barcelonaLM
Dołączył/a: październik 2012
30 obserwujących
25 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Podziękowania dla Diego od GOATa
0
@BorzyKrzys To drażliwa kwestia.
0
Coś chciałem napisać, ale... wycofałem się.
3
Jak się odbuduje to dawać go.
0
Alcaraz - Fonseca rivlary will feed generations
0
@FcPortoFan1999 Obawiam się, że też nie.
0
Triple H nie zawiódł. Estoril w tym roku nie ma, nie będzie obrony tytułu.
3
@Borneo Szkolenie wychodzi 5$ na jednego Polaka, czyli chyba taniej niż kursy dostępne w internecie. To jest po prostu śmieszne i niepoważne, premier takich rzeczy nie powinien ogłaszać, co najwyżej wiceminister
1
@Roobo to samo soki, 8-9 zł litr soku pomarańczowego w Lewiatanie. To jest chore, podatek cukrowy też swoje robi
8
@Rhaan Demokracja sondażowa. Tak się wpływa na opinie publiczną, tak się kreuje wyniki wyborów.
0
@mekston Plecak w kąt i akurat Dodiev będzie oglądał
3
@JimMorrisonFCB Widać po mnie, że już późno xD Mączka, ON, który ma Sheltona i jakoś mi do głowy przyszło, że Fonseca leworęczny...
4
Tu się tak wiele zgadza w jego grze, że wkrótce po prostu musi odpalić w Tourze na dobre. Niech żyje potężny forehand
5
Tenisiści, którzy wygrali co najmniej 1 set w 2 lub więcej meczach przeciwko Rafaelowi Nadalowi na Roland-Garros:
Novak Djoković (6 razy)
Roger Federer (4 razy)
Diego Schwartzman (2 razy)
Koniec listy.
0
@Destroyer_of_Worlds Słuszna uwaga, ale właśnie istotą tego sojuszu byłoby to, że w wojnę nie byłoby zaangażowane państwo nuklearne, więc Rosja nie byłaby zmuszona do użycia broni jądrowej. Mówimy też o perspektywie wojny takiej jak na Ukrainie, gdzie jednak Rosja nadal nie zdecydowała się na użycie broni jądrowej, pomimo tego, że Ukraina ma wsparcie ze stron państw nuklearnych.
7
Dobrze, że dzięki wojnie na Ukrainie udało się dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO. Kraje z wysoką świadomością zagrożenia ze strony Rosji, największą obok Polski i państw bałtyckich, co automatycznie stwarza przestrzeń wspólnych interesów, które są najważniejsze. Sojusz Szwecji, Finlandii, państw bałtyckich, Polski, Ukrainy i Rumunii to coś co może uratować nam niepodległość. Niekoniecznie czcze gadanie o art. 5 i czekanie na ruchy zza oceanu.
1
@Destroyer_of_Worlds Ponieważ Europa była przyzwyczajona przez ostatnie 30 lat, że to USA zapewnia im bezpieczeństwo. To tak jakbyś miał dużą rodzinę, gdzie głowa rodziny ją utrzymuje. Wszystko pięknie, ale pewnego dnia głowa rodziny mówi, że jest chora i nie jest w stanie dalej pracować na ich utrzymanie, więc utrzymankowie mają wziąć się do roboty. Pojawia się z jednej strony zaskoczenie, a z drugiej oburzenie, że jak to tak, nie tak się umawialiśmy itd. Właśnie to dzieje się teraz w relacjach USA z Europą. Rozleniwiliśmy się jako kontynent i uznaliśmy, że historia się skończyła.
0
@Destroyer_of_Worlds Nie chce, bo geografia gra na korzyść Europy. Rosja nie będzie kroczyć aż do Lizbony, a nawet Paryża, nie ma ideologii, którą był komunizm. To my jesteśmy na głównej osi zderzenia, Węgry już np. nie. Niemcy wiedzą, że zawsze mogą przehandlować deal z Rosją, a reszta Europy? Im nic obiektywnie nie grozi, więc nie ma co się dziwić, że 5% PKB na wojsko wydawać nie będą...
