dawidos678
Dołączył/a: luty 2013
5 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Gdyby sędzia uznał prawidłową bramkę przeciwko Maladze (0-0), Ramos nie strzeliłby nam w El Clasico i gdyby wczoraj sędzia nie odwalił znowu kabaretu sytuacja byłaby zupełnie inna xD. Ale tak gdybać to sobie można, jak widać w footballu wystarczy kilka szczegółów żeby zmienić całkowicie postać rzeczy. Ale nie możemy się załamywać bo jeszcze nie wszystko stracone. Ja wierzę, że pokażemy jeszcze w tym sezonie dobrą piłkę!
1
To jest już żałosne. Sędziowie, którzy popełniają radykalne błędy czy taki Aduriz, który mógł doprowadzić do tragedii są całkowicie bezkarni, a taki Pique powie dwa słowa prawdy i już się czepiają. Ja naprawdę nie rozumiem ich polityki. Mam nadzieję, że nasz zarząd stanie w obronie naszego stopera bo to jest nienormalne co to się dzieje ostatnimi czasy.
0
Ale pech....... ;/
0
Dzisiaj boxing-day :D Macie jakieś fajne kuponiki?
0
Jak to jest z dogrywkami na buku? Dogrywki się wliczają do zakładu? Potrzebowałem tylko remisu Espanyolu do wygrania kuponu, ale jeszcze mi nie zaliczyli tego meczu. Siedzę w tym od niedawna i jeszcze wszystkiego nie ogarniam dobrze ;D.
0
Moim zdaniem puchary są lepsze, bo jeśli jakaś drużyna przegrywa, to walczy przeważnie na 100% żeby np. tą jedną bramkę dająca awans wbić. A w lidze drużyny mają świadomość, że porażka nie znaczy aż tak wiele.
0
Również trzymam kciuki za Espanyol :D. Remis mi wystarczy
0
Różnica jest ogromna i złote piłki tego nie zmienią. Tylko zwykli fanboye mogą uważać inaczej, jeśli nie widzą różnicy między tymi zawodnikami. Dla mnie w obecnej formie Messiego nikt nawet się nie zbliża do niego pod względem indywidualnym.
0
Ohh ;/ Takie sytuacje są właśnie najgorsze. Ostatnio miałem kupon gdzie weszło 6/7 meczy bo Jagiellonia straciła bramkę w doliczonym czasie gry xD. Miałem 600 stówek do wyjęcia, no ale co zrobić :D.
0
No cóż, przeważnie jest tak, że jeden meczyk nie wchodzi ;c. Ale takich stawek nie ma co żałować a było blisko ;).
0
Leo udowodnił wszystkim (nie po raz pierwszy) w ostatnim meczu, że jest z innej planety. Nikt na świecie obecnie nawet się nie zbliża do niego pod względem umiejętności indywidualnych. Ronaldo może sobie zdobywać nagrody za puchary zdobyte dzięki kolegom. Ale stawianie tych dwóch graczy obok siebie w kwestii bycia najlepszym to dla mnie jest to lekka obraza dla Argentyńczyka. Z całym szacunkiem dla Ronaldo, ale nie oszukujmy się, same bramki to nie wszystko. Kiedyś tak, za czasów MU i początków w Realu, ten piłkarz grał momentami również genialnie. Ale obecnie dużo graczy go przewyższa.
0
A może to ja pisałem? hahaha :D
1
Messi 2 akcje i 8 miniętych przecinków :D. Nie wiem czy Ronaldo przez cały rok uzyskał taką liczbę xD.
