0

Ktoś był na Termach Rzymskich w Czeladzi i mógłby je porównać do saun na Termach Maltańskich w Poznaniu?
Zawsze jeździłem na sauny do Poznania z racji, że z Torunia bliżej.
Czeladź daleko i stąd pytanie czy warto.

5

@bolinho89
Ja po urodzeniu miałem lekkie niedotlenienie mózgu - tak mi zeznała matka jak byłem na studiach. W książeczkę wpisano mi lekki paraliż jakiegoś mięśnia odpowiedzialnego własnie za mimikę, mowę.
Od tamtego czasu spojrzałem w lustro i faktycznie jak mówię, to kącik ust po lewej mam lekko opadnięty - dowiedziałem się tego po 20 latach życia.
Mimo wszystko, pozwoliło mi się to wykształcić i wieść dotychczas fajne życie.

Jedyne jest to strasznie irytujące, frustrujące, że muszą po x razy nieraz się powtarzać. Ja ze swojej strony mam plan coś z tym zrobić, po nowym roku idę do neurologa i logopedy by zobaczyć czy coś sie nie pogorszyło.

Działaj, bo będzie osobą jak ja, która często musi powściągać język bo po prostu nie jest w stanie jakiegoś słowa wyraźnie, donośnie wypowiedzieć. Osoby, które mają dobrą dykcje i aparat gębowy funkcjonuje im bez zarzutów nie zrozumieją tego problemu ^^.

Pókną się w głowę i powiedzą, jak to nie może wymówić wyraźnie słów "dwadzieścia dwa" .

Co ciekawe, o wiele płynniej i wyraźniej mówi mi się w języku angielskim.

5

@bolinho89
Ja w dorosłym życiu również zmagam się z problemami z mową. Kiedyś rodzice również ze mną chodzili do logopedy. U mnie po prostu aparat gębowy nie jest w stanie wypowiedzieć tego co ja chce w wyraźny i wolny sposób.
Wszystko chce na hop hura, tym bardziej ciężko jest jak jest głośno.
Doskonale rozumiem dziecko to co czuje, bo sam jak sie zatnę lub powtarzam coś do kobity po 3 razy czuje frustrację i agresję.
Działaj, bo niewyraźna mowa strasznie utrudnia codzienne życie, mówię to sam jako osoba, która nieraz ma takie problemy.

0

@martin3131
Wiem o tym, dlatego co 2 tydzień robię nim ok. 10km co by hamulce, paski się nie zastały.

0

Co myślicie o sprzedaży auta nieużywanego od pół roku?
Mam od nowości Grande Punto w sporcie z 2006r., w gazie. Kiedyś go dałem kobicie na dojazdy do pracy, od momentu pandemii przeszła na zdalne. Zakupy, wakacje wszędzie jeździmy moim służbowym.
Punciaka chodzę tylko odpalić co 2 tydzień, przejechać się by nie zastał się.
Jedyna obawa taka, że ona nagle będzie potrzebować taniego auta na dojazdy do pracy jak minie pandemia.
Pieniędzy z niego nie potrzeba, ale mam wahania, bo to teraz akumulator wymieniłem, to zaraz będę alternator robić. Stoi i się marnuje moim zdaniem.

0

@DonMatteo901
Bardzo dobrze, w pełni popieram.
Po roku oceni się jak bardzo spadły statystyki kolizji i wypadków ze skutkiem śmiertelnym na polskich drogach.

0

@Messiah10
Pykasz w Train Driver?

7

Patrząc na tegoroczne kolejki do stoisk z petardami nie wróżę w tym roku wystrzałowego sylwestra.
Mnie to poniekąd cieszy bo sam to uważam za stratę kasy ^^.

2

Ale Sousa będzie mieć przechlapane jak przyjedzie któregoś dnia do Polski..

A nie czekaj...

0

@Messiah10 jaka nastawnia?

