4

@Hushovt a wieś i tak polezie i zagłosuje na PIS bo to „patrioci” i nie sprzedają się zachodowi. Niestety pracuje w środowisku wiejskim i argumenty ich wyborców są tak żenująco prymitywne. Rząd dał mi na tonę węgla itp. Skąd się te pieniądze biorą czy choćby wolne sądy to nie jest ważna sprawa. Tych ludzi nie interesuje nic prócz dzisiejszego dnia i czubka własnego nosa. Nie mówiąc już o tym jak są zafiksowani na zdrajcach i złodziejach z PO a przekręty PISu już problemem nie są.

0

@Ratamahatta no ale ile może takie bezrobocie potrwać? Po epidemii wszystkie te zakłady które teraz zwalniają od razu będą zatrudniać bo ktoś musi pracować. Myśle, że odbicie będzie szybkie bo jednak jak by na to nie patrzeć jest to kryzys nie spowodowany sprawami ekonomicznymi tylko dziwna sytuacja społeczna na świecie.

0

@Barca1992 kombinują jak się da. Mam znajomą w laboratorium w Warszawie i jeszcze tydzień temu jak były zachorowania oficjalnie po 150 itp to tylko w Warszawie u nich w labku było po 200 potwierdzonych.

0

@Striker to że USA ma mniej mieszkańców od Europy i mocno porozsiewanych to powinno im pomagać. Oczywiście wyłączając takie metropolie jak NY, LA, Chicago. W stanach środkowego zachodu często mieszka kilka osób na wielu kilometrach kwadratowych, USA to kraj metropolii i pustki poza tymi skupiskami.

1

@emeu chciałem właśnie to samo napisać:)

0

@NaFazieHitman szacuje się, że w Chinach potwierdzono mniej niż 10% przypadków więc bezobjawowo musi przechodzić zdecydowana większość.

1

@MesQueUnClub_87 polecam książka wybitna jak na swoją tematykę.

1

@Janiama już widać że tak się nie da w krajach tak zwanego zachodu. Musimy iść w kierunku odporności społecznej bo nam kraj zbankrutuje a to doprowadzi do większej tragedii niż wirus.lepiej żeby państwo miało kasę na leczenie rzesz chorych niż bankructwo doprowadziło do tego że nie będzie jak leczyć nawet garstki ludzi.

6

@Bykunn niestety 70% społeczeństwa to imbecyle wiec nic ich to nie obchodzi. Orbán też wykorzystuje epidemie do przejęcia autorytarnej władzy. Na bank podczas wyborów będą szwindle przy niby elektronicznym głosowaniu. Opozycja powinna wspólnie poprzeć jednego kandydata i powinien to być Kosiniak bo jako jedyny może odebrać elektorat długopisowi. Jednak myśle, że wybory w takim kryzysowym stanie będą najnormalniej sfałszowane bo kto ich sprawdzi albo zaprotestuje jak jest zakaz zgromadzeń.

6

@AV0CAD0 a jaki pomysł prócz pompowania pieniędzy może mieć Unia. Zapowiedziała już Włochom ze nie maja się przejmować pieniędzmi wiec to jest chyba spora pomoc. Gdyby Unia chciała większy wpływ na na politykę wewnętrzna poszczególnych pana 3/4 tutaj by krzyczało ze eurokołchoz i podobnie. Wywieszanie flagi Chin jest śmieszne zaraz wysłanie kilku ciężarówek przez Rosję będzie bardziej doceniane niż pompowanie miliardów przez Unie.

0

@NaFazieHitman tylko, że nikt tu nie mówi o zatrzymaniu całych państw na pół roku. Już u nas złotousty Morawiecki przebąkuje coś o powrocie do pracy po świętach. Tylko, że na to wygląda, że u nas uda się utrzymać zachorowalność na dość stabilnym poziomie a w USA zaczynają się powoli robić drugie Włochy więc jak zleją sobie na to będą mieć epidemie jakieś nie przeżył żaden inny kraj. Amerykanie może w końcu poczują trochę strachu na karku, bo zawsze robią zamęt, ale daleko od swoich granic.

1

@NaFazieHitman Przecież Trampowi chodzi tylko o to żeby gospodarka nie osłabiła się i w tym jego firmy. Ten chłop raczej ma w nosie zdrowie i życie innych. Wystarczy zobaczyć jak prowadził całe życie swoje interesy, po trupach do celu. Poza tym boją się, że Chiny które wyszły z kryzysu epidemii wyprą ich z wielu rynków.

