dunkelritter69
Dołączył/a: sierpień 2014
Czechowice-Dziedzice
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
34
Gadka że Barca by przegrała z Bayernem, Liverpolem czy innym klubem to jest śmiech na sali. Przecież Bayern w lidze czasem przegra z drużyną z ogona, Juventus podobnie, a Liverpool przegrał z Borussia która w Niemczech jest chyba na 4 miejscu aktualnie. Taka gadka jest jałowa. Prawda jest taka że każdy mecz jest inny, każdy może przegrać z każdym, wszystko zależy od dyspozycji dnia, motywacji, nawet od sędziowania. Ale Barcelona może wygrać z każdym, jak i z każdym na ten moment może przegrać. Napoli wygrywało z Juve czy z Interem w tym sezonie. Jeśli się kibicuję klubowi to się go powinno wspierać a nie dupczyć smutki jak my to z każdym nie przegramy.
Wczorajszy mecz był dobry, Napoli broniło całą drużyną a jednak udało się strzelić gola na wyjeździe. Na Camp Nou będą musieli się otworzyć jeśli chcą awansować, a to woda na młyn dla Naszych.
Prosiłbym tylko o trochę wiary, takiego zwykłego kibicowskiego wsparcia. Mecze jak z Eibarem nie zdarzają się codziennie;p VeB!! Walczymy o LM!
2
@kolagadawid wyłącz już internet kolego i zajmij się realnym życiem...
57
Nie porównujcie śmiertelnego wirusa który zabija setki istnień do głupiego meczu, przykro mi to nie na miejscu.
1
@lukasz159 pikny czas:)
1
2 Boateng...Boże, czy Ty to widzisz ? ? ?
6
Valverde out!! A nie, sorry:)
0
@barteq no ziomuś jak Ty złapiesz gościa który jest 3m obok Cb to szac :D ;D
2
@El dominatore następnym razem, nie umiesz czytać?
0
@Jacob94 nie którzy kibice nie umieją odróżnić świata wirtualnego od realnego, już nie raz o tym pisałem...
4
@Litman co Griezman?
0
dobra drużyna pograć w fifkę :D tylko 4312 jak coś, bo Messi w Fifie się na skrzydło nie nadaje :D
1
tylko to się liczy dla Tego zarządu.
0
no pewnie że tak ;p
7
@Piotruś-BARCA a widziałeś zdjęcia jak wyjeżdżał z Camp Nou? Przecież On jest szczęśliwszy niż większość na tej stronie ma pojęcie. Wreszcie cała presja prowadzenia Naszych leniwych kocurów zeszła mu z barków - spójrz na ten promienny uśmiech, dawno nie widziałem Valverde uśmiechniętego :)
0
@oZinho to było retoryczne :D
0
Ciekawe czy już po pierwszym meczu pojawi się krytyka nowego trenera :D
2
Widzę że niektórzy się łudzą że po zmianie trenera, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko się zmieni ;D ;D kaj jo je...
0
@swiergol2 no niestety, a pewnie Pochettino będzie trenerem nowym.
0
@Gregor1899 jak z pół roku temu pisałem o Pochettino to wyskoczyło na mnie kilku forumowiczów mówiąc że "pies z Espanyolu", także jakoś wątpię że go cule zaakceptują, jak nawet na tym forum, chuj wie czemu, ludzie zieją do Niego nienawiścią. Ale cóż, tacy są ludzie.
0
@Khajio zobaczymy jak to będzie, w każdym razie jeśli chodzi o wartości pozasportowe to na ten moment im trochę zazdroszczę że nie dali się wciągnąć w finansowy wir i trzymają się swoich zasad, jakie by nie były:)
2
@Khajio Thiago i Muller to jest cud jak grają;p śledzisz mecze? Muller pół zeszłego sezonu na ławce, teraz zaczął grać;p i nie każdy młodzieżowiec się nadaję do pierwszej drużyny - do pierwszej drużyny umówmy się powinni trafiać młodzieżowcy którzy podwyższą poziom drużyny, albo chociaż nie odstają.
