escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pedri16Future @tbas każdy ma prawo do swojej opinii. Pięknie byłoby zgarnąć LM, ale my potrafimy pojechać Real 5, a z chwilę męczyć się z Vallecano.
@Pedri16Future co do "gdzie jedna pomyłka=odpadasz." masz 80 meczów w sezonie +-, wygrywasz 79, a ten jeden przegrasz w rewanżu np w 1/4 czy w 1/2 w LM. Resztę meczów idziesz jak burza, 2,3,4 gole przewagi w każdym meczu. Jesteś słaby bo nie ma Cię w finale LM czy jednak zdarzył się słabszy dzień, ale i tak brawa za resztę meczów?
0
@Lanosss Teraz gdzieś widziałem jakieś plotki o OM.
Nie ukrywam, że wolałbym go w Europie:)
4
Powtarzam zawsze to samo:)
Sztuką jest wygrać ligę, tam trzeba być wiele wiele wiele kolejek w gazie. Udowadnia się na przestrzeni całego sezonu swoją klasę. W pucharach - czyli w naszym przypadku obecnie - w LM możesz wygrywać 11 spotkań z 12 po 8:0, ale trafisz w rewanżu na słaby dzień, dostaniesz 0:9 i cię nie ma.
Nieważne czy rewanż u siebie czy nie, mamy grac i golić frajerów, na kogokolwiek byśmy nie trafili.
Spokojnie, grzecznie, z pokorą, ale golimy:)
5
@MichalZZZ bez szału, niby wygrywają, ale żadnego wyniku, który by sugerował różnice w klasie.
1
@mekston raczej nie. Inne zajęcia będą w tym czasie. Ale nawet fajna kolejka, 3 mecze z transmisjami w polsacie.
2
@Lanosss ja sobie kanał sportowy odpuszczę, no ale może ktoś obejrzy:)
@mekston na pewno cały świat wstrzyma oddech:) Ja już zacząłem:)
10
MLS.
Serdecznie witam, w związku z tym, że już jutro startuje nowy sezon MLS, specjalnie dla Was zmarnowałem swój jakże cenny czas i przygotowałem taki "Skarb kibica MLS". Mam nadzieję, że te 4 osoby zainteresowane będą świetnie się bawić czytając:D
Najpierw mistrz - Los Angeles Galaxy. Tu akurat nic ciekawego. Mistrz w zasadzie żadnych znaczących wzmocnień, za to pozbył się snajpera - Dejana Joveljića - do Kansas City. Serb strzelił ponad 20 goli i miał 7 asyst. Do tego odszedł również nasz Martín Cáceres, który i tak od dawna nie grał. Urus przeniósł się do Paragwajskiego Libertad.
- Chicago Fire FC sprowadziło Jonathan Bambę z Celty Vigo.
- Atlanta United. Tutaj jest kilka ruchów. Wykupiony został z Atalanty Aleksey Miranchuk, z Newcastle Miguel Almirón oraz za ponad 20 milionów sprowadzili sobie jakiegoś Emmanuel Latte Lath z Middlesbrough:) Do klubu trafił również Mati Klich.
Kasiorka była bo sprzedani zostali: Caleb Wiley - Chelsea czy Georgios Giakoumakis - Cruz Azul.
- FC Cincinnati tutaj ciekawie. Przyszedł superstrzelec z Cercle Brugge Kévin Denkey oraz sprowadzono gwiazdę Portland, byłego zawodnika Midtjylland - Evandera.
Oddali z kolei Luciano Acostę do Dallas i to naprawdę mega wzmocnienie tych drugich, bo Acosta to kawał piłkarza w MLS.
- Inter Miami CF. No tutaj sobie pan trener Javier Mascherano zrobił argentyński zaciąg i sprowadził jakichś nołnejmów ze swojego kraju.
Co do odejść to ze znaczących nazwisk Diego Gómez sprzedany do Brighton, a Leonardo Campana do New England Revolution.
