draxidox
Dołączył/a: sierpień 2014
Bydgoszcz
9 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
20
Grzegorz Schetyna w trafny sposób podsumował 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej.
0
@MarioVeB! Paris Hilton mimo wszystko poziomem Cię przewyższa
0
@MarioVeB! oho znowu syndrom androny
0
Komentarz usunięty
0
@AxelF
"Czyli prawo własności przechodzi z Ciebie, na skarb Państwa - pozbywasz się i przestaje być Twoje. Jak kupujesz colę w sklepie, to sprzedawca nie rości sobie praw do decyzji kto ją wypije i kiedy. I tu przechodzimy do akapitu pierwszego.,.."
Tutaj nie ma żadnego prawa własności. Oddaje ze swojej kieszeni do kieszeni emeryta pieniądz, coś co wypracowałem.
Sprzedawca coli dostaje pieniądz za to, że ją sprzedaje. To jest jego praca. Nie interesuje go co zrobi z tym kupujący, przykład mija się z tematem.
"Mylisz 2 pojęcia - nie podpisujesz umowyu z ZUS, tylko z pracodawcą. Na obu stronach tej umowy, ciążą obowiązki fiskalne, które nie wynikają z żadnych zgód na nie, a z ustroju prawnego państwa.
Podsumowując - możecie obaj ryzykować umową "na czarno", ale ale fakt, że obu wam się to na krótką metę opłaca, czyni was wspólnikami, a nie stronami w tym procederze. Jasne że upraszczam, ale clue jest takie - nioc nigdy ZUS z Tobą nie podpisał i nie zobowiązał się do niczego."
Ja nigdzie nie napisałem, że podpisujesz umowę z ZUS. Ty napisałeś, że nie widzisz swojej zgody na oddawanie pieniędzy na ZUS. Skoro podpisujesz umowę o pracę godzisz się na to, że część Twoich pieniędzy oddajesz na babcie Polkę na ulicy.
Wyjeżdżając na drogę również nie podpisujesz umowy z policją, a jednak godzisz się, że musisz im zapłacić jak łamiesz prawo.
"A potem decydują o tych wydatkach przedstawiciele wybrani w wyborach powszechnych. Czy to takie trudne? To już nie twoje pieniądze. Zapłaciłeś je.
Uproszczenie, że "drogi się buduje z moich podatków" jest pożyteczne, jako wskazanie kto faktycznie tworzy budżet, niemniej jest tak samo nieprecyzyjne jak Twoje twierdzenie. Jeśli uważasz inaczej, polecem z konkretnie swoich podatków zbudować choć 2 km drogi regionalnej...."
Rząd nie ma swoich pieniędzy.
0
@Pawel1980 Widzę, że jesteśmy zgodni. Tusk pluł w oczy Polakom, mówiąc że pieniądze OFE/ZUS to nie są ich pieniądze.
Poszedłbym dalej, skoro to nie są Polaków pieniądze, może Tusk tez nie jest Polakiem i to były jego pieniądze?
Ale to już moja nadinterpretacja.
0
@AxelF Co do zgody na ZUS/OFE, prawdopodobnie wynika to z braku wiedzy to wyjaśnie.
W momencie jak będziesz miał kiedyś przyjemność (lub nie) podpisywać umowę o pracę, na tej umowie będzie przedmiot Twojej pracy wraz z obowiązkami itp.
Również tam powinna się znaleźć kwota brutto jaką będziesz zarabiać za tą pracę.
W chwili obecnej są piękne kalkulatory na internecie i możesz śmiało sobie przeliczyć, ile z pieniędzy brutto oddajesz na innych Polaków (emerytów), policjantów (również Polaków) itp.
Podpisując tą umowę zgadzasz się na to.
"Tak naprawdę wsypujesz kasę do kilku skarbonek" No własnie, sam to potwierdzasz. WSYPUJE. Skoro ja coś wsypuje to znacz, że pozbywam się czegoś mojego.
Skąd te pieniądze biorą w ZUS/OFE? Z nieba? Czy z pracy Polaka, Polaków, Polek, którzy te pieniądze wypracowują i tak jak napisałeś, wsypują do skarbonek.
@Pawel1980
Gdzie ja obwiniam Tuska za całość?
Stwierdzam tylko fakt, że jest jednym z największych kłamców IMO która miała przyjemność być w rządzie III RP.
0
@AxelF Porównanie absolutnie z czapy.
Kieszonkowe dla dziecka może być lub nie musi.
Pieniądze za wykonaną pracę człowiek musi dostać bo jest takie coś jak umowa.
Człowiek umawia się, że za kopanie dziury przez 160 godzin w miesiącu dostanie X pieniedzy. Człowiek także godzi się, że x z tych jego pieniędzy będzie szło na obronność, służbę zdrowia i inne sektory publiczne. Człowiek ten także godzi się, że część tych jego pieniędzy idzie na bieżące utrzymanie emerytur (ZUS) i także mógł chcieć godzić się "inwestować" kasę na fundusz (OFE/PPK).
