0

@kewin wygra tak czy siak, będą tak chachmęcić przy wyborach, że nie widzę innej opcji. Jeśli będzie na styku w drugiej turze to wejdzie rozporządzenie, że z powodu korony nie można przeprowadzić drugiej i liczy się tylko pierwsza. I po sprawie. A czy ludzie wyjdą na ulice to Kaczafiego nie interesuje

1

@masq przecież to logiczne z punktu widzenia politycznego, że nie chcą się rozdrabniać na dyskusjach z kontrkandydatami przed pierwszą tura skoro są pewnie 2 tury. Dyskutować między sobą pewnie będą przed 2 tura. Tak jak pisze zrozumiałe jest to z punktu widzenia strategii politycznej, ale jest to nieuczciwe z obywatelskiego punktu widzenia. Chociaż ja osobiście uważam, że w Polsce debaty już od pewnego czasu nie mają żadnego znaczenia bo głosujemy raczej przeciwko jakiejś partii a nie na partie. W USA widać w tym momencie bardzo podobny trend.

0

@StoiczkowTakie kraje jak Brazylia czy Meksyk to żadne przykłady. Są to kraje rządzone przez kartele i 90% przestępstw z użyciem broni to porachunki między gangami. W USA duży odsetek przestępstw z bronią w ręku jest spontanicznych. Ktoś sięga lub kupuje broń bo ktoś mu podpadł. Nie można porównywać uzbrojonych bogatych karteli do uzbrojonych normalnych obywateli. Broń czarnoprochowa jest raczej trudna do użycia jako broń do napadu.

1

@DonMatteo901 o dziwo najwięcej napadów z bronią w ręku jest właśnie w USA a tam broń sobie możesz kupić w przysłowiowym LIDLu. Jak ktoś ma broń nie musi być "zawodowym" gangsterem żeby sobie wydumać, że okradnie sklep. Psychologicznie broń daje poczucie władzy więc typowemu Januszowi może wpaść do głowy, że go ktoś wali na kasę to ich napadnie.

2

@Jakchcesz On się raczej nie bronił bo nikt do niego nie mierzył. Myślę, że w zupełności starczyło by postraszenie przykładając do głowy gnata.

0

@DonMatteo901 oczywiście debil który chciał okraść dostał za swoje, ale nikt mi nie powie, że to nie była egzekucja. Typek chyba kilka razy marzył o takiej sytuacji bo w białych rękawiczkach mógł kogoś zabić. Nikt by nie miał broni byłoby dużo bezpieczniej.

7

@masq Pamiętajmy, że PO rządziła w dużej mierze za czasu wielkiego kryzysu gospodarczego, dlatego były pozamrażane pensje w budżetówce. PIS od początku w tym aspekcie ma łatwiej bo była wielka hossa na rynku, ale teraz się okaże jak wyjdziemy na tym rozdawnictwie.

3

@Avada Kedavra ulewne opady nie poprawiają sytuacji wód gruntowych. Jeśli mamy wyschniętą glebę to takie nawałnice sobie po niej spływają jak po betonie. W moich okolicach wody gruntowe w przeciągu ostatnich kilku lat opadły o 5 metrów i miejscowości muszą pogłębiać studnie głębinowe. Takie ulewy tylko pogarszają sytuacje bo tworzą z górnych warstw gleby barierę przez którą nie wchłania się woda, tylko kilka pod rząd mokrych sezonów mogło by w Polsce poprawić sytuację, a na to się nie zanosi.

0

@AlicjaFCB tak robią wszyscy kandydaci a reszta społeczeństwa widząc to też zlewa to ciepłym moczem. Żyleta wypełniona itp. skończy się u nas jak we Włoszech. Będą bardzo duże ogniska a podziękować za to będziemy mogli naszemu rządowi i nieogarniętemu społeczeństwu.

6

@ToWinaSedziego jak widać pełna i owocna współpraca prezydent rząd doprowadziła w państwie do chaosu

3

@Rafiniaaa facet był w gronie podejrzanych już na początku sprawy, ale z jakiegoś powodu śledczy poszli w inną stronę. Pisali coś, że działania Portugalskiej prokuratury były słabe, ale z perspektywy tylu lat można tylko gdybać.

0

@mcsarna socjal starczy, naobiecuje pierdyliard + chociaż nie są to jego kompetencje a po wyborach się zapomni

0

@Chakalaka jeśli są to sondaże miarodajne w drugiej turze raczej Duda przegrywa i to myślę, że o parę procent

2

@FATIlity31 tak naprawdę ten człowiek jest jedną wielką zagadką. Wszyscy dobrze wiedzą, że jest ultra katolikiem a tu nagle zmienia poglądy. U niego coś nie gra w tym przekazie i obawiałbym się takiego prezydenta bo równie dobrze może coś wymyślić i nam proponować moralne średniowiecze w 21 wieku.

