0

Bussi nic nie gra, na pewno musi mieć konkurencję, albo po prostu zmiennika, bo jeśli złapie kontuzję albo osiądzie na laurach, to nie wygramy nic w przyszłym roku. DM zawsze był kluczową pozycją dla Barcy. Wiadomo, że jesteśmy w stanie zastąpić każdego ofensywnego zawodnika innym ofensywnym i wygrywać mecze (może Messi i Xavi są trochę bardziej niezastępowalni), ale jeśli w składzie będzie tylko jeden DM i w dodatku będzie nim Busi, to nic nie zrobimy. Przypomnijmy sobie zmianę jaka nastąpiła, kiedy Barca sprowadzała Davidsa i tą, kiedy Barca sprowadziła Yaya, czyli dwóch najlepszych DM'ów ostatniej dekady. Dlatego pogodzony z faktem, że Yaya odejdzie (z powodu skandalicznego faworyzowania gorszego Sergio), jestem równie mocno zaniepokojony sprawą kupna jego następcy. Na pewno nie może być mowy o oszczędzaniu kasy na Fabregasa ze sprzedaży Toure!

0

oddać za darmo do Arsenalu z opcją pierwokupu :)

0

lukasz222...chyba nie kminisz czym jest czwórka dla Fabregasa i jaki ma wpływ na ewentualną sprzedaż koszulek z jego nazwiskiem. Różnica między numerem 4 a 14 to kilkanaście milionów więcej w kasie klubu... Marquez pokazał, że brak regularnych występów bardzo mu nie służy, a w nadchodzącym sezonie byłby 4tym albo nawet piątym (jeśli ogarnie się Czyghra) obrońcą. Moim zdaniem, odejście Marqueza jest bardzo prawdopodobne, również ze względu na konieczność odmładzania grupki środkowych obrońców. Pique-Puyol podstawa, Milito, Czyghry-ich zastępcy. Abidal może zagrać od biedy na środku, a przyjście zmiennika Alvesa wydaje się niemal pewne.

0

Nie zgadzam się ze zdaniem "Żaden inny napastnik nie może pochwalić się tak imponującymi statystykami jak David Villa". Chyba powinniśmy brać pod uwagę także bramki w finałach Ligi Mistrzów (licząc je podwójnie). Poza tym 0,68 bramki na mecz Eto'o jest lepsze niż 0,60 gola/mecz Villi, dlatego 122bramki Villi są mniejsze niż 120bramek Eto'o. Mimo wszystko bardzo lubię Villę i będę mu kibicował z całego serca. To chyba nie jest zły transfer, a gdyby odbył się w zeszłym sezonie, byłby jeszcze lepszy :)

0

poświęci taką sumę w osobie Zlatana Ibrahimovića, który mniej więcej tyle kosztował nas w zeszłym sezonie :) Villa/Pedro Torres/Bojan Messi/Jeffren :)

0

Ławkakadabra? Po co nam Villa skoro K9 jest świeży, nieużywany? A tak serio, to Villa jest chyba o tyle dobrą opcją, że nie pobierze astronomicznej pensji, te 20 bramek w lidze strzeli, a przynajmniej nie będzie fochów, jeśli Bojan pogra kilka razy zamiast niego. Za 2-3 lata Rochina obejmie miejsce na szpicy, a Villa odejdzie w pokoju...

Za to Cesc byłby niezłą alternatywą dla Iniesty i Xaviego w razie kontuzji. Widzieliśmy, że w tym sezonie w takich meczach jak te z Interem, brakowało ruchu i zaskoczenia, które zapewniają nam dwie osoby pokroju Iniesta i Xavi. Trzecią będzie Cesc. Rotacje się zastosuje, to żaden nie będzie przemęczony. Iniesta kontuzjogenny, Xavi zacznie zapuszczać wąsa, więc każdy będzie zadowolony...tylko problemem zacznie być DM jeśli odejdzie Toure.

0

Obawiam się, że procent, który wymienił Seluk odpowiada faktycznej sytuacji. Trzeba przyznać, że Pep spieprzył sprawę z Yaya i wyraźnie przeceniał Busiego. Jedyną zaletą takiego stanu rzeczy jest fakt, że Pinokio-Busi za rok pewnie się ogarnie i zacznie być wartościowym zawodnikiem-wychowankiem na długie lata... Mimo wszystko Toure nie zasłużył na takie traktowanie po tym co dla tego klubu zrobił. Niestety zostanie Keita (bo jest mniej krnąbrny i bardziej lubiany przez Pepa). Ogólnie polityka sprzedaży graczy, którzy jeżdżą na repre i PNA do Afryki, nie jest najgorszym pomysłem, ale w tym przypadku pozbywamy się wielkiego piłkarza, może najlepszego DM na świecie...

