0

@KamQiX mogą też posługiwać się innymi kryteriami wyzdrowienia i długością kwarantanny pacjenta. Są pewne wytyczne WHO, ale poszczególne kraje działają po swojemu.

0

@arasz1819 Siedzi z dupskiem w domu tak samo jak za stanu wojennego a jak się wszystko skończy to wyjdzie wielki wybawiciel ogłosić, że uratował Polskie.

0

@patry295 Z tym papierem to ludzi ostro pogrzało, wczoraj wieczorem sobie podjechałem do SSmana po paczkę papieru a tam całe pułki puste.

4

@Barca1992 To co robi episkopat i rząd w sprawie kościołów to komedia. W Korei udowodniono, że jedna pacjentka zaraziła pośrednio i bezpośrednio kilka tysięcy ludzi będąc 2 razy w kościele a u nas jakieś modły o powstrzymanie wirusa i więcej mszy. Taki Gowin idzie do telewizji i opowiada bzdury o leczeniu duszy, już sam nie wiem czy są na tyle debilni czy po prostu muszą tak mówić.

0

@bixmix Typowa mentalność naszych obywateli, wszystko się należy za darmo ale samemu za nic odpowiedzialności najchętniej by nie brali.

1

@Bobo25 Tak to jest jak do władzy dorwą się beztalencia, które chcą udowodnić wszystkim, że się znają. Nie szło im kiedyś to teraz wszystkim pokażą, że są najmądrzejsi (najlepszy przykład to Zioberek i jego przydupasy, gdyby nie dorwali się do władzy to nic by w życiu nie osiągnęli). Najbardziej niebezpieczny typ polityków.

10

Jeśli już zamykają szkoły to na ten czas za szlajanie się niepełnoletnich bez opieki rodzica powinny być wysokie mandaty. Wtedy może by podziałało, w innym wypadku nie wierze, że wszytko wiedzący Polacy dostosują się do kwarantanny.

2

@macio_944 Stety niestety słychać tylko przekaz rządu a w nim, że wszytko jest pod kontrolą. Z drugiej strony prawie w ogóle nie jest słyszany głos szpitali które krzyczą, że wszystkiego im brakuje. Wiadomo jest to zaplanowane działanie rządu bo jak coś będzie nie tak w szpitalach to pacjenci będą psioczyć na straszną służbę zdrowia a nie na rząd. PIS albo będzie miał szczęście i się u nas epidemia mocno nie rozwinie albo za miesiąc wybuchnie liczba zakażeń i wtedy społeczeństwo zauważy, że mydliło się im oczy. Zły scenariusz dla społeczeństwa równa się zły scenariusz dla PISu w mojej opinii. Sam pracuje w służbie zdrowia i w tym momencie mamy problem z zakupem jakichkolwiek środków do dezynfekcji które powinny być na rzecz służby zdrowia zabezpieczone, a tak Janusz z Grażą nakupowali ile wlezie i za pół roku wyląduje to w koszu.

1

@jeyx77x Jest w necie mapka zasięgu i wszystkie te kraje mają rozpoznane przypadki COVID-19

0

@l0Messini Medycyna rozwija się w kierunkach opłacalnych (wiadomo, że zawsze chodzi o pieniądze). Dobrym przykładem są antybiotyki i fakt, że żaden ze znanych antybiotyków nie został wynaleziony w 21 wieku (wszystkie w 20). Problemem w tym przypadku są oczywiście pieniądze. Badania i wprowadzenie antybiotyku to często miliardy dolarów a każdy nowy antybiotyk będzie działał raczej selektywnie a co za tym idzie będzie miał wąskie grono odbiorców:] Wygląda to z punktu widzenia humanitarnego okropnie ale tak działa świat. UE ma zamiar powołać instytucje zajmującą się badaniem nad antybiotykami i ma być finansowana z podatków (zapobiegać ma to wysokim cenom nowych leków). Rosnąca antybiotykoodporność może być gorsza od jakiegokolwiek wirusa bo nie da się bez działającego antybiotyku przeprowadzić nawet najprostszych zabiegów.

1

@macio_944 Tak jak piszą skuteczna walka z koronawirusem wiedzie przez recesje w gospodarce. Jedyny sposób walki to utrzymanie ludzi w domach a to się wiąże z dużymi stratami dla całej gospodarki.

0

@chavez Myślę, że jeśli 2 najbliższe kolejki się odbędą i Live zapewni sobie mistrzostwo to nawet pomimo anulowania dalszej części sezonu puchar zostanie im wręczony.

0

Szkoły, uczelnie powinni kościoły, ale będą się bać no i oczywiście granice dla ruchu turystycznego i niehandlowego. Miesiąc chyba jakoś sobie damy radę z takimi ograniczeniami.

