chosenone
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@YeastMoss jak widać sensowna argumentacja odstrasza pewnych osobników.
4
@tobiasson92 opinia kilku osób nie równa się stwierdzeniu "nie potwierdza praktyka". Prezerwatywa też nie chroni w 100% przed ciążą co nie oznacza, że jej nie będę używał. Wiadomo, że jest wiele czynników które wpływają na skuteczność maseczek, ale głównym jest to, że ludzi którzy są laikami mają to w poważaniu i noszą sobie pod brodą itp. W statystykach zachorowania rosną a obowiązek noszenia jest, i mamy gotową teorie naukową o braku skuteczności maseczek. Na 200 osób w sklepie prawidłowo maseczkę nosi może z 10 duszyczek.
7
@lucca87 bo ciekawe co to są za badania, pewnie takie same jak te o grzybicach itp po noszeniu maseczek. Nawał takich pseudobadań nigdzie nie publikowanych pojawił się z falą niezadowolenia społecznego. Ciekawe, że na całym świecie od dziesiątków lat w laboratoriach na salach operacyjnych przy różnych epidemiach nosi się maseczki. Widać, że bez sensu lekarze operujący mogą sobie kaszleć w otwarte rany, ludzie w laboratoriach niepotrzebnie narażają się na grzybice bo przecież maseczka ich przed patogenami nie chronią no i lekarze walczący z ebolą też niepotrzebnie się zabezpieczają bo wirus sobie "przejdzie".
3
@tobiasson92 no to dziwne bo z badań wynika, że jeśli 2 osoby są w maseczce i jedna zarażona to nie ma prawie żadnej możliwości zarażenia i w tym momencie nie traktuje się takiej osoby nawet jako potencjalnie chorej ( nie musi przechodzić kwarantanny)
4
@lucca87 zwykła maseczka medyczna jest w stanie ochronić przed zarażeniem przy krótkich kontaktach i to już powinno obligować społeczeństwo do jej noszenia przynajmniej przez najbliższe kilka miesięcy.
2
@tobiasson92 wirus ci nie przejdzie przez maseczkę bo jest przenoszony droga kropelkową. Jeśli ci kropla nie przejdzie to i wirus nie przejdzie. To nie jest żywy stworek co ma nóżki.
1
@tobiasson92 według WHO śmiertelność grypy to 0,002 a covid 3 więc nie wiem skąd bierzesz te dane. Wiadomo, że na covid jest śmiertelność dużo niższa niż te 3% ale i tak jest dużo większa od grypy.
1
@lucca87 śmiertelność w Polsce nie wzrosła tylko dlatego, że nie wykonuje się np. planowanych zabiegów a z tego powodu umiera więcej osób w pół roku niż te 2000. To jaki ma potencjał niekontrolowany wirus mieliśmy w Bergamo gdzie z kolei śmiertelność rok do roku wzrosła o około 3000% procent. Ciężko żeby w rozwiniętych krajach gdzie jako tako kontroluje się wirusa miał on wpłynąć znacząco na statystyki, co innego gdybyśmy pocisnęli wolną amerykankę.
0
@wroclawianin89 maseczka żeby chronić nie musi mieć filtrów antywirusowych bo chodzi o zatrzymanie kropel a nie samego wirusa. Nikt nie narzuci odgórnie kupowania droższych maseczek i ich regularnej wymiany społeczeństwu które jest dość biedne a i państwa nie stać na zapewnienie wszystkim takich masczek.
7
@lucca87 jest sporo grup zawodowych które pracuje w maskach na okrągło i jakoś przed koronawirusem i społecznym oburzeniem nie słyszało się o chorobach z powodu noszenia maseczek. Sam pracuje po kilkanaście godzin w maseczce od 10 lat i nic mi nie jest tak samo jak współpracownikom.