Wszystko to łączy jedno, pieniądze te idą z uwagi na to, że jakiś człowiek pracuje i część tych pieniędzy oddaje. Człowiek ten dajmy jest Polakiem.
@olsen No właśnie, rząd nie ma pieniędzy. Pieniądze te są Polaków i rząd żyje z tego ile z tej kieszeni zabierze i ile ten Polak mu tych pieniędzy wypracuje.
Proste.
3
@olsen
Pieniądze OFE nie Polaków? Pieniądze ZUS nie Polaków?
Pensja w ogóle jest Polaków czy to łaska, że Państwo daje?
@macoss94 Tak są dowody, niezbite! Oczywiście żadnych nie prezentujesz.
Zaden prokurator się nie wyłamie, nikt! Żaden sędzia, wszyscy z PiS w sercu, wielką teczką dowodów.
Mam niezły ubaw czytając takie głupoty :D
Jesteś strasznie ograniczoną i zmanipulowaną osobą, na szczęście oczywiście w mniejszości.
Pieniądze OFE/ZUS są Kaczyńskiego? Jowisza? Morawieckiego?
Pieniądze te pochodzą z?
1
@Janas11224 nigdy nie odpisuje bo to się nie wpisuje w jego narracje xDD
5
@Cule007 dobry jesteś :DD Polak w ogóle coś ma jeżeli pieniądze za wykonanywaną pracę nie są jego?
9
@macoss94 Po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem o kradzieży to raz, tylko o jednym z wielu kłamstw Tuska i w zasadzie plucia Polakom w twarz. Nikt się do tego cały czas nie odnosi xD Trudno usprawiedliwiać jedną z najbardziej zakłamanych osób przy władzy w III RP
Pieniądze OFE nie Polaków? Pieniądze ZUS nie Polaków?
Pensja w ogóle jest Polaków czy to łaska, że Państwo daje?
Może zróbmy, że każdy będzie miał równą pensję od Państwa.
Oczywiście, że są dowody, na poszlaki, oszustwa korupcję, nadużycia władzy.
Takie dowody oczywiście tylko są na PiS nie? No, ale oczywiście.
Każdy kto pracuje w budżetówce lub czymkolwiek co jest związane z Państówką podpisuje dekalog, że musi wszystko i wszystkich kryć. Oczywiście związanych z PiS.
Wszystkie afery, WSZYSTKO.
Macie dowody przeciez nie?
Ziemia również jest płaska i też są dowody nie?
Jak tylko zmieni się władza od razu Ci wszyscy ludzie pójdą siedzieć. Na pewno!
I Ty mi mówisz o cynizmie i zaślepieniu xDD? Szczyt hipokryzji.
0
@MarioVeB! Widzę syndrom androny, to ci nie minie
0
@Ojciec5tkidzieci moderacja już działa i te głupoty jego usuwa :D
5
@MarioVeB! W dalszym ciągu nie wykształciłes u siebie umiejętności czytania ze zrozumieniem :D
0
Komentarz usunięty
3
@pax Kłamcą, nazwanie kogoś złodziejem, Morawiecki, Tusk bez zarzutów jest pomowieniem :)
0
@pax A Morawiecki jest od 4 wyzylany od złodziei.
Oczywiscie w prokuraturze, policji,ABW, CBA wszyscy z PiS w sercu :D Dawno takich głupot nie czytałem. Oczywiście masz na to dowody :D
Gdzie napisałem o kradzieży Tuska?
Ja dodałem twitta jak Tusk mówi, że pieniądze które zarabiają Polacy nie są Polaków :DDD
0
@ef nie obraziłbym tutaj nikogo :D
Ja po prostu dobrze się bawię patrząc jakie głupoty potrafią ludzie pisać
0
@pax no to widzisz, jakieś nieścisłości do Morawieckiego są, a zarzutów brak i ich nigdy nie będzie.
Analogicznie jest z Tuskiem, proste.
0
@pax Ja widzę pisanie, że Morawiecki ukradł, Kaczynski, Sasin, a skończy się jak z Tuskiem czyli nic nie będzie.
16
@pax mi wystarczy plucie w twarz mówiąc, że pieniądze w OFE, ZUS to nie są pieniądze Polaków :D.
Tusk wam w twarz napluje A wy mówicie że to deszcz, dosłownie jak wyborcy pis.
78
@Chakalaka nigdy nie zapomnimy
3
Wow Polska wygrała z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
W wiadomościach dzisiaj konfetti
0
Atalanta nic ciekawego nie gra
1
Vinicius to jest taki placek xD
0
@TheNekro94 pierwszy sezon spoko, w drugim już musiał palec netflix wsadzić i wpychac wątek lesb
29
Króciutko
3
@Hopner15 to jest hipokryta, ten typ (tj. @Chakalaka) mówi o kulturze A w dyskusji: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9740037#comment-9740210
Pierwszy post był wyzywajacy mnie o debila, A on go polubil.
Jak zaraz mu się to wypomnialo to od razu odlajkowal :DDDD
Rozumiesz tą hipokryzję?
4
dalej twierdzę, że jest przepłacony