0

@msmsms Duża część ludzi nie wie, że roznosi bo przechodzi bezobjawowo albo jak lekkie przeziębienie. Prawdopodobnie już nie da się opanować epidemii w sposób konwencjonalny trzeba czekać na wiosnę wtedy powinno trochę zelżeć. Pewnie się większość społeczeństwa zarazi kilka tys osób umrze a na następny sezon przeziębieniowy będziemy mieli szczepionki. Tylko skoro wyszczepialność na grypę w Polsce wynosi kilka procent to szczepionka na korona też może być beee.

1

@IronSanHybrid Trzeba po prostu zaczekać z 3 lata i wtedy oceniać gdzie jest Brazylijczyk a gdzie Anglik. Nie zapominajmy, że Sancho gra w słabszym klubie i słabszej lidze gdzie nie ma żadnej presji. Wielu jest takich co we Francji albo Niemczech ładują pełno bramek i asyst a jak pójdą do lepszych lig to nic z tego nie wynika.

0

Wielki człowiek, w swojej dobroci wyczynił dużo mniej krzywdy niż by mógł. R.I.P.

0

@macio_944 Prawda jet taka, że wirus ciągle mutuje i w przypadku epidemii czy pandemii po pewnym czasie właśnie objawy przez niego wywołane ulegają osłabieniu. Tak działa przyroda nie powstanie w sposób naturalny wirus który będzie się rozprzestrzeniał łatwo i miał zjadliwość na poziomie 50 czy więcej procent.

1

@Zirike Z tego co wiem to jest to zabronione.

0

@Hushovt Jeśli nie piłeś wcześniej i chcesz uraczyć całą rodzine to polecam Jacka Danielskiego. Oczywiście to burbon a nie typowa łychą ale w smaku jest słodki i łagodny więc powinien każdemu smakować, a w lidlu masz literka za 100zl.

0

@Bobo25 Pytanie czy organizatorzy są zadowoleni bo na bank będzie mniejsze zainteresowanie meczami.

1

@HansLanda Jak się człowieku nie znasz na takich tematach to się nie wypowiadaj. Zolgensma to najdroższy lek na świecie i jest to lek genowy który całkowicie leczy śmiertelnie chore dzieci. Podczas badań nad tym lekiem stan praktycznie wszystkich pacjentów się znacznie poprawił a co najważniejsze uratowano im życie. Co będzie dalej nie wiadomo bo to nowy lek, ale trzeba trochę poczytać a nie pisać wypociny rodem z forum antyszczepionkowców.

2

@sokot Oni na bank mają jakieś klauzule o poufności. Gdyby było inaczej każdy trener, urażony działacz wylewali by swoje żale w mediach.

1

@Uukasz_93 Nie wydaje mi się żeby Real narzekał na Militao, na razie jest bardzo pewnym obrońcą.

1

@AmigoBlancos Czasy LM i lig krajowych w Canal + już pewnie nie wrócą, a szkoda. Najlepsi komentatorzy i najlepiej prowadzone studio zawsze było na canalu. O polsacie nie ma nawet co debatować bo to nie jest studio sportowe tylko telewizja śniadaniowa, eleven niestety też odstaje (technologicznie i jakość komentatorów też nie zachwyca).

0

@macio_944 Nie powiedziane, bo według klimatologów nasza zima przesuwa się z grudniowo-stycznowej na późno lutową i marcową więc w kwietniu może być gorzej niż w grudniu.

0

@Witekk10 Z tego co wiadomo wirus nie jest mocno zjadliwy wiec zagraża głównie starszym schorowanym. W Chinach przez zaniedbanie władz wymknęło się to z pod kontroli. Myśle, że szybko to opanują, więc nie ma co się bać. Media straszą a naukowcy którzy na tym się znają uspakajają, komu wierzysz sam wybierz.

0

@NeroTFP ogólnie pan bankier ma Go w pupce, ale politykę trzeba robić :/

0

@Kuczek Uważam, że Hiszpańska i Portugalska też by zyskały łącząc się w ligę iberyjska. Dla widza też byłoby to ciekawsze gdyby było więcej drużyn z górnej półki.

1

@Vxb93 Dobre pierdolety gadane są, ale o tym, że praktycznie mamy najbogatsza ligę wśród naszych sąsiadów (wykluczając Niemcy i Rosje) to nie wspomni. Na tle takich Czech wyglądamy piorunująco, niestety nasza liga w ostatnich latach zanotowała tak gigantyczny regres sportowy, że aż smutno na to patrzeć.

0

@Krzywy95 Wiadomo chłopak na pewno ma potencjał, ale co niektórzy już wieszczą złote piłki, tworzą memy jak to Messi oddaje królestwo chłopakowi. Przecież to śmieszne a chyba najlepszy przykład płynie z białej części Madrytu gdzie przyszła złota piłka Asensio stał się piłkarzem który nie ma obowiązku "ciągnąć tego wózka" jak to sam mówił.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?