4

@kerouac wysokość budynku powielona z 5 razy, łatwo można znaleźć oryginał.

1

@cat_r37 koleś jest w niewygodnej pozycji, skoro buduje kampanie na Xavim to nie może teraz powiedzieć, że zostanie Holender bo Xavi może się na niego wypiąć.

3

@Esio a tych wielkich koncernów to jest to na pewno najlepsze piwo,oczywiście do piw rzemieślniczych się nie umywa, ale jeśli muszę wypić masówkę to pije żywca.

0

@DanielOOL tylko kto go za tyle sprzeda. Dziennikarze sobie wymyślają ceny z kosmosu, cena pewnie będzie wynosiła koło 50 mln jak było mówione kiedy miał trafić do Realu.

0

@robsesh widzę jedyny argument to wywód obrażający. Praktycznie wszyscy ludzie znający się na piłce piszą, że Guardiola w najważniejszych meczach sezonu zawodzi, czy to taktycznie czy personalnie, skoro tak się dzieje od wielu lat nie można go wynosić na piedestał trenerski.

5

@PRINSU prawda jest taka, że w Niemczech to i Setien wygrałby ligę a w Anglii zbudował sobie za setki milionów wielką kadrę więc jest Mu łatwiej wygrać ligę niż LM bo do LM trzeba zbudować charakter drużyny która będzie w turnieju wygrywać nawet wtedy kiedy nie idzie. Guardiola pokazał kunszt w Barcelonie, reszta jego kariery trenerskiej to jest jechanie na tych samych pomysłach co u nas plus kupa wydanej kasy. W mojej opinii nie jest jakimś geniuszem trenerskim który mógłby się stawiać nad innymi.

0

@insp1re wiadomo, że fajny sposób rozegrania części pucharowej tylko, że są to duże straty dla klubów. Mogliby rozgrywać w ten sposób powiedzmy co 4 LM.

0

@kerouac jeśli jacek jest perfumowanym alkohole to co dopiero jagger który jest tak samo jak nie mocniej aromatyzowany.

0

@TheCule skoro nie wiedzą czym mają się zajmować i co to ma być to jak można wyrazić o tym opinie? Młodzieżówki ma każda partia i na szczeblu niższym są to inicjatywy raczej społeczne.

0

@messi564 zupełnie inny poziom obłudnika i cwaniaka. Typ wie, że może wszystko, każdego niewygodnego człowieka wyeliminować więc w wywiadach też może opowiadać wszystko nawet jeśli wie, że to kłamstwa. Wypowiada się jak każdy dyktator populista, niby prosty przekaz, otwarcie mówi a i tak robi takie rzeczy, że zwykłym ludziom do głowy by nie przyszły.

0

@DaPi spokojnie sobie siedzi w Toskanii bez spiny, po co mu aktorstwo. Gdyby było mnie stać sam bym sobie wybrał taki zakątek do życia.

0

@barcelonaLM Polskę jak i cały blok wschodni wraz ze wschodnimi landami Niemiec ratuje szczepionka na gruźlicę. Wszyscy już to potwierdzają, a najlepiej widać to na przykładzie Niemiec. Tylko, że i tak nie wolno nam doprowadzić do wolnej amerykanki ze strony wirusa bo i BCG nas nie uratuje przed przeciążeniem służby zdrowia.

0

@Slazmi to powiedz mi co komu zrobili prócz obrazy uczuć religijnych?

1

@DonMatteo901 wiadomo, że to obraża katolików, ale z drugiej strony przecież oprócz dziwnego pokazu nic nikomu nie robią. Nie namawiają do agresji względem kogoś czy do ograniczenia czyjejś wolności.

0

@SelloutCrowd tylko w takim razie ograniczasz ich wolność osobistą a większość przeciwników obostrzeń właśnie te hasła wykrzykuje najgłośniej

1

@ShinobiQWE gdyby odciąć południe Polski to byłoby w ogóle cudownie:]

1

@macio_944 obostrzenia są potrzebne bo jak widać społeczeństwo już zlało całkowicie a trzeba zadbać o to żeby w najgorszym momencie epidemii były wolne łóżka i respiratory głównie dla seniorów.

5

@NeroTFP a jak sobie to wyobrażasz inaczej, jeśli by przesunęli o te 3 kilometry to pisalibyście, że za następne 3 jest inna restauracja

1

@tobiasson92 trochę to śmieszne skoro ktoś jest właścicielem sklepu to może sobie ustalić regulamin jaki chce. Jakoś LIDL sam zadecydował, że nie sprzedaje piwa bezalkoholowego nieletnim i nikt z tym problemu nie ma. Nawet jak nie ma zakazu to z własnej nieprzymuszonej woli do sklepów wchodźcie w maskach. Do przychodni szpitali nie wpuszczamy bez maseczki i nie ma problemu jak ktoś robi problemy leci zgłoszenie na policje i koniec sprawy przyjeżdżają i jest mandacik.

0

@tobiasson92 z drugiej strony każdy sklep może wywiesić regulamin i nie wpuszczać bez maseczki.

0

@lucca87 wcześniej Francuzi podawali, że pierwszy przypadek mieli w październiku teraz nagle w grudniu. Sami o tym mówili ze oceniają to na podstawie zdjęć płuc i objawów. Skoro podróżował z Chin w grudniu to już pewnie w maseczce a największe prawdopodobieństwo zarażenia było w samolocie, z drugiej strony mógł być na etapie choroby kiedy jego wiremia była bardzo słaba. Tak na przykład maja osoby skompo lub bezobjawowe praktycznie niezarazaja. Wystarczy chociaż trochę wytężyć czaszkę żeby domyślić się czemu szpitalom płaca ekstra kasę za COVID, pomimo tej super kasy praktycznie każdy szpital w Polsce protestował przeciw przemianowaniu go w jedoimienny.