5
Nie wiem, ale wolałem chyba jednak jak France Football i FIFA przyznawały tą nagrodę razem. Często było dużo kontrowersji ale jakoś ten ranking lepiej wyglądał, do tego gala była na odpowiednim poziomie i głosy były jawne. Teraz to takie chaotyczne wszystko, tu niby po kolei ogłaszają zawodników, nagle koniec 2,3,4,5 miejsca nie pokazują. Do tego Lewy na 16 miejscu. Co już całkowicie zabiło prestiż tej nagrody moim zdaniem. Nie wiem, mam nadzieje że za rok się coś zmieni i jakaś ogarnięta osoba zajmie się tym, zrobi jakieś zasady, wytyczne. Bo pomysł fajny, ale wykonanie słabe. O wyniku 1 miejsca nie będę się wypowiadał, bo chyba każdy się domyśla co o tym sądzę. Mogę jedynie pogratulować Realowi i Portugalii za zdobycie tego wyróżnienia i Ronaldo, że został wyznaczony do odebrania tej nagrody ;).
0
Może zdobywać ją co roku, ale dla mnie nie będzie miało to żadnego znaczenia. Już taki Ramos co ratuje Real co mecz bardziej zasłużył na tą nagrodę niż CR.
0
Messi w porównaniu do Ronaldo zagrał w tym roku z 80% spotkań na takim poziomie, że CR nawet się nie zbliżył choć w jednym meczu. A ty mi mówisz o jego 4 dobrych występach w ciągu roku. I według Ciebie to jest najlepszy piłkarz na świecie? Pokaż mi choć jednego gola Ronaldo w ciągu roku takiego jak Messi dzisiaj strzelił Osasunie. To może się zastanowię czy go umieścić na mojej liście top 30 piłkarzy roku.
0
3 mecze dobre "najlepszego piłkarza na świecie" w ciągu roku, dalej mnie to nie przekonuje.
0
Pamiętacie jak Messi w 2012 roku praktycznie co 2 mecz, lobował bramkarza? :D Dawno takiej bramki nie widziałem u niego, a właśnie miał do tego idealną okazję. Nie wiem czy zapomniał o tych lobach czy co xD.
0
Który to ten najważniejszy moment? W najważniejszych momentach ratowali go koledzy. I według Ciebie za jeden strzelony karny ma dostać ZP? Nie mam więcej pytań.
0
Kolego mam tak samo xd, wszystko pięknie wczoraj weszło ale Turcy postanowili, że nie będzie tak łatwo :D.
0
Ten kurs na Monaco to jakiś żart czy co? :D Ale kusi...
0
Spokojnie już 5-1 dla Depo :D.
1
Ogólnie zauważyłem, że w tym sezonie kiedy w jakimś meczu tracimy kontrolę nad spotkaniem, to nie potrafimy z tego wyjść, przeciwnik z minuty na minutę naciska jeszcze bardziej i są coraz większe kłopoty. Przykład, mecz z Celtą 4-3, przegrana z City 3-1 czy chociażby wczorajszy mecz z Sociedad. Jest kompletna dominacja przeciwnika i jeśli Messi nie cofnie i nie zacznie rozgrywać to koniec. Ewentualnie, druga połowa nas ratuje. Widać wtedy, że środek boiska boi się rozgrywać. Nie wychodzi do podań, myślę że są 2 przyczyny takich zachowań. Albo nasi zawodnicy takie mają zadania od Lucho albo zwyczajnie pod wpływem emocji, utraty kontroli nad meczem czy presji. Taki Denis czy Gomes, boją się podejść do Busquetsa czy naszej obrony (tak jak to robił Xavi czy chociażby teraz Messi) i zwyczajnie przejąć od nich piłkę. Jest to najbardziej odpowiedzialna i stresująca pozycja. Bo jeśli stracisz piłkę, w takim miejscu jak np. w tych pustych polach na screenach, to jest otwarta droga do bramki (dlatego nasi pomocnicy chowają się za plecami rywali, żeby uniknąć odpowiedzialności). Jeśli natomiast, dominujesz w meczu, to wtedy ta presja schodzi, pomocnicy wychodzą do podań, czują się pewnie i gra wygląda zupełnie inaczej. Dlatego tak ważne dla nas jest strzelenie tej 1 bramki, to jak woda na młyn dla naszej pomocy. Sam wiem z własnego doświadczenia gdy gram mecze jak ciężko jest grać na pozycji chociażby Busquetsa, niby poziom gry jest niewyobrażalnie niższy ale wygląda to nieco podobnie. Gdy przegrywasz, jak trudno jest podejść do zawodnika z obrony i próbować rozgrywać bo wiesz, że ewentualna strata może być przyczyną utraty bramki, wtedy w zespole morale są jeszcze gorsze i popełnia się jeszcze więcej błędów. Dlatego cholernie doceniam takich graczy jak Xavi, Messi, Iniesta czy ogólnie pomocników o podobnym profilu. Którzy mają tak wielką pewność siebie i nie boją się rozgrywać. Do tego potrzeba właśnie tej kreatywności, żeby minąć jednego rywala czy zmylić go, wtedy się robi miejsce na boisku. Wiem jak to jest trudne więc nie będę tu krytykował Rakitica, Denisa czy Gomesa, bo nie każdy rodzi się z takimi zdolnościami, albo zwyczajnie potrzebuje czasu i doświadczenia. Jednak mam nadzieję, że się u nas to zmieni i wrócimy do tej gry z sezonu 14/15.
