chosenone
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ksobi no chodzi mi o to, że gdyby miał u nas to by większa kasa na niego nie podziałała i by został
3
@ksobi gdyby u nas były jakiekolwiek perspektywy gry w europie to pomimo większej kasy pewnie by został. Niestety nasza piłka jest na najniższym poziomie w europie. Ekstraklasa to pośmiewisko patrząc na wielkość naszego kraju.
0
@koksik2700 znaczy, że prank wyszedł bardzo elegancko
5
@tobiasson92 za głupotę się płaci. Jeśli ktoś bawi się w populizm powinien być właśnie w taki sposób karany.
2
@NeroTFP a nie ma racji:] tak ładnie podzielić społeczeństwo (prawie po równo) umie tylko wielki Jaro
0
@kamiVeB prawdopodobnie tak by było, ale logiczne, że PO musiało swojego wystawić w innym wypadku mogłoby w zasadzie zniknąć z polityki.
2
@masq porównaj tylko skalę. Myślę, że 500 plus dla 90% rodzin to dodatkowa kasa nie mająca ogólnego wpływu na jakość życia. Zabierz wszystkie dotacje unijne rolnikom a szybko się eldorado skończy. Druga strona medalu jest taka, że rolnictwo na początku dostało tyle siana tylko za to, że przystąpiliśmy do UE. 500 plus które sam pobieram jest wypłacane z pieniędzy które co miesiąc muszę oddawać państwu (a nie oddaje 500 zł tylko sporo więcej) więc w zasadzie sam sobie to świadczenie funduje.
2
@masq nie wyglądają tak w dużej mierze dzięki pieniądzom z UE, na którą ramie w ramie z PISem bez przerwy psioczą.
1
@amanter rozumiem, że chodzi ci o hydroksychlorochinę;) bardzo niebezpieczny lek który stosuje się tylko w b. ciężkich przypadkach. Pełno powikłań po leku a ten łepek przez tydzień sobie to brał jak draże. Najwiecej ofiar w demokratycznych stanach bo są to stany gdzie są duże metropolie. Mam kilku znajomych w stanach i sam od czasu do czasu latam i tego człowieka uważa się raczej za szkodnika i dziecko we mgle.
2
@Tasde przecież jak wzrosną ceny to łepek z podkarpackiej wsi zwali to na a. Tuska b. UE c. PO d. Niemców i tak można w nieskończoność i nigdy nie dojdzie do wniosku, że to przez rządy jego ukochanej partii.
1
@amanter to pokazuje właśnie głupotę szarych obywateli na całym świecie. Za bajzel w USA z Covid w dużej mierze odpowiedzialny jest Trump, ale naopowiada głupot, pokrzyczy, że to wina WHO demokratów itp. i redneck to załapie. Jak widać nie tylko u nas rządzą "mądralińscy" farmerzy z prowincji.
2
@kkbarca gdyby to tak wyglądało to byłoby idealnie, ale w rzeczywistości nie da się prowadzić biznesu w oderwaniu od państwa i partii rządzącej. Jeśli zbiednieje ci klient z powodu działa rządu to możesz nawet zbankrutować. Widać ludzie tego nie rozumieją, że to są naczynia połączone. Dlatego jako przedsiębiorca boje się mocno tego, że PIS może nas z UE wyprowadzić a jak widać wystarczy z rok pomęczyć temat złej unii w TVP to i w referendum wyjdzie, że jesteśmy za wyjściem. Najnowszy przykład tego jaki może mieć zły wpływ na twój biznes państwo, jest Wenezuela.
2
@NeroTFP ło panie a ci nadal swoje, polskie dusze itp. nie wiem jak można tę gadkę łykać. Ludzie są różni i to jest spoko nie każdy musi mieć "polską" duszę według widzimisię PISu
0
@MaziFCB przecież już Szumowski zmienia retorykę i gada, że pandemia się nie skończyła co jest oczywistością, ale tak jak piszesz ciemnota uwierzyła, że wszytko jest cacy ogarnięte przez rząd.
0
@Foton tak zaczyna się opłacać bo jest prowadzone tak żeby się opłacało. Jak coś jest państwowe to z punktu widzenia zwykłego pracownika jest niczyje, więc nie trzeba się starać. U prywatnego właściciela tak nie ma, twoja praca musi przynosić efekty.