- Charlotte FC pozyskało na zasadzie wypożyczenia gwiazdę! Wilfried Zaha będzie grał w MLS. Do tego Tim Ream zamienił Fulham na MLS oraz Pep Biel. Może kojarzycie Hiszpana - Olympiakos, Kopenhaga czy Zaragoza. Hiszpan już wcześniej trafił do MLS, ale to będzie pierwszy pełny sezon zawodnika.
Karol Swiderski co już wiemy, odszedł do Panathinaikosu.
- Columbus Crew, co też już wiemy, sprzedało swoją gwiazdę - Cucho - to Betisu.
- New York Red Bulls podpisało Erica Maxima Choupo Motinga jako wolnego agenta, ale również Wiktora Bogacza, kimkolwiek jest, z Miedzi Legnica.
Obaj napastnicy będą musieli zastąpić Dante Vanzeira, który wrócił do Belgii. Po tym jak wymiatał z Undavem w barwach Royale Union SG, dzisiaj reprezentuje drużynę Gent.
- LA FC wypożyczyło Cengiza Ündera, byłego zawodnika chociażby Romy czy OM.
Z kolei oddali Mateusz Bogusza do Cruz Azul. No i warto wspomnieć, że Mario González zamienił LA na Lech Poznań.
- San Diego FC - nowa drużyna i od razu na grubo. Sprowadzeni Hirving Lozano z PSV, Marcus Ingvartsen z Nordsjaelland, Luca de la Torre z Celty Vigo czy Anders Dreyer z Anderlechtu. No to są nazwiska, które mogą zrobić różnice w lidze.
- Portland Timbers po oddaniu Evandera sprowadziło na te pozycje Davida Pereire da Costę. Portugalczyk od kilka lat grał w drużynie Lens.
To tyle z ciekawszych transferów, w lidze w dalszym ciągu mamy takich zawodników jak:
- Giroud, Lloris, Denis Bouanga - LA FC
- Leo, Suarez, Busi, Alba - Inter Miami
- Christian Benteke - D.C. United
- Marco Reus, Riqui Puig, Joseph Paintsil, Maya Yoshida - LA Galaxy
- Sebastian Kowalczyk - Houston Dynamo
- Roman Bürki - St. Louis CITY
- Emil Forsberg - New York Red Bulls
- Federico Bernardeschi, Lorenzo Insigne - Toronto FC
- Luis Muriel - Orlando City
- Brad Guzan, Bartosz Slisz - Atlanta United FC
Możliwe, że kogoś pominąłem, ale może też nie:)
Pozdrawiam
0
@FCB24 zapowiadał się na topowego gracza, ale historia napisała inną opowieść.
1
Ciekawostka Ameryka Południowa:
Minionej nocy odbył się finał Recopa Sudamericana - jest to coś w stylu superpucharu Europy. Zdobywca Copa Libertadores mierzy się z wygranym w rozgrywkach Copa Sudamericana. Finał rozgrywany jest w formie dwumeczu.
Racing Club ograł zwycięzce Copa Libertadores 2:0, a jedną z bramek strzelił niespełniony w Hiszpanii argentyński talent Luciano Vietto. U gości w składzie Alex Telles (Manu), Igor Jesus (Brazylia) czy Jefferson Savarino (Wenezuela).
1
@Jakchcesz napisałem tak, żebyś nawet i Ty zrozumiał!:D
@Fake69 Przyznał, że były słabsze momenty gdy drużynie szło lepiej, ale że jest dobrze i wszyscy chcą wygrywać. Błagam Cię.
Widzę wrzutki, filmiki, relacje z treningów jak się świetnie bawią, wygłupiają, dokuczają.
3
@Fake69 brzmi jak Twój nick (fake, rozumiesz? Żart. He he he)
A na poważnie, gdzie masz te „Już nie raz były informacje”? Bo ja kojarzę materiały jak to właśnie młodzi to niego „lgną” i jest dla nich mentorem.
