0

hehe super argumenty w dyskusji, nie masz nic ciekawego do napisania to zarzucasz komuś paranoje. Ludzie w najbardziej dotkniętych krajach muszą leżeć na polowych łóżkach a ty to nazywasz paranoją. Jak się nie znasz na medycynie i zarządzaniu w służbie zdrowia to zostaw te swoje przemyślenia i wypociny tylko dla siebie. Nie wprowadzaj innych ludzi którzy się na tym nie znają w błąd.

2

@lucca87 tak tak wzór do nasladowania. Dużo mniejszy i bogatszy kraj wktórym ochrona zdrowia jest na bardzo wysokim poziomie, jeśli u nas dojdzie do lawinowych zarażeń mamy pozamiatane bo szpitale tego nie wytrzymają i wtedy będą wybierać kogo leczyć, może się wam oczy otworzą jak choroba dosięgnie kogoś z waszej rodziny i nie będzie gdzie go leczyć.

0

@kuz w takim wypadku machaliby po części sobie tymi białymi chusteczkami. To oni grają na boisku nie Bartek.

0

@jacobFCB mam podobne zdanie, film niczym nie straszy tylko wjeżdża na psyche ale taki jest zamysł reżysera

0

@Azi jedynym mankamentem szczepionki może być jej nieskuteczność. W materiale szczepionki w tym momencie nie ma prawa się znaleźć nic niebezpiecznego dla zdrowia bo też najnormalniej w świecie prócz jakiejś części wirusa (różne rozwiązania) nie ma w szczepionkach żadnych substancji aktywnych, producenci już dawno nawet zrezygnowali z rtęci jako środka konserwującego (był całkowicie niegroźny, w dawce mniejszej niż w morskich rybach) tylko po to żeby wytrącić miecz antyszczepionkowcom.

0

@Azi o 2 fazie badań szczepionki z USA pisano już w marcu, wiec najprawdopodobniej laboratoria pracują od stycznia. Wiadomo, że proces będzie w tym przypadku szybszy bo mamy taką a nie inną sytuację. Wiadomo, że leki się testuje, ale nie wiem do czego pijesz?

0

@Azi nikt nie wprowadza szczepionek bez badań. Gdyby sobie tak wprowadzali szczepionki to na koronę już byś był szczepiony marcu. Musimy czekać na szczepionkę bo w tym momencie trwają fazy wprowadzania preparatu który jest testowany na grupach badawczych więc raczej będzie wiadomo czy jest niebezpieczna i jaka jest jej skuteczność przed "masowym" szczepieniem.

0

@Azi przy tym jak szybko ta epidemia przeszła i jaki jest jej wolny rozwój w tym momencie nikt nie będzie wyrzucał tyle kasy na szybkie badania. Badania pewnie trwają i prędzej czy później szczepionka będzie.

0

@Azi nie było szczepionki bo nie było na nią zapotrzebowania. To są gigantyczne pieniądze i nikt nie będzie inwestował w produkt na którym nie zarobi. Przypominam, że w 21 wieku nie wprowadzono na rynek żadnego antybiotyku i to nie z powodu braku technologii itp. tylko, że każdy nowy antybiotyk będzie lekiem wąskiego działania a co za tym idzie odbiorców będzie mało. Wprowadzenie leku, szczepionki na rynek to są setki milionów dolarów. UE już kombinuje żeby stworzyć instytucje non-profit zajmującą się tworzeniem nowoczesnych leków z pieniędzy podatników i dzięki temu leki takie będą łatwo dostępne dla każdego i nic nie będzie utrudniało w ich powstawaniu.

8

@michal26 śmiertelność wirusa szacuje się na 0,5 do 0,68 procenta (po zakończeniu pandemii i przeanalizowaniu danych pewnie śmiertelność jeszcze spadnie) co nie zmienia faktu, że jeśli można tych zgonów uniknąć to trzeba robić wszystko co się da. Nie wolno nam doprowadzić do zapchania służby zdrowia.

0

@arraco zanim wszyscy przechorują to jedni już stracą odporność i tak w kółko do szczepionki:]

1

@mlodykibic24 Superdry teraz chodzą po 110 zł a jakość mega dobra

2

@MaTt_BarcaFan na pewno stylem gry, trofeami jeszcze trochę mu brakuje. Jednak to dzięki Ronniemu wielka widownia zaczęła oglądać dyscyplinę nawet w takich krajach jak Polska gdzie nie ma tradycji snookerowej.