0

może tak sąda na najgorszy transfer w historii klubu?? - chociaż byśmy sprawdzili jakie są opinie na jego temat. A tak musimy słuchać obelg typu "niewdzięcznicy", "sezonowcy", które chyba są trochę nie z tego tematu... Od początku głosowałem na to okienko transferowe jako na najgorsze w historii klubu i dalej przy tym obstaję, bo Zlatan, Czyghra i K9 to niewypały z pierwszej 10tki listy! :) Jednak Zlatan jest bezwzględnie na jej szczycie. Jeśli nawet Eto'o wart był tylko tyle co pół Zlatana, czyli 45mln euro, to za transfer zapłaciliśmy tyle co Real z Cristinę ! A przecież dobrze wiemy, że Samuel jest lepszy od Zlatana. Jeśli ktoś mówi, że Zlatan stoi, ale ma dobre statystyki, to spójrzcie na statystyki Czarnuszka... i pomyśleć, że kupiliśmy go ze złamaną ręką... to dopiero jaja!

0

Jego włosy są zajebiste, nie rozumiem o co chodzi autorowi tekstu. Są jak skrzydła polskiej Husarii. Gra przeciwko Tarzanowi musi być koszmarem! :)

0

Titi odchodzi z Txikim :) Nie ma co się oszukiwać: nic w tym sezonie nie grali.

0

Txiki już na szczęście kończy swój wielki pobyt na Camp Nou. Oby jak w zeszłym sezonie, udał się na wakacje już w maju, bo boję się, że może nam jeszcze sprzedać Bojana do Valencii. Wielki szacunek dla Bergiristaina za dokonane w lecie transfery. Oby udało się sprzedać K9, Czyghrę i Zlatana za połowę ich ceny, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że zupełnie się do Barcelony nie nadają. To już koniec sezonowców, którzy kibicują Barcelonie bo kupiła Ibrakadabrę. Zlatan musiałby dla mnie strzelić 5 bramek Sevilli żeby zachować szansę na grę w naszym klubie w następnym sezonie, skoro Eto'o był krytykowany za gwiazdorzenie i ponad 30 bramek w lidze oraz bramkę w finale ligi mistrzów.

0

Ronaldo Luiz Nazario de Lima strzelił z karnego w PZP z PSG, ale Eto'o strzelił dwie bramki w finale Champions League, otwierające wynik w meczach zakończonych wręczeniem pucharów graczom Blaugrany. Dla mnie Eto'o był najlepszym napastnikiem w historii Barcelony, a transfer Zlatan-Samuel (+45mln EUR) najgorszym transferem w historii tego klubu. Wczorajsza noc była nocą Eto'o i chyba koronnym argumentem kończącym wielką debatę ze sporem o wyższość Ibrykadabry kontra Samuela Eto'o. Eto'o pokazał serce do gry. Ibrakadabra pokazał tatuaż.

0

p.s. Figo zawsze będzie największym Judaszem w historii Barcelony :)

0

Jak dla mnie Mourinho jest najlepszym trenerem świata, co udowodnił wygrywając tak ważny dwumecz z Barceloną. Zachowanie Valdesa żenujące. Piłkarze Blaugrany dali d. w pierwszym meczu, choć najgorzej zagrał Guardiola. Absolutnie zasłużone brawa dla Tłumacza. Nie rozumiem dlaczego Inter miałby się nie cieszyć na Camp Nou z awansu do finału. Zgadzam się z przedmówcą, który przytoczył przykład radości Barcy po golu Iniesty z Chelsea... tutaj sędzia popełniał błędy w obie strony. Po prostu nie zasłużyliśmy na awans. Owacja na stojąco, ale dla Interu: dla Mourinho, dla Diego Milito, Sneidera i Eto'o. Skoro wygrali z lepszą personalnie Barcą, to znaczy że bardziej chcięli zagrać w madryckim finale. Życzę im zwycięstwa i triumfalnego marszu po Santiago Bernabeu z Pucharem Mistrzów.

0

Sędzia był słaby, ale i tak byliśmy gorsi. Nie zasługiwaliśmy na remis. 2:1 byłoby sprawiedliwe. 3:1 może być nie do przeskoczenia. Myślę, że Inter ustawi autobus.