0
@kanver_ Brugge sprzedało najlepszego strzelca do MLS. Ja bym chciał dwie polskie ekipy dalej:)
0
@Faro Fati też miał tyle w jego wieku;)
4
Kiedyś, gdy kontuzji doznał Dembele i mieliśmy możliwość kupna napastnika poza okienkiem, był dylemat. Duński Nazario czy En Nesyri…
Mimo mojej sympatii do Braithwaite’a, to jak patrzę co robi En Nesyri, to żałuję że nie wzięliśmy Marokańczyka.
W nie najmocniejszej Sevilli ponad 70 goli, a dzisiaj w Fenerbahce już 23 bramki. Mamy dopiero luty…
4
Adam Buksa z karnego.
6
@Herato Ciekawostka - Ederson w samym dwumeczu z Realem zawalił więcej goli niż "Szoboszlai, Kovacic czy Darwin Crack Nunez" razem wzięci:)
1
Turcja:
Rizespor - Galatasaray 1:2. Dobre debiuty u gości. Osimhen dublet po asystach debiutujących w tej kolejce. Frankowski Przemek i Mario Lemina (Wolves, Juve) dobre wejście w drużynę. Zagrali też Lucas Torreira, Davinson Sanchez czy Roland Sallai.
Fenerbahce - Kasimpasa 3:1. Youssef En Nesyri z dubletem, Edin Dzeko z asystą, zagrali też Anderson Talisca, Dusan Tadic, Sofyan Amrabat i Fred (obaj Manu), Milan Skriniar czy Filip. U gości Kamil Piątkowski, Josip Brekalo (Chorwacja), Antonin Barak (Fiorentina) czy Kevin Rodrigues (Sociedad).
Besiktas - Trabzonspor 2:1. Rafa Silva (Benfica) z golem, po asyście Arthura Masuaku (WHU) u gospodarzy, ponadto w składzie Joao Mario (Inter), Ciro Immobile, Milot Rashica. U gości legenda Atletico - Stefan Savic.
Gaziantep - Sivasspor 2:1. Kacper Kozłowski z bramką u gospodarzy, a przy drugiej bramce asystował Deian Sorescu (Raków). U gości bramkę strzelił nasz Rey Manaj, a z ławki wszedł Jan Biegański (Lechia).
Tabela (po 23 kolejkach):
1. Galata 63 punktów
2. Fenerbahce 57
3. Samsunspor 46
4. Eyupspor 40 (trenerem nasz Arda Turan).
5. Besiktas 38
7. Basaksehir 33
Strzelcy (wybrani):
1. Piątek 18 goli i 2 asysty
2. En Nesyri 15/3
3. Osimhen 14/4
5. Dzeko 12/3
8. Immobile 10/1
Ponadto:
- Tadic 8/10
- Manaj 7/2
- Kozłowski 4/3
11
Ciekawostki piłkarskie:
Copa Libertadores - Kwalifikacje:
Universidad Central (Wenezuela) - Corinthians 1:1. Memphis Depay z asystą dla gości. Po podaniu Holendra bramkę strzelił Andre Carrillo (Sporting, Peru).
Puchar Mistrzów CONCACAF:
Sporting Kansas City - Inter Miami 0:1. Leo z golem po asyście Busiego, w składzie też Suarez i innych 6 Argentyńczyków:D To sobie Mascherano reprezentacje w Miami zrobił.
Herediano (Kostaryka) - Real Salt Lake 0:0. W składzie gości Dominik Marczuk.
Colorado Rapids - Los Angeles FC 2:1. W składzie gości Olivier Giroud, Hugo Lloris, Denis Bouanga (ten z asystą), nasz Sergi Palencia czy na ławce Yaw Yeboah, były zawodnik Wisły Kraków.