0

@lucca87 czy którakolwiek choroba zakaźna w tym momencie ma potencjał koronawirusa? Porównujesz odrę, świnkę czy nawet ebole do wirusa którego łatwość roznoszenia w społeczeństwie jest ogromna. Poza tym wirus jest nowy wiec organizm nie ma żadnej pamięci obronnej w stosunku do tego typu koranawirusa. Wirus w końcu trafił na podatny grunt czyli np. najstarsze społeczeństwo na świecie we Włoszech. Pojedyncze przypadki ciężkiego przechodzenia Covid we Francji w grudniu nie świadczą o tym, że późniejsza epidemia to ściema. Wystarczy, że pacjent po powrocie z Chin miał szybko ciężkie objawy więc szybko trafił do szpitala i nie miał wirus jak się rozprzestrzenić. O ile w ogóle można mówić o przypadkach wcześniejszych bo to są tylko przypuszczenia na podstawie objawów lub zdjęć rentgenowskich płuc. Kolega odkrył wielką tajemnice i szpitalom płacą za pacjenta:]

0

@lucca87 zamykanie gospodarki a racjonalne przestrzeganie obostrzeń przez społeczeństwo to są dwie różne sprawy, to po pierwsze. Po drugie, porównywanie zgonów z powodu pandemii która się ciągle rozwija do zgonów z przyczyn nam od lat dobrze znanym i z którymi dzięki medycynie lepiej lub gorzej sobie radzimy, jest błędem w logicznym rozumowaniu. To, że od lat miliony umierają na raka który nie jest chorobą zakaźną oznacza, że mamy pozwolić umierać milionom na inną chorobę której potencjał jest ogromny. Gdyby nie reakcje rządów w tym momencie mielibyśmy sajgon totalny. W szpitalach jednoimiennych nie leżą osoby bezobjawowe i niewymagające hospitalizacji, takie osoby przebywają w kwarantannie domowej. Domyślam się, że o tych Ukrainkach powiedział ci kumpel który od sąsiada się dowiedział,

0

@MaFCB służba zdrowia to dziura bez dna i to w każdym państwie tylko, że u nas w zasadzie państwo do 89 było ruiną i ciężko po tak długim okresie ogarnąć tak spijającą pieniądze gałąź państwa. U nas składki są za niskie, ale z drugiej strony mamy zbyt biedne społeczeństwo żeby drastycznie podnieść składki. W mojej opinii sytuacja by się trochę poprawiła gdyby można indywidualnie dobezpieczyć się w zusie w zamian za to miałbyś wtedy lepsze procedury itp. Mogłoby się to wydawać nieuczciwe względem biedniejszej części społeczeństwa, ale bogatsi i wykształceni ludzie którzy by wpłacali te pieniądze nie przejedliby ich bo statystycznie najwięcej kasy idzie na emerytów i raczej słabiej wykształconych (związane est to ze zdrowymi nawykami i higieną życia.)

1

@messi564 w zasadzie jeśli nie było potwierdzonego kontaktu to badań nie ma.

0

@lucca87 tak tak normalni lekarze mówią jak wyglądała sytuacja w Hiszpanii i we Włoszech ale pewnie też są w spisku razem z mediami i WHO. W naszym kraju na razie sytuacja z miejscami w szpitalach jest stabilna chociaż Wrocław i Kraków już miały i mają problemy z miejscami w jednoimiennych szpitalach. Jak widać całkowite rozluźnienie i rozpasanie społeczeństwa już przynosi duże wzrosty a za miesiąc pewnie będzie po kilka tysięcy dziennie więc może wtedy się obudzicie. Szwecja była już omawiana wielokrotnie, bogatszy dużo mniejszy kraj a proporcjonalnie do nas mają bardzo dużo zachorowań i zgonów.

0

@MaFCB w stomatologii na NFZ w zasadzie nie ma nic, ale to wina NFZ który niczego nie refunduje po wszystkie nowoczesne procedury są dla nich za drogie. W województwie śląskim w tym roku koło 30% gabinetów rozpoczęło procedurę zrywania kontraktów z NFZ bo nie ma żadnego sensu leczenie pacjentów w taki sposób jaki proponuje NFZ. Wszytko jest spowodowane brakiem środków na służbę zdrowia. Są procedury w naszym systemie wyceniane przez NFZ na 2 zł gdzie sprzęty kosztują po kilkanaście tysięcy, praca ludzi, prąd itp. nie opyla się po prostu.

0

@tobiasson92 ja szczepie się od dobrych 20 lat co sezon i odpukać nie chorowałem nigdy nawet na coś grypopodobnego i odczynów poszczepiennych też nie miałem. A pracuje w służbie zdrowia więc kontakt mam ogromny ze wszelkim złem.

0

@tobiasson92 odmian jest wiele ale z reguły sezon w sezon różnice są bardzo niewielkie dlatego szczepionka na podstawie grypy z zeszłego sezonu chroni dobrze przed grypą z sezonu obecnego.

0

@tobiasson92 nie słyszałem żeby ktoś mówił, że szczepienie na grypę chroni przed koronawirusem. Są dwa ważne cele w szczepieniu na grypę teraz, pierwszy żeby przy ewentualnym zarażeniem koronką nie doszło dodatkowo do zarażenia grypą np. w szpitalu oraz u pacjentów z danymi objawami można szybko wykluczyć grypę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?