13
@tobiasson92 gdyby raportowano grypę jak covid to zachorowań na grypę byłoby kilkukrotnie więcej niż jest. Nie wciskaj kitu bo w tym pracuje i wiem jak się raportuje grypę w Polsce, przeciętny lekarz pierwszego kontaktu raportuje pacjentów jak mu się wydaje i grypa w Polsce jest mocno niedoszacowana. Śmiertelność grypy to koło 0,05%, Covid 1-2% i to duża różnica. Nie mogę czytać jak ktoś wypisuje bzdury o chorobach współistniejących, gdyby nie koronawirus duża liczba tych ludzi żyłaby jeszcze wiele lat. Choroby współistniejące to nie od razu terminalny rak, może to być głupie nadciśnienie i takie przypadki są wpisywane w choroby współistniejące. To jakby pisać że kogoś zabiła choroba obturacyjna podczas pożaru mieszkania w którym spłonął.
9
@tobiasson92 symulacje rozwoju epidemii bardzo ładnie się sprawdziły we Włoszech i Hiszpanii. Zakorkowanie służby zdrowia przy gigantycznych wzrostach jest możliwe i miało miejsce w Hiszpanii i ma miejsce na Florydzie gdzie brakuje miejsc do respiratorów.
29
@tobiasson92 lepiej spojrzeć na drugą część artykułu i jest napisane ile osób zmarło na grypę. Jeśli nawet te 64 jest zaniżone to i tak na covid w pół roku zmarło 2000 osób a zakażeń na grypę jest kilkukrotnie więcej. Covid jest dużo cięższą chorobą od grypy, ale nie jest taką demoniczną chorobą jaką wykreowała telewizja. Do normy wszystko nie może wrócić jeszcze, ludzie powinni zachowywać się zdrowo rozsądkowo i maseczka nikomu krzywdy nie robi szczególnie jak będzie w całym swoim życiu musiał ją ponosić przez rok.
1
@macio_944 zadaniem było wklecenie gdzieś Jarka z Lechem jako partyzantów herosów i Mateusza jako mesjasza narodu polskiego. Chłop nie podołał a zadanie było tak proste.
0
@Geble nie za takie zero. Najpierw dostali kasę za wypożyczenie do Bayernu Jamesa a teraz z tego co się orientuje dwadzieścia kilka za Bale z czego muszą pokryć połowę pensji więc pewnie kilka milionów do przodu będą.
0
@KapiFCB w naszej ekstraklapie to nie wiem czego oni się spodziewają po trenerach. Dla takiej Legii czy Lecha nie jest chyba ważne czy odpadną w 1-2 czy 3 rundzie kwalifikacji do Europy więc dać komuś potrenować kilka sezonów. W Lechu okazuję się, że mieli naprawdę dobrego trenera (Bjelice) to po kilku gorszych meczach leci ze stołka. Prezesi chyba wierzą, że z tymi kadrami to z czołówką Europy walczyć będą o zwycięstwa.
2
@PabloVEB a co może zrobić szeregowy żołnierz na Białorusi? Dostaje rozkaz i go wykonuje jeśli go nie wykona trafia pod sąd a przypominam, że większość ma rodziny na wykarmieniu. Kocham ludzi którzy widzą świat czarno biały. U nas opozycjoniści też szli na współpracę z powodu rodzin. Obniżono emerytury ludziom którzy nic nie mieli wspólnego z terrorem jak np. wojskowi lotnicy którzy często stracili całe zdrowie na wykonywaniu swojej pracy. Ponosić odpowiedzialność powinni ci którzy wydają rozkazy i szeregowi nadgorliwcy dodający od siebie. Nie wiem po co ten pojazd osobisty, ale rozumiem, że patriotyzm i prawilność pozwala obrażać innych rodziny i nie, nikt u mnie w rodzinie nie miał nic wspólnego z resortami siłowymi za komuny. Powiem więcej pradziadek zginął z rąk Niemców z powodu konspiracji a wuja komuniści zgarnęli z ulicy i do teraz nikt nie wie gdzie jest.
