0

Nie musisz rozumieć nawiązań do sytuacji historycznych. Możesz sobie to sprawdzić i dowiedzieć się o co chodziło. Nie należy jednak prosić autora tekstu o obniżanie stylu ze względu na własną niewiedzę. To czytelnik powinien się edukować, a nie autor tekstu głupieć dla czytelnika.

0

Bardzo dobra reakcja klubu. Polityka nadstawiania drugiego policzka nie powinna być kontynuowana, bo przestała się sprawdzać. Być może ta interwencja zapobiegnie podobnym nadużyciom w ewentualnym półfinale, gdzie jeden gol przesądzi o awansie do finału np. z Madrytem. Decyzja w 100% słuszna.

0

gdyby przyszedł w zeszłym sezonie to OK. Teraz jednak niech poczeka do końca kontraktu z Arsenalem. Thiago ma większy od niego talent, a rozkwitnie akurat w momencie końca kariery Xaviego. Na razie pełen luksus i Cesc niepotrzebny. Zresztą za 4 lata dojdzie jeszcze Rafa Alcantara, więc Fabregas niech już pozostanie wiecznie Kanonierem.

0

a co do Nolito: i tak za słaby na pierwszy skład. Zbłaźnił się, bo jest też za słaby na Real Pereza.

0

duchu toma po co się wypowiadasz, skoro sprzedałbyś się Madrytowi za siedzenie na ławce? Jeśli Nolito od lat gra w Barcy to Ty jesteś duchem, który słucha brzuchem a nie uchem. Niie pouczaj innych, że wartości kojarzone i wpajane w tym klubie, są słabe, bo liczą się tylko pieniądze. Spróbuj sobie może spalić z banknotem lolka. Na pewno dobrze będziecie się razem bawić.

0

dla mnie duży niesmak. W tym klubie nie gra się dla dużego kontraktu.

0

Charakter, walka dla drużyny, skuteczność, determinacja. Dla mnie jest to piłkarz legenda. Jeśli chodzi o zasługi dla Barcy, jeden z trzech najważniejszych. Legendarne 6 pucharów, które za 10 lat każdy będzie wspominał jak utracony raj, nie istniałoby bez Eto'o. To samo Paryż. Gdyby Eto'o nie zachował wtedy jaj i nie strzelił na 1:1, to sądzę, że Beletti oddałby swój strzał w trybuny. 1:1 to było coś niezwykłego, niezapomnianego. Ronaldo w przeciągu całej swojej kariery może być uznany za większą legendę światowej piłki. Miał kilka sezonów (między innymi ten w Barcy), kiedy unosił się ponad boiskiem jak Ronaldinho w ciągu 2 swoich najlepszych lat. Ale dla Barcelony nikt nie był pożyteczniejszy od Eto'o. Nie pamiętam w historii piłki tak zdeterminowanej i pracowitej 9-tki. Poza tym historia jego życia mogłaby być czytana zamiast słabych lektur w podstawówce, żeby dzieciaki nakręcić do życia... Nie sądzę, żeby Ronaldo "zjadał" Eto'o.

0

mecz ze słabszym rywalem na jego boisku byłby wtedy, jeśli rywal jest z niższej ligi. W przypadku rywala z tej samej ligi-losowanie lub dwa mecze w ćwierćfinałach i półfinałach, a 1 finał. Superpuchar też dobry pomysł, liga również. Moim zdaniem Johan tym razem dał sobie radę z artykułem.