Brazylia (ligi stanowe, puchary, czy huk tam wie co, to jeszcze ni liga w każdym razie):
Tocantinopolis - Atletico-MG 0:2. Hulk z jedną z bramek. 39 latek w tym roku w 6 ostatnich meczach strzelił 8 goli. Można?:) Z kolei przy drugiej bramce asystował Bernard (Everton).
Sao Paulo - Ponte Preta 1:2. W Sao Paulo asystę zaliczył Oscar - chińska legenda.
Flamengo - Vasco 2:0. Podopieczni Filipe Luisa (Atletico) wygrali, a jedną z bramek strzelił Everton (Benfica). W zwycięskiej drużynie zagrali również Danilo (Juve) czy Giorgian de Arrascaeta, u gości zaś całe spotkanie rozegrał Philippe Coutinho, a z ławki wszedł Dimitri Payet.
Cypr:
Anorthosis - Aris 0:3. Po kilku meczach nieobecności do składu gospodarzy wrócił Grzesiu Krychowiak:) Skończył mecz z żółtą kartką. W składzie równiez legenda Pogoni - Adam Gyurcso czy były zawodnik Cracovii/Legii - Rafa Lopes.
Meksyk:
Queretaro - Monterrey 2:4. U gości Jesus Corona (Sevilla) gol i asysta, Oliver Torres (Sevilla) z bramką, a Sergio Canales (Betis) z asystą.
Atl. San Luis - Leon 1:2. Potężny James Rodriguez z dwiema asystami u gości.
Club America - Leon 1:1. Tu z kolei Kolumbijczyk strzelił gola.
Santos Laguna - Cruz Azul 0:1. U gości Mateusz Bogusz z żółtą kartką.
W komentarzu Turcja.
@Colon @kryhaa @JimMorrisonFCB @lukasbarca86 @mekston @Klaudiaa8 @Ricardinio14 @Antimadridista_WR @Hajny @Lionel_Messi10
1
@mrboom jasna sprawa:) To było raczej żartobliwe:)
0
@ViscaelBarca2007 jak 28 latek to weteran, to ja nie chce wiedzieć jak mówi o Lewym:D
0
@Blantozaur taktyk
0
@Jackazz i chyba nie był:)
5
Puchar Mistrzów strefy CONCACAF.
O 2:00 swój pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie zagra Inter Miami, który na wyjeździe podejmie Sporting Kansas City. Czyli niby Liga Mistrzów, ale jakby spotkanie ligowe.
Trener Javier Mascherano do swojej jedenastki - amerykańskiego Interu Miami desygnował… jednego Amerykanina, ale za to aż siedmiu Argentyńczyków;) Hiszpana, Urusa i Wenezuelczyka. Jest Leo, Busi, Suarez.
Co do gospodarzy to w składzie mamy Nemanje Radoje, którego możemy kojarzyć z Celty czy Levante oraz Dejana Jovelijca - mistrza MLS z ostatniego sezonu.
Skład Argentyńczyków, tfu! Interu Miami:)
1
@KamQiX no mi jest smutno, bo Motta zawsze był w moim składzie FMa.
Byl w pace, w której się zakochałem ponad dwie dekady temu z Kluivertem w składzie:)
5
Także mamy tak:
- Holandia eliminuje Juve
- Holandia eliminuje Milan
- Belgia eliminuje Atalantę
W LM gra dalej obrzydliwie defensywna, nieatrakcyjna i smutna ekipa Interu.
Potężne Serie A.
2
Barcola, Doue, Kvara i Ramos z golem i asystą. Klasa.
2
City jest żenujące naprawdę. Wyszedł nowymi zawodnikami, wydawałoby się głodnymi, walczącymi, chcącymi się pokazać, a tu dzisiaj każdy z zawodników gra kupsko. To jest niebywałe.
1
@zazaraza to co cała reszta. Kopia się po czole.
1
@Nazio_87 tak, owszem.
2
Psg w lutym rozgrywa 3 mecz z Brestem. Na chwilę obecną paryżanie strzelili rywalom 14 bramek.
Wow!
Doue z ławki gol i asysta.