0
@Bocian95 pewnie masz rację:)
0
@odo997 myślę że powinniśmy się skupić na zarządzie a nie na trenerze. To zarząd prawdziwi cule powinni doprowadzić do dymisji, jeśli komuś zależy na dobrze klubu. A potem rewolucja kadrowa i trenerska. Ale zacznijmy zwalczać problem u źródła, a nie gdzieś po drodze...
5
Na ten moment Bayern Monachium jest bardziej Barceloński niż Barcelona którą pokochałem.
Kibicuję Barcelonie od lat i muszę powiedzieć że nie zacząłem kibicować jej ze względu na tytuły, na gwiazdy w składzie, nawet nie ze względu na styl gry - zacząłem kibicować jej z błahego powodu, mianowicie loga UNICEFu na koszulkach oraz skromności finansowej. Co mam na myśli mówiąc skromność finansowa? Mówię tutaj o wierze w wychowanków, o nie włażenie w dupę sponsorom, o dbanie przez zarząd głównie o aspekt sportowy a nie finansowy. Tak, to mnie urzekło, jako że nie godzę się na robienie ze sportowców nadludzi, tylko dla Tego bo umieją lepiej kopnąć w piłkę (a nie wyobrażacie sobie czego nie umieją, można się za głowę chwycić). No ale cóż, taki jest świat, a Barcelona była dla mnie ostatnią oazą normalności. Była - słowo klucz. Świat się zmienił, rozwój internetu, technologii, finansjery oraz klubów sportowych sprawił że Barcelona to już nie "więcej niż klub", to po prostu jeden klub z wielu. Zaczęliśmy się pchać po pieniądze szejków, kupować gwiazdy za gigantyczne pieniądze, nie interesować się spadkiem jakości sportowej w drużynie rezerw - kiedyś topowej bijącej się o La Ligę, teraz w niższej klasie rozgrywkowej - dolar goni dolar, pieniądz robi pieniądz i tak poziom sportowy spada - tylko i wyłącznie przez nieodpowiednie zarządzanie, tylko przez pryzmat pieniądza.
Popatrzmy teraz co się dzieję w Bayernie. Bayern nie wydaję pieniędzy na gwiazdy, kupują młodych utalentowanych Niemców z rodzimej ligi, oraz korzystają ze swojej szkółki - czy sportowo Ich poziom poprzez lata zmalał? No nie bardzo, w lidze tak na prawdę nikt nie ma do Nich podjazdu, zaś w LM zawsze stabilnie od ćwierćfinału wzwyż. Ale jak ten klub jest prowadzony? Po Niemiecku - stabilnie i porządnie. Bayern ma czas przygotować się do sezonu - bo nie spędza całego okresu przygotowawczego w USA czy Arabii, jeśli w Bayernie spada poziom sportowy - nie ma wybacz, starszy Robben czy Ribery ławeczka, stawiamy na młodych, Coman, Davies, Kimmich i wielu innych - jakbym patrzył na Barcelonę z przed lat. Trener w Bayernie jest traktowany poważnie, ma wolną rękę - jeśli się nie sprawdzi to wyjazd. Dla Nich liczy się sport - tak jak niegdyś dla Nas.
Dużo ludzi w ostatnim czasie chce zwolnić trenera - nie będę się wypowiadał czy słusznie czy nie słusznie, aczkolwiek słuchając niektórych można odnieść wrażenie że nie za bardzo wiedzą o co Im chodzi, przytoczę przykład:
Wygrali 1:0 ale grali do bani! - krzyczą jedni, - Gdyby grali pięknie a przegrali nie miałbym pretensji.
Po czym przychodzi wczorajszy mecz, gdzie gra wygląda super, niestety przez pojedyncze błędy, brak szczęści czy niekorzystną interpretację VAR przez sędziów przegrywamy - w świetnym stylu, gdzie Atletico wyglądało przy Barcelonie bardzo blado, a Ci sami ludzie krzyczą: na krzyż z Nim, na krzyż!
O co tutaj chodzi?