0

Myślę, że on był najlepszym środkowym napastnikiem w historii Barcelony. Widziałem bramkę Ronaldo z karnego w finale PZP w 97 przeciwko PSG. Widziałem też bramki Samuela z Paryża i Rzymu. Te Eto'o podobały mi się bardziej. Były też ważniejsze. Moim zdaniem nie było lepszych od niego. Samuel w piłce klubowej niszczy wszystkich współczesnego footballu...po triplecie w Barcy został potraktowany jak śmieć, więc zdobył triplet z Interem, ogrywając Barcę. Jest królem i gdyby grał w Barcelonie, Inter by z nami nie wygrał. Gdyby był Brazylijczykiem, z pewnością dostałby złotą piłkę. A że jest z Kamerunu, wygrał sobie po prostu 3 razy Puchar Mistrzów. Reszta gwiazdek z 9-tkami na plecach to przy takim królu amatorzy.

0

jest nieskuteczny jak Eto'o

0

Ja tam po Maxwellu się spodziewam dobrych występów. W pierwszych meczach był najlepszy na boisku. Gra źle od czasu, kiedy Pep bezpodstawnie wystawił Abidala z Panathinaikosem na lewej, a rewelacyjnego do tej pory Maxwella usadził na ławie. To było jak powiedzieć: nawet jeśli będziesz królował, Abidal jest numerem jeden. Niesprawiedliwe. A Villa na pewno się rozkręci. Spora presja na nim, a do tego te zmiany stron... :) Będzie dobrze.

0

po wejściu Keity wyszła wielka kupa. Marszcze by wszedł, to może teraz kontuzje leczyłby Ujfalusi, a Javier z czerwienią odpoczywałby przed Ligą Mistrzów...strasznie

0

didon-> nie mam filmików, mam dziewczynę

0

wcześniej nosił wąsy i grał w szachy, ale teraz postanowił występować w czepku kąpielowym ze zdjęciem włosów

0

jak na 42 latka to ten gerrit dość nieświeżo pisał "świeży". Zdarza się, że duża głowa kryje mały mózg, wielkie ciało małego ducha, a ogromniaste spodnie... jeśli chodzi o Eto'o: miał jaja zawsze i nie bał się rywalizacji z nikim, bo w czasie kiedy grał w Barcy...był bezapelacyjnie najlepszą 9-tką na świecie. Nie był natomiast psycholem, ani bałkańskim hotdogiem szwedzkim, kopiącym swoich kolegów na treningu wykopami z tekłondo. Życie z nim było snem.

0

żenujący psychol już nie z nami. Miejmy nadzieję, że dzieciaki pukające się w głowy na wieść o krytyce tego pajaca, odejdą z nim do magazynów supermarketów

0

moim zdaniem był średniakiem i nie ogarnąłby się w LaLiga. Królował w Juve, ale nie wiadomo ile razy wiedział, w który róg bramki strzelać.

0

faktycznie wygląda jak mieszanka słabego polityka z sołtysem :)

0

qbig -> ciśniemy, ciśniemy, masz to jak w banku. Guti też był fajny, bo reklamował łakocie i dezodorant.

0

Zapomniałem dodać tylko to, że Zlatan (50baniek)+Eto'o był jednak błędem Txikiego i Laporty. Tak samo jak Hleb, Caceres, Czyghra, K9, Henrique, którzy pochłonęli 80mln praktycznie nie dotykając boiska Camp Nou. Transfery do klubu Rosella są bardzo korzystne: Adriano i wzięty za niezłą cenę Masche. Jedynym skandalem jest sprzedaż Ibry za taniochę i wyjazd na wakacje...szczerze mówiąc myślałem, że powiedział "Ibra jest za 35mln, jak się zdecydujesz, to wracam z Ibizy" żeby nie dać się wciągnąć w gierki makaronów. Niestety się rozczarowałem.