PS. Bardzo dobra i ciekawa analiza ;).
1
A co wy byście chcieli co sezon zdobywać tryplet? Nie ma drużyny, która co sezon byłaby niepokonana. Czasem przyjdzie gorszy okres czasem lepszy. Dla mnie Barcelona z sezonu 2014/15 była genialna. Jeśli tylko dzięki MSN to trudno. Mieliśmy najtrudniejszych przeciwników w LM a wygraliśmy z każdym, po 4-0, 5-0 w dwumeczu. Lecz na ten sukces pracowała cała, drużyna. Rakitic może i nie jest mega kreatywny ale świetnie zasuwał w obronie a czasem i posłał jakąś piłę albo dołożył bramkę. Owszem nie mamy zbyt dobrej i kreatywnej pomocy, ale zauważcie jakich młodych mamy zawodników. Denis, Gomes, Rafinha może dajmy im jeszcze trochę czasu?
1
81% posiadania piłki,
28-4 w strzałach,
641-89 w celnych podaniach,
14-1 w rzutach rożnych,
88%-50% w celnych podaniach,
Dominacja była totalna, no ale co zrobić ;/. Szkoda, że sędzia zabrał tego gola, trzeba jakoś przełknąć ten mecz.
Kurde oni mieli 1 podanie celne na minute!, nawet nie... Jak my tego nie wygraliśmy ;c.
6
Najlepszy ten Kameni, 2 minuty wcześniej ledwo co żył, a przy akcji Neymara magiczne uzdrowienie i skakał jak królik, żałosne... Dobrze Arda też zrobił z tym symulantem co sobie siadł na środku boiska. Za fraki i za boisko jak Cię coś boli i nie chcesz grać.
0
Czerwona jak najbardziej słuszna. Widać było od razu, że chce tylko zatrzymać Neymara, nie myślał nawet o piłce.
70
Jedyny sensowny i obiektywny ranking tego roku jaki widziałem.
0
1. Messi
2. Suarez
3. Griezmann
1. Ranieri
2. Santos
3. Enrique/Zidane
Z całym szacunkiem dla Ronaldo, ale za samo wygranie LM i EURO Złotej Piłki się nie zdobywa. Ten sezon pod względem czysto indywidualnym miał bardzo słaby. Nastrzelał dużo bramek zdecydowanie słabszym zespołom, miał oczywiście bardzo dobrze mecze, ale niestety ta trójka wyżej wymieniona moim zdaniem grała lepiej i byli bardziej znaczący dla swoich zespołów niż CR.
Co do trenerów, Ranieri bezapelacyjnie powinien wygrać. Zdobyć ligę angielską będąc dwa sezony temu beniaminkiem to jest dla mnie coś fenomenalnego.
0
Ma ktoś linka z polskim komentarzem?