2
@arasz1819 Kiedy było "najbliżej w historii"? Daj przykład, bo jestem ciekaw.
To nie czytaj, przynajmniej sam się wypisujesz z dyskusji :)
2
@Borneo No, jak byli na pardzie to nie ma dyskusji. W czasie zimnej wojny amerykańscy żołnierze ginęliby pierwsi w Berlinie Zachodnim (bo tam się znajdowali) w czasie radzieckiej ofensywy, co nieuchronnie wiązałoby udział USA w wojnie z ZSRR. Tak RFN szachowało USA, bo gdyby nie było amerykańskich sił na granicach RFN to RFN było gotowe budować własną broń jądrową, co było sprzeczne z amerykańskim interesem. Tak właśnie funkcjonuje poważne państwo.
A u nas wystarczy, że Amerykanie znajdują się na zachodzie, za linią Wisły i, że pojawią się na paradzie w Warszawie. Przecież artykuł 5. to "automatyzm". Śmiechu warte.
2
@arasz1819
- członkostwo w NATO było i jest nierealne bez względu na to kto jest prezydentem. W dodatku Niemcy także najpewniej są przeciw
- powrót do granic z 2014 też jest niemożliwe. W 2022r. Ukraina mogła odzyskać Donbas, ale USA nie pomogło
- amerykańskie gwarancje bezpieczeństwa nigdy nie były w dyskusji. Biden, który tyle razy powtarzał, że żaden amerykański żołnierz nie postawi nogi na froncie na Ukrainie miałby się zgodzić na gwarancje? A może to byłyby takie gwarancje jak te w memorandum budapesztańskim? :]
1
@Destroyer_of_Worlds PKB było 8 krotnie większe, ale Rosja wydaje na armię obecnie tyle co cała Europa razem wzięta. W dodatku ma już uruchomioną gospodarkę wojenną, ma własne surowce, tanią energię, brak klimatycznych regulacji i ciche wsparcie Chin. Także te 8-krotnie większe PKB robi różnicę tylko w Excelu
9
@MesQueUnClub96 Administracji demokratów nie zależało na zwycięstwie Ukrainy, nie pomogli wystarczająco UKR jesienią 2022r. Wsparcie dla wschodniej flanki NATO i mowa o artykule 5. to było tylko gadanie bez pokrycia ze strony Bidena. Gwarancji jądrowych nie ma, stałych baz amerykańskich nie ma, szczególnie na wschodzie Polski co odstraszałoby Rosję przed perspektywą bezpośredniego starcia z USA. Strategia w USA jest ponadpartyjna.
7
@arasz1819 jaki jeden warunek? Ultimatum Ławrowa to cały zestaw warunków, który ogólnie sprowadza się do wypchnięcia Polski z strefy wpływów USA. Jeżeli Trump się na to zgodzi, no to Ameryka skapituluje i to będzie mieć brzemienne skutki na gwarancję bezpieczeństwa USA na całym świecie. W Japonii, Korei, czy Australii szczególnie.
Ukrainy w NATO też nie będzie, bo to by się wiązało z obecnością wojsk USA na Ukrainie, a na to Trump i Demokraci się nie zgadzają.
5
@arasz1819 Brak powrotu do granic z 2014 to nie oznaka kapitulacji, przecież to i tak było nierealne. Kapitulacją byłaby zgoda na warunki Rosji z ultimatum wystosowanego pod koniec 2021 roku.
0
@adi7adi8 Dla Igi obrona punktów do RG wygląda strasznie. Praktycznie nie ma szans na odzyskanie nr 1
5
Za tydzień w TVP mecz PSV - Juventus. Jednak ten drugorzędny wybór meczów to jest jakaś masakra, same nędzne mecze w telewizji rządowej w tym sezonie. Półfinałów przynajmniej nie będzie im mogło C+ ukraść
1
@MesQueUnClub96 Bernabeu i tak będzie rozebrane bo sąsiedzi z bloków obok wygrają.
0
@Criss18Barca WTA live polecam. Sabalenka dalej będzie pierwsza, a Iga obroni punkty po prostu
1
@mekston no jak miał 13 lat wg jego wersji to już się interesował kursami u buków