0

Niezły artykuł, trzeba mówić o wszystkim, a nie tylko "jesteśmy najlepsi na świecie" przy okazji ładnego meczu czy tytułu. Życzyłbym sobie więcej tak otwartych wypowiedzi. Jeśli będą kontrowersyjne czy niepopularne - tym lepiej. Oznaczać to będzie, że nie są bzdurną klepaniną wytartych stereotypów, których na tak popularnych stronach jak ta, pojawia się niestety dużo. Miejmy nadzieję, że za rozruchem intelektualnym autorów newsów, podążać będą również userzy...no dobra nie mam złudzeń: na pewno tak się stanie :)

0

Moim zdaniem to może być lepszy sezon od poprzedniego w wykonaniu Guardioli. W drugiej części sezonu na pewno Fontas, dosSantos i przede wszystkim Thiago będą już uzupełnieniem wartościowym, czyli mamy 22 zawodników. A jakość 13-14stu jest niewiarygodnie wysoka. Znamienne, że autor artykułu konkluduje go przecząc tezie postawionej w tytule słowami "pierwszy egzamin najpóźniej w maju". Jeśli nie dopadną kontuzje, to z pewnością konkluzja jest słuszna. A siła Barcy w następnych sezonach zależeć będzie od mądrości inwestycji transferowych. Milito, Abidal, Puyol, Pinto w ciągu 2 sezonów będą musieli odejść. Jeśli dopasujemy odpowiednich zastępców, a pieniądze na to zaoszczędziliśmy teraz, to za rok możemy spodziewać się pierwszej modernizacji obrony i Cesca lub skrzydłowego wysokiej klasy. Moim zdaniem siła Barcy przy mądrym zarządzaniu jest niepodważalna przez lata. Madrytowi nie wystarczy pół sezonu, żeby nas zdetronizować. W kolejnym sezonie Real może być potężny, ale my mamy pieniądze na Cesca i odświeżenie obrony, dlatego to właśnie Barcelona jest w ogromnie uprzywilejowanej sytuacji. Wolna "4"-ka jest bardzo wymowna.

0

Kłamstwo jak z paszportem Maxwella

0

Niech wraca do Barcelony. Okłady z katalońskich piersi i estrella dobrze mu zrobią. Na ligę będzie gotowy.

0

właśnie rozpisywałem sobie skład na sezon 2011/2012...i nie uwzględniałem w nim Keity. Skoro jest Masche i Bussi, to nie wiem po co ma zostać Keita. Chyba do dożywotniego łatania dziur, bo nie wierzę, żeby za rok wygrał sportową rywalizację z Thiago bądź dosSantosem :)

A co jeśli trafi do nas Cesc? Pocieszający jest fakt, że Marquez przedłużył kontrakt kilka miesięcy przed odejściem, a jak wiadomo historia lubi się powtarzać.

0

Villa się starał, chociaż właśnie współpraca z Messim idzie mu najgorzej z całej drużyny. Widać, że na razie bardziej rywalizują niż tworzą jedność. Oby to była zdrowa rywalizacja. To Ibra dostawał zawyżone noty jak na odgrywanie pachołka przez 85minut. Maxwell nie faulował na karny, tylko sędzia się pomylił, a obrońca musi przeszkadzać ciałem napastnikowi w polu karnym. Błąd sędziego, nie Maxwella.

0

24mln to absolutny skandal, skoro Milan ma jeszcze na Robinho...absolutne przegięcie (ale o tym już było), a co do tego wieprza w 8smym miesiącu: oby jego potomek nie wyglądał jak on i nie miał wzrostu Zlatana...

0

:)

0

tomek#94 obawiam się, że Ibrahimovicia już w Barcelonie nie zatrzymasz. Nie zatrzymają go nawet wszyscy królowie zakochani w Zlatanku. To, że przechodzi do Milanu jest tylko potwierdzeniem jego Judaszowej natury. Dla mnie jest zerem.

0

to jeszcze ta Raiola jest w ciąży ze Zlatanem? Myślałem, że to tylko plotki madryckich szmatławców. Że w ósmym miesiącu to się ze zdjęć domyślałem, ale że ze Zlatanem. Kolejna seksafera! Pewnie Ibra pozazdrościł Benzemie...trzeba jednak przyznać, że nie jest zbyt wybrednym DonJuanem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?