4

Na tv4 ruszył właśnie „Konwój”:) legenda

1

@justfootball spoko, swojski chłop, wódeczka, sauna jakaś dupeczka. On te klimaty lubi.

0

@jeyx77x chyba zakończył ale kiedy nie pamiętam

8

@Coutinho007 z tego co kojarzę Kroos tez zapowiedział szybkie zakończenie kariery. Niemcy po prostu są na wskroś racjonalni i nie udają wielkich piłkarzy do 38 roku życia:)

0

@Jaca27 wytłumacz mi jedno czy to jest jedyne lato twojego życia. Wydaje mi się, że lepiej przeboleć jeden rok i później sobie żyć normalnie. Ludzie zachowują się tak krótkowzrocznie że szok

1

@Barcelismo przecież mogłoby nam państwo totalnie upadać a i tak rolasy i wieś na nich zagłosuje bo LGBT i uchodźcy

0

@Seledynowy to tylko świadczy o głupocie ludzi, skoro widzą co się dzieje po co się tam pchają. Góry nie uciekną można tak pojechać za rok czy za dwa a zdrowie jest jedno.

0

@Barca1922 ja znam 3 osoby w tym jedna przechodziła bardzo cięzko

1

@joloskyy przecież i tak cie zaraz zarzucą jakimiś argumentami z dupy, typu, że oni nie znają nikogo chorego itp.

1

@Dawid445 to że są takie kolejki to nie wina lekarzy tylko polityków. Pracujemy na limitach punktowych których przekroczyć nie możemy bo nikt za to nie zapłaci a nikt za darmo pracować nie będzie. Jeszcze ktoś podnosil kwestie objawów grypopodobnych, według rozporządzenia sanepidu pacjenta z taki objawami nie ma w tym momencie przyjmować lekarz pierwszego kontaktu tylko idzie telefon do sanepidu od takiego pacjenta. Jeśli ktoś nie widzi logiki że w tym momencie tacy pacjenci nie przesiadują na poczekalniach tylko są obsługiwani zdalnie, to nie rozumie czym jest epidemia.

0

@wpwelement od rana mam problem z przekierowywaniem z larambli na losowe strony. Kiedy chce rozwinąć dany temat przekierowuje mnie a to na strony banków lub na stronę samsunga. Używam iphone i safari.

2

@tobiasson92 absurdem jest w tym momencie bo już chyba nasze państwo posiada ilość testów które zapewnia przebadanie wszystkich podejrzanych. Niestety z jakiegoś powodu, domyślam się, że politycznego nadal nie idzie masowe testowanie a mamy nawet swoje własne "husarskie" testy.

1

@piotrek1315 jeśli będą przyrosty po 1000 i więcej trzeba się raczej spodziewać powrotu tego typu obostrzeń i jest to normalne postępowanie a nie jakieś widzimisię.

12

@DonMatteo901 ciekawe jakie miałbyś zdanie gdyby jakieś miasto ogłosiło się strefa wolna od katolicyzmu. Wszak są to takie same organizacje prowadzące indoktrynację mas. UE w tej sprawie w końcu działa z przytupem a nie tylko straszy, nie wolno stygmatyzować części społeczeństwa bo się to złe skończy.

7

@kerouac internety pokazują, że to Moskwa

4

@MESSIah16 a Szwecja leży na półwyspie, i co z tego. Ruch lotniczy w Nowej Zelandi jest gigantyczny a u nas długo były ograniczenia przez wirusa. Skoro brak ingerencji państwa i zamykanie lub ograniczanie nic nie daje to wytłumacz czemu na początku doszło do takiej katastrofy we Włoszech i Hiszpanii. Przecież wtedy nie było ograniczeń i każdy robił co chciał.

4

@MESSIah16 Nowa Zelandia nie szła drogą Szwecji i teraz ma najczęściej przyrosty jednocyfrowe lub zerowe. Tak można właśnie porównywać kraje z mała ilością mieszkańców o rzadkim zaludnieniu do państw jak Niemcy, Polska czy UK.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?