1

@Barca1992 przecież to jest przekaz do ich wyborców więc super logiczny nie musi być

1

@VanBarca pewnie siedzi sobie w swojej 1000m willi w Portugalii i chlipie bo go randomy w necie od zdrajców wyzywają. Poważnie facet sobie wybrał taką ścieżkę kariery i tyle . Myślę, że niezależnie od decyzji jaką by podjął jest spełnionym piłkarzem.

3

Jak widać nasz rząd ma ludzi za totalnych idiotów i na razie się to świetnie sprawdza a obrazki z dzisiaj wieczorem w państwówce świetnie się sprzedadzą.

1

@zadafcb chłop się prawie popłakał

8

@macio_944 ten człowiek bełkocze w sprawie stadniny, słuchałem jego rozmowy w radio 1,5 tyg. temu i koleś twierdzi, że konie są traktowane dobrze bo dostają dobry owies. Stadnina która hodowała i sprzedawała jedne z najlepszych koni arabskich na świecie stoczyła się do zwykłej stajni gdzie jest owies i tyle starczy.

0

@maroon kolega przywołał tu np. Francję gdzie ostatnie poważne zamieszki nie miały nic wspólnego z podziałami etnicznymi tylko z zabieraniem socjalu a zamieszki w USA w tym momencie tak naprawdę są spowodowane głębokimi podziałami nie rasowymi tylko ekonomicznymi a zabójstwo było tylko iskrą zapalającą. Kryzys kowidowy najszybciej uderzył w najsłabiej wykształconych (patrz mniejszości) którzy od lat czuli się pokrzywdzeni patrząc na resztę społeczeństwa. Myślę. że 90% czarnych doskonale wie, że w stanach rasizm istnieje ale nie na taką skalę jaką teraz próbują wszyscy udowodnić.

1

@daniel32778 to jest spowodowane tym, że jesteśmy biednym społeczeństwem i nie mamy wielkich wymagań. USA, Francja czy Niemcy bogate kraje od lat i ludzie są rozpuszczeni, obstawiam, że za 20-30 jeśli nic złego się nie wydarzy też będziemy mieć takie problemy pierwszego świata

6

Komentarz usunięty

3

@DonMatteo901 przecież nie od dziś wiadomo, że największy problem z przestępczością jest w biednych gettach. Gdyby w takim gettcie mieszkała inna nacja problem byłby ten sam. Nie można wszystkiego zwalać na kolor skóry bo na całym świecie wygląda to tak samo, to jest problem systemowy. Rządy nie powinny pozwalać na tworzenie się takich dzielnic, ale wtedy byłby hałas, że jest demokracja i każdy może mieszkać gdzie chce.

3

@FanBarcy22 przecież to wiadomo, że robią sobie krzywdę. Reagują bardzo emocjonalnie a, że w dużej części są to słabo wykształcone biedne masy to ich emocje kierują się w kierunku rozboju. Trzeba też pamiętać, że tych rozbojów dopuszcza się mała część populacji afroamerykanów. To co robią tylko zachęci policję to takiego traktowania wszystkich czarnych bez względu na to jaki poziom prezentują.

0

@Chakalaka trzeba być masochistą żeby śledzić naszą ekstraklapę a co dopiero niższe ligi. Widzę sens interesowania się tymi rozgrywkami tylko w sytuacji zamieszkiwania danego miasta z którego pochodzi drużyna bo to z automatu jakoś sentymentalnie się łączy.

4

@MESSIah16 nie przesadzaj o RPA mówi się sporo już od długiego czasu. To, że szum o USA jest większy jest zrozumiałe bo jest to państwa kreujące się na ostoje demokracji i ochrony praw człowieka. Sami chcą być na świeczniku to są.

1

Zaleciało trochę stereotypowo o tej wschodniej europie, rozumiem, że chłopaki po wyciskaniu jarali ćmiki w słowiańskim przykucu i lustrowali Sandro.

1

@ksobi obraz nędzy i rozpaczy, ale na potrzeby polityki wewnętrznej wszytko jest cacy i gdyby nie ślusk to byłoby git.

1

@Olkovsky9 ma specyficzne poczucie humoru. Widać, że chłop ze Skandynawii, nie ma co mu dorabiać gęby.

0

@joloskyy po prostu dobrze wie, że teraz jest moda na inną politykę na całym świecie. Pewnie wiatr się zmieni jak uderzy kryzys pokowidowy i wtedy nie zdziwiłbym się gdyby wrócił i pozamiatał naszą politykę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?