0

@bartekvisca
Mieszkam w Toruniu.
Pracuje we Włocławku obecnie, czyli 50km w jedną stronę mam.
Pracuje w budownictwie, pełnię samodzielne funkcje techniczne z racji uprawnień budowlanych wykonawczych.
Jak najbardziej idzie zarabiać fajne pieniądze i godnie żyć w Polsce z wykształceniem :).

0

@pt9
Jakbyś mógł opisać czym się różnią od zwykłych w odczuciach?

0

@gumaz
Oczywiście, mam kilku Pisowców i POowców.

6

5 osob opuściło Lewicę i utworzyło Koło Polskiej Partii Socjalistycznej.
Naprawdę?
Tyle lat niszczeni pod okupacją Rosji nic nie nauczyło.

30

Sukces polskiego rządu!
Ceny paliw spadły o 20% w stosunku do cen w przyszłym roku!!

4

@FCBparasiempre
a kto to przyszedł? pan maruda niszczyciel dobrej zabawy pogromca uśmiechów dzieci

0

@amanter
To jak szczycić się mistrzem świata z Polski w szybownictwie

0

@amanter
To ta karykatura piłki zwana kobiecą :D?

6

@maciar
Skoki, siatkówka, żużel to są sporty niszowe przy nożnej.
Nawet nie ma co porównywać xD

0

@Mow_mi_Douglas
Mialem służbowe Clio 2021 1.0 100km.
Super samochód do miasta, w trase też starczy. 6 bieg daje możliwości ekonomicznej jazdy.
Polecam, nowe jednostki może są wysilone ale są ekonomiczne.
Zaraz ktoś wyjedzie "tylko v8!!!, tylko 1.9tdi".
Zmieniać olej i dbac.

Te trzycilindrowki również potrafią dobijać 300, 400kkm :).

10

Nic mnie tak nie denerwuje jak puszczanie starych piosenek świątecznych w radiu w odswiezonej formie.
To jest profanacja let IT snow czy rockin around z Kevina..

0

@Rothan1
Oczywiście, jak ktoś jeździ przepisowo to nie są mu straszne te wzrosty punktów oraz mandatów.
Zaraz i tak tutaj się znajdą troglodyci drogowi co nie mają poszanowania do przepisów i jak to @ClassicRock napisał jeżdżą "szybko, ale bezpiecznie"

0

Popieram wzrost stawek punktów oraz kwot mandatów. Martwi mnie jedynie, że na równi punktowo traktowane jest przekroczenie prędkości o 50 jak i kierowanie pod wpływem.
Na pozytywne skutki tych zmian wystarczy, że poczekamy rok aż Policja wyda raport roczny.
Dla osób, które nigdy sie nie interesowały Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego polecam przejrzenie raportów policji:
https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html
Są one bardzo czytelne, widać jak dużo nieodpowiedzialnych kierowców jeździ po Polsce nie szanujących przepisów KD i jak wiele wypadków śmiertelnych u nas jest.

0

@william_wallace
Zależy, raczej bym uciekał.
Jedyna możliwość to by była brygada inżynierii lądowej, w końcu mam uprawnienia budowlane i na coś by się może przydały ^^.

0

Obejrzałem 1 sezon Sukcesji.
Ależ to jest sztos serial

2

@LS
Tutaj bardziej chodzi o to, żeby przyzwyczaić nas (klientów) do kas samoobsługowych. Za x lat nie będzie już kasjerek, dla takiej biedronki lepiej 1 osoba do obsługi kas samoobsługowych niż 3 kasjerki.

0

@MeS5i_99
50% szans, albo wyjdzie albo nie

35

@Przemek2323
Najlepsze jak w 2015 mówił, że jest taki antysystemowy, a skończył jak zwykła polityczna prostytutka.

0

Lekka mgiełka, widoczność 200-300m a palanci przeciwmgielne tylne odpalają.
Jedź teraz za takim w nocy z laserem w oczy...

8

Panie Areczku niech Pan pomyśli, gdyby każdy miał premię to by się nikt nie starał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?