0

Pep słabo wymyślił cofając Messiego tak głęboko, słabo też zrobił wprowadzając Abidala za napastnika. Jeśli uznawał, że Ibra ma dosyć, to powinien wrzucić Jeffrena. Oprócz tego o formie drużyny z całą pewnością przesądziła podróż autokarem. Od początku widać było, że to Barca jest świadoma swojej niepełnej formy, a Inter boi się najsilniejszej Barcy. Po 30 min. Inter skumał co się dzieje i rzucił się jak bestia na słabszą fizycznie i kondycyjnie Barcelonę. Sędzia również okazał się niewiele wartym graczem... Sprawa awansu nie jest rozstrzygnięta, ale to oczywiste że Inter jest absolutnym faworytem, by awansować. Cud jest potrzebny, a cuda się zdarzają. Po tym co stało się w Mediolanie daję nam 20% szans.

0

Trzeba przyznać, że Guardiola narobił w portasy po bramce na 3:1. Zupełnie nie ogarnął nieprzewidzianej wcześniej sytuacji... Widać, że Barcelona była zdolna strzelić na 3:2

0

fresh -> nikt Ci jego wypocin czytać nie każe. Większość z tych głosów to populistyczne stereotypy, a cule a muerte kojarzę jako gościa z Katalonii, który podzielił się już kilkakrotnie bardzo cennymi informacjami, do których dostęp był dla nas ograniczony. Śmieszne, że najpierw komuś jedziesz za powtarzanie cały czas tego samego, a później błyszczysz świetnymi refleksjami, które są bardziej powierzchowne i oklepane niż to co napisał twój urojony oponent. Polecam wyjść na dwór. Słońce świeci. Może tam znajdziesz powiew świeżości, którego potrzebę tak mocno podkreślasz.

0

realny89 ma rację: Eto'o zawdzięcza profesjonalną karierę Realowi...dlatego, że nikt tak regularnie nie windował swojej marki jak Eto'o w konfrontacjach z Realem (od Majorki po Barcelonę). Madrid, Cabron, Saluda al Campeon! - oddając głos samemu Eto'o, chyba nie można być przekonanym do końca o tym, że czuje się on wychowankiem Królewskiego Klubu :)

0

Sądzę, że jeśli Pelle nie wygra ligi, Mourinho trafi latem do Realu

0

Davide Santon -> Inter wywalił tylko jednego faworyta (Chelsea), chyba że liczysz rozgrywki grupowe i ćwierćfinał CSKA jako sukces niefaworyzowanego Interu. Wydaje się, że szanse na Giuseppe Meazza są 50/50, ale na Camp Nou raczej 30/70 na naszą korzyść. Spodziewam się remisu w Mediolanie i zwycięstwa w Barcelonie. To jednak jest walka o finał Ligi Mistrzów, albo właściwie przedwczesny finał, bo przecież przeciwnik w finale będzie dużo słabszy od Barcy i Interu.

0

sytuacji nie widziałem, ale zapewniam, że w teatrze telewizji mniej jest aktorstwa niż w warzywniaku. dzieci Realu już mają odpowiedz kto jest silniejszy po 4rech wygranych Gran Derbi z rzędu, a my powinniśmy oszczędzić trochę sił przed Interem, dlatego wolałbym, żeby Kameni nie grał.

0

Ribery nie podejmie żadnej decyzji dopóki Bayern nie przegra z Lyonem, a jeśli wygra z Lyonem, to moim zdaniem Franek zostanie w Bayernie.

0

veb1985 to się nie nazywa baner

0

ogólnie Pellegrini jest z nami :) A Real trzeba przyznać klub ze wspaniałą historią. Szczególnie mile wspominam historię ostatnich 4rech Gran Derbi :)

0

A gdzie się podziali krytykanci Ibry?

0

Wzruszająca noc. Nie oczekiwałem 4tego zwycięstwa z rzędu... to jest zbyt piękne. Piękna noc po koszmarnym dniu.

0

popieram

0

Mundial '94 - za piłką biegało się całymi dniami, a wieczorem cudowne gwiazdy: Stoichkov, Klinsman (którego lubiłem, bo nie rozumiałem co to nienawiść do Niemców) i król: Roberto Baggio, którego osobowość wzmacniała charyzmatyczność komentatora: Darka Szpakowskiego :)

0

Jeśli przegramy 1:0, to wydaje się, że przegramy też LaLiga, bo Madrid jest idealną drużyną na trzepanie przeciętniaków. Jeśli wygramy, to myślę, że LaLiga jest nasza. W sumie to jest mecz o zwycięstwo w LaLiga.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?