2

@FeloRPS Aptek to nie mogą zamknąć, a i drogerie raczej będą otwarte więc nic się raczej nie zmieni. Mieszkam w 30 tys miejscowości i w zasadzie u nas tylko spożywka apteki i drogerie są otwarte.

0

@tomono A jakich sklepów, bo chyba nie spożywki;]?

0

@tadzik447 Haha a na jakiej podstawie L4? Lekarze maja pisać zwolnienia bo jakiś zakład każe, komedia.

0

@Bykunn To jest wolny rynek a w szczególności w USA jak zapłacimy to dostaniemy. Oczywiście wtedy najpierw dostaną obywatele USA. Nie zapominajmy, że Niemcy też pracują i pewnie też będzie Unijna szczepionka.

0

@Przemek2323 zawsze mogą rozegrać szybkie turnieje. Drużyny z miejsc w LM o majstra zagrają. A spadkowicze niech zagrają baraże z niższą ligą.

44

@lucas/catalan Mam nadzieje, że to tylko głupia prowokacja. Polska od Unii na walkę z wirusem dostanie najwięcej ze wszystkich państw członkowskich.

0

@krzychu1526 Dobrze, że tyle zakażeń jest w jednym miejscu, przynajmniej mogą zamknąć miasto i się trochę ogarną.

0

@bixmix Nic nowego do końca roku na pewno nie zostanie wprowadzone do obiegu, ale któreś z istniejących leków może się okazać skuteczny tak jak już inni pisali.

0

@Jaca27 Ludzie są przezorni, ale na grypę w Polsce szczepi się 2% społeczeństwa. To co widzimy w sklepach to głupota i stadne popadanie w paranoje. W tym nie ma żadnego rozsądku i przezorności tylko panika i brak myślenia.

8

@Uukasz_93 a to tylko świadczy, że na całym świecie 80% społeczeństwa to idioci. Na dobrą sprawę nie dzieje się nic co miałoby zakłócić produkcje i dostawy żywności a ci rzucają się na żarcie jakby była apokalipsa. Za miesiąc będzie wielkie wyrzucanie do kosza i robienie znowu zapasów.

0

@AV0CAD0 Wiadomo, że oficjalne dane są zaniżane, ale sytuacje na pewno mają pod kontrolą skoro likwidują już naprędce stworzone oddziały zakaźne. Poza tym nie jest to całkowicie zamknięte państwo więc wiadomo po części co się tam dzieje a wielu ludzi twierdzi, że życie się normalizuje.

1

@Undertaker87a co w tym przykrego. Co ma przyciągnąć do kibicowania dzieciaka jak nie jakiś piłkarz idol. Mojego znajomego przyciągnęły do kibicowania Barcy koszulki które mu się spodobały. Nie ma co tworzyć górnolotnych idei jak to się kocha klub od urodzenia.

0

@Fabik87 W Iranie po takich burzliwych miesiącach nie zdziwiłbym się gdyby upadła rewolucja islamska Powoli społeczeństwo tam się budzi.

0

@AV0CAD0 No tak, ale w Chinach mamy już po szczycie zachorowań i wiadomo ile osób zmarło w najostrzejszym okresie a najprawdopodobniej na całym świecie będzie się epidemia zachowywała podobnie. W takim przypadku nadal nie wychodzi taka duża liczba a pamiętać trzeba, że w Chinach mieszka prawie 1,5 mld ludzi.

0

@mateuszdabski grudzień styczeń luty i mamy zaraz polowe marca. W Chinach pierwsze przypadki to początek grudnia a prawdopodobnie szerzyło się już sporo wcześniej skoro nagle wybuchło z taka siła.

2

@AV0CAD0 nie chce mi się w takie liczby wierzyć. Epidemia trwa od 3,5 miesiąca a zmarło chyba koło 14 tys. Jeśli przyjmiemy, że szczepionka, lek będą dostępne na początku roku 2021 to na bank w tym czasie nie umrze 8 mln ofiar. Prawdopodobne jest również, że na wiosnę i lato trochę nam to dziadostwo odpuści.

0

@BarcaInfo słabe śmieszkowanie nieprzyzwoicie bogatego bałwana. To jest ten problem wśród piłkarzy, kupa kasy a w głowie nic. Jemu nic nie będzie bo może poddać się kwarantannie i tak będzie miał kupę kasy. Dla przeciętnego obywatela wyłączenie z pracy na 3 lub więcej tygodni to dramat, nie mówiąc już o prowadzących jednoosobowe działalności.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?