0
@Foton co ma rolnik prywaciarz do PGRu. To, że te twory były wyprzedawane to bardzo dobrze, jak coś jest nierentowne powinno iść pod młotek a nie ładuje się w to kasę podatnika i nie interesuje mnie to czy kupi to ktoś z Polski czy z zagranicy ma to przynosić zysk. To, że wielu ludzi nie radziło sobie po upadku PGRu to nie wina PSL tylko komuny. Ludzie nic nie robili a kasę dostawali niezależnie czy było to opłacalne czy nie. Jak widać niektórzy za tym tęsknią.
0
@Bykunn Tak działa dyktatura, często demokratycznie dochodzi do władzy a później demokracje rozmontowuje.
0
Prawda jest taka, że od dobrych kilku lat krajem faktycznie rządzą rolnicy. Oczywiście winę ponosi też elektorat miejski. Problem polega na tym, że tego wiejskiego elektoratu nie potrafi odbić PSL bo tylko oni są do tego zdolni. Swoją drogą jak musza być rolnicy zafiksowani na PIS, że nie głosują za swoją historyczną partią.
0
@Qlewer Trzaskowski miał dużo do odrobienia więc mobilizacja musiała być ogromna i trochę zabrakło.
0
@cinek090 korzystają bo jest wypłacany w głównej mierze z ich portfela i ten socjal najbardziej należy się im, nie ważne czy są bogaci, to są ich pieniądze.
1
@Comentateiro każdy ma chyba swój rozum. Jak myślisz to w nałóg nie wpadniesz wiec zakazywanie takich rzeczy jest głupie.
1
@Amigo_Blanco chichot losu
0
@macio_944 to, że schemat rozgrywki się mocno nie zmieni jestem w stanie przełknąć, ale mogliby trochę zmienić klimaty bo znowu dostajemy dżungle itp. Mogliby pomyśleć np. o jakiejś europejskiej lokalizacji. Myślę, że ładnie nadawałyby się pseudo bałkany lat 90
2
@tobiasson92 i to jest dobry ruch a pierwsze dotacje które powinny być obcięte to te miliony dla rolników. Grupa społeczna która na UE zyskała najwięcej a teraz ramie w ramie z PIS wykrzykuje jak to ich UE dyma. Ciekawe jak bez pieniążków z unii będą popierać jaśnie nam panujących.
2
@RomanHoffer z ostatnich ustaleń wynika, że była u siebie pod blokiem. Wiec nie zaginęła na plaży tylko już koło domu a to raczej wskazuje na tych znajomych chłopaków. Myśle, że nikt zabójstwa nie planował, ale raczej dziewczyna nieżywe a chłopaki dobrze ja ukryli i mataczą.
1
@mekston frekwencja na wsiach już była ogromna i raczej nie ma już z tego co wycisnąć. Szybciej uwierzę, że można zmobilizować więcej w miastach bo tam jest jeszcze margines.
0
@RomanHoffer Alexandra Daddario też spoko
4
@msmsms "nie ma wirusa bo ja i moi znajomi go nie mieli" retoryka 60% społeczności. Później się dziwić, że jest taki problem z ogarnięciem tej epidemii.
1
@elmayakos Już to napisałem tak jest na całym świecie i nie ma się co oszukiwać, że Korwin to anioł i będzie bialutki. Przypominam, że większość dyktatorów to ludzie którzy wydawali się społeczeństwu kryształowi i tacy swoi, bo mówili to co każdy chciał usłyszeć (luźny przykład nie chodzi mi bezpośrednio o porównywanie do Korwina tylko o "czystość" intencji). Możesz mi odpisać, że to żaden argument i nie ma pewności, ale powinniśmy uczyć się na doświadczeniach innych i raczej nie ma szans na to żeby rządy skrajnej prawicy były cudowne.
2
@Gaucho to jest ta solidarność, jak potrzebna kasa to rączkę wyciągamy, jak się od nas za tą kasę wymaga praworządności to już bee. Dziwne, że ten dysonans jest podzielany przez tak dużą część społeczeństwa, szczególnie tą "bardzo patriotyczną".