3
@PabloVEB tak tak poobniżali także zwykłym ludziom którzy po prostu w czasach komuny pracowali w swoim zawodzie. Ludzie którzy nie maja pojęcia o tamtych czasach najgłośniej szczekają. To, że się ktoś urodził i pracował w komunie od razu oznacza ze powinien być robolem a nie żadnym urzędnikiem, policjantem czy działaczem. Jak widać PISowska propaganda działa w najlepsze zawsze najbardziej pokrzywdzony proletariat a jak ktoś się dorobi to złodziej i komuch. Jak widać głupia cześć społeczeństwa na ten trik łapie się od setek lat.
0
@cubesnoop z tego co ja się orientuje PS5 na razie będzie miało kompatybilność tylko z kilkudziesięcioma grami reszta będzie dodawana etapami z kolei Xbox pełna kompatybilność na wszystko
2
@Przemek2323 myślę, że upartych i najmądrzejszych Polaków i tak nie interesuje ile jest pozytywnych wyników bo to i tak jest spisek koncernów i nie ma żadnego wirusa. Tylko tak mądry człowiek jak nasz typowy Janusz i Sebix odkryli te spiski i są oświeceni.
0
@MESSIah16 a myślisz, że co najdłużej trwa we wprowadzaniu szczepionki na rynek? Właśnie badania jej skuteczności i efektów ubocznych, sama technologia produkcji szczepionki jest w miarę prosta o ile wirus nie mutuje jak debil patrz HIV.
5
@NaFazieHitman machanie szabelką pod publikę głupiej części społeczeństwa. Jarek doskonal wie, że jedynymi którzy zawinili są piloci i sam Leszek który popisywał się wymuszaniem lądowań tak gdzie się lodować nie powinno.
0
@Tomo1989 uważam że się to nie uda w głosowaniu. Chyba, że sam zrezygnuje, ale patrząc jaki problem jest z zebraniem głosów nie wróże powodzenia.
0
@Brooklyn to jest tylko wotum więc logiczne jest, że będą nad tym głosować (przynajmniej tak mi się wydaje).
0
@BarcaInfo jack z tyłu i chyba wiadomo jak zbierają te podpisy. socios z pod sklepów łychą kupują.
2
@DonMatteo901 szczęśliwie januszek sprowadzi ich w to samo miejsce w którym byli od 30 lat. Do wyborów ładne miłe twarze, poglądy umiarkowane co by się przypodobać po wyborach lecą już równo i pokazują jacy to wolnościowcy.
2
@DonMatteo901 Mazurek oburzony, ale wyciąga z historii III Rzeszy te już skrajne rzeczy które zaczęły się dziać przy pełci autorytarnym rządzie. Mamy kilka postów poniżej przykład zbierania podpisów przez księży i to właśnie takie programy i zachowania które wydają się błahostką i głupim żartem później przeradzają się w pogromy i prześladowania bo powoli buduje się w społeczeństwie pewne granice. LGBT to ta inna grupa, inni ludzie itp. Co poniektóre łepki już pewnie uważają że są to jednostki gorsze.
1
@TrzecieOko a co takiego zrobił Trump w sprawie Chińskiej? Pomachał szabelką i tyle, cały świat wie, że teraz Chiny będą mocarstwem nr jeden i nikt tego nie zmieni. Trzeba z nimi współpracować a nie wymyślać pierdoły.
4
@robsesh ciekawe w czym najlepszy? Obstawiam, że najlepiej obsługuje Twittera ze wszystkich prezydentów w historii.
1
@tobiasson92 w 1,5 miesiąca nic się nie poprawi a na pewno nie gospodarka. Chłop ma raczej pozamiatane i dla wszystkich będzie lepiej jak ten ekscentryk pożegna się z tak ważnym stanowiskiem.