennie rano formę zawodników pod sklepem ogólnospożywczym mogę zaryzykować tezę, że też jestem najlepszym sportowcem u mnie na wsi ;)

0

Nikt chyba nie wierzy, że za wszystkimi wymienionymi sprawami stoi Perez. Chodzi tu raczej o - nazwijmy to delikatnie - historyczną 'niechęć' stolicy do Katalonii.
1. Zakaz transferowy - ciężko tu nie dostrzec stronniczości. Wielokrotnie było mówione, że inne kluby prowadzą podobno politykę w szkółkach, a nie widzę, żeby ktoś jeszcze dostał bana, a podobno w innych klubach również prowadzone są 'postępowania'.
2. Brak akceptacji zarejestrowania Turana - przepis mówi, że możemy go zarejestrować za Rafinhę, więc czemu dotąd się to nie udało? Komu jest to na rękę?
3. Afera Neymargate - tu już dużo zostało powiedziane, ale niezależnie czy mamy tu coś za uszami czy nie, raczej jasne jest, że źródło oskarżeń to ból dupy Pereza, że Ney nie gra u niego.
4. Nagonka podatkowa na Messiego i Masche - przyznam, że jestem w tym temacie laikiem, ale patrząc z boku, czemu akurat tylko oni?
5.Niedopuszczenie do gry młodych zawodników z rezerw - to największy absurd...
6. Wszelkie odwołania od kar odrzucane z automatu - tu bym się raczej nie czepiał. Ciało sędziowskie raczej nie lubi zmieniać raz podjętych decyzji.

0

Tworzyliby mocny tandem. Zatem czekamy :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?