Czy agresja w stronę Valverde zrodziła się tylko przez to że jest człowiekiem stonowanym, że kuca zamiast gonić jak palant przy linii, że ma w swoim zespole graczy jakich ma? Jakich ma spytacie, no cóż, niektórzy dalej myślą że mamy graczy topowych. Otóż nie, nie mamy graczy z topu, nie mamy młodych żadnych krwi graczy, którzy będą biegać przez 90 a nawet 100 minut jeśli będzie trzeba , jakby mecz z Laganes czy Osasuną był najważniejszym meczem Ich życia. A co mamy? Messi, długo długo nic, Suarez - a raczej jego resztka bez krzty motoryki, nadal długo długo nic i De Jonga z Ter Stegenem. Koniec, to jest Nasz topowy skład na ten moment. Młodzież nie dostaję szans bo gdy je dostają to je marnują (bo La Masia obniżyła poziom szkolenia, bądź trafiają do niej nie Ci ludzie którzy powinni), a gdy je marnują wszyscy zwalają winę na trenera - koło się zamyka. Trener na ten moment jest marionetką. Nie przygotuję zespołu do sezonu - bo latamy po świecie za pieniądzem, nie wprowadzi młodzieży - bo jeśli wyniki będą słabe jego głowa poleci, nie posadzi na ławce starych wyjadaczy - bo tylko ta mąką może zagwarantować mu jakiś chleb, a tak na prawdę za wszystkim stoi zarząd.
To zarząd decyduję o polityce klubu, to zarząd może zdecydować czy stawiamy na młodzież czy na sprawdzone marki, to zarząd zrobił z Barcelony maszynę do zarabiania pieniędzy - korporację o miliardowych obrotach. Tak, tym mogą się w swoich kręgach pochwalić, ale na pewno nie stawianiem na sport i transfery za 100 czy 200 milionów Tego nie zmienią, nadal wniosek jest tylko jeden:
Czy przyjdzie Guardiola, Klopp czy nawet sam Jezus zstąpi na Naszą Barcelonkę ażeby poprowadzić zespół, nie zrobi nic. Nie zrobi nic bo jeśli zakwestionuję jakąś decyzje zarządu to natychmiast poleci pa pa. Więc nie wyżywajmy się na trenerze, skupmy Nasze lustrację u źródła problemu - na zarządzie.
Jedyną receptą na zmianę Barcelony jest zmiana zarządu na zarząd ideowy a nie nastawiony tylko na zysk. Zarząd który postawi La Masie na nogi, który sprzeciwi się wywalaniu milionów na szklanych piłkarzy, który zrobi rewolucję kadrową - z godnością, nie jak Real. Zmiana trenera wtedy i tylko wtedy będzie miała jakiś sens. Na ten moment to Naszym piłkarzom bardziej przydałby się psycholog sportowy i dobry okres przygotowawczy niż zmiana trenera.
No ale cóż, tak już jest, nie wiadomo czy Barcelona jeszcze kiedykolwiek będzie Barceloną, czy już na zawsze zostaniemy jednym z wielu klubów. Takich samych klubów.
1
@odo997 taa? i kogo proponujesz? Bo kto by nie przyszedł i będzie mu zależeć na pracy to będzie robił to co mu zarząd każe, a jeśli nie to go wywalą - czaisz tą prostą zależność? Wy się ludzie zastanówcie kto tak na prawdę ma coś w tak wielkim klubie do powiedzenia, i zejdźcie w końcu z trenera, bo na tą chwilę i Klopp i Guardiola by tutaj nie pomogli.
5
ooo taki turniej przedsezonowy w środku sezonu :)
0
@Qaz123 o czym Ty chłopie mówisz? Wyszliśmy z 1 miejsca z najtrudniejszej grupy, wszyscy w domu zdrowi?
0
A gdzież, w Monaco kompletnie się nie sprawdził. Mój ulubiony piłkarz i napastnik, ale póki co Barcelona trenersko za wysokie progi.
1
@th@les zdominował to Nas Sociedad w pierwszej połowie a nie Real, ale ludzie muszą sobie popierdolić bzdety...
0
@Tiisso pewnie już nie musi grać do końca życia z tyloma "bankami" na koncie, ale gra bo lubi, na snowboardzie też widocznie lubi, powiem więcej, prawdopodobnie ma krytykę Tego że jeździ tam gdzie Bale ma krytykę Tego że gra w golfa:)